Tarkista selaimen asetuksista, että JavaScript ja evästeet ovat käytössä.

Mikäli JavaScript on käytössä, mutta jokin selainlaajennus estää sen lataamisen, poista selainlaajennus käytöstä.

Tuloksia, rahapelejä, tv-urheilua

Urheilu
 
Helsingin Sanomat
Jalkapallo

Helsinki:

Alle 21-vuotiaiden maajoukkue syyskuun EM-karsintaotteluihin Itävaltaa ja Saksaa vastaan:

Otso Virtanen Hibernian FC, Dani Hatakka IL Hödd, Richard Jensen FC Twente, Mikko Viitikko VPS, Sauli Väisänen AIK, Armend Kabashi Eintracht Braunschweig, Moshtagh Yaghoubi FK Spartaks Jurmala, Glen Kamara Arsenal FC, Vahid Hambo Brighton & Hove Albion, Simon Skrabb Gefle IF, Pyry Soiri VPS, Carljohan Eriksson HIFK, Hampus Holmgren Åtvidabergs FF, Nicholas Hämäläinen Queen’s Park Rangers, Juho Pirttijoki HIFK, Matej Hradecky SJK, Fredrik Lassas HIFK, Joona Veteli PS Kemi, Jasse Tuominen FC Lahti, Fredrik Jensen FC Twente, Robert Taylor RoPS.

Päävalmentaja: Tommi Kautonen

Suomi kohtaa Itävallan Vaasassa 2. syyskuuta ja Saksan Seinäjoella 6. syyskuuta.

Pori:

Alle 16-vuotiaiden poikien maaottelu:

Suomi–Ruotsi 1–1 (0–0)

Suomi: 46. Saku Heiskanen

Vantaa:

Naisten Mestarien liigan karsintaturnaus:

PK-35 Vantaa, Suomi–Benfica, Portugali 1–2 (1–0).

PK-35:n maali: Hanne Ojanperä.

Avaldsnes, Norja–Newry City Ladies, Pohjois-Irlanti 11–0 (3–0).

Seuraavat ottelut: 25.8. Benfica–Avaldsnes, PK-35 Vantaa–Newry City Ladies, 28.8. Avaldsnes–PK-35 Vantaa, Newry City Ladies–Benfica.

Espanjan liiga maanantaina:

Celta Vigo–Leganes 0–1, Valencia–Las Palmas 2–4.

Ruotsin Allsvenskan maanantaina:

Elfsborg–Sundsvall 4–0, Malmö–Jönköpings S 4–1.

Tanskan liiga maanantaina:

Esbjerg–Odense 3–2.

Jääkiekko

KHL tiistaina:

Metallurg Novokuznetsk–Barys Astana 4–2 (2–0, 0–2, 2–0)

Sibir Novosibirsk–Avtomobilist Jekaterinburg 3–5 (1–2, 0–2, 2–1)

SN: Joonas Kemppainen 1+1

Avangard Omsk–Jugra Hanti-Mansijsk 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)

Traktor Tsheljabinsk–Pietarin SKA ja. 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0)

SKA: Mikko Koskinen 26/28

Salavat Julajev Ufa–Severstal Tsherepovets 3–2 (1–0, 1–1, 1–1)

Ufa: Sami Lepistö 0+1

Lada Toljatti–Medvescak Zagreb 2–3 (1–1, 1–0, 0–2)

Ak Bars Kazan–Slovan Bratislava 2–1 (0–0, 2–1, 0–0)

HK Sotshi–Riian Dinamo 3–1 (3–0, 0–1, 0–0)

Moskovan Spartak–Jokerit 1–2 (0–0, 1–0, 0–2)

Jokerien maalit: Oliver Lauridsen, Peter Regin. Riku Helenius 30 torjuntaa.

Keilailu

Bryssel, Belgia:

EM-kisat:

Parikilpailu: 1) Joonas Jähi/Osku Palermaa Suomi, 2) Jimmy Dan Mortensen/Jesper Agerbo Tanska, 3) Pascal Winternheimer/Tobias Börding Saksa.

Välierät: Jähi/Palermaa–Oliver Morig/Marco Baade 463–385, Mortensen/Agerbo–Winternheimer/Börding 448–423.

Loppuottelu: Jähi/Palermaa–Mortensen/Agerbo 432–380.

Mäkihyppy

Helsinki:

Mäkihypyn ja yhdistetyn maajoukkuevalintoja:

Suomen joukkue Japanin Hakubassa 26.–28. elokuuta hypättävään kesägp:n osakilpailuun:

Lauri Asikainen, Jarkko Määttä.

Suomen joukkue yhdistetyn kesä-gp:n kolmeen osakilpailuun:

Ilkka Herola, Matti Herola, Eero Hirvonen, Leevi Mutru.

Kilpailut: 27.–28.8 Oberwiesenthal, Saksa, 31.8. Villach, Saksa, 2.–3.9. Oberstdorf, Saksa.

Pyöräily

San Andres de Teixido:

Maantiepyöräilyn Espanjan ympäriajo:

4. etappi, Betanzos–San Andres de Teixido, 163,5 km: 1) Lilian Calmejane Ranska 4.05.19, 2) Darwin Atapuma Kolumbia jäljessä 15 sekuntia, 3) Benjamin King USA sama aika.

