Tarkista selaimen asetuksista, että JavaScript ja evästeet ovat käytössä.

Mikäli JavaScript on käytössä, mutta jokin selainlaajennus estää sen lataamisen, poista selainlaajennus käytöstä.

Tuloksia, rahapelit, tv-urheilua

Urheilu
 
Helsingin Sanomat
Jalkapallo

Mestarien liigan viimeinen karsintakierros, 1. ottelut keskiviikkona:

Glasgow Celtic–Hapoel 5–2 (3–0)

Dundalk–Legia Varsova 0–2 (0–0)

FC Porto–AS Roma 1–1 (0–1)

Ludogorets–Viktoria Plzen 2–0 (0–0)

Villarreal–Monaco 1–2 (1–1).

Koripallo

Radom, Puola: 16-vuotiaiden poikien EM-turnaus:

Suomi–Bosnia-Hertsegovina 55–38 (25–23)

Suomi pelaa torstaina puolivälierissä Turkkia vastaan.

Pesäpallo

Naisten Superpesis:

2. puolivälierät (3 voitolla välieriin):

Lappeenranta–Jyväskylä 0–2 (1–3, 0–7)

Lappeenranta: Susanna Alava 0/1, Saara Suomalainen 1/0.

Palkitut: I Laura Toikkanen, II Emmi Simonen.

Jyväskylä: Mira Kolehmainen 0/1, Virpi Hukka 0/1, Emma Nieminen 0/2, Riikka Karppinen 0/1, Aino-Maija Nikkola 1+2/2, Marjukka Urpelainen 0/1, Viivi Kainlauri 0/1, Aino-Kaisa Mantere 4/1, Iina Valkeejärvi 3/0.

Palkitut: I Aino-Kaisa Mantere, II Aino-Maija Nikkola.

Yleisöä: 365.

Voitot 0–2.

Kempele–Lapua 0–2 (0–3, 2–3)

Kempele: Emmi Särkioja 1/0, Essi Kesti 0/1, Iida Möttönen 0/1, harhat 1.

Palkitut: I Jenna Hakkarainen, II Iida Möttönen.

Lapua: Paula Saloranta 0/4, Carita Toiviainen 0/1, Saija-Maria Saari 1+2/1, Janette Lepistö 3/0.

Palkitut: I Paula Saloranta, II Janette Lepistö.

Yleisöä: 427.

Voitot 0–2.

Tampere - Pori 1–2 (1–2, 5–4, 0–0, 7–9)

Tampere: Anniina Kiviharju 0/1, Jatta Vuorinen 0/1, Sanna Ahola 0/1, Elisa Salonen 1+3/1, Susanna Kylä-Kause 2/0, Camilla Kirsilä 0/1, Heidi Vulli 0/1.

Palkitut: I Anna Rintanen, II Elisa Salonen.

Pori: Venla Rapila 0/1, Emilia Itävalo 0/1, Susanne Ojaniemi 1/0, Emilia Harjunen 1/1, Susanna Puisto 4/1, Milla Lindström 0/2.

Palkitut: I Susanna Puisto, II Venla Rapila.

Tuomarit: Antti Aine ja Jussi Salonen.

Yleisöä: 468.

Voitot 0-2.

Seinäjoki–Rauma 0–2 (3–6, 0–1)

Seinäjoki: Vilma Leinonen 0/1, Laura Nurmela 0/1, Silja Syrjälä 0/1, Leena Sippola 1/0, Piritta Kärnä 2/0.

Palkitut: I Piritta Kärnä, II Niina Härkönen.

Rauma: Miia Tervonen 1+0/2, Jenna Kammi-Rahnasto 1/1, Laura Kerola 1/1, Enni Kylä-Kause 1/1, Meri Kontu 1+2/2.

Palkitut: I Niina Jokinen, II Jenna Kammi-Rahnasto.

Voitot 0–2.

Seuraava ottelu: 19.8. Rauma–Seinäjoki

Miesten Ykköspesis:

2. välierät (3 voitolla Superpesiskarsintaan):

Kuopio–Tampere 1–2 (3–4, 2–1, 1–2)

Voitot 1–1.

Raviurheilu

Vermo: Toto 65:

1. lähtö, lv 2100 m: 1) BWT Bayern/Tuomas Korvenoja 17,1a (2,58), 2) Callela Everest 17,2a (10,04).3) Leonora Fortis 17,2a (27,57).4) Burnhill's Luck 17,4a (18,24).poissa: 1. Toto (4-10-6): 2,58 1,75-2,15-6,19 14,73.

2. lähtö, lv 2100 m: 1) Extreme Luca/Ari Moilanen 14,7a (3,6), 2) Star Martini 14,7a (1,58).3) Bulldozer S 14,8a (16,05).4) Diamond Duo 14,9a (6,15).poissa: 2, 5. Toto (6-3-4): 3,60 1,05-1,01-1,09 2,16.

3. lähtö, Toto65-1, lv 2100 m: 1) Tropical Beach/Antti Veteläinen 16,1a (7,26), 2) Stone Capes O'Man 16,4a (8,9).3) Gabriella Sunsign 16,4a (66,23).4) Duke De Veluwe 16,5a (36,79).poissa: 11. Toto (1-3-9): 7,26 2,33-2,32-14,86 15,22.

4. lähtö, Toto65-2, sh 2100 m: 1) Välähdys/Ville Korjus 25,8a (1,16), 2) Joiviri 25,9a (38,61).3) Kupori 25,9a (18,1).4) Tuulen Ilo 26,3a (22,94).poissa: 8, 9. Toto (1-5-4): 1,16 1,07-1,79-1,58 15,44.

