Kotimaa

svt europa 7.30 Nyhetstelegram...

Tilaajille

svt europa 7.30 Nyhetstelegram från SVT Text. 10.45 Dagens programtablå. 11.00 Gudstjänst. 12.00 Livets väv. 12.30 Ture Sventon - privatdetektiv. 14.10 Dagens programtablå. 14.25 MIX om Sverige. 14.55-15.25 Stop! 15.30 Musikbyrån. 16.30 Handboll SM final 2. 18.00 Född i en likkista. 18.30 Juttu. 18.45 Ekg. 19.00 Aktuellt. 19.15 Bach i Buchenwald. 19.45 Allt vårt hopp! 20.15 Mozart på Kalmar slott. 20.25 Sverigebilden. 20.30 Rapport. 20.50 Fjällen för nöjes skull. 21.00 Bumerang. 22.00 Spindeln. 23.00 Öga för öga. 23.10 Kvällens programtablå. 23.20-1.15 God afton, herr Wallenberg. 1.20 Grogg. 1.35 Rock!!! 1.50 Lördagens programtablå. 2.00-8.15 Nyhetstelegram från SVT Text.

sverige SVT 1:

9.00 Inflyttningsfest hos Bror Kanin. 9.20 Två snubbar lagar bilen. 9.30 Snobben. 10.00-11.40 Ture Sventon - privatdetektiv (Sverige 1972). 13.15 Söndagsöppet. 15.00 Race. 15.30 Musikbyrån. 16.30 Handboll SM final 2. 18.00 Mitt i naturen - film. 19.00 Kipper. 19.10 Lisa Loop. 19.20 Filmkameran. 19.30 Mimmi. 20.00 Jupiter. 21.00 Lysande utsikter. 21.50 Århundradets bilder. 22.00 Aktuellt. 22.15 Sportnytt. 22.30 Lås in dom. 23.20 God afton, herr Wallenberg (Sverige 1990). 1.15-2.05 Centrum.

SVT 2:

11.00 Gudstjänst. 12.00 Livets väv. 12.30 Experimentet. 12.40 Mer än bara ord - Bibeln i vårt kulturarv. 12.55 Who are you? 13.00 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 13.10 NU vet jag!! 13.30 UK Kids. 13.45 Fear of Animals. 13.50 Blickpunkt Weimar. 13.55 Skolakuten. 14.25 MIX om Sverige. 14.55 Stop! 15.25 Jesus från Nasaret. 17.00 Varför firar vi? 17.15 Kärlekens vindar. 18.05 Disneystunden med Familjen Utter. 18.30 Juttu. 18.45 Ekg. 19.00 Aktuellt. 19.15 Bach i Buchenwald. 19.45 Allt vårt hopp! 20.15 Mozart på Kalmar slott. 20.25 Sverigebilden. 20.30 Rapport. 20.50 Fjällen för nöjes skull. 21.00 Bumerang. 22.00 Spindeln. 23.00 Öga för öga. 23.10 Mäns hemliga liv. 23.30 Veronica. 23.50 Papphammar. 24.00 Rapport. 0.05 Rederiet. 0.50 Uppdrag: musik. 1.20 Grogg. 1.35-1.50 Rock!!!

tv 4 10.05 Cirkus Maximum. 10.55 Äntligen hemma. 11.25 Kockduellen. 11.55 Bibeln. 13.25 Kalla fakta. 13.55 Pop korn: Di Leva. 14.20 Nanny. 14.50 Nya tider. 14.50 Nya tider. 15.20 Bröderna McMulle. 17.00 Sundgren & Wiklund. 17.30 Emmas kök. 18.00 Ishockey: Sverige - Finland. 18.40 Hockeystudio. 18.55 Ishockey: Sverige - Finland. 19.35 Nyheterna och vädret. 19.50 Ishockey: Sverige - Finland. 20.30 Nya tider. 21.00 Gladiatorerna. 21.40 Inför Bingolotto. 21.45 Gladiatorerna. 22.30 Fem gånger Storm. 23.00 Nyheterna och Sporten. 23.25 Tap Dogs. 0.20 Screamers. 1.15 Inför BIO 4. 1.20 Screamers. 2.20 Lexx. 3.15-4.00 Tabbar och misstag.

