Kotimaa

fst 8.00-8.30 BUU-klubben. 12.00...

Tilaajille

fst 8.00-8.30 BUU-klubben. 12.00 Jumalanpalvelus: Katolinen päämessu. 13.00-13.14 Valittu. 17.05 Soolo: Lilli Paasikivi. 17.35 Kulttuuriprofiili: Wava Stürmer. 18.00 Katsopa tuota! 18.15 TV-nytt. 18.30 Unelmia harjan varressa. 19.30 Alaston kokki. 20.00 TV-nytt. 20.10 Sportnytt. 20.20 Vallan korttitalo. 21.15-21.45 Avanti!n kesäkonsertti.

yle24 4.00 Uutisikkuna. 8.00-8.04 Tv-uutiset. 9.00 Tv-uutiset. 9.10 Uutisviikko. 10.00-10.04 Tv-uutiset. 10.35 Europeans. 10.45 Pass. 10.50 Kulttuuriviikko. 11.00-11.04 Tv-uutiset. 12.00-12.07 Euronews. 13.00-13.04 Tv-uutiset. 14.00 Euronews. 14.05 Europeans. 14.15-14.17 Pass. 15.00-15.04 Tv-uutiset. 16.00-16.05 Tv-uutiset. 17.00-17.04 Tv-uutiset. 18.00 Tv-uutiset. 18.10 Uutisviikko. 19.00 Tv-uutiset. 19.05 Kulttuuriviikko. 19.15-19.20 Sää. 19.50 Europeans. 20.00 Tv-uutiset. 20.05-20.09 Viittomakieliset uutiset. 20.30 Tv-uutiset ja sää. 20.45 Urheiluruutu. 21.15 Kulttuuriviikko. 21.30 Silminnäkijä: Aito väärennös. 22.00-22.14 Tv-uutiset, sää ja urheilu. 22.45 Europeans. 22.55 Pass. 23.00 Euronews. 23.10 Uutisviikko. 24.00 Euronews. 0.10 Flashback. 0.23-4.00 Uutisikkuna.

yle teema 4.00-14.59 Teematieto. 15.00 Avoin foorumi: Työ ja etiikka. 16.00 Koulu-tv: Suomenlinna. 16.20 Koulu-tv: Kaksi käyntiä Kiasmassa. 16.40 Koulu-tv: Kaksi käyntiä Ateneumissa. 17.00 Avara luonto: Eurooppa kämmenellä. 17.50 Suomen villieläimet. 18.00 Oskar ja Aarre Merikanto. 18.50 Kolme vuodenaikaa: Perämeren rantaniityt. 19.00 T-klubi. 19.50 Takakansi. 20.00 Mennyt maailma. 20.50 Päällystakki. 22.10 Nimetön. 22.41 Guggenheimin museo, Bilbao. 23.15-3.59 Teematieto.

urheilukanava 11.00-15.35 Urheilupähkinä. 16.05 Peukaloruuvi. 16.35 Pesis.TV. 17.05 Esteratsastusta: Nations Cup. 18.00 Illan ottelukooste: Beach volley. 19.00 Illan ottelukooste: Beach volley. 20.00 Tähtien ottelu. 21.00 Ysin tee. 21.30-0.30 Golfia: European Tour 2002.

subtv 6.00 Sub-chat. 7.00 Sub Mobile Games. 10.00 Sub-chat. 12.00 Chat Show! 16.00 Mad TV. 16.45 Rokkistaran käsikirja. 17.10 Adventure Central. 17.35 Miekan lumo. 18.25 Melrose Place. 19.15 Being Eve. 19.40 Villi Pohjola. 20.30 Tom Jones Show. 20.55 Kerava. 21.00 Monty Pythonin lentävä sirkus. 21.30 Angel. 22.15 Rysän päällä. 23.00 Exploitica. 23.50 Bionic Woman. 0.40-6.00 Deittichat.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja. 11.00 Rec. 11.30 Kun olit yössä. 13.00 Extreme Duudsonit. 13.15 MoonTV-spesiaalit. 14.15 Purkka. 15.00 Overdose. 15.30 Word! 16.15 Boksi. 16.30 Chilli pippuri. 17.00 Crasher. 17.30 Nousu. 18.00 REC. 18.30 Player. 19.00 URL. 19.15 Extreme Duudsonit. 19.30 MoonTV-spesiaalit. 20.30 Dresscode. 21.00 Ugrit. 21.30 Videoraati. 22.15 Kasari. 22.45 667 sekuntia. 23.30 MoonTV-spesiaalit. 0.30 Movie File. 1.00 Uusintoja.