5. lähtö, Toto65-3 TROIKKA-1, lv 3100 m Karanor Teräsmiesliiga: 1) Royal Andy/Ari Moilanen 17,8 (10,77), 2) Capehill's Cadeau 17,9 (2,28).3) He Is Emil 17,9 (6,97).4) Stratus K.A. 17,6 (42,08).poissa: 3, 7, 9. Toto (6-1-8): 10,77 2,42-1,35-2,15 9,44. Troikka: 112,07.

6. lähtö, Toto65-4 Toto4-1, lv 2100 m Finn-Tack Cup -karsinta, tammat: 1) Like You/Antti Teivainen 14,8a (6,85), 2) Blackened 14,8a (19,8).3) Hillbilly Hilda 14,8a (6,47).4) Sands Pepper 14,8a (66,74). Toto (5-6-7): 6,85 2,67-4,20-2,37 62,41. Toto4 voitto-osuus: 9,80.

7. lähtö, Toto65-5 Toto4-2 DUO-1, lv 2100 m Tammatähti: 1) Twigs Voici*/Hannu-Pekka Korpi 13,3a (1,85), 2) Amazing Soul 13,5a (6,73).3) Västerbo Mission 13,6a (40,13).4) Velvet Girl 13,7a (8,05). Toto (5-7-6): 1,85 1,22-1,83-3,47 5,98. Toto4 voitto-osuus: 11,60.

8. lähtö, Toto65-6 Toto4-3 DUO-2, lv 2100 m Finn-Tack Cup -karsinta, oriit/ruunat: 1) Pascha Tilly/Hannu Torvinen 14,2a (3,0), 2) Lord Ivar 14,3a (3,85).3) Leemark's Casimir 14,5a (17,43).4) Saxoi 14,7a (27,33).poissa: 11. Toto (9-6-1): 3,00 1,71-1,64-2,69 6,94. Toto4 voitto-osuus: 19,40. Päivän Duo: 5-9, kerroin: 5,36.

1. nuoret-lähtö, 2100 m: 1) Miss Jaybird/Markku Elfving 25,1, 2) Amon-Ra 25,5 x.3) An-Maria 26,1 x.4) Paddock's Star 27,2 x.poissa: 2.

9. lähtö, Toto4-4 TROIKKA-2, lv 2100 m: 1) Leon Coger/Emma Väre 14,9a (2,79), 2) Jackpot Aria 14,9a (3,41).3) Snowdon 15,5a (3,39).4) Scream Carambola 17,3a (53,71).poissa: 5, 8, 11. Toto (3-9-6): 2,79 1,23-1,35-1,29 6,23. Toto4 voitto-osuus: 24,60. Troikka: 21,40.

Toto 4 pelivaihto 37881,20 e, voitto-osuus 24,60 e.

Toto 65 pelivaihto 249131,96 e, voitto-osuus 180,60 e.

Pelivaihto 518012,56 e, yleisöä 849.

Rahapelejä

Keno 33/16

Päiväarvonta: 2, 5, 11, 12, 16, 21, 27, 30, 31, 35, 37, 41, 52, 53, 55, 60, 61, 65, 68, 69, Kunkkunumero: 30.

Ilta-arvonta: 2, 5, 11, 14, 16, 20, 24, 27, 32, 37, 39, 40, 47, 52, 54, 59, 60, 61, 62, 63, Kunkkunumero: 16.

Myöhäisarvonta: 9, 10, 13, 14, 18, 24, 27, 30, 38, 41, 45, 48, 51, 52, 54, 56, 60, 63, 64, 65, Kunkkunumero: 45

Viking Lotto 33/16

Oikeat numerot: 2, 3, 8, 23, 24, 48

Lisänumerot : 5, 32

Onnennumero: 2

Voitonjako: 6 oikein 2 kpl voitto-osuus 22 131 271,00 e, 5+1 oikein 17 895,60 e, 5 oikein 1 029,00 e, 4 oikein 27,60 e, 3 oikein 7,00 e

Keskiviikko-Jokeri 33/16

Jokerinumero: 2 4 6 9 1 3 5

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään kappaletta, 6 oikein 2 kpl voitto-osuus 20 000,00 e, 5 oikein 500,00 e, 4 oikein 50,00 e, 3 oikein 6,00 e, 2 oikein 3,00 e

Tv-urheilua

Yle TV2

Olympialaiset 24 h

Yle Fem

13.20, 18.30 ja 19.45-06.05 Olympialaiset

MTV Max

20.30 CHL: Krefeld Pinguine-Kärpät

MTV Sport 1

18.00 ja 02.00 Tennis: Masters 1000, Cincinnati

MTV Sport 2

19.10 Ravit: Toto 4, Lahti

22.00 PGA Tour: Wyndham Championship

C More Tennis

18.00 ja 02.00 Masters 1000, Cincinnati

03.30 WTA Tour, Cincinnati

C More Golf

14.30 PGA Tour: Wyndham Championship

Eurosport 1

20.30 Pyöräily: La Vuelta, joukkue-esittely

Viasat Golf

13.20-22.00 Olympialaiset: Golf N

Viasat Sport

09.00 ja 13.00-07.30

Olympialaiset

Tämä aihe on kiinnostava, haluaisin lisää tällaisia uutisia!

Kiitos mielipiteestäsi!

Luitko jo nämä?