Kotimaa

fst 17.45 Kortnytt. 17.46 Frakkiveikot...

Tilaajille

fst 17.45 Kortnytt. 17.46 Frakkiveikot. 17.50 BUU-bio: Zip Zap Muuu. 18.00 Riku Ritari. 18.15 TV-nytt. 18.35 Seportaasi: Ensi silmäyksellä. 19.05 Dibleyn kirkkoherra. 19.45 Kuorokokit. 20.00 TV-nytt. 20.15 Matkalla arabimaissa. 20.55 Eläinten tahtiin. 21.00 OBS. 21.25 Marseille-trilogia. 23.00 Majakka. 23.15-23.24 Kvällsnytt.

yle24 4.00 Uutisikkuna. 7.00-9.15 Ykkösen aamu-tv. 10.00-10.09 Euronews. 11.00-11.04 Tv-uutiset. 12.00 Euronews. 12.07-12.09 Press Review. 13.00-13.06 Euronews. 14.00-14.06 Euronews. 15.00-15.04 Tv-uutiset. 16.00-16.07 Euronews. 17.00 Tv-uutiset. 17.15 The Late Show with David Letterman. 18.00 Tv-uutiset. 18.20 Viittomakieliset uutiset. 18.30 Lounais-Suomen uutiset. 18.40 Keski-Suomen uutiset. 18.50 Pohjois-Suomen uutiset. 19.00 Tv-uutiset. 19.10 Kulttuuriuutiset. 19.15 SVT uutiset. 19.25 Tänään otsikoissa. 20.00 Tv-uutiset. 20.10-20.14 Kulttuuriuutiset. 20.30 Tv-uutiset ja sää. 20.55 Urheiluruutu. 21.05 Kulttuuriuutiset. 21.15 The Late Show with David Letterman. 22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu. 22.15 Lounais-Suomen uutiset. 22.25 Keski-Suomen uutiset. 22.35 Pohjois-Suomen uutiset. 22.45 Kakkosen kesäsää. 23.00 Tv-uutiset. 23.15 Kulttuuriuutiset. 23.30 OBS. 24.00 Tv-uutiset. 0.05-3.59 Uutisikkuna.

yle teema 4.00-19.59 Teematieto. 20.00 Retkiä Saksaan. 20.30 City Folk: Innsbruckissa. 21.00 Kadonnut maailma? 21.50 Voices: henkilökuvia Afrikasta. 21.55 Kulttuuriuutiset. 22.00 Kadotetut lapset. 23.25-4.01 Teematieto.

urheilukanava 13.00-16.25 UrheiluChat. 17.00 Urheilusähkeet. 17.05 Urheilustudio. 17.35 Urheilusähkeet. 17.40 Urheilustudio. 18.00 Esteratsastusta: Nations Cup. 18.55 Illan ottelukooste: Beach volley. 20.30 Peukaloruuvi. 21.00 Golfmakasiini. 21.30 Urheilu-uutiset. 22.00 Ravi-tv. 22.30 Pesis.TV. 23.00-23.30 "Ysin Tee".

subtv 6.00 Sub chat. 13.00 Sub Mobile Games. 17.00 Late Night with Conan O'Brien. 17.45 M.A.S.H. 18.10 Taisteluplaneetta Galactica. 19.00 Safiiri ja Teräs. 19.30 Robot Wars. 20.00 Kaksi kaveria ja tyttö. 20.25 Kukkulan kuningas. 20.50 Kerava. 20.55 Sessions. 21.10 SmackDown! (K) 22.00 Vetelehtijät. 22.50 Late Night with Conan O'Brien. 23.35 New Music. 24.00 GvsE - Hyvät vastaan pahat. 0.45-6.00 Sub chat.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja. 15.00 Dresscode. 15.30 Movie File. 16.00 REC. 16.30 Musta pippuri. 17.00 Extreme Duudsonit. 17.30 Taisto. 18.00 Never Trust a Hippie. 19.00 Word! 19.45 Nousu. 20.15 MoonTV-spesiaalit. 20.45 MoonTV -spesiaalit. 21.45 Damage. 22.00 Extreme Duudsonit. 22.15 Mario Bava -elokuva: Kill Baby Kill!. 23.45 667 sekuntia. 0.30 MoonTV -spesiaalit. 1.00 Uusintoja.