viron tv 10.55 Ohjelmatietoja. 11.00 Piirrettyjä. 11.50 Paluu Jupiterille. 12.15 Kaikki lapseni. 12.40 Kahdestoista tunti. 13.10 Klassisen musiikin Euroviisut. Viron finaali. 14.25 Piano pensaassa. 14.55 Turandot 1/2 (Italia/Kiina 1998). 17.05 Pitkäperjantain jumalanpalvelus Jyrin kirkossa. 18.05 Viron uusi synty (Suomi 1999). 19.00 Uutiset. 19.15 Euroviisut 2000. Tutustuminen lauluihin. 19.45 Venäjänkieliset uutiset. 20.00 Kaikki lapseni. 20.25 Laulukaruselli 2000. 20.30 W.A. Mozartin Requiem Tallinnan selluloosatehtaan hallissa. 21.30 C'est la vie. 22.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. 22.20 Urheilu-uutiset. 22.40 Nota Bene! 23.30 Musta kyy. 0.05 Musiikkielämä. 0.30-1.20 Tina Turnerin 60. syntymäpäivä.

ort 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Mieto myrkky. 9.10 Sananleikki. 9.40 Prosessi. 10.30 Sindbadin uudet seikkailut. 11.00 Uutiset. 11.15 Hyvää päivää! 11.50 Tulta! 13.00 Aleksandr Karelin ja joukkueensa. 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.20 Piirrettyjä. 14.50 KVN 2000. 17.00 Uutiset. 17.30 Herrasmiesten show. 18.00 Myrkytetty jälkiruoka. Vuoden 1998. tapaus. 18.30 Herkulliset tarinat. 18.40 Sääennuste. 18.45 Sherlock Holmes. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 20.45 Onnenpyörä. 21.50 Kuoleman naamio (USA 1996). 23.30 Uutiset. 23.45 Kaava (USA 1980).

venäjän tv 5.00 Hyvää huomenta, Venäjä! 8.50 Urheiluareena. 9.20 Mustalaistyttö. 10.10 Santa-Barbara. 11.00 Päivystäjä. 11.30 XX vuosisatani. 12.00 Vesti. 12.30 Naisten kaupunki. 13.05 Musta helmi. 13.55 Rikkaat ja kuuluisat. 14.45 Terveydeksi! 15.25 Piirrettyjä. 16.00 Vesti. 16.35 Akuna matata. 17.20 Päivystäjä. 17.50 Autotalli. 18.25 Pikkukaupunki. 19.00 Vesti. 19.45 Villi enkeli. 20.40 Hercule Poirot. 22.00 Vesti. 22.30 Hercule Poirot, jatkuu. 23.10 Viikon panoraama. 0.10 Pelastaja (USA 1997). 1.50 Päivystäjä. 2.20 Sääennuste.

ngc europe 13.00 Life on the Line. 13.30 The hunt for Amazing Treasures. 14.00 Dead Reckoning. 15.00 Earthquake Heroes. 16.00 Mojave Adventure. 17.00 Hindenburg. 18.00 Life on the Line. 18.30 The hunt for Amazing Treasures. 19.00 Dead Reckoning. 20.00 Liquid Earth. 20.30 Sulphur Slaves. 21.00 Better by Design. 22.00 Shola: Indias Jungle of Rain. 22.30 The Last Tonnara. 23.00 Grizzly River. 24.00 Masters and Madmen. 1.00 When The Earth Moves. 2.00-3.00 Treasures from the Past.

cnbc 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 14.00 Power Lunch Europe. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 European Market Wrap. 19.30 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 Europe This Week. 2.30-4.00 Asia This Week.

bbc world 8.00 News. 8.30 Hate on the Net. 9.00 News. 9.30 Hardtalk. 10.00 News. 10.30 Top Gear. 11.00 News. 11.30 Hate on the Net. 12.00 News. 12.30 Hardtalk. 13.00 News. 13.30 Talking Movies. 14.00 The World Today. 14.30 Hate on the Net. 15.00 News. 15.30 Hardtalk. 16.00 News. 16.15 World Business Report. 16.30 Talking Movies. 17.00 News. 17.30 Hate on the Net. 18.00 News. 18.30 Asia Today. 19.00 News. 19.15 World Business Report. 19.30 Top Gear. 20.00 News. 20.35 World Business Report. 20.45 World Sport. 21.00 WN 21.30 Hardtalk. 22.00 News. 22.30 Life. 23.00 News. 23.30 World Business Report. 24.00 News. 0.30 Correspondent. 1.00 News. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 News. 2.30 HardTalk. 3.00 News. 3.30-4.00 Click Online.

bbc prime 8.00 The Animal Magic Show. 8.15 Playdays. 8.35 Blue Peter. 9.00 Trading Places. 9.30 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Real Rooms. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.00 Godmothers. 13.00 The Photo Show. 13.30 Can't Cook Won't Cook. 14.00 Going for a Song. 14.25 Real Rooms. 15.00 Style Challenge. 15.30 Eastenders. 16.00 The Antiques Show. 16.30 Can't Cook Won't Cook. 17.00 The Animal Magic Show. 17.15 Playdays. 17.35 Blue Peter. 18.00 Trading Places. 18.30 Top of the Pops Classic. 19.00 Only Fools and Horses. 19.30 Looking Good. 20.00 Eastenders. 20.30 Love Town. 21.00 Dinnerladies. 21.30 Chef. 22.00 City Central. 23.00 Red Dwarf VII. 23.30 Later with Jools Holland. 0.30 This Life. 1.10 This Life. 2.00 Doctor Who: Meglos. 2.30 Bulls Bears and China Shop. 3.00-3.30 Women of Northern Ireland.

sky news 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 Answer the Question. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 24.00 News on the Hour. 1.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30-4.00 Your Call.

sky/ngc 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3sat 7.55 7 Tage anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Mittelalter in Manhattan. 12.10 Joseph Haydn: Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze. 13.30 Fernsehen als Zeitgeschichte. 14.30 Timma Brauer - Musik für den Frieden. 15.30 Ein Sommer und eine Liebe. 16.00 Schöne Tage (Österreich 1980). 18.30 Wogen der Trauer. 20.00 Heute. 20.15 Die Eroberung der Jungfrau. 20.50 Meine Bildergeschichte. 21.00 Tagesschau. 21.15 Terra X. 22.10 Parsifal. 2.40 Zählung der wilden Hasen (Bulgarien 1973). 2.50-6.00 Der Vorteil (Bulgarien 1977).

rtl 6.40 Zeichentrickserie. 7.05 Die Noozles. 7.30 Denver, der letzte Dinosaurier. 7.50 CatDog. 8.40 Die Biber Brüder. 9.05 Disney Club. 10.05 Classic Cartoon. 10.05 Disney Club. 11.30 Ein Goldfisch an der Leine. 13.30 L.I.S.A. - Der helle Wahnsinn. 15.00 Einstein Junior. 16.25 Fletch - Der Tausendsassa. 18.10 Chaos! 19.45 Aktuell. 20.10 Familien duell. 21.15 Der Dummschwätzer. 23.00 Face/Off - Im Körper des Feindes. 1.40 Street Gun. 3.20-5.35 Face/Off - Im Körper des Feindes.

deutsche welle 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 Spotlight on Fashion. 10.00 Journal. 10.30 Reiseland Deutschland. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Die Riff-Retter. 13.00 Journal. 13.30 European Journal. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 Spotlight on Fashion. 16.00 Journal. 16.30 Reiseland Deutschland. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Die ZDF reportage. 19.00 Journal. 19.30 European Journal. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 The Reef Doctors. 22.00 Journal. 22.30 Made in Germany. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Los salvadores de arrecifes. 1.00 Journal. 1.30 Destination Germany. 2.00 Journal. 2.30 Deutschland heute. 3.00-3.30 Journal.

arte 20.00 Tracks. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Die Dschungelprinzen. 21.45 Mein Kind muss leben (Deutschland 1996/97). 23.15 Out of the present. 0.50 Die verbrannte Seele (Jandym/Turkmenistan 1995). 2.10 Mit offenen Karten. 2.20 Das System Elf: Öl, Macht und Geld. 3.30-3.55 Bob und Margaret - Kummer mit Mummy.

tv 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Fete des Bebes. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Maria Vandamme, 3/4. 13.00 TV5 Infos. 13.05 100% Questions. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Fax Culture. 15.00 Journal TV5. 15.15 Maria Vandamme, 3/4. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30 Les carnets du bourlingueur. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Maria Vandamme, 3/4. 21.00 Journal Belge. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Diva. 23.00 Journal TV5. 23.15 Tapis Rouge. 1.30 Journal Suisse. 2.00 TV5 Infos. 2.05-2.35 Soir 3.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG1. 7.40 Unomattina. 10.50 La guerra segreta di Suor Katryn (1960). 12.30 TG1. 12.35 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 La signora in giallo. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Alle 2 su Raiuno. 17.00 Solletico. 18.15 A sua immagine. 19.35 In bocca al lupo! 21.00 Telegiornale. 21.35 Speciale Il Fatto: Kosovo, la morte e vicina di casa. 22.10 Roma, Colosseo. Rito della Via Crucis presieduto da Sua Santita Giovanni Paolo II. 23.35 TG1. 23.40 Marcellino pane e vino (1991). 1.20 TG1 Notte. 1.40 Stampa oggi. 1.45 Agenda. Che tempo fa. 1.55 Rai Educational. 2.25 Sottovoce. 3.05 Spensieratissima. 3.35-4.05 TG1 Notte.

tve internacional 7.20 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 24 Horas. 10.00 Euronews magazine. 10.30 Cine: Los vampiros. 11.50 Especial Chayanne. 12.35 Tambores de pasion. 13.05 Euronews internacional. 13.40 Mitomania. 14.30 24 Horas. 15.00 Corazon de primavera. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 17.00 Cine: El retorno del heroe. 19.00 24 Horas. 19.30 Cine de barrio: Currito de la Cruz. 22.00 Telediario 2. 22.45 Cine: Salvate si puedes. 0.15 Cine: Faustyna. 1.30-3.00 Concierto Homenaje a Joaquin Rodrigo.

cnn 7.30 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.15 Asian Edition. 14.30 Pinnacle Europe. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Inside Europe. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Inside Europe. 3.00-3.30 WN Americas.

eurosport 9.30 Adventure: Fulda Challenge. 10.00 Olympic Games: Olympic Magazine. 10.30 Football: UEFA Cup. Semi-finals, second leg. 12.00 Snooker: World Championships in Sheffield, England. Second round. Live. 15.00 Football: UEFA Cup. Semi-finals, second leg. 16.30 Trial: Indoor World Cup in Paris-Bercy, France. 17.00 Football: Gillette Dream Team. The goalkeeper. 17.26 News: SportsCentre. 17.30 Formula 3000: FIA Formula 3000 International Championship in Silverstone, Great Britain. Live. 17.56 News: SportsCentre. 18.00 Tennis: Sanex WTA Tournament in Hilton Head, USA. Quarter-finals. Live. 21.00 Formula 3000: FIA Formula 3000 International Championship in Silverstone, Great Britain. 21.30 News: SportsCentre. 21.34 Snooker: World Championships in Sheffield, England. Second round. Live. 24.00 News: SportsCentre. 0.15 Boxing: International contest. 1.15 Darts: American Darts European Grand Prix in Nürnberg. Fifth round of the Series. 2.15-2.30 News: SportsCentre.

music tv 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Bytesize. 16.00 European Top 20. 17.00 The Lick. 18.00 Select MTV. 19.00 Global Groove. 20.00 Bytesize. 21.00 Megamix. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 Daria. 23.00 Undressed. 24.00 Bytesize. 1.00 Party Zone. 3.00 Night Videos.

vh1 8.00 Power Breakfast. 10.00 Pop-Up Video. 11.00 Upbeat. 14.00 VH1 Divas 21:00 Preview Show. 15.00 Greatest Hits: Diana Ross. 15.30 Pop-Up Video. 16.00 Jukebox. 17.00 VH1 Divas 21:00 Preview Show. 18.00 Talk Music. 18.30 Greatest Hits: Diana Ross. 19.00 The Millennium Classic Years - 1988. 20.00 Divas Hits from New York. 21.00 VH1 Divas 21:00 Preview Show. 22.00 VH1 Divas 21:00. 24.00 Behind the Music: Shania Twain. 1.00 VH1 Divas 21:00. 3.00-4.00 Behind the Music: Iggy Pop.

tcc nordic 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

cartoon nordic 7.00-21.00 Piirrossarjoja.

fox kids 7.00 Heathcliff. 7.25 Iznogoud. 7.35 Super Mario Show. 8.00 Bobby's World. 8.25 Eek. 8.35 Dennis. 9.00 Oggy and the Cockroaches. 9.25 Spy Dogs. 9.35 Camp Candy. 10.00 Three Little Ghosts. 10.25 The Mouse and The Monster. 10.35 The Why Why Family. 11.00 The Shelly T Turtle Show. 11.30 Be Alert Bert. 12.00 Peter Pan. 12.25 The Why Why Family. 12.30 The Little Mermaid. 12.55 The Why Why Family. 13.00 Huckleberry Finn. 13.25 The Why Why Family. 13.30 Gulliver's Travels. 13.55 The Why Why Family. 14.00 The Shelly T Turtle Show. 14.30 Be Alert Bert. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heathcliff. 15.35 Dennis the Menace. 16.00 Super Mario Show. 16.25 Eek. 16.35 Oggy and the Cockroaches. 17.00 Breaker High. 17.25 Spy Dogs. 17.35 Goosebumps. 18.00 Eerie Indiana. 18.25 Camp Candy. 18.35 Louie & Co.

travel channel 9.00 Going Places: Biking the Black Hills - South Dakota. 10.00 Of Tales and Travels: Burma. 11.00 Go 2: Senegal. 11.30 Reel World: Pakistan. 12.00 On Top of the World: New Orleans. 13.00 Festive Ways: The Saint Tropez Bravades. 13.30 Floyd On Oz: Western Australia. 14.00 Wild Ireland: Malin to Malinbeg, Donegal. 14.30 The Food Lovers' Guide to Australia: Emu Farm & A Herring Feast in Melbourne. 15.00 Tropical Travels: Madagascar. 16.00 Go 2. 16.30 Around the World On two Wheels: Australia. 17.00 Going Places. 18.00 Gatherings and Celebrations: Easter in Florence. 18.30 Snow Safari: Targhee National Forest, Idaho - U.S.A. 19.00 On Tour: Ireland. 19.30 Out to Lunch with Brian Turner. 20.00 The Food Lovers' Guide to Australia. 20.30 Reel World: Pakistan. 21.00 European Rail Journeys: Spain - The Andalusian Express. 22.00 Holiday Maker: Wales & Mexico - Cancun. 22.30 Travel Asia & Beyond: Korea. 23.00 Dominika's Planet: Jamaica. 24.00 Above the Clouds. 0.30 Caprice's Travels: London. 1.00 Across the Line - The Americas: Peru & Bolivia. 1.30 Festive Ways: The Saint Tropez Bravades. 2.00 On Tour. 2.30-3.00 Go 2.

moon tv 6.00 Viihdeuutiset, Pelimakasiini, Terveiset, Mielipiteet ja Vitsi-tv. 13.30 Top 6 -pelidemot. 14.00 Mielipiteet ja Viihdeuutiset. 14.30 Hirvee haloo. 15.00 Play. 15.30 Katureportterit. 16.00 REC. T.F.S - The First Strike ja Northern Exposure. 16.30 Crasher. 17.00 Movie File. 17.30 Top 6-musiikkivideot. 18.00 Konsoliplaneetta. 18.15 Viikon konsoli. 18.30 Windsurfing. 19.00 Mountainbiking. 19.30 Jukebox. 20.00 Never Trust A Hippie. 21.00 Play. 21.30 REC. 22.00 Nousu. 23.00 666 sekuntia. 23.45 Movie File. 0.15 Katureportterit. 0.45 Uusintoja peliohjelmista. 1.30 Yöohjelmaa.

tvtv!

6.00 TVTVWEB. 15.30 Late Night with Conan O'Brien. 16.30 Jyrki. 18.00 Simpsonit. 18.30 Iltalinja. 19.00 Ensi-ilta. 19.30 Kupla 20.00 Villi Pohjola. 21.00 Safiiri ja Teräs. 21.30 Safiiri ja Teräs. 22.00 Pahan kosketus. 23.00 Late Night with Conan O'Brien. 24.00 Iltalinja. 0.30-6.00 TVTVWEB.

atv 5.00 Ajankohtaisaiheet. Viikon teema: Helsinki on wheels. 17.30 TV Pro esittää: Sport-, Filari- ja Golfexpo. 18.15 Ajankohtaisaiheet. Pääsiäisspesiaali mm. ATV pyhällä maalla. 1.00-4.00 Salierin toiveuusinnat ym. aikuisviihdettä.

turner classic 21.00 Around the World Under the Sea (1966) (107). 23.00 Cimarron (1960) (142). 1.30 Prisoner of War (1954) (78). 3.00 Cabin in the Cotton (1932) (78).

canal+ 8.00 Salgado Exodes (3). 8.05 Fokus - Martin ja Osa Johnson (81). 9.00 My Giant (USA 1998) (100). 10.40 Gimme Gimme Gimme (26). 11.05 Gimme Gimme Gimme (26). 11.35 The Second Arrival (USA 1998) (101). 13.25 Salgado Exodes (3). 13.30 Power of Attorney (USA 1995) (93). 15.05 Fokus - Tina Modotti (51). 16.00 Tappava ase 4 (USA 1998) (123). 18.05 NBA Action (30). 18.35 Undercover Angel (USA 1999) (89). 20.05 Malcolmin 2 vaimoa (Englanti 1998) (76). 21.20 Salgado Exodes (3). 21.25 Rude Awakening (USA 1999) (26). 21.55 Englannin Valioliiga: Everton - Liverpool (120). 23.55 Zorron naamio (USA 1998) (132). 2.10 Salgado Exodes (3). 2.15 Hunger - Approaching Desdemona (Kanada 1999) (25). 2.40 Viikonloppu (Norja 1997) (86). 4.05 Normal Life (USA 1996) (98). 5.45 Rude Awakening (USA 1999) (26). 6.15-8.00 Sodan peto (USA 1988) (105).

canal+ kulta 8.00 Homma hanskassa, Beaver (USA 1997) (85). 9.25 Kaikki Eevasta (USA 1950) (133). 11.40 IGGY POP - LIVE @ THE A venue B (89). 13.10 Tom's Midnight Garden (Englanti 1998). 14.55 Catch a Falling Star (USA 1999) (85). 16.25 Waiting for Guffman (USA 1996) (84). 17.50 Good Luck (USA 1996) (92). 19.25 Babel (Ranska 1998) (95). 21.00 Rankkaa peliä (USA 1998) (131). 23.10 Sama vanha laulu (Ranska 1997) (118). 1.15 Breeders (USA 1997) (77). 2.35 Blackrock (Australia 1997) (87). 4.05 Kuivapesu (Ranska 1997) (94). 5.40-6.22 G vs E - Evilator (42).

canal+ sininen 16.00 Punainen labyrintti (USA 1997) (118). 18.15 Paratiisin kauniit pojat (52). 19.10 The Commissioner (Englanti 1998) (107). 21.00 Clockwatchers (USA 1997) (92). 22.35 Kind of Hush (Englanti 1998). (92). 0.10 My Giant (USA 1998) (100). 1.50 Zorron monet kasvot (45). 2.35-4.05 Shipwrecked (USA 1998) (90).

tv1000 7.00 Wilbur Falls - salaisuuksien kaupunki (K) (USA 1998) (91). 8.35 Lähikuvassa: Janet Jackson (25). 9.00 Wide Awake (USA 1998) (84). 10.30 Lähikuvassa: Kirsten Dunst (25). 11.00 The Maker (K)(USA 1997) (95). 12.35 Lähikuvassa: Ashley Judd (25). 13.00 Eat Your Heart Out (USA 1997) (91). 14.35 Kulissien takana: Aina vierelläsi (25). 15.00 Soittakaa Northside 777 (K) (USA 1948) (107). 17.00 Shall We Dance (Japani 1996) (115). 19.00 Hullu kuningas (Englanti 1994) (106). 21.00 Kolme muskettisoturia (USA 1993) (101). 23.00 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 23.30 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 24.00 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 0.30 Sinkkuelämää (K) (USA 1999) (26). 1.00 24 heures d'amour (K)(Ranska 1999) (92). 2.30 Kirjeitä tappajalta (USA 1998) (110). 4.20 Hell's Kitchen (K)(USA 1998) (90). 5.50 Hostile Intent (K)(Kanada 1997) (86).

tv1000 cinema 7.10 Hengellinen Hollywood (41). 8.00 Lucky People Center International (Ruotsi 1998) (78). 9.30 Kulissien takana: Pleasantville - onnellisten kaupunki (25). 10.00 Tuo tyttö on minun (K) (USA 1997) (100). 12.00 Oliver Twist (USA 1997) (88). 14.00 Even salaisuus (K) (USA 1997) (104). 16.00 Flubber - maailman mahtavin mönjä (USA 1997) (91). 18.00 Hokkus pokkus (USA 1993) (93). 19.35 Lähikuvassa: Anne Heche (25). 20.00 Paluu paratiisiin (K) (USA 1998) (107). 22.00 50 miljoonan keikka (K) (USA 1997) (87). 23.35 Lähikuvassa: Patricia Arquette (25). 24.00 Mr. Nice Guy (K) (Hongkong 1997) (85). 1.35 Kulissien takana: End of Days (20). 2.00 Mimic - ääretön vaara (K) (USA 1997) (105). 3.50 Kohtalokkaat polttarit (K) (USA 1997) (91). 5.30 Elävien kuolleiden yö (K) (USA 1968) (96).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    2. 2

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    3. 3

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    4. 4

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Äärimmäisen vaikean My Summer Car -pelin suomalainen tekijä ansaitsi yli puoli miljoonaa euroa – Hittipeli on ”käytännössä tyhmää sekoilua kännissä”

    7. 7

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    8. 8

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    9. 9

      Paloasema ilman sähköä Espoossa – Helsingissä piti tarkistaa, onko ratikka vielä kiskoilla vai ei

    10. 10

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    7. 7

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    8. 8

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    9. 9

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    10. 10

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää