Postialan lakot jatkuivat Naantalissa, tiistaina vuorossa Tampere
Postialan työtaisteluiden takia postinjakelussa on viiveitä tänään Naantalin alueen ja sieltä lähtevän postin jakelussa. Varhaisjakelussa olleet sanomalehdet on jaettu normaalisti. Työnantajaa edustavan Paltan ja Posti- ja logistiikka-alan unionin PAU:n väliset neuvottelut jatkuvat maanantaina kello 13.
Postialan työtaisteluiden takia postinjakelussa on viiveitä tänään Naantalin alueen ja sieltä lähtevän postin jakelussa. Varhaisjakelussa olleet sanomalehdet on jaettu normaalisti.
Työnantajaa edustavan Paltan ja Posti- ja logistiikka-alan unionin PAU:n väliset neuvottelut jatkuvat maanantaina kello 13.15 valtakunnansovittelijan toimistossa. Työntekijöitä edustava PAU ei hyväksy Itellan suunnittelemia sopeuttamistoimia.