Kotimaa

svt europa 7.30 Rapport morgon...

Tilaajille

svt europa 7.30 Rapport morgon. 10.30 Dagens porgramtablå. 10.45 Nyheter från SVT24. 11.00 Livets väv. 11.30 Experimentet. 11.40 Mer än bara ord - bibeln i vårt kulturarv. 11.55 Who are you? 12.00 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 12.10 NU vet jag!! 12.30-12.45 UK Kids. 12.50 Blickpunkt Weimar. 13.00 Lunchnyheter från SVT24. 13.30 Söndagsöppet. 15.15 Nyheter från SVT24. 15.45 Radiohjälpen: Barndiabetes. 15.50 Makten och HÄrligheten. 16.20 Musikbyrån. 17.35 Kväprogramtablå. 17.45 Nyheter från SVT24. 18.05 Regionala nyheter: ABC. 18.10 Radiohjälpen: Barndiabetes. 18.15 Juttu. 18.30 Ekg. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset. 19.00 Björnes Magasin. 19.30 ca Go'kväll. Regionala nyheter: Nordnytt. 20.30 Rapport. 21.00 Upp till bevis. 22.00 Labyrinten. 22.55 Sverigebilden. 23.00 Regionala nyheter: ABC. 23.10 Ridsport: Göteborg Horse Show. 24.00 Nyheter från SVT24. 0.30 Centrum. 1.20 Rederiet. 2.05 Uppdrag: musik. 2.35 Anna på nya äventyr. 3.05 Grogg. 3.20 Rock!!! 3.35 Lördagens programtablå. 3.45-7.30 Nyheter från SVT24.

sverige svt 1:

11.00 Livets väv. 11.30 Experimentet. 11.40 Mer än bara ord -bibeln i vårt kulturarv. 11.55 Who are you? 12.00 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 12.10 NU vet jag!! 12.30 UK Kids. 12.45 Fear of Animals. 12.50 Blickpunkt Weimar. 13.00 Nyheter från SVT24. 13.30 Söndagsöppet. 15.15 Race. 15.45 Radiohjälpen: Barndiabetes. 15.50 Makten och HÄrligheten. 16.20 Musikbyrån. 16.50 Iggy Pop. 17.35 Disneystunden med Familjen Utter. 18.00 Mitt i naturen - film. 19.00 Björnes Magasin. 19.30 Nils Karlsson Pyssling. 20.00 Jupiter. 21.00 Lysande utsikter. 21.50 Anslagstavlan. 21.55 Med andra ögon. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Downtime (GB 1997). 0.30 Centrum. 1.20 Rederiet. 2.05 Uppdrag: musik. 2.35 Anna på nya äventyr. 3.05 Grogg. 3.20-3.35 Rock!!!

svt 2:

7.30 Rapport morgon. 10.30-11.30 Golf US Masters Augusta. 15.30 Skolakuten. 16.00 Livskraft. 16.30 Stop! 17.00 Nyheter från SVT24. 17.05-17.55 Kärlekens vindar. 18.00 Nyheter från SVT24. 18.05 Regionala nyheter. 18.10 Radiohjälpen: Barndiabetes. 18.15 Juttu. 18.30 Ekg. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go' kväll. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Upp till bevis. 22.00 Labyrinten. 22.55 Sverigebilden. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Ridsport: Göteborg Horse Show. 24.00 Nyheter från SVT24. 0.10-2.00 Golf US Masters Augusta.

tv 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.30 Emmas kök. 10.55 Oprah Winfrey show. 11.40 Glamour. 12.05 Kalla fakta. 12.35-13.00 Nöjesnytt. 13.10 Santa Barbara. 13.35 Santa Barbara. 14.00 Nyheterna och vädret. 14.10 Nanny. 14.35 Tillbaka till Aidensfield. 15.30 Emmas kök. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 Glamour. 16.35 Oprah Winfrey show. 17.30 Nya tider. 18.00 Nyheterna och vädret. 18.10 Sunset Beach. 18.55 Keno. 18.59 Lokal-tv. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Jeopardy! 20.30 Nya tider. 21.00 Gladiatorerna. 21.40 Inför Bingolotto. 21.45 Gladiatorerna. 22.30 Fem gånger Storm. 23.00 Nyheterna och Sporten. 23.25 Ödets spel. 0.20 Processen. 1.10 Inför BIO 4. 1.15 Processen. 2.30 Lexx. 3.20 Tabbar och misstag. 4.05 Nationalsången.

