Kotimaa

svt europa 7.30 Rapport morgon...

Tilaajille

svt europa 7.30 Rapport morgon. 10.30 Dagens programtablå. 10.40 Nyhetstelegram från SVT Text. 12.50 Dagens programtablå. 13.00 Lunchnyheter från SVT24. 13.30 Dagens programtablå. 13.40 Nyhetstelegram från SVT Text. 16.50 Kvällens programtablå. 17.00 Nyheter från SVT24. 18.00 Sport 2000: Fotbolls-EM krönika. 19.00 Aktuellt. 19.15 Kvällens programtablå. 19.25 Maria visar konst. 19.30 Vi fem är 9. 19.50 Roffiga Robert. 20.00 Jukebox. 20.30 Rapport. 21.00 Dokumentären: Fruset hjärta. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Regionala nyheter: ABC. 23.10 Joan. 23.40 Kort ung film: Start Point. 24.00 Nyheter från SVT24. 0.10 Samerna. 1.10 Onsdagens programtablå. 1.15 ca-6.30 Nyheter från SVT24.

sverige SVT 1: 13.00-13.30 Lunchnyheter från SVT24. 16.35 Mans kvinna (Sverige 1945). 18.00 Sport 2000: Fotbolls-EM krönika. 19.00 Bolibompa. 19.01 Hund och Anka. 19.10 Kanek - indianpojken som vill rida. 19.25 Maria visar konst. 19.30 Seriestart: Vi fem är 9. 19.50 Seriestart: Roffiga Robert. 20.00 Jukebox. 20.30 Joan. 21.00 Dokumentären: Fruset hjärta. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Vita huset. 23.45 Seinfeld. 0.10-1.00 Frank Sinatra.

SVT 2: 7.30-10.30 Rapport morgon. 17.00-17.05 Nyheter från SVT24. 18.00 Nyheter från SVT24. 18.05 Regionala nyheter. 18.10-18.40 Rwanda - en lång väg till försoning. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset. 19.00 Aktuellt. 19.15 Minnenas television. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 En ung kvinnas skuld (Finland 1999). 22.00 Dame Elisabeth Taylor. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Verner - minnet i tiden sig gömmer. 23.40 Kort ung film: Start Point. 24.00 Nyheter från SVT24. 0.10-1.10 Samerna.

tv 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.30-10.55 Älskade, hatade Europa. 11.05 Passion. 12.00 Santa Barbara. 12.50 Tillbaka till Aidensfield. 13.45 Dagens Rätt. 14.00 Nyheterna och vädret. 14.10 Destination Nordsjön. 14.40 Doktorn kan komma. 15.30 Hem till gården. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 Köket. 16.35 Herrskap och tjänstefolk. 17.30 Doktorn i dalen. 18.20 Sunset Beach. 19.05 Keno. 19.10 Lokala nyheter. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Tilly Trotter: kärlekens många ansikten. 21.00 Passion. 22.00 Once and Again. 22.25 Dagens namn. 22.30 Once and Again. 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.20 Vädret. 23.25 Sporten. 23.45 Roy Andersson. 0.40 Mysterier. 1.10 Nyheterna och vädret. 1.20 Ett mörkt förflutet. 2.15 Cracker. 3.10 Kvinnofängelset. 3.55-4.00 Nationalsången.

viron tv 12.55 Kirjailija August Gailit. 13.55 Aamu maalla. 14.40 Nathalien maailma. 15.10 Saint Tropez. 16.05 Catherine Cooksonin tarinat. 17.00 Uutiset. 17.05 Ed, Edd ja Eddy. 17.30 Tenavat. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 National Geographic lapsille. 19.25 Elämän ensiapu. 19.30 Uutiset. 19.35 Poliisi-tv. 19.55 Monty Pythonin lentävä sirkus. 20.25 OP! 21.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. Urheilu. 21.45-23.45 Butcher Boy (Englanti 1997).

ort 5.00 Aamu-tv. 8.15 Pilvilinnat. 9.15 Onnenpyörä. 10.15 Hopeinen maapallo. 11.00 Uutiset. 11.15 Hyvää päivää! 12.15 Muskettisoturit 20 vuotta myöhemmin. 13.30 Jumalanäidin paluu. Vuoden 1992 tapaus. 14.00 Uutiset. 14.20 Kukkulan kuningas. 14.45 Kuudentoista korvilla. 15.20 Pokemon. 15.45 Sekamelska. 15.55 Pilvilinnat. 17.00 Uutiset. 17.25 Kapteeni Cousteaun vedenalainen odysseia. 17.55 Miten se tapahtui. 18.40 Scarlett (USA 1994). 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 20.50 Häälahja (Venäjä 1982). 22.20 Sivilisaatio. 22.55 Uutiset. 23.10 Vampyyrintappaja Buffy.

venäjän tv 5.00 Hyvää huomenta Venäjä! 8.35 Teletapit. 9.00 Manuela. 10.00 Vesti. 10.30 Santa Barbara. 11.20 Mitä nainen haluaa. 12.00 Vanha asunto. 13.00 Vesti. 13.30 Celeste. 14.20 Luisa Fernanda. 15.15 Tom ja Jerry. 15.25 Frendit. 16.00 Vesti. 16.30 Raamatun tarinat. 18.00 Rakkauden tarina. 19.00 Vesti. 19.30 Yksityiskohdat. 19.50 Piraatit. 22.00 Vesti. 22.40 Profiler. 23.35 Mies ja nainen. 0.20 Päivystäjä. 0.30 Sääennuste.

ngc europe 13.00 Mysteries of the Nile. 14.00 Mystery of the Cocaine Mummies. 15.00 The Savage South. 16.00 Bugs! Tiny Empires. 16.30 Monster of the Deep. 17.00 Battle for Midway. 18.00 Top Cat. 19.00 Mysteries of the Nile. 20.00 Mystery of the Cocaine Mummies. 21.00 Bugs! Wicked Wings. 21.30 Man of the Forest. 22.00 Into the Volcano. 22.30 Bear Attack. 23.00 Death in the Desert. 24.00 Science Of Sex. 1.00 Mummies of the Takla Makan. 2.00 Reef Warriors Eps2. 3.00 Into the Volcano. 3.30 Bear Attack.

cnbc 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 14.00 Power Lunch Europe. 15.00 Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 Power Lunch. 20.30 European Market Wrap. 21.00 Europe Tonight. 21.30 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 Asia Squawk Box. 3.00-4.00 Market Wrap.

bbc world 8.00 News. 8.30 Correspondent. 9.00 News. 9.30 Hardtalk. 10.00 News. 10.30 Earth Report. 11.00 News. 11.30 Hardtalk. 12.00 News. 12.30 Click Online. 13.00 News. 13.30 Earth Report. 14.00 News. 14.30 Hardtalk. 15.00 News. 15.15 World Business Report. 15.30 Holiday. 16.00 News. 16.30 Earth Report. 17.00 News. 17.30 Asia Today. 18.00 News. 18.30 Hardtalk. 19.00 News. 19.15 World Business Report. 19.30 Jancis Robinson's Wine Course. 20.00 News. 20.30 World Business Report. 20.45 World Sport. 21.00 News. 21.30 Hardtalk. 22.00 News. 22.30 Talking Movies. 23.00 News. 23.30 World Business Report. 24.00 News. 0.30 Reporters. 1.00 News. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 News. 2.30 Hardtalk. 3.00 News. 3.30-4.00 Jancis Robinson's Wine Course.

bbc prime 8.00 Salut Serge. 8.15 Playdays. 8.35 Get Your Own Back. 9.00 The Biz. 9.30 Ready Steady Cook. 10.00 Style Challenge. 10.25 Change That. 10.50 Going for a Song. 11.30 Top of the Pops 2. 12.00 Wildlife. 12.30 Decisive Weapons. 13.30 The Antiques Show. 14.00 Ready Steady Cook. 14.30 Style Challenge. 15.00 Doctors. 15.30 Classic Eastenders. 16.00 Change That. 16.25 Going for a Song. 17.00 Salut Serge. 17.15 Playdays. 17.35 Get Your Own Back. 18.00 The Biz. 18.30 Top of the Pops Classic Cuts. 19.00 Floyd's American Pie. 19.30 Doctors. 20.00 Classic Eastenders. 20.30 Animal Hospital in Oz. 21.00 Fawlty Towers. 21.30 Murder Most Horrid. 22.00 City Central. 23.00 Coogan's Run. 23.30 Top of the Pops Classic Cuts. 24.00 Reputations: Jacques Cousteau. 1.00 Casualty. 2.00 Reputations: Dr Martin Luther King. 3.00-4.00 Earth Story.

sky news 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky News International. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky News International. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 21.30 Sky Business Report. 22.00 News on the Hour. 23.00 Nine O'Clock News. 23.30 Sky News. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 1.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30-4.00 Your Call.

sky/ngc 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3sat 7.45 Anders fernsehen. 7.50 Kulturzeit. 8.30 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Weltuntergang am Rio Guadiana. 11.45 Zeppelins Erben. 12.15 Der Durstkrieg. 13.00 Thema. 13.45 Bilder aus Südtirol. 14.15 Reiselust - Usbekistan. 15.00 Bilder aus Österreich. 15.30 Die Tränen des (USA 1952). 17.00 Eisenbahn-Romantik. 17.15 Madagaskar - Wunderwelt im Indischen Ozean. 18.00 Geniessen auf gut deutsch. 18.25 Lafer's Lebens-Art. 18.30 Bilder aus Deutschland. 19.00 Flucht ins Kloster. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Auf immer und ewig (Deutschland 1988). 22.45 Fivefortyfive (Grossbritannien/Deutschland 1998). 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Lügen und Geheimnisse (Grossbritannien 1996). 1.40 Seitenblicke. 1.45 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vor 10. 2.10 Nano. 2.40 Kulturzeit. 3.20 Zeppelins Erben. 3.50-4.35 Der Durstkrieg.

rtl 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Unter uns. 8.30 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.00 Hör' mal, wer da hämmert! 10.00 Punkt 9. 10.30 Dr. Stefan Frank - Der Arzt, dem die Frauen vertrauen. 11.30 OP ruft Dr. Bruckner - Die besten Ärzte Deutschlands. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Bärbel Schäfer. 16.00 Hans Meiser. 17.00 Hör' mal, wer da hämmert! 18.00 Der Frisör. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Doppelter Einsatz. Bruderherz. 23.15 Quincy. 0.15 Polizeiarzt Dangerfield. 1.10 Nachtjournal. 1.40 Susan. 2.10 Living Single. 2.35 Carol lässt nicht locker! 3.00 Die Oliver Geissen Show. 3.50-4.20 Nachtjournal.

deutsche welle 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 Faith Matters. 9.00 Journal. 9.30 Auto motor und sport Tv. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 Nahaufnahme. 12.00 Journal. 12.30 Tomorrow Today. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 Faith Matters. 15.00 Journal. 15.30 Auto motor und sport Tv. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Studieren in Deutschland. 17.44 Schätze der Welt. 18.00 Journal. 18.30 Tomorrow Today. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 Close up. 21.00 Journal. 21.30 Reiseland Deutschland. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 Primer plano. 24.00 Journal. 0.30 Auto motor und sport Tv. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 Close up. 3.00-3.30 Journal.

arte 20.00 Archimedes. 20.45 Wetterbericht. 20.50 Arte Info. 21.15 Traumberuf Grand Hotel (2). 21.45 50 Jahre Krieg - Israel und die Araber/Israel und die Araber. 1.05 Ärger im Paradies (USA 1932). 2.25 Absolutely Fabulous - der letzte Schrei (GB 1996). 3.50-4.00 Kurz-schluss: Die Kuh, die über die Kirche springen.

tv 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 l'invite. 6.30 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Zone X. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Dites-moi. 12.00 Claire Lamarche. 13.00 TV5 Infos. 13.05 100% Questions. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 La Debandade. 15.00 Journal TV5. 15.15 Quasimodo del Paris (1999). 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 l'invite. 17.30 Chroniques d'en haut. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Quasimodo del Paris (1999). 21.00 Journal Suisse. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Temps Present. 23.00 Journal TV5. 23.15 Lyon Police Speciale: L'affaire Paoli. 1.00 Journal Belge. 1.30 Soir 3. 2.00 TV5 Infos. 2.30-4.00 Lyon Police Speciale: L'affaire Paoli.

rai uno 7.00 Euronews. 7.25 Il colore dei santi. 7.30 TG 1. 7.40 CCISS. Che tempo fa. 7.45 Raiuno Mattina. 10.50 Appuntamento al cinema. 10.55 Ma che musica maestro (1971). 12.25 Che tempo fa. 12.30 TG 1. 12.35 La prova del cuoco. 13.35 La Signora in Giallo. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Ricominciare. 15.35 Ci vediamo su Raiuno Si La Sol. 16.10 Ci vediamo su Raiuno. 17.15 La vita in diretta. 19.55 Amadeus presenta Quiz show. 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto di Enzo Biagi. 21.45 Incantesimo 3. 23.40 TG 1. 23.45 Filo da torcere (1978). 1.40 TG 1 notte. 2.05 Stampa oggi. 2.20 Rai Educational: Il grillo Raffaele Simone. 2.45 Rai Educational: Aforismi Paolo Rossi. 2.50 Sottovoce. 3.20-7.00 Prove Tecniche di Trasmissione.

tve internacional 7.00 A su salud. 7.30 Gente. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Los desayunos de TVE. 10.50 La aventura del saber. 11.50 Asi son las cosas. 12.20 Saber vivir. 13.45 Espana de cerca. 14.00 Telediario internacional. 14.30 24 horas magazine. 15.00 Saber y ganar. 15.30 Corazon de invierno. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 16.55 Pobre diabla. 18.30 El precio justo. 19.00 Telediario internacional. 19.30 Barrio Sesamo. 20.00 Los autenticas aventuras del profesor Thompson. 20.30 Endredate. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.50 Cine: El detective y la muerte. 0.20 Historia del otro lado. 1.30 Metropolis. 2.00 Conciertos de Radio 3. 2.30 Polideportivo 2000. 3.00 Telediario internacional. 3.30-5.00 Nano.

cnn 7.00 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 Biz Asia. 13.00 WN. 13.30 World Sport. 14.00 WN. 14.15 Asian Edition. 14.30 Hotspots. 15.00 WN. 15.30 World Report. 16.00 Science & Technology Week. 16.30 Showbiz Today. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 World Beat. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.45 Asia Business Morning. 3.00 This Morning Asia. 3.30 Showbiz Today. 3.45-4.00 Asia Business Morning.

eurosport 9.30 Rally: Total Paris-Dakar 2001. 10.00 Alpine Skiing: Men's World Cup in Val d Isere, France. Downhill. 11.00 Alpine Skiing: Men's World Cup in Adelboden, Switzerland. Giant Slalom's first leg. Live. 12.00 Football: 2002 World Cup Qualifying Rounds. Costa Rica vs. Guatemala. 14.00 Alpine Skiing: Men's World Cup in Adelboden, Switzerland. Giant Slalom's second leg. Live. 15.00 Ski Jumping: World Cup. 17.00 Football: Indoor Tournament in Schwerin, Germany. 19.00 Xtreme Sports: YOZ. 19.30 Alpine Skiing: Men's World Cup in Adelboden, Switzerland. Giant Slalom. 20.30 Speed Skating: World Cup in Heerenveen, Netherlands. 21.00 Boxing: From Levallois Perret, France. Light Welterweight International contest, Mikhail Boyarskikh vs. Soulemayne Mbaye. Live. 23.30 Rally: Total Paris-Dakar 2001. Ninth stage, El Ghallaouiya - El Ghallaouiya. 24.00 News: SportsCentre. 0.15 Motorsports: Motor Madness Monster Jam in the USA. Monster trucks in actions. 0.45 Alpine Skiing: Men's World Cup in Adelboden, Switzerland. Giant Slalom. 1.45 Rally: Total Paris-Dakar 2001. 2.15-2.30 News: SportsCentre.

music tv 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Bytesize. 16.00 Total Request. 17.00 Dance Floor Chart. 18.00 Select MTV. 19.00 MTV:New. 20.00 Bytesize. 21.00 Top Selection. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 Diary of Christina Aguilera. 23.00 Bytesize. 1.00 Alternative Nation. 3.00 Night Videos.

vh1 8.00 Non Stop Video Hits. 14.00 So 80s. 15.00 Non Stop Video Hits. 19.00 So 80s. 20.00 Top Ten: Women. 21.00 Solid Gold Hits. 22.00 The Millennium Classic Years: 1970. 23.00 So 80s. 24.00 Behind the Music: The Police. 1.00 Storytellers: Duran Duran. 2.00 Pop Up Video. 2.30 Greatest Hits: Bon Jovi. 3.00-4.00 Storytellers: Garth Brooks.

cartoon nordic 7.00-21.00 Piirrossarjoja.

fox kids 7.00 Be Alert Bert. 7.25 Why Why Family. 7.30 The Buzzle Place. 7.55 Why Why Family. 8.00 Oggy and the cockroaches. 8.05 Inspector Gadget. 8.30 Pokemon. 8.55 Jim Button. 9.20 Eek. 9.40 Ville Vallaton. 10.00 Life with Louie. 10.25 Bobby's World. 10.45 Button Nose. 11.10 Be Alert Bert. 11.40 Why Why Family. 11.45 The Puzzle Place. 12.15 Why Why Family. 12.20 Ville Vallaton. 12.30 Eek. 12.40 Spy Dogs. 12.50 Heathcliff. 13.00 Camp Candy. 13.10 Three Little Ghosts. 13.20 Jack the Pirate. 13.30 Piggsburg Pigs. 13.50 Viidakkotarinoita. 14.15 Super Mario Bros. 14.35 Gulliverin matkat. 15.00 Jim Button. 15.20 Eek. 15.45 Ville Vallaton. 16.05 Inspector Gadget. 16.30 Pokemon. 17.00 Walter Melon. 17.20 Life with Louie. 17.45 The three Friends and Jerry. 18.00 Goosebumps. 18.20 Camp Candy. 18.40 Eerie Indiana.

travel channel 9.00 Africa the Hard Way: Kenya, Malawi and Zambezi. 10.00 On Top of the World: South Africa. 11.00 Tread the Med: Barcelona. 11.30 The Flavours of France. 12.00 Grainger's World. 13.00 Go Portugal. 13.30 Dream Destinations. 14.00 Around the World on Two Wheels. 14.30 Barging Through France. 15.00 Travel On. 15.30 Planet Holiday. 16.00 The Great Escape. 16.30 Adventure Travels. 17.00 Africa the Hard Way. 18.00 Earthwalkers. 18.30 Go Portugal. 19.00 Tread the Med. 19.30 Out to Lunch with Brian Turner. 20.00 Fat Man of Kent. 20.30 Planet Holiday. 21.00 Swiss Railway Journeys. 22.00 Travel On: Kusadasi/Turkey, Paris/France, Crete. 22.30 Daytrippers. 23.00 Bligh of the Bounty. 24.00 Floyd on Oz. 0.30 A Fork in the Road. 1.00 Secrets of India. 1.30 Travel On. 2.00 Tread the Med. 2.30-3.00 The Great Escape: Jabalpur & Puri.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja. 14.30 Play. 15.00 Movie File. 15.30 Nousu. 16.00 REC. 16.30 MoonTV -spesiaalit. Provinssirock 2000. 17.30 Top 6 -musiikkivideot (uusi ohjelma). 18.00 Bubblegum. 18.45 PC-planeetta. 19.00 Never Trust A Hippie. 20.00 Videoraati. 20.45 Konsoliplaneetta. 21.00 Mustapippuri. 21.30 World Sports Special. 22.00 Boksi. 22.15 Word! 23.00 666 sekuntia. 23.45 Kun olit yössä. 1.15 URL. 1.30 Uusintoja.

tvtv!

6.00 TVTVWEB. 11.00 TVTV! chat. 17.00 Late Night with Conan O'Brien (u). 18.00 StarTV. 18.25 FAX - viihdeuutiset. 18.30 Ensi-ilta. 19.00 Simpsonit. 19.30 Kupla. 20.00 L.A. Law. 20.55 FAX - viihdeuutiset. 21.00 Chicagon poliisit. 21.55 FAX - viihdeuutiset. 22.00 Avaruusluikkarit. 22.55 FAX - viihdeuutiset. 23.00 Late Night. 24.00-6.00 TVTV! yöchat.

atv 5.00 Ajankohtaisaiheita, päivänpiirros, säätiedotus. 18.30 Luupin vaihto: Ajankohtaisaiheita, päivänpiirros, säätiedotus. 1.00 Aikuisviihdettä: Foxy Lady osa 1.

turner classic 21.00 Where the Spies are (1965)(108). 23.00 Some Came Running (1959)(131). 1.15 Take the High Ground (1953)(101). 3.00 The Teahouse of the August Moon (1956)(118). 5.00 Where the Spies are (1965)(108).

canal+ 8.00 South Park - Cartman's Funny Hate (USA 1999) (22). 8.25 Villi viikonloppu (USA 1999) (98). 10.05 Black and Blue (USA 1999) (86). 11.45 Les Miserables - Kurjat (Ranska 2000) (99). 13.25 Les Miserables - Kurjat (Ranska 2000) (81). 14.45 Unohda menneet (USA 1998) (92). 16.25 Valamiesten ratkaisu (USA 1997) (112). 18.20 Se ainoa oikea (Tanska 1999) (103). 20.05 The Brotherhood (52). 21.00 Dyyni 1 (USA 2000) (90). 22.30 American History X (USA 1998) (114). 0.25 Secret Agent Man (USA 1999) (47). 1.10 Caf Flesh 2 (107). 3.00 Urban Legend - kauhutarinoita (USA 1998) (95). 4.35 House of Terror/Victim of the Haunt (USA 1996) (88). 6.05 Cinema Secrets - Destructive Mayhem (23). 6.30-8.00 Joulupukin muistinmenetys (USA 2000) (90).

canal+ kulta 8.00 Turre taklaa tykimmin (USA 1998) (90). 9.30 Public Enemy (Ranska/Saksa 1999) (88). 11.00 Luonnon lait (USA 1999) (101). 12.45 Poliittisia salamurhia - Anwar Sadat (52). 13.40 Route 9 - umpikujassa (USA 1998) (101). 15.25 Takaa-ajettuna (USA 1963) (129). 17.35 Viesti mereltä (USA 1999) (126). 19.40 The Rugrats Movie - Ipanat-elokuva (USA 1998) (76). 21.00 Pirates of Silicon Valley (USA 1999) (95). 22.35 Liekkien vangit (USA 1998) (85). 24.00 Counter Force (USA 1998) (86). 1.25 Jack Bull (USA 1999) (102). 3.20-5.44 From the Terrace (USA 1960) (144).

canal+ sininen 16.10 Bike Baba (54). 17.05 16 mm (43). 17.50 Convergence (USA 1999) (94). 19.25 Valinnan vaikeus (USA 1998) (94). 21.00 Pleasantville - onnellisten kaupunki (USA 1998) (119). 23.00 Poliittisia salamurhia - Roberto Calvi (52). 23.55 Bridge of Dragons (USA 1999) (88). 1.25-3.07 Anrakki Monki - Unlucky Monkey (Japani 1998) (102).

tv1000 7.00 Erämaan hehku (USA 1998) (88). 8.30 Hollywood Superstars: Jessica Lange (26). 9.00 Suojelusenkelit (K)(Ranska 1995) (107). 11.00 Love Jones (K)(USA 1997) (105). 13.00 Paluu paratiisiin (K)(USA 1998) (108). 15.00 L. A. without a Map (Suomi/Ranska/USA 1998) (103). 16.50 Omaa luokkaansa (USA 1992) (123). 19.00 Kuka pelkää mustaa miestä (USA 1998) (110). 21.00 Nattens engel (K)(Tanska 1998) (84). 23.00 Viisi ässää (USA 1999) (96). 0.35 Kulissien takana: Seikkailija Thomas Crown (20). 1.00 Miss Jackie's Full Service Saloon (K)(USA 1999) (83). 2.30 Above Suspicion (K)(USA 2000) (96). 4.10 Kalman linnut (K)(USA 1998) (98). 5.50 Tappava illuusio (K)(USA 1998) (99).

tv1000 cinema 8.20 Harry ja karhu (Kanada/GB 1999) (91). 10.00 Motello (Tanska 1998) (86). 11.30 Hollywood Superstars: Leslie Nielsen (26). 12.00 Kärlighed ved förste hik (K)(Tanska 1999) (81). 13.30 Hollywood Superstars: Daryl Hannah (26). 14.00 Aito blondi (K)(USA 1997) (101). 16.00 Shall We Dance (Japani 1996) (115). 18.00 Sinussa on se jokin (USA 1999) (92). 19.35 Lähikuvassa: Sarah Michelle Gellar (20). 20.00 Hyvää huomenta, Vietnam (USA 1987) (117). 22.00 Tappavat arvosanat (K)(USA 1999) (92). 23.35 Kulissien takana: Tappavat arvosanat (20). 24.00 Sairasta sakkia (K)(USA 1998) (97). 2.00 Amorin oikut (K)(USA 1997) (105). 3.50 Kohtalon kesä (K)(USA 1997) (121). 5.50 Gummo (K)(USA 1997) (86).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Kaaos jatkuu Helsinki-Vantaan lentokentällä: Finnair pyysi matkustajia varautumaan kentällä yöpymiseen, sillä hotellit ovat täynnä

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    8. 8

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    9. 9

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    10. 10

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    4. 4

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää