perjantai 10.2.2012 | Elina, Ella  Onnittele e-kortilla

Kentin keikkakamat juuttuivat jäihin – Helsingin-konsertti siirtyi

4.3.2010 23:28 | Päivitetty: 5.3.2010 10:45

Roni Rekomaa / LEHTIKUVA

Ruotsalainen Kent esiintyi Vantaalla pidettävässä Ankkarockissa kesällä 2008.

Ruotsalainen Kent esiintyi Vantaalla pidettävässä Ankkarockissa kesällä 2008.

Ruotsalaisyhtye Kentin oli määrä esiintyä perjantaina Helsingin Areenassa, mutta luonto tuli tielle. Kentin lavavarustus soittimista lähtien joutui palaamaan torstai-iltana laivan mukana Tukholmaan Ahvenanmeren jäätilanteen takia.

Konserttijärjestäjä Live Nation tiedotti torstai-iltana, että konsertti järjestetään Areenassa sunnuntaina.

Live Nationin mukaan jo ostetut liput käyvät sellaisenaan sunnuntain konserttiin. Mikäli uusi konserttipäivä ei sovi, voi käyttämättömät liput palauttaa lipunostopaikkoihin.

Jäätilanne vaikuttaa muihinkin keikkoihin.

Rap-yhtye Fintelligens ei pääse esiintymään tänään Helsingin neljäsluokkalaisille järjestettävään ylipormestarin Itsenäisen Suomen juhlaan, sillä yhtye on jäänyt Viking Mariellalle jäiden saartamaksi.

Heidän sijaan koululaisille esiintyy rap-artisti Uniikki.

Helsingin Sanomat | hs.online@hs.fi

RSS
Osoite Töölönlahdenkatu 2
PL 18, 00089 SANOMA
Puhelin +358 9 1221
© Helsingin Sanomat, a Sanoma company - aineiston luvaton käyttö toisen palvelun osana kielletty

Etkö löytänyt etsimääsi?

Kokeile hakua.