atv 4.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 18.30 Luupin vaihto; Ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 0.30 Aikuisviihdettä: Kesä Erotiikkaa osa 4.

svt europa 7.30 SVT Morgon. 10.15 Sommarlov: Högaffla hage. 10.30 Den vilda familjen Thornberry. 11.15 Nyheter från SVT24. 11.30 Våra rum. 12.00 Dokumentären: Den förlorade sonen. 13.00 Rapport. 13.10 Vagn i Nya Zeeland. 13.40-14.40 Hem till byn. 14.45 Nyheter från SVT24. 15.00 EM i simning. 16.15 Programtablå. 16.30 Prat i kvadrat. 17.00-17.05 Rapport. 17.10 EM i simning. 19.05 Radiohjälpen: Världens Barn. 19.10 Brassbones, balladen om Kit Bones. 19.30 Sommarbolibompa: Bella och Theo. 20.00 Hjärnkontoret. 20.30 Rapport. 21.00 Allsång på Skansen. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Roland Svensson skärgårdsmålaren. 23.30 Dagens och morgondagens programtablå. 23.40 Hotellet. 0.25 Rapport. 0.35 Kunskapens krona. 1.20 Om barn. 1.50-2.00 Morgondagens programtablå.

svt1 7.30 SVT morgon. 10.15 Sommarlov: Högaffla hage. 10.30-11.15 Den vilda familjen Thornberry. 13.00 Rapport. 13.10 Vagn i Nya Zeeland. 13.40-14.40 Hem till byn. 15.00-16.15 EM i simning. 16.30 Prat i kvadrat. 17.00-17.05 Rapport. 17.10 EM i simning. 19.05 Radiohjälpen: Världens Barn. 19.10 Brassbones, balladen om Kit Bones. 19.30 Bella och Theo. 20.00 Hjärnkontoret. 20.30 Rapport. 21.00 Allsång på Skansen. 22.00 Morden i Midsomer. 23.40 Hotellet. 0.25 Rapport. 0.35 Coupling. 1.05-1.55 Dotcom.

svt2 17.20 Fotbollskväll. 17.50 Mitt så kallade liv. 18.40 Nyhetstecken. 18.45 Uutiset. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Kunskapens krona. 20.00 Roland Svensson skärgårdsmålaren. 20.20 Regionala nyheter. 20.30 Pass. 21.00 Maurice Greene. 21.55 Valsedlar. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Kamera: Värdet av musik. 0.40 Pole position. 1.05-1.50 En röst i natten.

tv 4 6.59 Nyhetsmorgon. 10.30 Pokemon. 13.15 Köket. 13.45 Dagens Rätt. 14.00 Tarzans hämnd. 16.10 Hem till gården. 16.35 Skilda världar. 17.00 Sunset Beach. 17.45 Sunset Beach. 18.35 Farmen. 19.05 Keno. 19.10 Lokala nyheter. 19.26 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Jeopardy! 21.00 Kärlek ombord II. 22.00 Vem dömer Amy? 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.16 Vädret. 23.20 Sporten. 23.30 Trav: Hugo Åbergs Memorial. 24.00 Ally McBeal. 0.55 Ally McBeal. 1.45-2.10 Väx upp, för fan!

viron tv 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Piirrettyjä. 19.15 Lakimiehet ja osakkaat. 20.05 Leigon järvet (Viro 2002). 21.00 Uutiset. Sää. Urheilu. 21.30 Kulttuurimakasiini. 22.00 Perhejuhlat (Tanska 1998). 23.45 Ren ja Stimpy. 0.10-0.15 Ohjelmatietoja.

ort 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Huumorimakasiini. 9.10 Hillitön. 10.05 Sekamelska. 10.15 Mitä ja kuinka?. 10.35 Disneyn klubi. 11.00 Uutiset. 11.15 Konnankoukkuja kahdelle. 12.15 Kansa vastustaa. 13.00 Scarlett. 14.00 Uutiset. 14.20 Uinnin EM-kilpailut. 15.00 Nyt tai ei koskaan. 15.50 Diletantti. 17.00 Uutiset. 17.20 Perhe on paras. 18.15 Lainaajat (Englanti 1997). 20.00 Uutiset. 20.35 Scarlett. 21.40 Martial Law. 22.35 Sati. Nikita Mihhalkov. 23.00 Uutiset. 23.20 Millennium. 0.05 Nowhere Man.

venäjän tv 4.50 Hyvää huomenta Venäjä! 8.10 L.A.Heat. 9.00 Ikuinen kutsu. 10.00 Uutiset. 10.20 Kamenskaja. 11.25 Mitä nainen haluaa. 12.10 Asiantuntija. 12.20 Juliste. 12.30 Grosse Point. 13.00 Uutiset. 13.20 Urheilu-uutiset. 13.25 Jalkapallon MM-turnauksen parhaat ottelut: Brasilia Turkki. 15.30 Frendit. 16.00 Vesti. 16.20 Jalkapallon Venäjän mestaruussarja. 18.00 Varas. 18.50 Hyvää yötä pikkuväki! 19.00 Vesti. 19.35 Moskovan uutiset. 19.55 Kamenskaja. 21.00 Hercule Poirot. 22.00 Uutiset. 22.20 Moskovan uutiset. 22.30 El Mariachi (Meksiko/USA 1992). 24.00 Jokeri (1991).

deutsche welle 7.00 Journal. 7.30 Tomorrow Today The Science Magazine. 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 In Focus. 10.00 Journal. 10.30 auto motor und sport TV. 11.00 Journal. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Im Focus. 13.00 Journal. 13.30 Tomorrow Today The Science Magazine. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 In Focus. 16.00 Journal. 16.30 auto motor und sport TV. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Sch. 18.45 redaktion D. 19.00 Journal. 19.30 Tomorrow Today The Science Magazine. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 In Focus. 22.00 Journal. 22.30 Reiseland Deutschland. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Prisma. 1.00 Journal. 1.30 Auto motor und sport TV. 2.00 Journal. 2.30 Deutschland heute. 3.00-3.30 Journal.

rtl 7.00 Punkt 6. 8.00 Unter uns. 8.30 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.05 Shop. 10.00 Punkt 9. 10.30 Meine Hochzeit. 11.00 Dr. Stefan Frank Der Arzt, dem die Frauen vertrauen. 12.00 Mein Baby. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Bärbel Schäfer. 16.00 Die Wache. 17.00 Das Jugendgericht. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 U18 Jungen Tätern auf der Spur. 22.15 Im Namen des Gesetzes. 23.15 Quincy. 0.10 Anthony Dellaventura, Privatdetektiv. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Caroline In The City. 2.00-2.30 Caroline In The City.

3sat 7.55 Anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Gen-Jäger. 11.15 Jörg Zink im Gespräch mit Meinold Krauss. 12.15 Europamagazin. 12.45 Tips & trends mode. 13.10 Mädchengeschichten. Anna aus Benin. 14.00 Zeit im Bild. 14.15 Der Clown Johannes Galli. 15.00 Lichtblicke fr Äthiopien. 15.30 Neues. spezial. Visionäre. 16.00 Grenzspiele. 16.30 Schätze der Welt Erbe der Menschheit. 16.45 Faszination Eisenbahn. 17.30 Reiselust Die amerikanische Traumstrasse. 18.15 Geniessen auf gut deutsch. 18.40 Lafers Kchen-Tipps. 18.45 Schweizer Tagesschau. 18.50 Schweizweit. 19.00 Der Klitschko-Clan. 19.30 Gen-Jäger. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 St. Ives Alles aus Liebe. 22.40 Ratten!. 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Gero von boehm begegnet. Brigitte Sauzay. 0.10 All you need is art. 0.55 Hans Falk Maler des Lichts. 1.20 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens. 1.45 Seitenblicke. 1.50-2.20 Gen-Jäger.

arte 15.00 Zu Tisch In.: Baskenland. 15.30 Maestro: M. Caballe Präsentiert Stars Von Morgen. 16.15 Peter Eötvös: Drei Schwestern. 17.55 Lola: Schöne Rebellinen. 18.25 Kurz-schluss-das Magazin. 20.00 Archimedes. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Weiss Um Jeden Preis. 21.45 Die Grosse Pilgerfahrt. 21.45 Islam Leben. 22.40 Pakistan Ist Anderswo. 23.30 Die Lieder Des Propheten. 0.05 David Krakauer Und Die "klezmer Madness". 1.00 Die Nacht. 1.50 Berlin Alexanderplatz. 2.55 Alexandre Dumas Erfundenes Leben, Gelebter Roman.