viron tv 16.40 Piano pensaassa. 17.05 Kaikki lapseni. 17.30 Kahdestoista tunti. 18.00 Uutiset. 18.05 Pako Jupiterilta. 18.30 Kymppivisa. 19.00 Uutiset. 19.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 19.45 Venäjänkieliset uutiset. 20.00 Kaikki lapseni. 20.25 Laulukaruselli 2000. 20.30 Uutiset. 20.35 National Geographic esittää. 21.30 Insider. 22.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. 22.20 Urheilu-uutiset. 22.40 Nota Bene! 23.20 Virolaista kamarimusiikkia. 23.30 Musta kyy. 0.05 Uutiset. 0.10 Musiikkielämä. 0.35-1.03 Valmentaja Teitur Thordarsonin neljä vuotta Virossa.

ort 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Mieto myrkky. 9.15 Ostankinon konserttistudio kutsuu: Nikita Mihhalkov. 10.20 Naisten koripallon EM. Finaali. 11.00 Uutiset. 11.15 Hyvää päivää! 12.05 Pan Wolodyjowski, 2. 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.20 Sindbadin kultainen matka (USA 1974). 16.00 Mieto myrkky. 17.00 Uutiset. 17.30 Erinomaisten ihmisten elämä. Mihhail Zhvanetski. 18.00 Oma ja vieras kipu. Dokumentti. 18.35 Sääennuste. 18.40 Onnenpyörä. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 20.45 ORTin viisi vuotta. 21.30 Pahuus auringon alla (Englanti 1982). 23.40 Uutiset. 0.30 Grammy 2000.

venäjän tv 5.00-8.30 Hyvää huomenta, Venäjä! 8.30 Terveys. 8.40 Urheiluareena. 9.00 Terveys. 9.15 Mustalaistyttö. 10.05 Santa-Barbara. 11.00 Päivystäjä. 12.00 Vesti. 12.30 Naisten kaupunki. 13.05 Musta helmi. 13.50 Villi enkeli. 14.40 Terveydeksi! 15.20 Vuoropuheluja kalaretkistä. 16.00 Vesti. 16.30 Akuna matata. 17.20 Päivystäjä. 17.45 Autotalli. 18.25 Pikkukaupunki. 19.00 Vesti. 19.45 Hercule Poirot. 21.40 Viikon panoraama. 22.00 Vesti. 22.30 Viikon panoraama jatkuu. 23.15-23.30 Päivystäjä.

ngc europe 13.00 Last Voyage of the Andrea Doria. 13.30 The Hunt for Amazing Treasures. 14.00 Under Fire. 15.00 Reptile Rescue. 16.00 Buried in Ash. 17.00 Arctic Adventure. 18.00 Last Voyage of the Andrea Doria. 18.30 The Hunt for Amazing Treasures. 19.00 Under Fire. 20.00 Azalai: Caravan of the White Gold. 21.00 Wedded to the Wild. 22.00 A Marriage in Rajasthan. 23.00 Ambush in Paradise. 24.00 The Faces of Genius. 1.00 Into the Light. 2.00 Kumari - Strange Secret of The Kingdom of Nepal. 2.30 Herculaneum: Voices of the Past. 3.00 A Marriage in Rajasthan.

cnbc 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 14.00 Power Lunch Europe. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 European Market Wrap. 19.30 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00-3.00 Europe This Week.