Kokonaiskilpailun tilanne 4/21 etapin jälkeen: 1) Atapuma 13.23.10, 2) Alejandro Valverde Espanja –29, 3) Chris Froome Britannia –33, 4) Esteban Chaves Kolumbia –39, 5) Nairo Quintana Kolumbia sama aika.

Keskiviikkona ajetaan 171,3 kilometrin etappi. Ympäriajo päättyy 11. syyskuuta Madridiin.

Raviurheilu

Tampere:

4. lähtö, Toto5-1, sh 2100 m: 1) Sekottaja/Jarmo Saarela 24,2a (24,1), 2) Huimariina 24,3a (3,68).3) Topin Musta 24,3a (27,7).4) Pörnä-Tyttö 24,4a (6,97). Toto (2-3-4): 24,10 3,04-1,84-4,57 27,07. Toto5 voitto-osuus: 63,50.

5. lähtö, Toto5-2, lv 2600 m: 1) Shadow Of Brisbane/Harri Koivunen 15,7a x (2,44), 2) Stone Capes Nougat 15,9a (2,12).3) Gathania* 16,2a (30,47).4) Secret Pilot 16,2a (33,43).poissa: 7, 10. Toto (6-8-4): 2,44 1,13-1,22-3,12 1,89. Toto5 voitto-osuus: 87,80.

6. lähtö, Toto5-3 DUO-1, lv 2100 m: 1) Viking Bagger/Hannu Torvinen 16,4a (2,63), 2) Belly Button 16,7a (2,61).3) Glamorous* 16,9a (51,16).4) Sara's Star 17,0a (8,8).poissa: 9, 12. Toto (3-1-7): 2,63 1,27-1,43-5,33 3,71. Toto5 voitto-osuus: 156,80.

7. lähtö, Toto5-4 DUO-2 TROIKKA-1, lv 2100 m: 1) Thunder McQueen/Jeroen van Craen 15,9a (9,73), 2) Yummy Rappson 15,9a (13,86).3) Tyrone Power 15,9a (25,43).4) Baron De Rive 16,0a (11,0). Toto (11-3-8): 9,73 3,28-6,08-6,68 78,67. Toto5 voitto-osuus: 435,50. Troikka: 2235,31. Päivän Duo: 3-11, kerroin: 18,75.

8. lähtö, Toto5-5, sh 2100 m: 1) Iinan Maestro/Antti Teivainen 25,4 (3,69), 2) Hermanni Totki 25,3 (16,15).3) H.V. Tuuri 26,5 (2,09).4) Maisema 25,7 (12,92). Toto (10-13-5): 3,69 1,72-2,65-1,30 28,19. Toto5 voitto-osuus: 1018,30.

Suunnistus

Tanum, Ruotsi:

MM-kisat, keskimatkat:

Miehet: 1) Matthias Kyburz Sveitsi 37.09, 2) Olav Lundanes Norja 37.23, 3) Daniel Hubmann Sveitsi 37.32, ... 8) Hannu Airila Suomi 39.18, 9) Peter Öberg Ruotsi 39.19, 10) Fredric Portin Suomi 39.21,...27) Miika Kirmula Suomi 41.46.

Naiset: 1) Tove Alexandersson Ruotsi 33.57, 2) Heidi Bagstevold Norja 34.32, 3) Natalia Gemperle Venäjä 34.35, ... 6) Marika Teini Suomi 35.46, ... 10) Amelie Chataing Ranska 36.36,...12) Merja Rantanen Suomi 36.47,...21) Saila Kinni Suomi 38.05.

Strömstad, Ruotsi:

Tarkkuussuunnistuksen MM-kisat:

Tempo:

1) Lars Jacob Waaler Norja 243,5, 2) Marit Wiksell Ruotsi 256,5, 3) Pinja Mäkinen Suomi 262,...7) Lauri Mäkinen Suomi 316.5, 8) Antti Rusanen Suomi 317.5,…15) Anna Jacobson Suomi 358,5,...21) Sami Hyvönen FIN 384

Rahapelejä

Keno

Tiistai 23. 8.

Päiväarvonta: 1, 3, 8, 14, 16, 20, 31, 32, 36, 37, 40, 41, 47, 55, 56, 60, 64, 65, 68, 70

Kunkkunumero: 60

Ilta-arvonta: 2, 10, 11, 13, 14, 18, 30, 33, 34, 36, 38, 47, 49, 55, 61, 62, 63, 65, 68, 69

Kunkkunumero: 68

TV-urheilua

MTV Max

19.00 Ravit: Toto65, Vermo

MTV Sport 1

19.00 CHL: TPS-Lorenskog IK

Eurosport 1

16.00 Pyöräily: La Vuelta, 5. etappi

Viasat Jalkapallo HD

21.45 Mestarien liigan karsinta: Rostov-Ajax

Viasat Sport Premium

21.45 Mestarien liigan karsinta: APOEL-FC Kööpenhamina

Viasat Urheilu

21.45 Mestarien liigan karsinta: Salzburg-Dinamo Zagreb

Tämä aihe on kiinnostava, haluaisin lisää tällaisia uutisia!

Kiitos mielipiteestäsi!

Luitko jo nämä?