atv 5.00 Viikonlopun vitaalinen, Beats and Styles, säätiedotus. 0.30-5.00 Aikuisviihdettä: Kesä-Erotiikkaa, osa 18.

svt europa 9.00 Programtablå. 9.15 Bolibompa. Nu är det nu. 9.45 Hajk. 10.15 Ulda. 10.30 Lilla Sportspegeln. 11.00 Söndag morgon. 11.45 Sången är din. 12.15 Landet runt. 13.00 Kamera: .jag såg! 13.55 Regionala valmagasin. 14.40 Programtablå. 14.50 Nyhetstelegram från SVT Text. 15.00 Dokument inifrån: De icke önskvärda. 16.00 VM i speedway. 17.00 VM i rally: Tyskland. 18.00 Veckans konsert: Festivaljazz. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Bolibompa: Byggare Bob. 19.15 Bolibompa: Melvin och katten. 19.30 Var och varannans värld. 20.00 Snobben. 20.25 Valsedlar. 20.30 Rapport. 21.00 Utfrågningen. 22.00 Aktuellt. 22.15 Regionala nyheter. 22.20 Agenda. 23.10 Fläsk feat. Timbuktu. 23.55 Sportspegeln. 0.25 Vildmark. 0.55 Morgondagens programtablå. 1.05-7.00 Nyhetstelegram från SVT Text.

svt1 9.15-10.15 Bolibompa. 9.15 Reprisstart: Nu är det nu. 9.45 Hajk. 10.15 Ulda. 10.30-11.00 Lilla sportspegeln. 13.10 Löperjenten (Norge 1981). 15.00 Dokument inifrån: De icke önskvärda. 16.00 VM i speedway. 17.00 VM i rally: Tyskland. 18.00 Tv-universitetet. 19.00-19.30 Bolibompa. 19.00 Byggare Bob. 19.15 Melvin och katten. 19.30 Var och varannans värld. 20.00 Snobben. 20.25 Valsedlar. 20.30 Rapport. 21.00 Utfrågningen. 22.00 Sportspegeln. 22.30 Vildmark. 23.00 Lockbetet. 23.50 Rapport. 23.55 Star Trek: Voyager. 0.40-1.35 Dokumentären: Frackar och grisnollor.

svt2 10.15 Landet runt. 11.00 Söndag morgon. 11.45-12.15 Sången är din. 13.55 Regionala valmagasin. 14.40 Vad säger Erlend Loe? 15.10 K Special: Skriet av Edvard Munch. 16.00-18.00 UR-program. 16.00 Om barn. 16.30 Rush. 17.30 Warsan. 17.40 Nordiska giganter. 18.00 Veckans konsert: Festivaljazz. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Regionala valmagasin. 19.25 Valsedlar. 19.30 I döda mästares sällskap. 20.00 Saknaden efter Gud. 20.30 En kärleksaffär. 21.00 Säsongsstart: Mitt i naturen film. 22.00 Aktuellt. 22.15 Regionala nyheter. 22.20 Säsongstart: Agenda. 23.10 Fläsk featuring Timbuktu. 23.55 I afton Lantz. 0.40-1.30 Farlig vår.

tv 4 8.00 Teletubbies. 8.25 Seriestart: Andy Pandy. 8.30 Seriestart: Merlin. 8.50 Pokemon. 9.10 Reprisstart: Nicke & Nilla. 10.00 Robot Wars. 10.45 Älskling, jag krympte barnen. 13.30 Valintervjun. 14.30 Studio Formel-1. 14.55 Formel 1 VM 2002. 17.00 Sista delen: Veterinärerna. 17.30 Söndagsbingo. 17.55 Keno. 18.00 Svenskt travderby med Vinnare: V5. 19.00 Lokalvalet. 19.30 Nyheterna. 19.54 Vädret. 20.00 Malou möter. 20.30 Kvinnorna i Jimmys liv. 21.00 Sporten. 21.30 Sista delen: I polisens kamera. 22.00 Fröken Smillas känsla för snö. 23.00 Nyheterna och vädret. 23.15 Fröken Smillas känsla för snö. 0.25 Tjejmilen. 0.55 Ocensurerat. 1.45 Farliga kurvor. 2.35 CBS 60 Minutes. 3.25 Nationalsången.

viron tv 18.00 Uutiset. 18.15 Luonto lähikuvassa. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 7 rohkeata. 19.45 Gilmoren tytöt. 20.30 Laulamme yhdessä. 21.00 Uutiset. 21.15 Urheiluruutu. 21.30 Oman elämänsä sankari (USA 1999). 23.30 Isä Ted (Englanti 1995). 23.53-23.55 Ohjelmatietoja.

ort 5.50 Kahden valtameren salaisuus, 2. 7.00 Uutiset. 7.10 Palvelen Venäjää! 7.40 Disneyn klubi. 8.05 Miss Marple ratkaisee. 9.00 Uutiset. 9.10 Dmitri Krylovin ohjelma. 9.30 Kun kaikki ovat kotona. 10.00 Lukujärjestys ylihuomiseksi (Venäjä 1978). 11.45 Sekamelska. 12.00 Hälytys. 12.30 Disneyn klubi. 13.00 Uutiset. 13.10 Avara luonto. 14.10 Pakolainen. 15.00 Asiantuntijat. Rikossarja. 16.50 Koulu alkaa! Konsertti. 17.50 Broken Arrow Operaatio Erämaassa (USA 1995). 20.00 Uutiset. 20.30 Tohtori Moreaun saari (USA 1996). 22.25 Jalkapallomakasiini. 22.50 Kesäleski (The Seven Year Itch/USA 1955).

venäjän tv 5.30 Boriss 5B luokasta (Venäjä 1972) Komedia. 7.10 Venäläinen lotto. 8.00 Bingolotto. 8.35 Yhdysvallat. 9.40 HA! Komediasarja. 9.50 Pikkukaupunki. 10.25 Sinä minulle, minä sinulle (Venäjä 1976) Komedia. 12.10 X-sukupolvi 0-sukupolvi? 13.00 Uutiset. 13.20 Maailman ympäri. 14.15 Eläinten maailmassa. 15.05 Kaksi pianoa. 16.05 Huumorimakasiini. 17.00 Eastwickin noidat (USA 1987). 19.00 Uutisviikko. 20.10 Once Upon in America (USA 1983). 0.20 Formula 1 Belgian GP.

deutsche welle 7.30 People and Politics. 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 In Focus. 10.00 Journal. 10.30 Kultur. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Im Focus. 13.00 Journal. 13.30 People and Politics. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 In Focus. 16.00 Journal. 16.30 Kultur. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Glaubenssachen. 19.00 Journal. 19.30 People and Politics. 20.00 Journal. 20.30 Schauplatz Deutschland. 21.00 Journal. 21.30 In Focus. 22.00 Journal. 22.30 Projekt Zukunft. 23.00 Journal. 23.30 Germany Live. 24.00 Journal. 0.30 Alemania en vivo. 1.00 Journal. 1.30-2.00 Arts Unlimited.

