Järjestelyt Hyvinkään Villatehtaalla ovat täydessä vauhdissa. Huomenna – lauantaina kello kymmenen – Hypecon polkaistaan käyntiin jo kahdeksannen kerran. Vuodesta 2012 järjestetty anime- ja pelitapahtuma on vuosi vuodelta kasvattanut kävijämääräänsä.
Nuorten järjestämässä Hypecon-tapahtumassa saattaa nähdä Nuuskamuikkusen ja Darth Vaderin samassa tilassa
Hyvinkääläisten nuorten järjestämästä anime- ja pelitapahtumasta kasvoi tuhansien kävijöiden menestystarina. Lauantaina Hyvinkään Villatehtaalla järjestetään historian kahdeksas Hypecon.
Lauantaina käynnistyvän Hypeconin järjestelyt ovat täydessä vauhdissa. Mika Joensuu, Emmi Auvinen, Meeri Marjatsalo, Jesse Luusua ja Linda Holmström olivat torstaina työn touhussa Hyvinkään Villatehtaalla.