Tarkista selaimen asetuksista, että JavaScript ja evästeet ovat käytössä.

Mikäli JavaScript on käytössä, mutta jokin selainlaajennus estää sen lataamisen, poista selainlaajennus käytöstä.

Tuloksia, rahapelejä, tv-urheilua

Urheilu
 
Helsingin Sanomat
Golf

Heinola (Vierumäki):

Miesten Euroopan haastajakiertueen kilpailu: 

 

Tilanne 2. kierroksen jälkeen (par 72):

135 lyöntiä (9 alle par): Daniel Lökke Tanska ja Scott Henry Skotlanti,

136 (–8): Björn Hellgren Ruotsi, Scott Fernandez Espanja, Sam Walker Englanti, Willian Harrold Englanti, Niklas Lemke Ruotsi ja Jérome Lando Casanova Ranska,

137 (–7): mm. Tapio Pulkkanen Suomi (jakaa sijaa 9),

138 (–6): mm. Kalle Samooja Suomi (jakaa sijaa 13), 

 

...140 (–4): mm. Antti Ahokas Suomi (jakaa sijaa 31)

141 (–3): mm. Juuso Kahlos Suomi ja Peter Erofejeff Suomi (jakavat sijaa 40).

Jalkapallo

Kakkonen:

Lohko B:

FC Espoo–Klubi 04 1–4 (1–1)

31. Antti Pokela 1–0, 42. Leo Väisänen 1–1, 67. Saku Ylätupa 1–2, 71. Väisänen 1–3, 75. Timo Stavitski 1–4.

Koripallo

Brandenburg: Naisten maaottelu:

Saksa–Suomi 67–52 (29–16, 9–10, 11–13, 18–13)

Suomi: Sten 13/5, Kesänen 8/3s.

Radom, Puola: 16-vuotiaiden poikien EM-kisat:

Kreikka–Suomi 67–74 (25–24)

Suomi kohtaa lauantaina Serbian.

Oradea, Romania:

16-vuotiaiden tyttöjen EM-kisat, B-divisioona: Puolivälierä: Suomi–Romania 53–55 (30–24) Suomi pelaa lauantaina sijoista 5–8.

Moottoripyöräily

Spielberg: Ratamoottoripyöräilyn MM-sarjan 10/18 kilpailu, Itävallan GP:

Vapaat harjoitukset:

MotoGP:

1. harjoitukset: 1) Maverick Vinales Espanja, Suzuki 1.25,866, 2) Andrea Dovizioso Italia, Ducati jäljessä 0,079 sekuntia, 3) Andrea Iannone Italia, Ducati –0,211.

2. harjoitukset: 1) Dovizioso 1.23,617, 2) Iannone –0,238, 3) Vinales –0,854.

Moto2:

1. harjoitukset: 1) Johann Zarco Ranska, Kalex 1.30,117, 2) Jonas Folger Saksa, Kalex –0,118, 3) Thomas Lüthi Sveitsi, Kalex – 0,208.

2. harjoitukset: 1) Lüthi 1.29,695, 2) Alex Rins Espanja, Kalex –0,078, 3) Zarco –0,242.

Moto3: 1. harjoitukset: 1) Brad Binder Etelä-Afrikka, KTM 1.37,902, 2) Joan Mir Espanja KTM –0,584, 3) Fabio Quartararo Ranska, KTM –0,728.

2. harjoitukset: 1) Binder 1.37,070, 2) Enea Bastianini Italia, Honda –0,005, 3) Quartararo –0,120.

Pesäpallo

Poikien Superpesis: 2. puolivälierät, kahdella voitolla välieriin:

Vimpeli–Kouvola 2–1 (10–7, 10–11, 1–1, 3–2)

Voitot 1–1.

Seuraavat ottelut: 15.8. Kouvola–Vimpeli.

Tyttöjen Superpesis: 1. välierä, kahdella voitolla loppuotteluun:

Hyvinkää–Kempele 0–1 (7–7, 2–11)

Seuraavat ottelut: 16.8. Rauma–Oulu, Kempele–Hyvinkää.

Yleisurheilu

Äänekoski: Kans. kilpailut:

Miehet, keihäs: 1) Sampo Lehtola LapinlVe 81,88, 2) Teemu Wirkkala ToholU 76,59, 3) Jami Kinnunen ÄänekU 75,19, 4) Jani Kiiskilä VeitsilKV 75,04, 5) Joni Karvinen TampPy 73,05.

Rahapelejä

Eurojackpot 32/16

(12. 8.):

Päänumerot: 6, 15, 18, 21, 38. Tähtinumerot: 1, 4.

Voitonjako: 5+2 oikein ei yhtään kappaletta, 5+1 oikein 1 155 687,70 e, 5 oikein 102 229,50 e, 4+2 oikein 4 868,00 e, 4+1 oikein 223,00 e, 4 oikein 97,30 e, 3+2 oikein 66,70 e, 2+2 oikein 23,80 e, 3+1 oikein 17,70 e, 3 oikein 13,90 e, 1+2 oikein 11,60 e, 2+1 oikein 7,90 e.

Keno 32/16

Päiväarvonta (12.8.): 4, 6, 9, 10, 19, 20, 23, 29, 31, 32, 33, 37, 38, 44, 47, 52, 56, 61, 63, 66. Kunkkunumero: 47.

Ilta-arvonta (12.8): 2, 3, 4, 8, 11, 17, 18, 28, 32, 33, 39, 41, 47, 49, 50, 53, 55, 58, 62, 66. Kunkkunumero: 62.

Perjantai-Jokeri 32/16

(12. 8.): 9 1 4 0 3 4 1.

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään kappaletta, 6 oikein 4 kpl voitto-osuus 20 000,00 e, 5 oikein 500,00 e, 4 oikein 50,00 e, 3 oikein 6,00 e, 2 oikein 3,00 e.

Tv-urheilua

Yle TV2

Olympialaiset 24 h

Yle Fem

13.20, 18.30 ja 19.40-05.15 Olympialaiset

Nelonen

16.00 Veikkausliiga: Ilves-HIFK

Nelonen Pro 1

18.00 Naisten Vaahteraliiga: Roosters-Trojans, finaali

MTV3

17.00 Ravit: Toto 76, Ylivieska

MTV Max

15.15 Ravit: Toto 76, Ylivieska

MTV Sport 1

22.00 PGA Tour: John Deere Classic

C More Golf

13.30 Nordea Tour:

22.00 PGA Tour: John Deere Classic

C More Tennis

06.00 ATP 250, Los Cabos

Eurosport 1

14.00 Pyöräily: Arctic Race of Norway

Eurosport 2

02.00 MLS: NY Red Bulls-Montreal

Viasat Jalkapallo HD

14.45 Valioliiga: Hull-Leicester

17.00 Valioliiga: Everton-Tottenham

19.30 Valioliiga: Man City-Sunderland

Viasat Sport Premium

14.45 Valioliiga: Hull-Leicester

17.00 Valioliiga: Everton-Tottenham

19.30 Valioliiga: Man City-Sunderland

Viasat Sport

09.00 ja 14.00-07.00 Olympialaiset

Viasat Golf

13.20-22.00 Olympialaiset: Golf M

Tämä aihe on kiinnostava, haluaisin lisää tällaisia uutisia!

Kiitos mielipiteestäsi!

Luitko jo nämä?