Fingerpori Keskiviikkona, 16.5.2007
-
1
Tiedustelu: ”Kekkosen renki” Seppo Tiitinen kertoo, kuinka pyöritti vakoojasirkusta salaisella mökillään – Jos KGB:n mies kihahti känniin, hän antoi sen tapahtua
Tilaajille -
2
Hajut: Trendituoksuilla on ikävä varjopuoli: ”Ihmiset voivat joutua harkitsemaan, uskaltavatko lähteä ollenkaan matkaan”
-
3
Asuminen: Mikko Pykäriltä meni kaikki rahat, kun hän rakennutti taloa: ”Rakensin vähän liian ison vähän liian pienellä budjetilla”
Tilaajille -
4
Onnettomuudet: Ihminen kuoli Suviseuroissa, kun myrsky kaatoi antennimaston – Poliisi tutkii syitä
-
5
Migri: Chatbotin jonopaikkatoimintoa käytetty poikkeavalla tavalla, Maahanmuuttovirasto tutkii asiaa
- Näytä lisää
-
1
Onnettomuudet: Yksi kuoli Suviseuroissa maston katkettua hänen päälleen – Järjestäjä: Ei pidetty mahdollisena
-
2
Oikeusvaltio: Jani Mäkelä vaatii seuraamuksia Kaarlo Tuorille: ”Täysin pöytätapojen vastaista”
-
3
Treeni: Tehokkaaseen rasvanpolttoon riittää kolme liikettä, sanoo liikuntabiologi
Tilaajille -
4
HS-haastattelu: Oikeusvaltio on vaarantunut Suomessa ennennäkemättömällä tavalla, sanoo professori Kaarlo Tuori
-
5
Vähemmistöt: Noin 100 000 ihmistä marssi Helsinki Pride -kulkueessa: myös Greta Thunberg paikalla
- Näytä lisää
-
1
Sanalouhos: Täytä ruudukko sanoilla, mutta älä jätä tyhjää tilaa – Vain nokkelimmat onnistuvat
-
2
Kesäyö: HS vietti yön Suomen kenties kiireisimmässä pikaruokalassa – asiakaskunta ja työtahti yllättivät
Tilaajille -
3
Elokapinan mielenosoitus: Kuvat näyttävät, miten päivän tapahtumat etenivät
-
4
Ruotsi: Jo kolme työntekijää on kuollut selittämättömästi Northvoltin akkutehtaalla pian työvuoronsa jälkeen
-
5
Psykologia: Osa vanhemmista on käyttänyt psykologista kontrollointia lapsiinsa – Jäljet voivat olla elämän mittaiset
Tilaajille - Näytä lisää