bbc world 8.00 News. 8.30 Panorama. 9.00 News. 9.30 Hardtalk. 10.00 News. 10.30 Top Gear. 11.00 News. 11.30 Panorama. 12.00 News. 12.30 Hardtalk. 13.00 News. 13.30 Talking Movies. 14.00 The World Today. 14.30 Panorama. 15.00 News. 15.30 Hardtalk. 16.00 News. 16.15 World Business Report. 16.30 Talking Movies. 17.00 News. 17.30 Panorama. 18.00 News. 18.30 Asia Today. 19.00 News. 19.15 World Business Report. 19.30 Top Gear. 20.00 News. 20.35 World Business Report. 20.45 World Sport. 21.00 WN 21.30 Hardtalk. 22.00 News. 22.30 Making It. 23.00 News. 23.30 World Business Report. 24.00 News. 0.30 Correspondent. 1.00 News. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 News. 2.30 HardTalk. 3.00 News. 3.30-4.00 Click Online.

bbc prime 8.00 Smart Hart. 8.15 Playdays. 8.35 Blue Peter. 9.00 Trading Places. 9.30 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Real Rooms. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.00 The Garden. 13.00 The Arts and Crafts Show. 13.30 Can't Cook Won't Cook. 14.00 Going for a Song. 14.25 Real Rooms. 15.00 Style Challenge. 15.30 Eastenders. 16.00 The Antiques Show. 16.30 Can't Cook Won't Cook. 17.00 Smart Hart. 17.15 Playdays. 17.35 Blue Peter. 18.00 Trading Places. 18.30 Top of the Pops 2. 19.00 All Along the Watch Tower. 19.30 Looking Good. 20.00 Eastenders. 20.30 Tourist Trouble. 21.00 You Rang M'lord? 22.00 City Central. 23.00 Red Dwarf Vi. 23.30 Later with Jools Holland. 0.30 This Life. 1.10 This Life. 2.00 Doctor Who: Meglos. 2.30 Forest Futures. 3.30-4.00 Surviving Cities.

sky news 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 Answer the Question. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 24.00 News on the Hour. 1.00 News on the Hour. 2.30-3.00 CBS Evening News.

sky/NGC 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 The New Edge. 19.30 Games Republic. 20.00 Buyer's Guide. 20.20 Masterclass. 20.40 Chips with Everything. 21.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3sat 7.55 7 Tage anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Geldbörse. 11.45 Sternstunde Philosophie. 12.15 Romano Prodi - Visionen für Europa. 13.15 Europas Platz - ein Platz Europas. 13.45 Crossroads - Leverkusener Jazztage 1999. 14.30 Alles über Essen und Trinken. 15.00 Ländermagazin. 15.30 Unterwegs. 16.00 Vor 30 Jahren. 16.30 Reiseland Schweiz: 3 x Graubünden. 17.00 Zeitgenossen: Die Malerin Rosina Kuhn. 17.30 Tierleben. 17.55 Tierisch gut. 18.00 Praxis. 18.40 Gesundheits-Tip. 18.45 Reisewege. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Eine Arche für das liebe Vieh. 22.00 Auslandsjournal extra. 22.30 3satBörse. 23.00 Notizen aus dem Ausland. 23.10 Zeit im Bild 2. 23.30 United Slapstick '99. 0.15 Pavel und Lyalya (Israel 1999). 0.45 Grey Sex (England 1996). 1.25 Seitenblicke. 1.35 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vor 10. 2.00-3.00 JazzFest Berlin '99.

rtl 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.55 Unter uns. 9.25 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 10.00 Mary Tyler Moore. 10.30 Golden Girls. 11.00 Die Nanny. 11.30 Sabrina. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Höllische Nachbarn - Nur Frauen sind schlimmer. 23.15 7 Tage - 7 Köpfe. 0.15 Freitag Nacht News. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Golden Girls. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.30-3.00 Die Liebe muss verrückt sein!