rtl 6.10 Power Rangers. 6.30 CatDog. 7.00 Die Biber Brder. 7.25 Hulk. 7.50 Top of the Pops. 8.45 7 Tage 7 Köpfe. 9.40 Boxenshop. 10.15 Formel I: Warm up. 11.15 Rallye Weltmeisterschaft. 12.15 Das A-Team. 13.05 Das A-Team. 14.00 Formel I: Countdown. 15.00 Formel I: Das Rennen. 16.35 Formel I: Siegerehrung. 16.45 Formel I: Highlights. 17.45 Formel Exclusiv: Mailand. 18.45 Exclusiv Weekend. 19.25 Bibelclip. 19.45 Aktuell Weekend. 20.10 Notruf Spezial: Die Jahrhundertflut Jeder kann helfen. 21.15 Jagd auf den Schatz der Riesen, Teil 1. 23.10 Spiegel TV Magazin. 23.55 Im Kreuzfeuer. 0.35 Auf heisser Spur Raubdezernat LKA 421, Teil 1. 1.15 South Park. 1.45-2.00 Prime Time Spätausgabe.

3sat 7.55 Anders fernsehen. 8.00 Fast Track English. 8.30 Bon Courage. 9.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Lyrik fr alle. 10.15 Lorin Maazel dirigiert Franz Schubert. Symphonie Nr. 3 D-Dur. 10.40 Lorin Maazel dirigiert Franz Schubert. Symphonie Nr.4 c-Moll. 11.10 Viktor Frankl Im Anfang war der Sinn. 11.55 Meine Bildergeschichte. 13.45 Abgeschminkt. Corinna Harfouch. 14.00 Zeit im Bild. 14.05 Wochenschau. 14.30 Gernstl unterwegs. 15.00 GleisEpisoden. 15.30 Der Letzte seines Standes? 16.00 Ein Doc fr alle Felle. 16.30 Zirkus Knie. 17.00 Ditec. Die dokumentation. 17.30 Reise in die 50er, 60er, 70er Jahre. 18.15 Tiere der Welt. Sardiniens wilde Pferde ZDFinfo. 18.30 Teletipps vom Hausarzt. 19.00 Tagebuch. 19.15 Rundschau. 20.00 Heute. 20.10 Markwort. neunzehnZehn. 21.00 Tagesschau. 21.15 Russlands Ströme Russlands Schicksal. 22.00 Schätze der Welt Erbe der Menschheit. 23.55 Raketen nein danke. 0.25-2.55 Der Kommissar.

arte 15.00 Kreativ Knstler Hautnah. 15.30 Voyages, Voyages: Emilia. 16.15 Flucht Wider Willen. 17.45 Zu Tisch In.: Litauen. 18.30 Die Grossen Sportduelle. 19.10 Biographien: Jean-charles De Castelbajac Mein Leben. 20.00 Kleiber Dirigiert Beethoven, Sinfonie Nr. 4. 20.45 Arte Info. 21.05 Arte & Documenta 11. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Twinkle Toes Ein Step-musical. 21.45 Gaspard Et Robinson. 21.45 Salz. 23.15 Die Wrze Des Lebens. 24.00 Weisse Ernte. 0.55 Das Salz Der Wste. 1.55-2.00 Why Are You Creative?

tv 5 5.00 Journal RDI. 5.30 Journal Mondial des Journaux. 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5, l'invite. 6.15 Journal Mondial des Journaux. 7.00 TV5, le Journal. 7.15 Bla-Bla. 7.30 Les Zaps. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Macaroni tout garni. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Faut que a saute. 10.30 Re-7. 11.00 TV5, le Journal. 11.15 Un clic pour un clip. 11.30 La semaine verte. 12.00 Les carnets du bourlingueur. 12.30 Carte postale gourmande. 13.00 TV5 Infos. 13.05 D Design. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 France Foot. 15.00 TV5, le Journal. 15.15 Thalassa. 16.30 Histoire d'iles. 17.00 TV5 Le journal. 17.15 TV5 L'invite. 17.30 Gros plan. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Kiosque. 19.00 TV5 le Journal. 19.15 Fallait y penser. 21.30 Journal RTBF. 21.30 Journal de France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 France Foot. 23.00 TV5 le Journal. 23.20 Des mots qui dechirent. 1.00 Journal TSR. 1.30 Soir 3 week-end. 1.45-2.00 Le Canada Aujourd'hui.