tv 5 5.00 Journal RDI. 5.30 Journal Mondial des Journaux. 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5, l'invite. 6.30 Journal Mondial des Journaux. 7.15 TV5, le Journal. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Macaroni tout garni. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 TV5, le Journal. 11.15 Noms de dieu. 12.10 Culture choc. 12.45 D Design. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Les z'amours quotidiennes. 13.30 Journal de France. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Documentaire. 15.00 TV5, le Journal. 15.15 La vie de Jesus. 17.00 TV5, le Journal. 17.20 TV5, l'invite. 17.30 Palettes. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 TV5, le Journal. 19.15 La vie de Jesus (1997). 21.00 Journal TSR. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Temps present. 23.00 TV5, le Journal. 23.30 P.J. Police judiciaire. 1.00 Journal RTBF. 1.25 Soir 3. 1.50 Le Canada Aujourd'hui. 2.00-4.05 P.J. Police judiciaire.

m 6 10.00 M6 Boutique. 10.55 M6 Music. 11.50 Kidete. 13.00 Meteo. 13.05 La Vie De Famille. 13.30 Meteo. 13.35 La Petite Maison Dans La. 14.35 Nuit D'orage. 16.20 Les Anges Du Bonheur. 17.10 M6 Music. 17.55 C'est L'after. 18.50 Le Clown. 19.50 Sydney Fox, L'aventuri 4re. 20.45 Camera Cafe. 20.50 Le Bar Des Frappes. 20.54 Six Minutes/meteo. 21.05 Notre Belle Famille. 21.37 La Meteo Des Plages. 21.39 Faire Simple. 21.50 Camera Cafe. 21.55 Zone Interdite. 23.50 La Mort Sur Les L 4vres. 1.34 Meteo. 1.35-3.25 Capital.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG 1. 7.45 Unomattina Estate. 10.40 Appuntamento al cinema. 10.45 Le ali delle aquile (1957). 12.30 TG 1. 12.35 Che tempo fa. 12.40 Le inchieste di Padre Dowling: Genio e. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Incantesimo 4. 16.00 Marinai, donne e guai (1958). 17.55 TG Parlamento. 18.00 TG 1. 18.10 Che tempo fa. 18.15 L'Ispettore Derrick: Il sorriso del dottor Bloch. 19.00 La Signora in giallo: Panico a Cabot Cove. 19.50 L'eredite. 21.00 Telegiornale. 21.35 Supervariete. 21.55 In fuga a Venezia (1998). 23.35 TG 1. 23.40 Mignon e partita (1998). 1.20 TG 1 Notte. 1.45 Stampa oggi. 2.00-2.25 Storia del capitalismo italiano.

rai due 7.00 Animalibri. 7.10 Dadaumpa Una storia del varieta. 8.00 Spellbinder Una terra due mondi. 8.25 Little Lulu Show: Il ragazzo cannone. 8.50 Teletubbies. 9.10 L'Ape Maia: Arriva la regina. 9.40 The real adventures of Jonny Quest: La vendetta. 10.00 Digimon 01: Il castello incantato. 10.25 Animal crackers. 10.50 Tris di cuori. 11.15 Un mondo a colori La mia Africa. 11.30 TG 2 Costume e Societe. 11.45 TG 2 Medicina 33. 12.00 TG 2 MATTINA. 12.15 Amiche nemiche. 13.05 Jake & Jason Detectives. 14.00 TG 2 Giorno. 14.30 TG 2 Costume e Societa. 14.50 TG 2 Medicina 33. 15.05 Due poliziotti a Palm Beach. 15.50 L'Italia sul Due. 16.45 Da un giorno all'altro. 17.30 Cuore e batticuore. 18.25 Ernesto Sparalesto. 18.35 Ufo baby. 19.00 TG 2 Flash L.I.S. 19.05 Meteo 2. 19.10 Sereno Variabile. 19.30 Rai Sport Sportsera. 19.40 Cuori rubati. 20.10 L'incredibile Michael. 21.00 Tom & Jerry. 21.30 TG2. 21.55 E.R. Medici in prima linea. 23.40 Michele Santoro presenta Sciuscia'. 0.35 TG 2 Notte. 1.00 TG 2 Eat Parade. 1.10 TG Parlamento. 1.20 Meteo 2. 1.25 Appuntamento al cinema. 1.30 Motorama. 2.00-2.45 Due poliziotti a Palm Beach.

tve internacional 7.30 Gente. 8.15 Hablemos de negocios. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Curso de espanol. 10.15 Barrio sesamo. 10.45 Que viene el lobo!. 11.00 Tirame de la lengua. 11.30 Cuentame como paso. 12.35 Que corta es la vida. 13.05 Espana de cerca. 13.20 Fotografos. 13.30 Europa 2002. 14.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 14.30 De coleccion. 15.00 Saber y ganar. 15.30 Corazon de verano. 16.00 Telediario-1. 16.45 El tiempo. 16.50 El manantial. 19.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 19.30 Las aventuras de emily y alexander. 20.00 El planeta de los ninos. 20.30 A saco! 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. 22.45 El tiempo. 22.50 Cita con el cine espanol. 0.30 Coloquio informativo. 1.30 Metropolis. 2.00 Los caminos de la ciencia. 2.45-3.00 Polideportivo.

bbc prime 8.00 Noddy. 8.10 Noddy. 8.20 Playdays. 8.40 Superted. 8.50 Big Knights. 9.00 Smart. 9.20 Blue Peter Unleashed. 9.45 Garden Invaders. 10.15 Real Rooms. 10.45 The Antiques Inspectors. 11.15 Battersea Dogs Home. 11.45 Animal Hospital. 12.15 The Weakest Link. 13.00 The Good Life. 13.30 Doctors. 14.00 Eastenders. 14.30 Vanity Fair. 15.30 Garden Invaders. 16.00 Noddy. 16.10 Noddy. 16.20 Playdays. 16.40 Big Knights. 16.50 Smart. 17.15 Top of the Pops Prime. 17.45 Hetty Wainthropp Investigates. 18.45 Bargain Hunt. 19.15 Delia's How to Cook. 19.45 The Weakest Link. 20.30 Doctors. 21.00 Eastenders. 21.30 One Foot in the Grave. 22.00 The Tenant of Wildfell Hall. 23.00 Ruby's American Pie. 23.30 Boston Law. 24.00 Jailbirds. 0.30 Life Support. 1.30 Jeremy Clarkson's Extreme Machines. 2.00-3.00 Reputations: Muhammad Ali.

eurosport 9.30 All sports: Watts-makasiini. 10.00 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. Suora. 12.15 Jalkapallo: Alle 19v EM-kisat, Norja. Finaali. 13.15 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. 15.00 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. Suora. 16.00 Jalkapallo: Ystävyysottelu, Liverpool Wolfsburg. 17.15 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. Suora. 19.00 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. 19.45 Urheilu-uutiset. 20.00 Xtreme-lajit. 20.30 Sumo: Grand sumo turnaus (basho). 21.30 Nyrkkeily: Ottelu avoin. 24.00 Urheilu-uutiset. 0.15 Ralli: Maailmancupia, Espanja. 0.45 Moottoripyöräily: Trialin MM, Euroopan Grand Prix, Clermont Ferrand, Ranska. 1.15 Uinti: EM-kisat, Berliini, Saksa. Kooste. 2.15 Urheilu-uutiset.

mtv nordic 7.00 Non Stop Hits. 11.00 Top 10 at Ten Alternative. 12.00 MTV:New. 13.00 Non Stop Hits. 15.00 Bytesize. 17.00 Carmen Electras Hypermix. 18.00 Trl. 19.00 Biorhythm Spice Girls. 19.30 Daria. 20.00 World Chart Express. 21.00 MTV:New. 22.00 Up North. 22.30 Making the Video Sum 41. 23.00 Bytesize. 24.00 Alternative Nation. 2.00-3.00 Bytesize.

mtv 2 9.00 MTV2 Music & Stuff. 18.00 The One Louder Zone. 20.00 Most Wanted Chart. 21.00 MTV2 Music & Stuff. 23.00 The Riot. 24.00 The Hives Guide to Rockn'roll. 1.00 MTV2 Recommends. 2.00 The Osbournes. 3.00 Brand:New. 4.00 Too Much Caffeine?.

mtv base 9.00 Beats, Rhymes & Life. 13.00 Movie Soundtrack Videograophy. 14.00 Beats, Rhymes & Life. 16.00 Beyonce: Making the Video. 16.30 Becoming: *nsync. 17.00 Base Trebles. 18.00 The Lick Chart. 19.00 Beats, Rhymes & Life. 22.00 Base Request Show R&b. 23.00 The Lick Chart. 24.00 Base Request Show R&b. 1.00 Dr Dre Videography. 2.00 Base Trebles. 3.00 Fresh. 4.00 Beats, Rhymes & Life.

vh1 7.00 Vh1 Hits. 11.00 Then & Now Vh1. 12.00 U2: Top 10. 13.00 Sting: Behind the Music. 14.30 So 80s. 15.00 Vh1 Hits. 18.00 So 80s. 19.00 Rock: Top 10. 20.00 Vh1 Hits. 21.00 Then & Now Vh1. 22.00 Saturday Night Fever: Behind the Music. 23.00 Duran Duran: Unplugged. 24.00 Pop up Video. 1.00 Flipside. 2.00 Aerosmith: Greatest Hits. 2.30 Ozzy Osbourne: Greatest Hits. 3.00 Chill out. 4.00 Vh1 Hits.

E!

8.00 E! Uutiset. 8.30 Kulissien takana: Lilo & Stitch. 9.00 Pian elokuvissa. 9.30 Lähikuva: Diane Lane. 10.00 Leikkaamatta: Ricky Martin. 10.30 Tositarinoita Hollywoodista: Michael Landon. 12.00 E! Uutiset. 12.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Bobby Fuller. 19.00 Kulissien takana: Bad Company. 19.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Ava Gardner. 20.00 E! Uutiset. 20.30 Pian elokuvissa. 21.00 Julkkiselämää: Tim Allen. 22.00 Tositarinoita Hollywoodista: Niki Taylor. 22.45 Tositarinoita Hollywoodista: Clueless. 23.30 Rank: Sitcoms We Secretly Love. 0.30 E! Mittaa pulssin: H20. 1.30 E! Uutiset. 2.00-2.30 Kulissien takana: Lilo & Stitch.

extreme sports ch 7.00 The Ex Files. 8.00 Bluetorch. 9.00 Rebel TV. 9.30 Sportsworx. 10.00 YOZ Magazine. 10.30 Fearless TV. 11.00 Wild Spirits. 11.30 Core Culture USA. 12.30 Waveriderz. 13.00 World Of Wakeboarding. 13.30 Rebel TV. 14.00 Fearless TV. 14.30 Sportsworx. 15.00 Wild Spirits. 15.30 Destination Adventure. 16.30 Bluetorch. 17.30 Rebel TV. 18.00 Core Culture USA. 19.00 YOZ Magazine. 19.30 Waveriderz. 20.00 Adrenalize. 20.30 Wild Spirits. 21.00 Sportsworx. 21.30 Rebel TV. 22.00 World Of Wakeboarding. 22.30 Core Culture USA. 23.30 Waveriderz. 24.00 The Ex Files. 1.00 Destination Adventure. 2.00-2.30 YOZ Magazine.

reality tv 7.00 Little Miracles. 7.25 I Witness. 7.55 Rpa. 8.20 Rpa. 8.45 Emergency 000. 9.10 Curtis Court. 9.35 Curtis Court. 10.00 Mounties. 10.25 Weird Homes. 10.50 Rescue 911. 11.15 Rescue 911. 11.40 Blues & Twos. 12.05 Special Babies. 12.30 Little Miracles. 12.55 I Witness. 13.25 Rpa. 13.50 Rpa. 14.15 Emergency 000. 14.40 Curtis Court. 15.05 Curtis Court. 15.30 Mounties. 15.55 Weird Homes. 16.20 Rescue 911. 16.45 Rescue 911. 17.10 Blues & Twos. 17.35 Special Babies. 18.00 The Clampers. 18.35 Curtis Court. 19.00 Hollywood & Crime. 19.25 Global Cops. 19.50 Rpa. 20.15 Rpa. 20.40 Outrageous Vacation Videos. 21.05 Coppers. 21.35 Modern Times. 22.30 Red Space. 23.20 Emergency 000. 23.45 Backpacking Australia. 0.15 The Clampers. 0.50 Curtis Court. 1.15 Hollywood & Crime. 1.40 Global Cops. 2.05 Rpa. 2.30-2.55 Rpa.

animal planet 8.00 Aspinallin eläimet. 8.30 Tarinoita eläintarhasta. 9.00 Hevosjuttuja: Suuria toiveita. 9.30 Pelastustoimia luonnossa. 10.00 Lemmikit hoitoon. 10.30 Lemmikit hoitoon. 11.00 Kiltti koira. 11.30 Hau! Koiran elämää. 12.00 Villiä menoa Jeff Corwinin seurassa: Ndzalama, Etelä-Afrikka. 12.30 Krokokansiot. 13.00 Hai-Gordon: Ospreyn valkopäähait. 13.30 Luontokuvaaja. 14.00 Perheitä: Hyeenat. 15.00 Aspinallin eläimet. 15.30 Tarinoita eläintarhasta. 16.00 Hevosjuttuja: Suuria toiveita. 16.30 Kiltti koira. 17.00 Hau! Koiran elämää. 17.30 Eläintohtori. 18.00 Villinpuoleiset eläinlääkärit. 18.30 Pelastustoimia luonnossa. 19.00 Lemmikit hoitoon. 19.30 Lemmikit hoitoon. 20.00 Aquanautit. 20.30 Aquanautit. 21.00 Luonto-special: Krokotiili. 22.00 Krokotiilinmetsästäjä: Matka punaiseen keskukseen. 23.00 Hai-Gordon: Ospreyn valkopäähait. 23.30 Eläimet etulinjalla: Podencon koirat. 24.00 Metsästäjiä: Käärmeen katse. 1.00 Ensiapueläinlääkärit. 1.30 Hitech eläinlääkärit: Bella.

discovery channel 10.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 10.25 Kelasodat. 10.55 Turbo. 11.20 Lagosin lentokenttä. 11.50 Uudestisyntynyt auto. 12.15 Lonely planet: Havaiji. 13.10 Krokotiilinmetsästäjä: Pelastusoperaatio. 14.05 Myrskyvoimaa: Ukkosmyrskyt. 15.00 Ilotulitteet: Räjähdysherkkä tarina. 16.00 21. vuosisadan suihkukone: Erikoistoimitus. 17.00 Merivoimaa: Purjeista ohjuksiin. 18.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 18.30 Kelasodat. 19.00 Time team: Hartlepool. 20.00 Planeetta valtameri: Valaitten laulu. 21.00 Lagosin lentokenttä. 21.30 Uudestisyntynyt auto. 22.00 Romukasa: Rugbypallo-ohjukset. 23.00 Paranal: Katse maailmaan. 24.00 Seksin taju: Sukupuoliset aistit. 0.30 Seksin taju: Ympärileikkaus. 1.00 Panssarivaunut: Taistelu Normandiasta. 2.00-3.00 Time Team: Greenwich. 3.00 Erikoisjoukkoja: Panssareita ja panssarien tuhoojia.

d-civilisation 10.00 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 10.25 History's Turning Points: Spanish Armada. 10.55 Great Books: Wuthering Heights. 11.50 Campaigns inHistory: Kaiserschlacht 1918. 12.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 13.15 Ghosthunters: the Hauntings of Castle Leslie. 13.40 Great Escapes: into Death Zone. 14.10 Time Travellers: inPursuit of the Bounty. 14.35 Ancient Warriors: the Hawaiians. 15.05 People's Century: 1914 Killing Fields. 16.00 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 16.25 History's Turning Points: Spanish Armada. 17.50 Campaigns inHistory: Kaiserschlacht 1918. 18.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 19.15 Ghosthunters: the Hauntings of Castle Leslie. 19.40 Great Escapes: into Death Zone. 20.10 Time Travellers: inPursuit of the Bounty. 20.35 Ancient Warriors: the Hawaiians. 21.05 People's Century: 1914 Killing Fields. 22.00 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 22.25 History's Turning Points: Spanish Armada. 23.50 Campaigns inHistory: Kaiserschlacht 1918. 0.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata. 1.15 Ghosthunters: the Hauntings of Castle Leslie. 1.40 Great Escapes: into Death Zone. 2.10 Time Travellers: inPursuit of the Bounty. 2.35 Ancient Warriors: the Hawaiians. 3.05 People's Century: 1914 Killing Fields.

tcm 21.00 Once A Thief (1965) (12). 23.00 Zabriskie Point (1970) (112). 0.55 Skyjacked (1972) (97). 2.35 The Happy Years (1950) (16). 4.25 The Unholy Three (1930) (72). 5.35 Village Of Daughters (1962) (83).

canal+ 8.00 Elävä paratiisi: Alaskan Glacier Bay (52). 9.00 Quads: Spalding in the Family Way, osa 13 (Kanada 2000) (26). 9.25 Normal, Ohio: He Always Gets His Man, osa 11 (USA 2000) (21). 9.55 Timantti-imperiumi (Etelä-Afrikka 2001) (101). 11.40 16 mm- Suosikit 2 Lyhytelokuvamakasiini. 2002 (32). 12.15 Lost Souls kadotetut sielut (USA 2000) (97). 13.50 Space Cowboys (USA 2000) (125). 16.00 Älä anna minun kuolla sunnuntaina (Ranska 1998) (90). 17.40 Sweet Deception (USA 1998) (92). 19.15 Autokauppias Jumalan armosta (USA 1999) (105). 21.05 Elävä paratiisi: Tiikereiden Bandhavgarh (USA) (52). 22.00 Shanghai Triad (Kiina 1995) (103). 23.45 Taistelukenttä maa (USA 2000) (113). 1.40 Believe it or not, osa 1 (Erotiikka) (90). 3.10 The Thumb: Bat Thumb, osa 1 (30). 3.40 The Thumb: Blair Thumb, osa 2 (27). 4.10 The Thumb: Frankenthumb, osa 3 (32). 4.45 Valioliigan 90-luku Parhaat ottelut, kausi 1997-98 (52). 5.45-7.55 Pola X (Ranska 1999) (129).

tv 1000 7.00 Asterix pieni suuri mies Galliasta (Ranska 1982) (65). 8.10 Päättymätön rakkaus (USA 1996) (119). 10.10 Apua, vaimoni on teurastaja (USA 1993) (90). 11.40 Betsyn häät (USA 1990) (94). 13.10 Asterix ja Kleopatra (Ranska 1983) (70). 14.20 Oman elämänsä sankarit (USA 1995) (93). 15.50 Vaippahousut vauhdissa (USA 1999) (91). 17.20 Sweet Jane (USA 1998) (81). 19.00 Kandidaatti (USA/Ranska 2000) (121). 21.00 Amat°rene (Norja 2001) (88). 22.30 On the Set: osa 26 (30). 23.00 Timanttikyttä (USA 1999) (91). 0.30 Famous: John Travolta (30). 1.00 Ravished (USA 1998) (87). 2.30 Attraction (USA 2000) (94). 4.10 Arabian Lawrence (USA 1962) (222).

bbc world 24 h brittiläinen uutiskanava.

sky news 24 h brittiläinen uutiskanava.

cnn 24 h amerikkalainen uutiskanava.

cnbc 24 h amerikkalainen talouskanava.

bloomberg tv 24 h amerikkalainen talouskanava.

cartoon network Piirrosfilmejä klo 7-21.

fox kids Lastenohjelmia klo 7-18.

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    3. 3

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    4. 4

      Suojelupoliisi haluaa perustaa vakoilukoulun – Supo ja Puolustusvoimat tarvitsevat 130 uutta työntekijää tiedustelulakeja toteuttamaan

    5. 5

      Helsingissä rytisee nyt pelti, märkä lumi kaatanut kymmeniä puita – kolareita eri puolilla Suomea

    6. 6

      Asianajajaliitto pitää ”paimenkirjeiden” lähettelyä pelkän baarikeskustelunkin pohjalta hyväksyttävänä – ”Asianajajan velvollisuus numero yksi on lojaalius asiakasta kohtaan”

    7. 7

      Kaarina Hazard nauraa asianajajan välityksellä uhkailevalle miehelle #MeToo-keskustelussa – ”Kasvoton valta yrittää sabotoida naisten järjestäytymis­yritykset”

    8. 8

      Poliisi kiinnostui Sunny Car Centerin kadonneista miljoonista – Konkurssipesä: rahaa meni ”hupifirmalle” ja mausteyhtiölle

    9. 9

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    10. 10

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    11. Näytä lisää
    1. 1

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    2. 2

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    7. 7

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    8. 8

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    9. 9

      Ahdistelijoista puhuneet naiset ovat saaneet vaientamiskirjeitä – Rikosoikeuden professori: ”Tuollaiset kirjeethän ovat puolittain uhkauksiakin”

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    6. 6

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    7. 7

      Kyykky on tämän hetken kovin hitti – Tätä Mariah Careyn kyykkyasentoa on vaikea päihittää, ja siksi fanit rakastavat sitä

    8. 8

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    9. 9

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    10. 10

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    11. Näytä lisää