deutsche welle 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 Spotlight on Fashion. 10.00 Journal. 10.30 Reiseland Deutschland. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Das Prometheus Prinzip. 13.00 Journal. 13.30 European Journal. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 Spotlight on Fashion. 16.00 Journal. 16.30 Reiseland Deutschland. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Die ZDF Reportage. 19.00 Journal. 19.30 European Journal. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 The Prometheus Principle. 22.00 Journal. 22.30 Made in Germany. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Cuestion de fe. 1.00 Journal. 1.30 Destination Germany. 2.00 Journal. 2.30-3.00 Deutschland heute.

arte 20.00 Tracks. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Das Sterben der Tiger. 21.45 Das Blut des Fuchses (Frankreich 1995). 23.10 Die ENA. 0.35 Neues Spiel, neues Glück (Tadschikistan/Schweiz/Japan/Deutschland 1993). 2.05 Mit offenen Karten. 2.20-3.50 Recherche: Über die Substanz der Zeit.

tv 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Fete des Bebes. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Les filles du Lido. 13.00 TV5 Infos. 13.05 100% Questions. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Fax Culture. 15.00 Journal TV5. 15.15 Les filles du Lido. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30 Les carnets du bourlingueur. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Les filles du Lido. 21.00 Journal Belge. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Diva. 23.00 Journal TV5. 23.15 Le plus grand cabaret du monde. 1.00 Journal Suisse. 1.30 Soir 3. 2.00-2.05 TV5 Infos.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG1. 7.40 Unomattina. 10.50 Rosa Perez, madre (1994). 12.30 TG1. 12.35 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 La signora in giallo. 14.30 Telegiornale. 14.55 Elezioni Regionali. La coalizione risponde. 15.10 Alle 2 su Raiuno. 17.05 Elezioni Regionali 2000: Messaggi autogestiti gratuiti. 17.20 Solletico. 18.45 TG Parlamento. 18.50 Prima del TG. 19.00 TG1. 19.10 Prima - La cronaca prima di tutto. 19.35 In bocca al lupo! 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto. 21.40 Zitti tutti. 21.50 Una donna per amico 2. 23.50 TG1. 23.55 Porta a porta. 1.15 TG1 Notte. 1.35 Stampa oggi. 1.40 Agenda. Che tempo fa. 1.50 Rai Educational. 2.20 Sottovoce. 2.50 Spensieratissima. 3.05 TG1 Notte. 3.35-5.15 Appuntamento con l'assassino (1975).

tve internacional 7.15 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario. matinal. 10.00 Los desayunos de TVE. 10.50 La aventura del saber. 11.50 Euronews internacional. 12.20 Saber vivir. 13.45 Asi son las cosas. 14.30 Telediario internacional. 14.55 Saber y ganar. 15.30 Corazon de primavera. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 16.55 La mentira. 18.05 Barrio Sesamo. 18.30 Delfy y sus amigos. 19.00 Telediario internacional. 19.25 Jata y sedal. 19.55 El precio justo. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.50 Que apostamos? 2.15 Telediario 3. 3.00-4.30 Cine: No habra mas penas ni olvidos.

cnn 7.30 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.15 Asian Edition. 14.30 Pinnacle Europe. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Inside Europe. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Inside Europe. 3.00-3.30 WN Americas.

eurosport 7.00 Motorcycling: World Championship Grand Prix in Motegi, Japan. Qualifying practices 125cc. Live. 8.00 Motorcycling: Qualifying practices 500cc. Live. 9.00 Motorcycling: Qualifying practices 250cc. Live. 10.30 Grand Touring: FIA GT Championship in Estoril, Portugal. 11.30 Mountain Bike: UCI World Cup in Napa Valley, USA. 12.00 Motorcycling: World Championship Grand Prix in Motegi, Japan. 13.15 Cycling: Basque Country Tour. Live. 14.15 Football: UEFA Cup. Semi-finals, first leg. 15.30 Formula 3000: FIA Formula 3000 International Championship in Imola, San Marino. Qualifying practice. Live. 16.00 Motorcycling: World Championship Grand Prix. Qualifying practices 500cc. 16.30 Formula 3000: FIA Formula 3000 International Championship. Qualifing practice. Live. 17.00 Rally: FIA World Rally Championship in Catalunya, Spain. 17.30 Cycling: Basque Country Tour. Live 18.00. 19.00 Formula 3000: FIA Formula 3000 International Championship in Imola, San Marino. 19.30 Football: Gillette Dream Team. 20.00 Motorcycling: World Championship Grand Prix in Motegi, Japan. Moto Pole Position. 21.00 Curling: World Championships in Glasgow, Scotland. Women's semi-finals. 23.00 Boxing: From the Hammerstein Ballroom in New York City, USA. Heavyweight Explosion. Nicholson - Lewis. 24.00 News: SportsCentre. 0.15 Boxing: Heavyweight Explosion from New York City, Williams - Guerrero. 1.15 Cycling: Basque Country Tour. 2.15-2.30 News: SportsCentre.

music tv 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Bytesize. 16.00 European Top 20. 17.00 The Lick. 18.00 Select MTV. 19.00 Global Groove. 20.00 Bytesize. 21.00 Megamix. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 Super Adventure Team. 23.00 Undressed. 24.00 Bytesize. 1.00 Party Zone. 3.00 Night Videos.

vh1 8.00 Power Breakfast. 10.00 Pop-Up Video. 11.00 Upbeat. 15.00 Greatest Hits: 70s. 15.30 Pop-Up Video. 16.00 Jukebox. 18.00 Talk Music. 18.30 Greatest Hits: 70s. 19.00 Abba Live at the Beatclub. 20.00 The Kate & Jono Show. 21.00 Video Timeline: Rod Stewart. 21.30 Greatest Hits: 70s. 22.00 The Millennium Classic Years - 1973. 23.00 Ten of the Best: Roy Wood. 24.00 Behind the Music: The Carpenters. 1.00 Storytellers: Stevie Nicks. 2.00-4.00 The Friday Rock Show.

cartoon nordic 7.00-21.00 Piirrossarjoja.

fox kids 7.00 Heathcliff. 7.25 Iznogoud. 7.35 Super Mario Show. 8.00 Bobby's World. 8.25 Eek. 8.35 Dennis. 9.00 Oggy and the Cockroaches. 9.25 Spy Dogs. 9.35 Camp Candy. 10.00 Three Little Ghosts. 10.25 The Mouse and The Monster. 10.35 The Why Why Family. 11.00 The Shelly T Turtle Show. 11.30 Be Alert Bert. 12.00 Peter Pan. 12.25 The Why Why Family. 12.30 The Little Mermaid. 12.55 The Why Why Family. 13.00 Huckleberry Finn. 13.25 The Why Why Family. 13.30 Gulliver's Travels. 13.55 The Why Why Family. 14.00 The Shelly T Turtle Show. 14.30 Be Alert Bert. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heathcliff. 15.35 Dennis the Menace. 16.00 Super Mario Show. 16.25 Eek. 16.35 Oggy and the Cockroaches. 17.00 Breaker High. 17.25 Spy Dogs. 17.35 Goosebumps. 18.00 Eerie Indiana. 18.25 Camp Candy. 18.35 Louie & Co.

travel channel 9.00 Going Places: New Orleans. 10.00 Of Tales and Travels: Yemen & Petra. 11.00 Go 2: New England. 11.30 Reel World: Cameroon. 12.00 On Top of the World: Arizona. 13.00 Festive Ways: The Bear Carnival. 13.30 Floyd on Oz: South Australia. 14.00 Wet & Wild: Water Skiing, Raft Racing, Swimming & Shells. 14.30 The Food Lovers' Guide to Australia: Stuffed Sardines in Fremantle & Russian Tea. 15.00 Tropical Travels: Martinique. 16.00 Go 2. 16.30 Around the World on Two Wheels: India. 17.00 Going Places. 18.00 Gatherings and Celebrations. 18.30 Snow Safari: North Bay, Ontario. 19.00 On Tour: Maldives. 19.30 Out to Lunch with Brian Turner: Festive Cheer. 20.00 The Food Lovers' Guide to Australia. 20.30 Reel World. 21.00 European Rail Journeys: Austria - The Austrian Explorer. 22.00 Holiday Maker: Kusadasi, Turkey & Cancun, Mexico. 22.30 Travel Asia & Beyond. 23.00 Dominika's Planet. 24.00 Above the Clouds: The Cuillinn Ridge. 0.30 Caprice's Travels: Ireland. 1.00 Across the Line - The Americas: Costa Rica to Colombia. 1.30 Festive Ways. 2.00 On Tour. 2.30-3.00 Go 2.

moon tv 6.00 Viihdeuutiset, Pelimakasiini, Terveiset, Mielipiteet ja Vitsi-tv. 13.30 Top 6 -pelidemot. 14.00 Mielipiteet ja Viihdeuutiset. 14.30 Hirvee haloo. 15.00 Play. 15.30 Katureportterit. 16.00 REC, Stardust ja Nostalgic. 16.30 Crasher. 17.00 Movie File. 17.30 Top 6-musiikkivideot. 18.00 Konsoliplaneetta. 18.15 Viikon konsoli. 18.30 Willy Bogner's Snow Show. 19.00 Powderhausen tv. 19.30 Jukebox. 20.00 Never Trust A Hippie. 21.00 Play. 21.30 REC. 22.00 Windsurfing Tour. 22.30 Nousu. 23.30 Katureportterit. 24.00 Movie File. 0.30 Uusintoja peliohjelmista. 1.30 Yöohjelmaa.

tvtv!

6.00 TVTVWEB. 12.00 Jyrki. 13.30 Jyrki. 15.00 TVTVWEB. 15.30 Late Night with Conan O'Brien. 16.30 Jyrki. 18.00 Simpsonit. 18.30 Iltalinja. 19.00 Ensi-ilta. 19.30 Kupla 20.00 Villi Pohjola. 21.00 Safiiri ja Teräs. 21.30 Safiiri ja Teräs. 22.00 Pahan kosketus. 23.00 Late Night with Conan O'Brien. 24.00 Iltalinja. 0.30-6.00 TVTVWEB.

atv 5.00 Ajankohtaisaiheet. Viikon teema. 17.30 TV Pro esittää: Mökki 2000. 18.15 Ajankohtaisaiheet. Viikon teema. 1.00-4.00 Elokuva: Dusky Gamete ym. aikuisviihdettä.

turner classic 21.00 Escape from Fort Beavo (1953) (95). 23.00 Interview with Anthony Minghella (2000) (155). 23.15 Doctor Zivago (1965) (185). 2.25 Objective, Burma (1945) (136). 5.00 Savage Messiah (1972) (95).

canal+ 8.00 Salgado Exodes (3). 8.05 Bororon lapset (44). 8.50 Undercover Angel (USA 1999): Koko perheelle (89). 10.20 Vaarallinen amerikkalainen (USA 1962) (116). 12.15 Viikonloppu (Norja 1997) (86). 13.45 Salgado Exodes (3). 13.50 Waiting for Guffman (USA 1996) (84). 15.15 Zingo (Ruotsi 1998) (92). 16.45 Tom's Midnight Garden (Englanti 1998) (90). 18.30 NBA Action (30). 19.00 Forget Me Never (USA 1999) (86). 20.25 Rude Awakening (USA 1999) (26). 20.55 Salgado Exodes (3). 21.00 A Price Above Rubies (USA 1998) (112). 22.50 Fokus - Araki (52). 23.45 Punainen labyrintti (USA 1997) (118). 1.45 Hunger - Sin Seer (25). 2.10 Takaa-ajajat (USA 1998) (126). 4.15 NBA: Orlando Magic - NY Knicks (140). 6.35-7.58 Mies joka ei halunnut kuolla (Tanska 1999) (83).

canal+ kulta 8.00 Malcolmin 2 vaimoa (Englanti 1998) (76). 9.15 My Giant (USA 1998) (100). 11.05 Dream On (26). 11.35 Me & Will (USA 1998) (87). 13.05 David ja Lisa (USA 1998) (90). 14.35 Blackjack - panoksena elämä (USA 1998) (92). 16.10 Sweepers (USA 1999) (93). 17.45 Kun aseet vaikenevat (USA 1998) (89). 19.15 Bunkkeri (Saksa 1999) (101). 21.00 Easy Rider - matkalla (USA 1969) (92). 22.35 Blackrock (Australia 1997) (87). 0.05 Schpaaa (Norja 1998) (71). 1.15 Helen + Louise 1 (Saksa 1997) (91). 2.50 Funny Games (Itävalta 1997) (103). 4.35 Voro-Jack (Englanti 1998) (106). 6.20-7.02 G vs E - To Be or Not to Be Evil (42).

canal+ sininen 16.00 Pygmit häviävät metsiensä myötä (59). 17.10 Kaikki Eevasta (USA 1950) (133). 19.25 Kuivapesu (Ranska 1997). Draama (94). 21.00 Murder Most Likely (Kanada 1999) (89). 22.30 Meren huuhtomaa (USA 1997) (109). 0.20 The Sea Change (Englanti 1998) (88). 1.50 Homma hanskassa, Beaver (USA 1997) (85). 3.20-4.36 In Your Dreams (USA 1998) (76).

tv1000 7.00 Sex and the Other Man (K)(USA 1995)(86). 8.30 Lähikuvassa: Kirstie Alley (25). 9.00 Sanna ögonblick (Ruotsi 1998) (86). 10.30 Lähikuvassa: Bill Paxton (25). 11.00 Tri Outolempi eli: Kuinka lakkasin olemasta huolissani ja opin rakastamaan pommia (GB 1963) (91). 12.35 Kulissien takana: Drop Dead Gorgeous (25). 13.00 Veranda för en tenor (Ruotsi 1998) (89). 15.00 Rikollinen vietti (K) (USA 1959) (99). 17.00 Bacheha-Ye aseman (Iran 1997) (89). 18.30 Lähikuvassa: Cameron Diaz (25). 19.00 Grosse Pointe Blank - palkkamurhaaja pikkukaupungista (K) (USA 1997) (103). 20.50 Pret--Porter (USA 1994) (128). 23.00 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 23.30 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 24.00 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 0.30 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 1.00 Hell on Heels (K) (92). 3.30 Samaa verta (K) (USA 1993) (183).

tv1000 cinema 8.00 Beverly Hills Ninja (USA 1997) (85). 9.30 Kulissien takana: Blast from the Past - vihdoinkin pihalla (25). 10.00 Family of Cops II (USA 1996) (88). 11.30 Kulissien takana: Ensi silmäyksellä (20). 12.00 Kalle Blomkvist och Rasmus (Ruotsi 1997) (78). 13.20 Kulissien takana: Flubber - maailman mahtavin mönjä (39). 14.00 Tyttö ja villihanhet (USA 1996) (107). 16.00 Rain without Thunder (K)(USA 1992) (82). 17.30 Kulissien takana: My Giant (20). 18.00 Viidakon Ykä (USA 1997) (89). 19.30 Kulissien takana: Viesti mereltä (25). 20.00 The Commitments (USA 1991) (118). 22.00 Hell's Kitchen (K) (USA 1998) (90). 24.00 Face/Off - kahdet kasvot (K) (USA 1997) (134). 2.20 Cop Land (K)(USA 1997) (101). 4.10 Nil by Mouth (K)(GB 1997) (115). 6.10 Santa Fen sankari (USA 1940).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    4. 4

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    8. 8

      "Häirintää on todella runsain mitoin", sanoo Rakennusliiton puheenjohtaja – Nyt kymmenen eri alojen vaikuttajaa kertoo, miten he aikovat puuttua seksuaaliseen häirintään

      Tilaajille
    9. 9

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    10. 10

      Pitkittynyt stressi syö parisuhdetta, kun kotona ei osata tehdä enää muuta kuin riidellä – Onneksi tulehtunutta tilannetta voi hoitaa

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    4. 4

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää