Tarkista selaimen asetuksista, että JavaScript ja evästeet ovat käytössä.

Mikäli JavaScript on käytössä, mutta jokin selainlaajennus estää sen lataamisen, poista selainlaajennus käytöstä.

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

Urheilu
 
Helsingin Sanomat
Am. jalkapallo

NFL-liigan 2. kierros:

Cincinnati–Pittsburgh 16–24, San Franscisco–Carolina 27–46, New York Jets–Buffalo 37–31, Dallas–Washington 27–23, New Orleans–New York Giants 13–16, Miami–New England 24–31, Kansas City–Houston 12–19, Tennessee–Detroit 16–15, Baltimore–Cleveland 25–20, Seattle–Los Angeles 3–9, Tampa Bay–Arizona 7–40, Jacksonville–San Diego 14–38, Atlanta–Oakland 35–28, Indianapolis–Denver 20–34, Green Bay–Minnesota 14–17.

Jääkiekko

KHL maanantaina:

Avtomobilist Jekaterinburg–Pietarin SKA vl. 3–2 (0–1, 2–0, 0–1, 0–0, 1–0), Jokerit–Sibir Novosibirsk 0–4 (0–1, 0–1, 0–2) (J: Ryan Zapolski 20/23 torjuntaa, NS: Joonas Kemppainen 1+0).

Minskin Dinamo–Avangard Omsk ja Riian Dinamo–Metallurg Novokuznetsk myöhemmin.

Toronto:

World Cup:

Alkulohko B:n avausottelut:

Venäjä–Ruotsi 1–2 (0–0, 0–2, 1–0)

1. erä: Ei maaleja.

2. erä: 30.41 Gabriel Landeskog (Erik Karlsson–Nicklas Bäckström) 0–1 yv, 32.52 Victor Hedman (Carl Hagelin–Henrik Sedin) 0–2.

3. erä: 59.27 Alexander Ovetshkin (Jevgeni Malkin–Pavel Datsjuk) 1–2.

Jäähyt: Venäjä 2x4=8 min, Ruotsi 2x3=6 min.

Torjunnat: Sergei Bobrovski Venäjä 10+8+9=27, Jacob Markström Ruotsi 8+11+8=27.

Yleisöä: 18 966.

Suomi–Pohjois-Amerikka alle 23-v. 1–4 (0–1, 0–3, 1–0)

1. erä: 5.03 Jack Eichel (Auston Matthews–Connor McDavid) 0–1 yv.

2. erä: 25.27 John Gaudreau (Colton Parayko–Dylan Larkin) 0–2, 27.27 Jonathan Drouin (Ryan Nugent-Hopkins–Shayne Gostisbehere) 0–3, 34.37 Nathan MacKinnon (Parayko) 0–4.

3. erä: 55.53 Valtteri Filppula (Jussi Jokinen–Leo Komarov) 1–4.

Jäähyt: Suomi 2x2 min=4 min, Pohjois-Amerikka 2x3 min=6 min.

Torjunnat: Pekka Rinne Suomi 12+15+12=39, Matthew Murray Pohjois-Amerikka 12+6+6=24.

Yleisöä: 19 029.

Seuraavat ottelut: 20.9. Pohjois-Amerikka–Venäjä, Ruotsi–Suomi, 21.9. Ruotsi–Pohjois-Amerikka, 22.9. Venäjä–Suomi.

Rahapelit

Keno 38/16

Päiväarvonta: 2, 3, 5, 9, 10, 15, 16, 21, 33, 36, 41, 45, 52, 53, 57, 65, 66, 68, 69, 70 Kunkkunumero: 69

Ilta-arvonta: 7, 9, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 21, 23, 24, 28, 32, 34, 37, 41, 46, 52, 60, 67 Kunkkunumero: 17

TV-urheilua

Yle TV2

22.20 Jalkapallon naisten EM-karsinta: Espanja-Suomi (jälkiläh.)

Nelonen

22.00 Jääkiekon World Cup: Ruotsi-Suomi

Nelonen Pro 2

18.30 Liiga: Ässät-HPK

MTV Max

19.10 Ravit: Toto5, Tampere

Eurosport 1

12.00 Tennis: ATP 250, Pietari

16.00 Pyöräily: Eneco Tour

01.30 Futsalin MM: Neljännesvälierä

Eurosport 2

09.30 ja 14.30 Snooker: Shanghai Masters

21.00 Bundesliiga: Wolfsburg-Dortmund

Viasat Fotboll

21.45 Englannin liigacup: Leicester-Chelsea

Viasat Urheilu

21.00 La Liga: Malaga-Eibar

23.00 La Liga: Sevilla-Real Betis

Viasat Sport

23.00 La Liga: Sevilla-Real Betis

Viasat Jalkapallo HD ja Viasat Sport Premium

21.45 Serie A: Milan-Lazio

Viasat Jääkiekko HD

16.30 KHL: Barys-TsSKA Moskova

Viasat Jääkiekko HD ja Viasat Hockey

22.00 Jääkiekon World Cup: Ruotsi-Suomi

03.00 Jääkiekon World Cup: USA-Kanada

Tämä aihe on kiinnostava, haluaisin lisää tällaisia uutisia!

Kiitos mielipiteestäsi!