Kotimaa

svt europa 8.45 Dagens programtablå...

Tilaajille

svt europa 8.45 Dagens programtablå. 9.00 Bella och Theo. 9.30 Den vita haren. 10.00 Lilla Sportspegeln. 10.30 Barnen på Luna. 11.00 Gudstjänst. 12.00 Rea. 12.30 P.S. 12.45 Jupiter. 13.30 Nyhetstelegram från SVT Text. 14.00 Dagens programtablå. 14.15 Glimpses of Cambridge. 14.40 Tyska mästare. 14.45 Das ist Deutschland. 15.00 TV-universitetet. 16.00 Livslusts telefonväkteri. 18.00 Kvällens programtablå. 18.15 Fråga Lund. 19.00 Aktuellt. 19.15 Söndagsöppet. 21.00 Snacka om nyheter. 21.30 Sportspegeln. 22.15 Dokument Medicin: Den livsviktiga sömnen. 23.00-23.35 8 dagar. 23.40 Rapport. 23.45 Föräldratid. 0.15 Ekg. 0.30 Dokumentären: Robban. 1.30 Måndagens programtablå. 1.45-7.30 Nyhetstelegram från SVT Text.

sverige svt 1:

9.00 Morgonbolibompa. 9.01 Bella och Theo. 9.30 Den vita haren. 10.00 Lilla Sportspegeln. 10.30 Disneydags. 11.30 Barnen på Luna. 12.00 Rea. 12.30 P.S. 12.45-13.45 Smash hits - millennium. 15.00 Dokument utifrån. 16.00 Livslusts telefonväkteri. 18.00 Programstart: På jobbet. 18.30 Transfer. 19.00 Bolibompa. 19.01 De bortglömda leksakerna. 19.15 Söndagsöppet. 21.00 Mitt i naturen - film. 22.00 Aktuellt. 22.15 Dokument Medicin: Den livsviktiga sömnen. 23.00 Ingen tycker om mig (Tyskland 1994). 0.40-1.25 Bildjournalen.

svt 2:

9.30 Livskraft. 10.00 UR-Akademin. 11.00 Gudstjänst. 12.00 Striptease. 13.00-14.00 Regionala sändningar. 14.15 UK Kids. 14.30 Glimpses of Cambridge. 14.40 Tyska mästare. 14.45 Das ist Deutschland. 15.00-16.00 TV-universitetet. 16.15 Lilla Magasinet. 16.30 Expedition: Robinson. 17.30 Jupiter. 18.15 Fråga Lund. 19.00 Aktuellt. 19.15 8 dagar. 19.50 Musikspegeln. 20.20 Läsvärt. 20.25 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Snacka om nyheter. 21.30 Sportspegeln. 22.15 Packat & klart. 22.45 Regionala nyheter. 22.50 Liverpool. 23.40 Rapport. 23.45 Föräldratid. 0.15 Ekg. 0.30 Dokumentären: Robban - om vägen vidare. 1.30-2.20 Uppdrag mord.

tv 4 8.00 Teletubbies. 8.25 Nicke & Mojje. 9.35 Sailor Moon. 10.00 Äntligen hemma. 10.30 Mupparna. 11.00 Sikta mot stjärnorna. 12.30 Frivolt. 13.00 Skilda världar. 13.50 Tre Kronor. 14.50 Kalla fötter. 15.45 Sjunde himlen. 16.30 Nanny. 17.00 Vinnare: V5. 17.30 Tipsbingo. 17.55 Keno. 18.00 Jordens krafter. 18.55 Varning i Köket. 19.20 Dagens namn. 19.30 Nyheterna. 19.55 Vädret. 20.00 Full frys. 20.30 c/o Segemyhr. 21.00 Sporten. 21.30 Vem vill bli miljonär. 22.00 Long Kiss Goodnight (USA 1996). 23.00 Nyheterna och vädret. 23.15 Long Kiss Goodnight, forts. 0.30 Sen kväll med Luuk. 1.20 Före detta lyxhustru. 2.15 Lexx. 3.05-3.35 M.A.S.H.

viron tv 8.50 Ohjelmatietoja. 8.55 Sielunpaimenen sana. 9.05 Voimatytöt. 9.30 7 pikkurohkeata. 10.00 Aamu-tv. 11.30 TV-teatteri: Hyönteisten elämä. 13.40 Kansainvälinen fenno-ugristien kongressi Tartossa. 14.05 Ajan peili. 15.00 Silmälasikotelo. 15.45 Catherine Cooksonin tarinat. 16.35 Ihmiseltä ihmiselle. 17.05 Nuoret eurooppalaiset. 18.00 Uutiset. 18.15 Olympiamakasiini. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 7 rohkeata. Musiikkiohjelma. 19.35 Teho-osasto. 20.30 Uutisvuoto. 21.00 Uutiset. 21.15 Labyrintti. 21.35 Urheiluruutu. 21.55 Perheenpää (Ranska 1981). 23.00 Kronos-kvartetti. 24.00-0.25 Oikeuslääkärit.

ort 6.45 Sielunpaimenen sana. 7.00 Uutiset. 7.10 Palvelen Venäjää! 7.40 101 dalmatialaista. 8.05 Aamutähti. 9.00 Uutiset. 9.10 Dmitri Krylovin ohjelma. 9.30 Kun kaikki ovat kotona. 10.10 Herrat näyttelijät (Ukraina/USA 1994). 11.50 Aamuposti. 12.20 Matkailukerho. 13.05 Ah, Semjonovna! 13.45 Venäjän taidemuseon aarteet. 14.00 Uutiset. 14.10 Buffy, vampyyrintappaja. 15.00 Älyniekkoja. 15.30 Mikki Hiiren seikkailut. 15.55 Vuoden laulu. 16.20 Erinomaisten ihmisten elämä. Maia Plissetskaja. 17.00 Uutiset. 17.15 KVN 2000. 19.20 Sääennuste. 19.25 Corruptor (USA 1999). 21.30 Aikakaudet. Vladimir Poznerin ohjelma. 22.45 Jalkapallomakasiini. 23.25 Down and Out in Beverly Hills (USA 1985).

venäjän tv 6.30 Piirrettyjä. 7.15 Sääennuste. 7.20 Isä, äiti, minä - urheiluperhe. 8.05 Venäjän postilaatikko. 8.35 Hyvää huomenta, Venäjä! 9.15 Anschlag ja Co. 10.15 Pikkukaupunki. 10.45 Venäläinen lotto. 11.25 Federaatio. 12.05 Parlamentin kyselytunti. 13.00 Vesti. 13.20 Vuoropuheluja eläimistä. 14.00 Planeetta Maa. 15.25 Kaksi pianoa. 16.25 Oman elämänsä herra. 17.00 Peili. 18.20 Turetskin marssi. 19.45 Merkityt (Venäjä 1991). 22.20 Valeri Grushinin laulufestivaali. 23.25 Maia Plissetskaja - kuuluisa ja tuntematon. 0.20 Jalkapallo+tv. 1.00 Sääennuste.

ngc europe 13.00 Spunky Monkey. 13.30 Sea Turtles of Oman. 14.00 Secrets of the Snow Geese. 15.00 Family. 16.00 Flying Vets. 16.30 Dogs With Jobs - Endal Memory Dog. 17.00 Tree Kangaroo. 18.00 Rat Wars. 18.30 Urban Gators. 19.00 Spunky Monkey. 19.30 Sea Turtles of Oman. 20.00 Secrets of the Snow Geese. 21.00 Human Origins: In Search of Human Origins. 24.00 Humans: Who Are We? - The Birth of the Human Mind. 1.00 Avalanche: The White Death. 2.00 Return to Everest. 3.00 In Search of Human Origins.

cnbc 7.00 Wall Street Journal. 7.30 Market Week. 8.00 Europe This Week. 8.30 Asia This Week. 9.00 Randy Morrison. 9.30 Cottonwood Christian Centre. 10.00 Market Week. 10.35 World Business Review. 11.00 Far Eastern Economic Review. 11.30 Wall Street Journal. 12.00 Europe This Week. 12.30 Asia This Week. 13.00 Sports. 17.00 Market Week. 17.30 Wall Street Journal. 18.00 Europe This Week. 18.30 Asia This Week. 19.00 Meet The Press. 20.00 Time and Again. 20.45 Dateline. 21.30 Jay Leno. 22.15 Conan O'Brien. 23.45 Leno Sketches. 24.00 Sports. 2.00 Asia Squawk Box. 3.00 Market Week. 3.30-4.00 Europe This Week.

bbc world 8.00 News. 8.30 Reporters. 9.00 News. 9.30 Jancis Robinson's Wine Course. 10.00 News. 10.30 This Week. 11.00 News. 11.10 The Entertainment Biz. 12.00 News. 12.30 Click Online. 13.00 News. 13.30 Australia Direct. 14.00 News. 14.10 Bubble Trouble. 15.00 News. 15.10 Dateline London. 16.00 News. 16.30 Top Gear. 17.00 News. 17.10 Inside dot coms: Tales of the Electronic Goldrush. 18.00 News. 18.30 This Week. 19.00 News. 19.30 Holiday. 20.00 News. 20.10 The Entertainment Biz. 21.00 News. 21.30 Australia Direct. 22.00 News. 22.10 Bubble Trouble. 23.00 News. 23.30 Top Gear. 24.00 News. 0.30 Dateline London. 1.00 News. 1.30 Reporters. 1.45 Asia Today. 2.00 News. 2.30 Correspondent. 3.00 News. 3.30 Top Gear. 4.00-4.30 News.

bbc prime 8.00 Noddy in Toyland. 8.30 Playdays. 8.50 Smart on the Road. 9.05 The Biz. 9.30 Noddy in Toyland. 10.00 Playdays. 10.20 Smart on the Road. 10.35 The Really Wild Show. 11.00 Top of the Pops. 11.30 Top of the Pops 2. 12.15 A Little Later. 12.30 Dr Who: Kinda. 13.00 Celebrity Ready Steady Cook. 14.00 Style Challenge. 15.00 Doctors. 15.30 Eastenders Omnibus. 17.00 Noddy in Toyland. 17.30 Playdays. 18.00 The Big Trip. 18.30 Great Antiques Hunt. 19.15 Antiques Roadshow. 20.00 Celebrity Holiday Memories. 20.30 Casualty. 21.30 Parkinson. 22.15 Holiday Snaps. 22.30 Little White Lies. 0.20 The Entertainment Biz. 1.10 Backup - Series 2. 2.00 Secrets of Lost Empires. 3.00 Qed: Nerve Transplant. 3.30-4.00 Qed: Spontaneous Combustion.

sky news 8.00 Sunrise. 11.30 The Sharp End. 12.00 Sunday with Adam Boulton. 12.30 One on One - Julie Taymor. 13.00 News on the Hour. 13.30 The Book Show. 14.00 Sky News Today. 15.30 Fashion tv. 16.00 Sky News Today. 16.30 Showbiz Weekly. 17.00 News on the Hour. 17.30 Technofilextra. 18.00 News on the Hour. 18.30 One on One - Julie Taymor. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 21.30 Sportsline. 22.00 News on the Hour. 22.30 The Book Show. 23.00 News on the Hour. 23.30 Showbiz Weekly. 24.00 Sky News at Ten. 1.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30-4.00 Sunday with Adam Boulton.

sky/ngc 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3sat 8.05 7 Tage anders fernsehen. 8.10 Medienforum. 9.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Lyrik für alle. 10.15 Kafka-Fragmente. 11.30 Literaturclub. 12.45 Ein Bericht für eine Akademie. 13.30 Orgelfest Stift Zwettl. 14.00 Zeit im Bild. 14.05 Wochenschau. 14.30 Rückblende. 14.45 Berliner Begegnungen. 15.30 Der Letzte seines Standes? 16.00 Adel auf Rädern. 16.15 Kaisermühlen-Blues. 17.00 Hitec. die Dokumentation. 17.30 Glut unter der Asche. 18.15 Aras im Tropenwald. 18.30 Teletips für Tierfreunde. 19.00 Tagebuch. 19.15 Rundschau. 20.00 Heute. 20.10 Ruge. neunzehnZehn. 21.00 Tagesschau. 21.15 Millennium. 22.00 Schätze der Welt - Erbe der Menschheit. 22.15 Ein kleiner Film für Bonn. 0.10 Dietrich Leder im Gespräch mit Klaus Wildenhahn. 0.30 Kottan ermittelt. 1.30 Sonntagskino (USA 1993). 3.05 Hello Austria, Hello Vienna. 3.30-4.15 Berliner Begegnungen.

rtl 6.20 Disneys Timon und Pumbaa. 6.45 Disneys Pepper Ann. 7.10 Disneys grosse Pause. 7.35 Die Biber Brüder. 8.00 CatDog. 8.25-9.25 Disney Club. 9.30 Classic Cartoon. 9.40 Disney Club. 10.10 Big Brother - Die Entscheidung. 12.00 Das A-Team. 13.00 Disney Filmparade. 13.15 Mein Uropa, der Held. 14.55 SeaQuest DSV. 15.50 Xena. 16.50 Providence. 17.45 Big Brother - Family & Friends. 18.45 Exclusiv - Weekend. 19.25 Bibelclip. 19.45 Aktuell Weekend. 20.10 Notruf. 21.00 Versprochen ist Versprochen. Die Bilanz des RTL-Spendenmarathons 1999. 21.15 Vergessene Welt. Jurassic Park. 23.40 SPIEGEL Tv Magazin. 0.25 Ruhe sanft - Das ungewöhnliche Geschäft mit dem Tod. 1.15 South Park. 1.45 Prime Time - Spätausgabe. 2.00 Big Brother - Family & Friends. 2.55 Xena. 3.40-4.25 Providence.

deutsche welle 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 ZDF inside report. 9.00 Journal. 9.30 Kultur-Galerie. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 Wir sind da! 12.00 Journal. 12.30 People and Politics. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 ZDF inside report. 15.00 Journal. 15.30 Kultur-Galerie. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Die Jadestrasse. 18.00 Journal. 18.30 People and Politics. 19.00 Journal. 19.30 Schauplatz Deutschland. 20.00 Journal. 20.30 We Are Here! 21.00 Journal. 21.30 Projekt Zukunft. 22.00 Journal. 22.30 Germany Live. 23.00 Journal. 23.30 Alemania en vivo. 24.00 Journal. 0.30 Arts Unlimited. 1.00 Journal. 1.30 Schauplatz Deutschland. 2.00 Journal. 2.30 We Are Here! 3.00 Journal. 3.30-4.00 Projekt Zukunft.

arte 20.00 John Eliot Gardiner dirigiert Mozart 20.45 Wetterbericht 20.50 Arte Info 21.15 Eric im Stress 21.45 U-Boote: Die unsichtbare Gefahr / Das Boot (Deutschland 1981) 0.10 Das Geheimnis der Kursk 0.20 Die Entdeckung der Tiefe 1.20 Lauschangriff unter Wasser 2.20 Metropolis 3.20-3.50 Cartoon Factory.

tv 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 l'invite. 6.30 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 8.00 TV5 Infos. 8.05 Les Zaps. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Les Zaps. 10.00 TV5 Infos. 10.05 La fete des bebes. 10.30 Va Savoir. 11.00 Journal TV5. 11.30 Les carnets du bourlingueur. 12.00 TV5 Infos. 12.05 Genies en herbe. 12.30 "D". 13.00 TV5 Infos. 13.05 Vivement Dimanche Prochain. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 J'ai rendez-vous avec vous. 15.00 Journal TV5. 15.15 Studio TV5. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 l'invite. 17.30 Telecinema. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Kiosque. 19.00 Journal TV5. 19.15 Vivement Dimanche. 21.00 Journal Belge. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Faut pas rever. 23.00 Journal TV5. Soiree speciale Raymond Depardon: 23.15 La captive du desert (1989). 0.55 New York, N.Y. (1986). 1.15 Reporters (1981). 2.45 Dix minutes de silence pour John Lennon (1980). 3.00 Journal Suisse. 3.20-4.00 Soir 3.

rai uno 7.00 Euronews. 7.40 Lassie. 8.30 L'albero azzurro. 9.00 Dall' Antoniano di Bologna La Banda dello Zecchino. 10.45 Piazza San Pietro. Santa Messa. 13.20 Linea verde In diretta dalla natura. 14.30 Telegiornale. 15.00 Domenica in. 18.00 TG 1. 18.05 Che tempo fa. 18.10 Domenica in. 19.10 Rai Sport 90 Minuto. 20.00 Domenica in. 21.00 Telegiornale. 21.35 Rai Sport Notizie. 21.45 Una storia qualunque, 1. parte. 23.40 TG 1. 23.45 Frontiere. 0.35 Taratata. 1.15 TG 1 notte. 1.25 Stampa oggi. 1.35 Speciale Sottovoce. 2.10 Segreti. 2.30-4.15 Bonny and Clyde (1967).

tve internacional 7.00 Informe semanal. 7.30 Raquel Busca su sitio. 8.30 U.N.E.D. 9.00 Agrosfera. 10.00 Cartelera. 10.30 Desde Galicia para el mundo. 12.00 Al filo de lo imposible. 12.30 A pedir de boca. 13.00 Fruittis. 14.00 Telediario internacional. 14.30 El escarabajo verde. 15.00 24 horas magazine. 15.30 Corazon, corazon. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 16.40 Cine. El seductor. 18.00 Calle nueva. 19.00 Telediario internacional. 19.30 Guardianes de.... 20.00 Un pais en la mochila. 21.00 Estrellas. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.40 Un hombre solo. 23.00 2 mil. 23.30 Estudio estadio. 1.00 Cine: La rusa. 3.00 Telediario internacional. 3.30-5.00 Nano.

cnn 7.00 World News=WN. 7.30 CNNdotCOM. 8.00 WN. 8.30 World Business This Week. 9.00 WN. 9.30 Inside Europe. 10.00 WN. 10.30 World Sport. 11.00 WN. 11.30 World Beat. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.30 Hotspots. 14.00 WN. 14.30 Diplomatic License. 15.00 World Report. 16.00 WN. 16.30 Inside Africa. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Showbiz This Weekend. 19.00 Late Edition. 20.00 WN. 20.30 Business Unusual. 21.00 WN. 21.30 Inside Europe. 22.00 WN. 22.30 The ArtClub. 23.00 WN. 23.30 CNNdotCOM. 24.00 WN. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Style. 2.00 World View. 2.30 Asian Edition. 3.00 World View. 3.30 Science & Technology Week. 4.00-5.00 CNN & Time.

eurosport 9.30 Xtreme Sports: YOZ. Winter Opening, Sölden 2000, Austria Boardercross. 10.30 Tennis: WTA Chase Championships in New York, USA. 12.00 Alpine Skiing: World Cup in Park City, USA. Women's Slalom. 13.30 Football: Road to World Cup 2002. Friendly match Turkey - France in Istanbul. 14.30 Tennis: WTA Chase Championships in New York, USA. 16.50 News: SportsCentre. 17.00 Cycling: Open des Nations in Bordeaux, France. Live. 19.00 Alpine Skiing: Men's World Cup in Park City, USA. Slalom first leg. Live. 20.00 Tennis: WTA Chase Championships in New York, USA. The Final. 22.30 Alpine Skiing: Men's World Cup in Park City, USA. Slalom second leg. Live. 23.00 Boxing: From the Aarhus Stadium in Aarhus, Denmark. International Light-Welterweight contest with Souleymane Mbaye vs. Douglas Villarreal. 24.00 News: SportsCentre. 0.15 Nascar: Winston Cup Series in Atlanta, Georgia, USA. 1.30 Boxing: From New York. International Heaveyweight contest with J. McLine vs. R. Minus. 2.15-2.30 News: SportsCentre.

music tv 7.00 Kickstart. 10.30 Bytesize. 12.00 Access All Areas: MTV Europe Music Awards 2000. 12.30 MTV Europe Music Awards 2000 Winners Special. 13.00 MTV Europe Music Awards 2000. 15.00 MTV Europe Music Awards 2000: And the Winners Are. 16.00 MTV Europe Music Awards 2000 Winners Special. 16.30 Access All Areas: MTV Europe Music Awards 2000. 17.00 Hitlist UK. 18.00 US Top 20. 19.00 News Weekend Edition. 19.30 Stylissimo: MTV Europe Music Awards 2000 Edition. 20.00 MTV Europe Music Awards 2000. 22.00 Access All Areas: MTV Europe Music Awards 2000. 22.30 MTV Europe Music Awards 2000 Winners Special. 23.00 Amour. 2.00 Sunday Night Music Mix.

vh1 8.00 Non Stop Video Hits. 11.00 The VH1 Album Chart Show. 12.00 It's the Weekend. 13.00 Behind the Music: The Carpenters. 14.00 Solid Gold Sunday Hits. 16.00 So 80s. 17.00 Behind the Music: Shania Twain. 18.00 Behind the Music: Donny & Marie. 19.00 Behind the Music: Celine Dion. 20.00 Behind the Music: Ricky Martin. 21.00 The VH1 Album Chart Show. 22.00 Talk Music. 22.30 Greatest Hits: Sade. 23.00 Rhythm & Clues. 24.00 Behind the Music: Bon Jovi. 1.00 BTM2: Mary J Blige. 1.30 Greatest Hits: Whitney Houston. 2.00 Behind the Music: Tina Turner. 3.00 Non Stop Video Hits.

cartoon nordic 7.00-21.00 Piirrossarjoja.

fox kids 7.00 Be Alert Bert. 7.30 The Shelly T Turtle Show. 8.00 Why Why Family. 8.20 Eek. 8.45 Princess Sissi. 9.10 Lisa. 9.15 Button Nose. 9.35 Lisa. 9.40 Pieni Merenneito. 10.00 Princess Tenko. 10.20 Breaker High. 10.40 Inspector Gadget. 11.00 Pokemon. 11.25 Ville Vallaton. 11.50 Uusi Archies. 12.10 Camp Candy. 12.35 Eek. 12.55 Peter Pan and the Pirates. 13.20 Oliver Twist. 13.40 Princess Sissi. 14.05 Lisa. 14.10 Button Nose. 14.30 Lisa. 14.35 Pieni Merenneito. 15.00 Princess Tenko. 15.20 Breaker High. 15.40 Goosebumps. 16.00 Inspector Gadget. 16.30 Pokemon. 16.50 Walter Melon. 17.00 "The Surprise". 18.00 Ville Vallaton. 18.20 Super Mario Bros. 18.45 Camp Candy.

travel channel 9.00 Mr Fry's Very Grand Tour. 10.00 Festive Ways. 10.30 The Flavours of Italy. 11.00 The Wonderful World of Tom: London. 11.30 The Flavours of France. 12.00 The Greatest Journeys on Earth. 13.00 On Top of the World: Taiwan. 14.00 City Cabs: Hong Kong. 14.30 Earthwalkers. 15.00 Travel On. 15.30 On the Horizon: The Comores & Mauritius. 16.00 Out to Lunch with BriAn Turner. 16.30 Daytrippers. 17.00 Mr Fry's Very Grand Tour. 18.00 The Greatest Journeys On Earth: Greece - Journeys to the Gods. 19.00 On the Loose in Wildest Africa. 19.30 Avventura - Journeys in Italian Cuisine. 20.00 Travel On: The Algarve, Portugal & Cancun, Mexico. 20.30 Voyage III. 21.00 Discovering Australia. 22.00 Tropical Travels. 23.00 Swiss Railway Journeys. 24.00 The Connoisseur Collection. 0.30 Festive Ways. 1.00 Caprice's Travels: Antigua. 1.30 A Fork in the Road: Malaysia. 2.00 Wild Ireland. 2.30-3.00 Tribal Journeys.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja. 10.00 Kun olit yössä. 11.30 Boksi. 11.45 Åbsurd. 12.00 MoonTV -spesiaalit. Koneisto 2000. 13.00 MoonTV -spesiaalit. HC-punk. 13.30 Mustapippuri. 14.00 REC. 14.30 Movie File. 15.00 Nousu. 15.30 Videoraati. 16.15 Boksi. 16.30 MoonTV -spesiaalit. Talma 99 ja Skate-SM 99. 17.30 Lataamo. 18.00 Play. 18.30 Word! 19.15 Bubblegum. 20.00 Never Trust A Hippie. 21.00 Peliuutiset. 21.15 Konsoliplaneetta. 21.30 REC. 22.00 Crasher (uusi ohjelma). 22.30 Chilli Factor. 23.00 666 sekuntia. 23.45 Boksi. 24.00 Kun olit yössä. 1.30 Uusintoja.

tvtv!

6.00 TVTVWEB. 14.00 Jyrki. 16.00 Ally McBeal. 17.00 Suositut. 18.00 Paluu Eedeniin. 18.50 Joonas ja Puttonen. 19.00 Arts & Minds. 19.30 Veljeni vartija. 20.00 Ruudun takaa. 20.30 Will & Grace. 21.00 Kolkyt ja risat. 22.00 Joonas Hytönen Show. 23.00 Queer TV. 23.30 Sukka-Ed. 24.00-6.00 TVTVWEB.

atv 5.00 Viikonlopun vitaalinen, säätiedotus. 1.00 Aikuisviihdettä: Back to 80's, osa 3/3.

turner classic 21.00 Les Girls (1957)(110). 23.00 The Sea Hawk (1940)(127). 1.10 Four Horsemen of the Apocalypse (1961)(102). 3.35 Lili (1953)(81). 5.00 Les Girls (1957)(110).

canal+ 8.00 Kaikkien tyttöjen sankari (USA 1963) (108). 9.50 Teknostressi (Kanada 1999) (52). 10.45 Rude Awakening - Jackie Oh (USA 1999) (26). 11.15 Rude Awakening - Slackula (USA 1999) (26). 11.45 Työtä vuorotta (USA 1997) (97). 13.20 Road to Santiago (USA 1999) (97). 15.00 Road to Santiago 2 (USA 1999) (91). 16.30 Road to Santiago 3 (USA 1999) (81). 17.55 Englannin Valioliiga: Tottenham - Liverpool (135). 20.10 Farscape - The Locket. Tieteissarja (45). 21.00 Girls' Night (Englanti 1997) (98). 22.40 Saaliina murhaaja 2 (USA 1999) (105). 0.05 Työtä vuorotta (USA 1997) (97). 1.40 Lottovoittaja Ned (Englanti 1998) (87). 3.10 Koko kansan Bulworth (USA 1998) (108). 4.55 Veriset enkelit (Norja 1998) (100). 6.30-7.57 Joki, jolta ei ole paluuta (USA 1954) (87).

canal+ kulta 8.00 Les Miserables - Kurjat (Ranska 2000) (92). 9.45 Tango (Argentiina 1998) (110). 11.40 Sinulle on postia (USA 1998) (115). 13.35 God, Devil and Bob - God's Favorite (USA 2000) (20). 14.25 Dr Bell & Mr Doyle (Englanti 1999) (103). 16.10 Karhuneiti (Kanada 1997) (95). 17.45 Puuta, heinää ja muutama vesiperä (Englanti 1998) (103). 19.30 Thrill Seekers (USA 1999) (90). 21.00 Ikuisesti sinun - tuhkimotarina (USA 1998) (116). 23.00 Urban Legend - kauhutarinoita (USA 1998) (95). 0.35 God, Devil and Bob - Committed (USA 2000) (20). 1.00 Companion (USA 1995) (85). 2.25-4.21 Jalkojesi välissä (Espanja 1999) (116).

canal+ sininen 9.00 Vain narrit rakastuvat (USA 1998) (111). 10.50 Salainen avioliitto (Englanti 1999) (90). 12.20

15.20 Saharan autiomaassa (USA 1999) (54). 16.25 The Nephew (Irlanti 1998) (100). 18.05 Mitäs pienistä (USA 1998) (90). 19.35 Palmetto (USA 1998) (109). 21.25 Serie A: Joukkeet eivät ole tiedossa (120). 23.25-1.10 The Candidate (USA 1972) (105).

tv1000 7.30 Nyt bailataan (USA 1998) (100). 9.10 Kätkijät (GB/USA 1997) (83). 10.35 Kulissien takana: Usko koetuksella (21). 11.00 Huckleberry Finnin seikkailut (USA 1993) (104). 13.00 Hokkus pokkus (USA 1993) (93). 14.35 Kulissien takana: EDtv (20). 15.00 The Wedding Singer (USA 1998) (93). 16.35 Lähikuvassa: Lisa Kudrow (22). 17.00 Se pikkuinen Lotta (Ruotsi 1992) (74). 18.30 Vaahteramäen Eemeli (Ruotsi 1971) (25). 19.00 Notting Hill (GB 1999) (119). 21.00 Minne tuuli kuljettaa (USA 1998) (115). 23.00 Kuuluisuuden kirous (GB/USA 1995) (128). 1.10 The Joy Fuck Club (K)(USA 1997) (70). 2.20 Älypäät (USA 1997) (101). 4.00 Likainen homma (K)(USA 1998) (95). 5.40 Snake Eyes (K)(USA 1998) (95).

tv1000 cinema 7.20 Titanic-huuma (USA) (40). 8.00 Airspeed (USA 1998) (85). 9.30 Hollywood Superstars: Goldie Hawn (26). 10.00 Vanha Bob (USA 1997) (91). 11.30 Kulissien takana: Muumio (20). 12.00 Mrs. Dalloway (GB 1997) (94). 14.00 Murder She Purred - A Mrs Murphy Mystery (USA 1998) (88). 15.30 Kulissien takana: Dinosaurus (21). 16.00 Hullu rakkaus (K)(USA 1995) (96). 18.00 Juomahemmo (USA 1998) (87). 19.30 Kulissien takana: Down to You (21). 20.00 Robin Hood - sankarit sukkahousuissa (USA 1993) (100). 22.00 Sex Talk (USA 1999) (85). 23.30 Kulissien takana: Deuce Bigalow - kymmenen dollarin gigolo (20). 24.00 Boogie Nights (K)(USA 1997) (150). 2.30 Kuoleman koukussa (K)(USA 1997) (90). 4.00 Petollinen asiakas (K)(USA 1997) (87). 5.30 I Want You - haluan sinut (K)(GB 1998) (84).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    2. 2

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    3. 3

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    4. 4

      Edis Tatli nappasi EM-tittelin

    5. 5

      Äärimmäisen vaikean My Summer Car -pelin suomalainen tekijä ansaitsi yli puoli miljoonaa euroa – Hittipeli on ”käytännössä tyhmää sekoilua kännissä”

    6. 6

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    7. 7

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    8. 8

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    9. 9

      Paloasema ilman sähköä Espoossa – Helsingissä piti tarkistaa, onko ratikka vielä kiskoilla vai ei

    10. 10

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    5. 5

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    6. 6

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    7. 7

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    8. 8

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    9. 9

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    10. 10

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    6. 6

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    7. 7

      Kyykky on tämän hetken kovin hitti – Tätä Mariah Careyn kyykkyasentoa on vaikea päihittää, ja siksi fanit rakastavat sitä

    8. 8

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    9. 9

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    10. 10

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    11. Näytä lisää