Kotimaa

svt europa 7.30 Rapport morgon...

Tilaajille

svt europa 7.30 Rapport morgon. 10.30-10.45 Dagens programtablå. 11.00 Företag och marknad 11-20p. 11.30 Experimentet. 11.40 Blickpunkt Weimar. 11.55 Who are you? 12.00 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 12.10 NU vet jag!! 12.30-13.00 Pique-nique 3. 13.30 Söndagsöppet. 15.15 Fittja paradiso. 16.00 Filmkrönikan. 16.30 Musikbyrån. 17.35 Kvällens programtablå. 17.45 Nyheter från SVT24. 18.05-18.10 Regionala nyheter. 18.15 Juttu. 18.30 Ekg. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset. 19.00 Björnes Magasin. 19.30 ca Godkväll. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Upp till bevis. 22.00 Se dig inte om! 22.55 När seklet var stumt. 23.00 Nattöppet. 23.55 Tele Vision. 24.00 Rapport. 0.10 Rederiet. 0.55 Högsäsong. 1.25 Anna på nya äventyr. 1.55 Grogg. 2.10-2.25 Rock!!!

sverige SVT 1:

11.00 Företag och marknad 11-20p. 11.30 Experimentet. 11.40 Blickpunkt Weimar. 11.55 Who are you? 12.00 Kosmos , astronomi - orienteringskurs. 12.10 NU vet jag!! 12.30-13.00 Pique-nique 3. 13.30 Söndagsöppet. 15.15 Anslagstavlan. 15.20 Fittja paradiso. 16.05 Filmkrönikan. 16.35 Musikbyrån. 17.35 Disneystunden med Familjen Utter. 18.00 Mitt i naturen - film. 19.00 Björnes Magasin. 19.30 Peter och Petra. 20.00 Jupiter. 21.00 Stormens barn. 21.50 Sevärt. 21.55 Med andra ögon. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 McCabe & Mrs Miller (USA 1971). 1.00 O'Key - här kommer Ellen. 1.35-1.50 Hertha Hillfon.

SVT 2:

7.30-10.30 Rapport morgon. 15.30 Skolakuten. 16.00 Livskraft. 16.30-17.00 Efter plugget. 17.05-17.50 Kärlekens vindar. 18.05-18.10 Regionala nyheter. 18.15 Juttu. 18.30 Ekg. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Upp till bevis. 22.00 Se dig inte om! 22.55 När seklet var stumt. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Filmstjärnor. 23.30 Veronica. 23.55 Tele Vision. 24.00 Rapport. 0.10 Rederiet. 0.55 Högsäsong. 1.25 Anna på nya äventyr. 1.55 Grogg. 2.10-2.25 Rock!!!

tv 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.30 Emmas kök. 10.55 Oprah Winfrey show. 11.40-12.05 Glamour. 12.15 Kalla fakta. 12.40 Sju systrar. 13.10 St Elsewhere. 14.00 Nyheterna och vädret. 14.10 Hem till gården. 14.35 Tillbaka till Aidensfield. 15.30 Emmas kök. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 Glamour. 16.35 Oprah Winfrey show. 17.30 Nya tider. 18.00 Nyheterna och vädret. 18.10 Sunset Beach. 18.55 Keno. 18.59 Lokal-tv. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Jeopardy. 20.30 Nya tider. 21.00 Småstjärnorna. 22.00 Säsongsavslutning: Vem vill bli miljonär? 22.25 Inför Emmas kök. 22.30 Säsongsavslutning: Vem vill bli miljonär? 23.00 Nyheterna, Sporten och Vädret. 23.25 Martial Law. 0.15 Bakom murarna. 1.05 Inför BIO 4. 1.10 Bakom murarna. 1.55 Lexx. 2.45 Mupparna. 3.15-3.20 Nationalsången.

viron tv 7.00 Hyvää huomenta! 9.10 Kaikki lapseni. 9.35-10.00 Piano pensaassa. 15.25 Hiihdon maailman cup osakilpailu Lahdissa. Suora lähetys. 17.00 Uutiset. 17.05 Pako Jupiterilta. 17.30 Kymppivisa. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kaikki lapseni. 19.25 Laulukaruselli 2000. 19.30 Uutiset. 19.35 National Geographic esittää. 20.30 C' est la vie. 21.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. 21.20 Urheilu-uutiset. 21.40 Berkeley Square. 22.30 Kultainen Levy. Virolaisen popmusiikin palkintojen jakotilaisuus Venus-yöklubissa. 23.40 Uutiset. 23.45-0.15 Xstart. Urheilumakasiini.

ort 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Mieto myrkky. 9.15 Sananleikki. 9.45 Prosessi. 10.20 Herkulliset tarinat. 10.30 Sindbadin uudet seikkailut. 11.00 Uutiset. 11.15 Hyvää päivää! 11.55 Tutkintaa johtavat asiantuntijat. 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.20 Haamujengi. 14.40 Kolme ritaria ja kaunotar (Tsekki 1996). 16.00 Mieto myrkky. 17.00 Uutiset. 17.25 Herrasmiesten-show. 18.00 Hälytys. 18.30 Herkulliset tarinat. 18.40 Sääennuste. 18.45 Ihmeiden pelto. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 20.45 Murder on the Orient Express (Englanti 1974). 23.05 Ah, Semjonovna. 23.45 Uutiset. 24.00-2.45 Tanssi tuntemattoman kanssa (Englanti 1985).

venäjän tv 5.30-8.20 Hyvää huomenta, Venäjä! 8.20 Terveys. 8.30 Urheiluareena. 9.00 Terveys. 9.20 Mustalaistyttö. 10.05 Santa-Barbara. 11.00 Kauneuden maailma. 12.00 Vesti. 12.20 Naisten kaupunki. 13.00 Musta helmi. 13.50 Villi enkeli. 14.40-15.35 Vanha asunto. 90-luvut. 16.00 Vesti. 16.20 Akuna matata. 17.15 Päivystäjä. 17.45 Autotalli. 18.25 Pikkukaupunki. 19.00 Vesti. 19.45 Venäjän presidentin ehdokkaiden studioväittely. 20.45 Y2K (USA 1999). 22.35 Viikon panoraama. 23.00 Vesti. 23.15 Viikon panoraama jatkuu. 23.55-0.10 Päivystäjä.

ngc europe 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 13.00 Jaws of Fire. 13.30 Hunters on the Wing. 14.00 Animals on Parade. 15.00 Storm Chasers. 16.00 Mysteries of the Mind. 17.00 The Science of Sex. 18.00 An Unusual Kind of Medicine. 19.00 Little Pandas: New Breed. 20.00 Abyssinian She-wolf. 21.00 Earthquake Heroes Eps5. 22.00 The Lost Valley. 23.00 Call of the Coyote. 23.30 Rescue Dogs. 24.00 Mysteries Underground. 1.00 Altar Images. 2.00 Rite of Passage. 3.00-4.00 The Lost Valley.

cnbc 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 14.00 Power Lunch Europe. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 European Market Wrap. 19.30 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 Europe This Week. 3.00 Business Centre. 3.30-4.00 Europe Tonight.

bbc world 8.00 World News=WN. 8.30 Europe Direct. 9.00 WN. 9.30 Hardtalk. 10.00 WN. 10.30 The Four Horsemen of the Apocalypse. 11.00 WN. 11.30 Hardtalk. 12.00 WN. 12.30 Talking Movies. 13.00 The World Today. 14.30 The Four Horsemen of the Apocalypse. 15.00 WN. 15.15 World Business Report. 15.30 The World Today. 16.30 Talking Movies. 17.00 WN. 17.30 Hardtalk. 18.00 WN. 18.30 The Four Horsemen of the Apocalypse. 19.00 WN. 19.15 World Business Report. 19.30 How Buildings Learn. 20.00 WN. 20.35 World Business Report. 20.45 World Sport. 21.00 WN 21.30 Hardtalk. 22.00 WN. 22.30 Making It. 23.00 WN. 23.30 World Business Report. 24.00 WN. 0.30 Europe Direct. 1.00 WN. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 News. 2.30 HardTalk. 3.00 News. 3.30 Earth Report. 4.00-4.30 News.

bbc prime 8.00 Noddy. 8.10 Monty the Dog. 8.15 Playdays. 8.35 Blue Peter. 9.00 Maid Marian & Merry Men. 9.30 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Change That. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.00 St Paul's. 13.00 Muzzy in Gondoland. 13.30 Ready Steady Cook. 14.00 Going for a Song. 14.25 Change That. 15.00 Style Challenge. 15.30 Eastenders. 16.00 The Antiques Show. 16.30 Ready Steady Cook. 17.00 Noddy. 17.10 Monty the Dog. 17.15 Playdays. 17.35 Blue Peter. 18.00 Top of the Pops 2. 18.30 Keeping up Appearances. 19.00 Dad's Army. 19.30 Even Further Abroad. 20.00 Eastenders. 20.30 Tourist Trouble. 21.00 The Brittas Empire. 21.30 Blackadder Ii. 22.00 City Central. 23.00 Absolutely Fabulous. 23.30 Later with Jools Holland. 0.30 The Stand up Show. 1.00 The Goodies. 1.35 The Fast Show 2.05 Dr. Who. 2.30 Learning from the OU.

sky news 8.00 Sunrise. 12.00 News=News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News. 23.30 Answer the Question. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 24.00 News. 1.00 News. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News. 3.30 Your Call. 4.00-4.30 News.

sky/ngc 8.00-19.00 Sky News .

19.00 The New Edge. 19.30 Games Republic. 20.00 Buyer's Guide. 20.20 Masterclass. 20.40 Chips with Everything. 21.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3sat 7.40 7 Tage anders fernsehen. 7.45 Chronik der Wende. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Geldbörse. 11.45 Sternstunde Philosophie. 12.45 Yehudi Menuhin im Gespräch mit Hans Bünte. 13.45 Paco de Lucia and group. 14.30 Alles über Essen und Trinken. 15.00 Ländermagazin. 15.30 Hierzulande. 15.45 Vor 30 Jahren. 16.25 Gestauchtes Leben. 17.15 Tierreport. 17.45 Praxis - Das Gesundheitsmagazin. 18.30 Chronik der Wende. 18.45 Reisewege zur Kunst: Österreich. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Austernfischer machen Karriere. 22.00 Auslandsjournal extra. 22.30 3satBörse. 23.00 Notizen aus dem Ausland. 23.10 Zeit im Bild 2. 23.30 Das Stuttgarter Kabarett-Festival '99. 24.00 Zerbrechlich (Frankreich 1995). 2.40 Seitenblicke. 2.50 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vor 10. 3.15 Barbara Thompson. 4.15 Nano. 4.45-5.20 Kulturzeit.

rtl 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.55 Unter uns. 9.25 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 10.00 Mein Morgen. 11.30 Sabrina. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Die lustigsten Sportpannen der Welt. 22.15 Alles Atze. 22.45 Höllische Nachbarn. 23.15 7 Tage - 7 Köpfe. 0.15 Freitag Nacht News. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Golden Girls. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.30 Die Nanny. 3.00 Die lustigsten Sportpannen der Welt. 3.50-4.20 Nachtjournal.

deutsche welle 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 German Designers. 9.00 Journal. 9.30 Reiseland Deutschland. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 Das Prometheus Prinzip. 12.00 Journal. 12.30 European Journal. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 German Designers. 15.00 Journal. 15.30 Reiseland Deutschland. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Die ZDF Reportage. 18.00 Journal. 18.30 European Journal. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 The Prometheus Principle. 21.00 Journal. 21.30 Made in Germany. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 EXPO 2000 Hannover. 24.00 Journal. 0.30 Destination Germany. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 The Prometheus Principle. 3.00 Journal. 3.30-4.00 Made in Germany.

arte 20.00 Tracks. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Von Gorillas und Menschen. 21.45 Der kleine Dieb (Frankreich 1998). 22.50 Karzans Brüder. 23.50 Lola, das Mädchen aus dem Hafen (Frankreich 1961). 1.15 Mit offenen Karten. 1.25 Die Milchstrasse (Italien 1969). 3.05 Land ohne Brot. 3.35-4.00 Der König des Charleston (USA 1926).

tv 5 6.05 TV5 Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30-10.00 Fete des Bebes. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15-13.00 Retour a Fonteyne. 13.05 100% Questions. 13.30-14.00 Journal de France 3. 14.05 Fax Culture. 15.00 Journal TV5. 15.15 Retour a Fonteyne. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30-18.00 Les carnets du bourlingueur. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Retour a Fonteyne. 21.00 Journal Belge. 21.30-22.00 Journal France 2. 22.05 Diva. 23.00 Journal TV5. 23.15-2.00 Enfoires en 2000. 2.15 Journal TSR. 2.45 Soir 3. 3.15-4.00 La Traversee de moise. 4.05-5.00 Diva.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG1. 7.40 Unomattina. 10.55 Baree, il mezzosangue (1994). 12.30 TG1. 12.35 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 La signora in giallo. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Alle 2 su Raiuno. 17.00 Solletico. 18.45 TG Parlamento. 18.50 Prima del TG - In diretta da Sanremo. 19.00 TG1. 19.10 Prima - La cronaca prima di tutto. 19.35 In bocca al lupo! 20.25 Che tempo fa. 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto. 21.40 Zitti tutti. 21.50 Speciale Superquark: Cristoforo Colombo. 0.10 TG1. 0.15 Porta a porta. 1.35 TG1 Notte. 1.55 Stampa oggi. 2.00 Agenda. Che tempo fa. 2.10 Rai Educational. 2.40 Sottovoce. 3.10 Spensieratissima. 3.35-5.00 Piu' micidiale del maschio (1966).

tve internacional 7.30 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Los desayunos de TVE. 11.00 La aventura del saber. 12.00 El escarabajo verde. 12.20 Saber vivir. 13.45 Asi son las cosas. 14.30 Telediario internacional. 14.55 Saber y ganar. 15.30 Corazon de invierno. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 17.05 La mentira. 18.05 Barrio Sesamo. 18.30 Delfy y sus amigos. 19.00 Telediario internacional. 19.25 Plaza Mayor. 19.55 El precio justo. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.50 Elecciones 2000. 23.00 Jacinto Durante. 24.00 La noche abierta. 1.00 Noches del Atlantico. 2.15 Telediario 3. 3.00-4.25 Cine: Jarrapellejos.

cnn 7.00 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.30 Pinnacle Europe. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Inside Europe. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 Perspectives. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Inside Europe. 3.00 WN Americas. 3.15 WN. 3.30 Q&A. 4.00-5.00 Larry King Live.

eurosport 9.30 Football: UEFA Cup. Fourth round: first leg. 11.30 Alpine Skiing: Men's World Cup in Kvitfjell, Norway. Downhill. Live.

13.00 Luge: Natural Track World Cup in Zelesniki, Slovenia. 13.30 Nordic Combined Skiing: World Cup in Lahti, Finland. Ski Jumping Team event. Live. 15.00 Snowboard: FIS World Cup in Japan. Giant slaloms and Halfpipe events. 15.30 Cross-Country Skiing: World Cup in Lahti, Finland. Men's and Women's sprint. Live. 16.30 Speed Skating: World Speed Skating Single Distance Championships in Nagano, Japan. Today: Ladies' 500 and 3000m; Men's 5000m. 17.15 Nordic Combined Skiing: World Cup in Lahti, Finland. Cross-country Skiing Team event. Live. 18.30 Xtreme Sports: Winter X Games in Mount Snow, Vermont, USA. 19.00 Ski Jumping: World Cup in Lahti, Finland. K90 event. Live. 21.00 Speed Skating: World Speed Skating Single Distance Championships in Nagano, Japan. Today: Ladies' 500 and 3000m; Men's 5000m. 21.30 Equestrianism: FEI World Cup Series in Paris, France. First day. Live. 23.00 Football: UEFA Cup. Fourth round: first leg. 24.00 News: SportsCentre. 0.15 Speed Skating: World Speed Skating Single Distance Championships in Nagano, Japan. 1.15 Ski Jumping: World Cup in Lahti, Finland. K90 event. 2.15-2.30 News: SportsCentre.

music tv 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Bytesize. 16.00 European Top 20. 17.00 The Lick. 18.00 Select MTV. 19.00 Global Groove. 20.00 Bytesize. 21.00 Megamix. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 Celebrity Death Match. 23.00 Bytesize. 1.00 Party Zone. 3.00 Night Videos.

vh1 8.00 Power Breakfast. 10.00 Pop-up Video. 11.00 Upbeat. 15.00 Greatest Hits: Madonna. 15.30 Pop-up Video. 16.00 Jukebox. 18.00 Behind the Music: Shania Twain. 19.00 The Millennium Classic Years: 1980. 20.00 Talk Music. 20.30 Greatest Hits: Madonna. 21.00 Emma. 22.00 Planet Rock Profiles: Stere Ophonics. 22.30 The Best of VH1 Live. 23.00 Best British Video. 24.00 Behind the Music: Gladys Knight & The Pips. 1.00 Storytellers: Meat Loaf. 2.00-4.00 The Friday Rock Show.

moon tv 6.00 Viihdeuutiset, Pelimakasiini,Terveiset, Mielipiteet ja Vitsi-tv. 14.00 Top 6 -pelidemot. 14.30 Hirvee haloo. 15.00 Play. 15.30 Katureportterit. 16.00 Mielipiteet. 16.15 Viihdeuutiset. 16.30 Movie File. 17.00 Crasher. 17.30 Top 6-musiikkivideot. 18.00 Konsoliplaneetta. 18.15 Viikon konsoli. 18.30 Talma Street Snowboard. 19.00 Powderhausen tv. 19.30 Jukebox. 20.00 Never Trust A Hippie. 21.00 Play. 21.30 Talma Street Snowboard.. 22.00 Powderhausen tv. 22.30 Nousu. 23.00 PC-luola. 23.30 666 Sekuntia. 24.00 Movie File. 0.30 Katureportterit. 0.45 Uusintoja peliohjelmista. 2.30 Viihdeuutiset, Pelimakasiini,Terveiset, Mielipiteet ja Vitsi-tv.

tcc nordic 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

cartoon nordic 7.00-21.00 Piirrossarjoja.

fox kids 7.00 Heathcliff. 7.25 Iznogoud. 7.35 Super Mario Show. 8.00 Bobby's World. 8.25 Eek. 8.35 Dennis. 9.00 Oggy and the Cockroaches. 9.25 Spy Dogs. 9.35 Camp Candy. 10.00 Three Little Ghosts. 10.25 The Mouse and The Monster. 10.35 The Why Why Family. 11.00 The Shelly T Turtle Show. 11.30 Be Alert Bert. 12.00 Peter Pan. 12.25 The Why Why Family. 12.30 The Little Mermaid. 12.55 The Why Why Family. 13.00 Huckleberry Finn. 13.25 The Why Why Family. 13.30 Gulliver's Travels. 13.55 The Why Why Family. 14.00 The Shelly T Turtle Show. 14.30 Be Alert Bert. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heathcliff. 15.35 Dennis the Menace. 16.00 Super Mario Show. 16.25 Eek. 16.35 Oggy and the Cockroaches. 17.00 Breaker High. 17.25 Spy Dogs. 17.35 Goosebumps. 18.00 Eerie Indiana. 18.25 Camp Candy. 18.35 Louie & Co.

travel tv 9.00 Grainger's World: Across the Roof of the World. 10.00 An Aerial Tour of Britain: The Great British Coastline. 11.00 GO 2: American Blues Alley. 11.30 Planet Holiday: Mauritius. 12.00 On Top of the World: Discovering The U.S.A.. 13.00 On the Horizon: Kenya & Tanzania. 13.30 A Golfer's Travels: Thailand. 14.00 Wet & Wild. 14.30 The Food Lovers' Guide to Australia: Cheese-Making in Perth & Persian Tea Party. 15.00 Destinations: Ivory Coast. 16.00 GO 2. 16.30 Travelling Lite: Snowboarding in the Alps. 17.00 Grainger's World. 18.00 Gatherings and Celebrations. 18.30 Snow Safari. 19.00 Panorama Australia: Pilbara, Western Australia. 19.30 Out to Lunch with Brian Turner. 20.00 The Food Lovers' Guide to Australia. 20.30 Planet Holiday: Mauritius. 21.00 European Rail Journeys: France - Brest to Lourdes. 22.00 Holiday Maker: Paris & Thailand. 22.30 Travel Asia & Beyond: Indochina. 23.00 Great Splendours of the World: Splendours of Nature. 24.00 A Fork in the Road: Jamaica. 0.30 Caprice's Travels: Las Vegas. 1.00 Truckin' Africa: Derek's Deserts. 1.30 On the Horizon. 2.00 Panorama Australia. 2.30-3.00 GO 2.

tvtv!

6.00 TVTVWEB. 12.00 Jyrki. 13.30 Jyrki. 15.00 TVTVWEB. 15.30 Late Night With Conan O'Brien. 16.30 Jyrki. 18.00 Simpsonit. 18.30 Iltalinja. 19.00 Ensi-ilta. 19.30 Kupla. 20.00 Villi Pohjola. 21.00 Safiiri ja Teräs. 21.30 Safiiri ja Teräs. 22.00 Pahan kosketus. 23.00 Late Night with Conan O'Brien. 24.00 Iltalinja. 0.30-6.00 TVTVWEB.

turner classic 21.00 The Asphalt Jungle (1950). 23.00 Little Women (1949). 1.00 Designing Woman (1957). 3.00 The Good Earth (1937). 5.20 Babes in Arms (1939).

canal+ 8.00 Paratiisin kauniit pojat (52). 8.55 Velvet Goldmine (Englanti 1998) (119). 10.55 Everything That Rises (USA 1998) (90). 12.45 Voittajat (Englanti 1963) (147). 15.15 Pelurit (Englanti/Unkari/Hollanti 1997) (93). 16.50 Somebody is Waiting (USA 1996) (87). 18.20 NBA Action (30). 18.50 Digging to China (USA 1998) (98). 20.30 Rude Awakening (USA 1999) (28). 21.00 Catch a Falling Star (USA 1999) (90). 22.30 Tappava ase 4 (USA 1998) (123). 0.35 Hunger - The Diarist (Kanada 1999) (27). 1.00 Billy's Hollywood Screen Kiss (USA 1998) (92). 2.30 Against the Law - Hate Crimes (40). 3.15 NBA: Charlotte Hornets - Utah Jazz (140). 5.35 Ihmeparantajan viides talvi (Tanska/Norja/(Ruotsi 1999) (117). 7.35-7.53 Karkausvuosi (Islanti 1998) (18).

canal+ kulta 8.00 Angelika (Ranska/Saksa/(Italia 1964) (112). 9.55 Cats Don't Dance (USA 1997) (75). 11.05 Dream On (USA 1999) (26). 11.35 Rude Awakening (USA 1999) (28). 12.05 Silmä (Ruotsi 1998) (110). 14.00 Forget Me Never (USA 1999) (86). 15.25 Men in White (USA 1998) (84). 16.50 Life's Little Struggles (USA 1999) (86). 18.20 Running Woman (USA 1998) (87). 19.45 Schpaaa (Norja 1998) (71). 21.00 Jäähyväiset tytöille (USA 1997) (111). 22.50 Normal Life (USA 1996) (98). 0.30 Dream On (USA 1999) (26). 1.00 Cumming to Ibiza 1 (Saksa 1996) (95). 2.35 Bravo Two Zero (Etelä-Afrikka 1999) (117). 4.35-6.25 Enkelten kaupunki (USA 1998) (110).

canal+ sininen 16.00 Tulevaisuuden sodat (50). 16.50 Aprile (Ranska 1998) (75). 18.10 Aaverakkautta (USA 1999) (91). 19.45 Ferngully - viimeinen sademetsä (USA 1992) (73). 21.00 Viimeinen kummisetä 2 (USA 1998) (170). 23.50 Sodan peto (USA 1988) (110). 1.35 Wild Havens - The Bengal Tiger (52). 2.35-4.07 Sex Dreamers (Ranska 1998) ((92).

tv1000 7.30 Yhden yön juttu (USA 1997) (103). 9.10 Rebekka (K)(USA 1940) (130). 11.20 Pakomatka (K)(USA 1997) (95). 13.00 Vapauden voitto (K)(USA 1986) (126). 15.00 Get on the Bus (K)(USA 1996) (120). 17.00 Soittakaa Northside 777 (K)(USA 1948) (111). 19.00 Kyttäyskeikka (K)(USA 1988) (112). 21.00 Fucking Åmål (Ruotsi 1998) (89). 23.00 Knockout Magazine (180). 2.00 Kulissien takana: Kun maailma ei riitä (25). 2.40 Looking for Richard (USA 1996) (118). 4.50 Snow White in the Black Forest (K)(USA 1997) (97). 6.30 Lähikuvassa: Geoffrey Rush (25).

tv1000 cinema 8.00 Kulissien takana: Ensi silmäyksellä (20). 8.30 Angels in the Endzone (USA 1997) (84). 10.00 Rajaton rakkaus (Uusi-Seelanti 1996) (89). 11.30 Kulissien takana: Anywhere But Here (25). 12.00 My Date with the President's Daughter (USA 1998) (86). 13.30 Kulissien takana: Toivo elää (25). 14.00 Aladdin ja varkaiden kuningas (USA 1996) (79). 15.20 Maailmanlopun muotikatsaus (25). 16.00 Running Home (K)(USA 1999) (93). 17.35 Kulissien takana: Koukkusormi (25). 18.00 Huckleberry Finnin seikkailut (USA 1993) (108). 20.00 Kolme muskettisoturia (USA 1993) (101). 22.00 Uhka syvyyksistä (K)(USA 1997) (103). 24.00 Patriootti (K)(USA 1998) (87). 2.00 Mars - musta salaisuus (K)(USA 1996) (87). 3.30 Fistful of Flies (K)(Australia 1996) (82). 5.00 Nil by Mouth (K)(GB 1997) (115).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Kaaos jatkuu Helsinki-Vantaan lentokentällä: Finnair pyysi matkustajia varautumaan kentällä yöpymiseen, sillä hotellit ovat täynnä

    5. 5

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    8. 8

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    9. 9

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    10. 10

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    4. 4

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää