Tarkista selaimen asetuksista, että JavaScript ja evästeet ovat käytössä.

Mikäli JavaScript on käytössä, mutta jokin selainlaajennus estää sen lataamisen, poista selainlaajennus käytöstä.

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua.

Urheilu
 
Helsingin Sanomat
Jalkapallo

Euroopan alueen MM-karsinta:

Lohko F:

Turku:

Suomi–Kosovo 1–1 (1–0)

18. Paulus Arajuuri 1–0, 60. Valon Berisha rp. 1–1.

Suomi: Lukas Hradecky; Jukka Raitala, Paulus Arajuuri, Niklas Moisander (kapteeni), Thomas Lam (v, 65. Alexander Ring), Jere Uronen; Markus Halsti, Roman Eremenko (v), Robin Lod (88. Rasmus Schüller); Joel Pohjanpalo, Teemu Pukki (73. Kasper Hämäläinen).

Kosovo: Samir Ujkani (kapteeni); Fanol Derdedaj, Alban Pnishi, Amir Rrahmani, Leart Paqarada; Enis Alushi (v), Hekuran Kryeziu (v); Milot Rashica, Valon Berisha (90. Alban Meha), Bernard Berisha (81. Besar Halimi); Albert Bunjaku (66. Bersant Celina).

Erotuomari: Ivan Kruzliak Slovakia.

Yleisöä: 7571.

Zagreb:

Kroatia–Turkki 1–1 (1–1)

44. Ivan Rakitic 1–0, 45. Hakan Calhanoglu 1–1.

Kiova:

Ukraina–Islanti 1–1 (1–1)

5. Alfred Finnbogason 0–1, 41. Andri Jarmolenko 1–1.

Lohko G:

Shkoder:

Albania–Makedonia keskeytetty rankkasateen takia.

9. Armando Sadiku 1–0, 51. Ezdjan Alioski 1–1.

Haifa:

Israel–Italia

14. Graziano Pelle 0–1, 31. Antonio Candreva rp. 0–2, 35. Tal Ben-Ham 1–2, 83. Ciro Immobile 1–3.

Leon:

Espanja–Liechtenstein 8–0 (1–0)

10. Diego Costa 1–0, 55. Sergi Roberto 2–0, 59. David Silva 3–0, 60. Vitolo 4–0, 66. Diego Costa 5–0, 82. Alvaro Morata 6–0, 83. Morata 7–0, 90. David Silva 8–0.

Lohko D:

Tbilisi:

Georgia–Itävalta 1–2 (0–2)

16. Martin Hinteregger 0–1, 42. Marc Janko, 78. Jano Ananidze 1–2.

Belgrad:

Serbia–Irlanti 2–2 (0–1)

3. Jeff Hendrick 0–1, 62. Filip Kostic 1–1, 69. Dusan Tadic rp. 2–1, 81. Daryl Murphy 2–2

Cardiff:

Wales–Moldova 4–0 (2–0)

38. Samuel Vokes 1–0, 44. Joe Allen 2–0, 50. Gareth Bale 3–0, 90. Bale rp. 4–0.

Jääkiekko

KHL-liigaa maanantaina:

Red Star Kunlun–Admiral Vladivostok 6–3 (3–1, 2–2, 1–0)

RSK: Anssi Salmela 2+1, Janne Jalasvaara 1+0, Tuukka Mäntylä 1+0, Max Wärn 1+1, Miika Lahti 0+3, maalivahti Tomi Karhunen 19 torjuntaa.

Avtomobilist Jekaterinburg–Jugra Hanti-Mansijsk 2–3 (0–1, 2–0, 0–2)

Lokomotiv Jaroslavl–Sibir Novosibirsk 3–1 (2–1, 0–0, 1–0)

J: Petri Kontiola 1+0.

Miesten talviolympialaisten karsinta:

Minsk, Valko-Venäjä:

Lohko D: Puola–Tanska 2–5 (1–1, 0–2, 1–2), Valko-Venäjä–Slovenia vl. 2–3 (0–0, 1–2, 1–0, 0–0, 0–1).

Lohkon loppujärjestys: 1) Slovenia 8 pistettä, 2) Valko-Venäjä 7, 3) Tanska 3, 4) Puola 0.

Riika:

Lohko E: Japani–Itävalta 0–3 (0–1, 0–0, 0–2), Latvia–Saksa 2–3 (0–1, 1–1, 1–1).

Lohkon loppujärjestys: 1) Saksa 9, 2) Latvia 6, 3) Itävalta 3, 4) Japani 0.

Oslo:

Lohko F: Italia–Kazakstan 2–3 (1–1, 1–1, 0–1), Norja–Ranska 2–1(0–0, 1–1, 1–0).

Lohkon loppujärjestys: 1) Norja 7, 2) Ranska 5, 3) Kazakstan 5, 4) Italia 1.

Karsintojen lohkovoittajat selviytyivät Pyeongchangin 2018 talviolympialaisiin.

Olympialaisten lohkojako:

Lohko A: Kanada, Tshekki, Sveitsi, Etelä-Korea.

Lohko B: Venäjä, USA, Slovakia, Slovenia.

Lohko C: Ruotsi, Suomi, Norja, Saksa.

Pyöräily

Peniscola, Espanja:

Maantiepyöräilyn Espanjan ympäriajo:

Etappi 16/21, Alcaniz–Peniscola, 156,4 km: 1) Jean-Pierre Drucker Hollanti 3.21.18, 2) Rüdiger Selig Saksa, 3) Nikias Arndt Saksa.

Tilanne kokonaiskilpailussa: 1) Nairo Quintana Kolumbia 64.57.27, 2) Chris Froome Britannia jäljessä 3.37 minuuttia, 3) Johan Esteban Chaves Kolumbia –3.57.

Keskiviikkona poljetaan 177,5 kilometrin etappi.

Sulkapallo

Foz do Iguacu, Brasilia:

Sulkapalloilun Grand Prix -turnaus, palkintoarvo 55 000 dollaria:

Naisten loppuottelu:

Beatriz Corrales Espanja–Airi Mikkelä Suomi 21–13, 21–11.

–Mikkelä oli ensimmäinen suomalainen naispelaaja Grand Prix -tason turnauksen loppuottelussa.

Tennis

New York:

Kauden 4/4 grand slam –turnaus, Yhdysvaltain avoimet, 7. päivä:

Miesten kaksinpelin 4. kierrosta maanantaina: Juan Martin del Potro Argentiina–Dominic Thiem Itävalta (8) 6–3, 3–2 luovutus.

Naisten kaksinpelin 4. kierrosta maanantaina: Simona Halep Romania (5)–Carla Suarez Navarro Espanja (11) 6–2, 7–5.

Miesten kaksinpelin 4. kierrosta sunnuntaina: Novak Djokovic Serbia (1)–Kyle Edmund Britannia 6–2, 6–1, 6–4, Jo–Wilfried Tsonga Ranska (9)–Jack Sock USA (26) 6–3, 6–3, 6–7 (7–9), 6–2, Lucas Pouille Ranska (24)–Rafael Nadal Espanja (4) 6–1, 2–6, 6–4, 3–6, 7–6 (8–6)

Naisten kaksinpelin 4. kierrosta: Anastasija Sevastova Latvia–Johanna Konta Britannia (13) 6–4, 7–5, Roberta Vinci Italia (7)–Lesia Tsurenko Ukraina 7–6 (7–5), 6–2

Rahapelejä

Keno 36/16

Maanantai 5. 9.

Päiväarvonta: 1, 7, 9, 11, 16, 21, 26, 27, 32, 37, 38, 40, 42, 44, 48, 50, 51, 61, 62, 68

Kunkkunumero: 32

Ilta-arvonta: 1, 2, 8, 9, 13, 21, 36, 41, 42, 45, 47, 49, 55, 56, 57, 59, 61, 66, 67, 68

Kunkkunumero: 61

Myöhäisillan arvonta: 2, 12, 13, 17, 19, 25, 26, 30, 34, 38, 45, 48, 49, 51, 54, 58, 59, 61, 65, 69

Kunkkunumero: 34

Vakio 1 35/16

Sunnuntai 4. 9.

Oikea rivi: 212 X22 112 21X 2

Voitonjako: 13 oikein 19 kpl voitto-osuus 7 918,50 e, 12 oikein voitto-osuus 144,50 e, 11 oikein voitto-osuus 13,70 e, 10 oikein voitto-osuus 4,40 e.

Tv-urheilua

MTV Max

19.10 Ravit: Toto5, Tampere

MTV Sport 1

20.30 CHL: Ingolstadt-Lukko

Eurosport 1

19.00-23.55 ja 02.00-07.00 Tennis: US Open

Eurosport 2

18.00-01.00 Tennis: US Open

Viasat Jääkiekko HD

17.00 KHL: Traktor-Jokerit

Viasat Jalkapallo HD

02.30 Jalkapallon MM-karsinta: Venezuela-Argentiina

Viasat Urheilu ja Viasat Sport Premium

03.45 Jalkapallon MM-karsinta: Brasilia-Kolumbia

Viasat Sport

02.30 Jalkapallon MM-karsinta: Chile-Bolivia

Viasat Fotboll

02.00 Jalkapallon MM-karsinta: Uruguay-Paraguay

05.15 Jalkapallon MM-karsinta: Peru-Ecuador

Tämä aihe on kiinnostava, haluaisin lisää tällaisia uutisia!

Kiitos mielipiteestäsi!