1.9.2009 12:46
Johanna Tukiaisen laulussa lauletaan, että "julkisuus on mua varten".
Glamourtanssija Johanna Tukiainen lopettaa laulajanuransa ainakin tällä erää. Blogissaan hän kirjoittaa, ettei aio enää koskaan esittää Lööppijulkkis-lauluaan.
"Ajattelin jossain vaiheessa, että sehän on ihan hauska ja kevyt kesäkappale, mutta sanat ovat herjaavia minua kohtaan ja tekevät minusta typerän", Tukiainen kirjoittaa blogissaan 7 päivää -lehden sivuilla.
Lööppijulkkis-laulun oli tarkoitus aloittaa Tukiaisen laulajanura. Heinäkuussa julkaistu single on toistaiseksi ainoa hänen levyttämänsä kappale.
Johanna Tukiainen, 31, kirjoittaa blogissaan, että osasyy hänen tempauksiinsa on henkilökohtaisen managerin tai assistentin puute. Hän sanoo myös olevansa liian kiltti ihminen, ettei aina huomaa, mikä olisi parhaaksi hänelle itselleen.
Helsingin Sanomat | hs.online@hs.fi