perjantai 25.5.2012 | Urpo  Onnittele e-kortilla

7 tärppiä Habitareen +1

11.9.2011 3:00

Habitareen on hyvä mennä mukavilla jalkineilla. Käveltävää riittää nyt kun Helsingin Messukeskuksen laajennus on käytössä ensimmäistä kertaa. Uusi halli 7 sijoittuu vanhan osan suurimman hallin eli hallin 6 itäpuolelle. Kaksi suurhallia muodostavat peräti 17 hehtaarin alueen.

Habitaressa uuteen halliin sijoittuvat muun muassa innovatiivisten sisustusratkaisujen ja nimekkäimpien valmistajien Ahead!-osasto, julkitilojen Interiore-alue sekä valaistukseen keskittyvä Valo-tapahtuma.

Habitare kylkiäisineen jatkuu Messukeskuksen vanhoissakin tiloissa, ja kaikkialle pääsee yhdellä lipulla.

 

Habitare 2011 avautuu keskiviikkona 14.9. Messut ovat silloin ja torstaiaamuna avoinna ammattilaisille. Suuri yleisö pääsee sisään torstaina 15. syyskuuta klo 14–19. Perjantaina ovet ovat auki klo 10–19 ja viikonloppuna klo 10–18. Sisäänpääsy 14/10 e.

Valoa!

Valo-tapahtumassa esitellään uusia valaisimia ja uusinta valaistustekniikkaa. Tanskalaiset ovat olleet usein edelläkävijöitä. Kuvan valaisin on Pernille Vean suunnittelema Corium, joka on alumiinia ja nahkaa ja jota valmistaa &Tradition.

Helsingin Sanomat | hs.asunto@sanoma.fi

RSS
Osoite Töölönlahdenkatu 2
PL 18, 00089 SANOMA
Puhelin +358 9 1221
© Helsingin Sanomat, a Sanoma company - aineiston luvaton käyttö toisen palvelun osana kielletty

Etkö löytänyt etsimääsi?

Kokeile hakua.