m 6 9.10 L'etalon Noir. 9.40 Studio Sud. 10.10 Aux Frontieres De L.etrange. 10.40 M6 Kid. 12.05 Teva Deco. 12.35 Turbo. 13.15 Demain La Une. 14.15 La Saga Du Dimanche. 14.15 La Griffe Du Destin (1/3). 16.35 Operation Seduction Aux Caraibes. 17.50 Operation Seduction Aux Caraibes. 19.00 Largo Winch. 19.55 Largo Winch. 20.53 Belle Et Zen. 20.54 Six Minutes/meteo. 21.05 E=m6. 21.39 La Meteo Des Plages. 21.40 Sport 6. 21.50 Zone Interdite. 23.54 Meteo. 23.55 Secrets D.actualite. 0.50-2.25 Missions De Charme.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 Il nostro amico Charly. 8.30 L'albero azzurro. 9.00 Dall'Antoniano di Bologna Ma che domenica! 10.25 Automobilismo: Gran Premio del Belgio di Formula 1 Warm up. 11.05 Linea verde Orizzonti. 11.30-13.30 A sua immagine Settimanale di comunicazione religiosa. 11.55 Santa Messa dalla Basilica di San Marco in Venezia. 13.00 Recita dell'Angelus da Castel Gandolfo. 13.30 Linea verde in diretta dalla natura. 14.10 Pole Position. 14.30 Telegiornale. 14.40 Automobilismo: Gran Premio del Belgio di Formula 1. 17.15 Quark Atlante Immagini dal pianeta Ghepardi sotto il. 18.00 TG 1. 18.10 Che tempo fa. 18.15 Raiuno presenta Speciale Variete Ricordo di Vittorio. 18.55 Venezia. 21.00 Telegiornale. 21.35 Rai Sport Notizie. 21.45 Un Medico in famiglia 2. 23.40 TG 1. 23.45 Frontiere. 0.35 Venezia cinema 2002. 1.05 TG 1 Notte. 1.15 Stampa oggi. 1.25-2.10 Speciale Sottovoce Cos e la vita.

rai due 7.15 Enciclopedia della satira. 7.40 Amore ed Eros. 8.00 Pingu. 8.15 Wild Things. 9.00 TG2. 9.20 Cli orsi interrompono gli allenamenti (1977). 10.00 TG2. 11.00 TG2 Flash L.I.S. 11.05-12.35 Finalmente Disney. 11.05 La maglia magica. 11.30 Tesoro mi si sono ristretti i ragazzi. 12.10 Storie incredibili. 12.35 La famiglia Stevenson. 13.00 Numero Uno. 14.00 TG 2 Giorno. 14.25 TG 2 Eat Parade. 14.40 Meteo 2. 14.45 L'incidente (1997). 16.20 Una trappola per Cariy (1997). 17.50 FX. 18.35 Raidue presenta Quelli che.la musica. 18.55 Meteo 2. 19.00 TG 2 Dossier. 19.50 Zorro. 20.10 Sentinel. 21.00 Popeye. 21.30 TG2. 21.55 I magnifici sette. 23.35 Rai Sport La Domenica Sportiva. 1.00 TG 2 Notte. 1.15 Protestantesimo. 1.45 Meteo 2. 1.50-3.20 Il principe del sole (1993).

tve internacional 7.30 Espacios para la cultura. 8.00 Tiempo de creer. 8.15 Testimonio. 8.20 Agrosfera. 9.15 Desde Galicia para el mundo. 11.00 TPH club. 12.00 Musica si. 14.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 14.30 Espana en comunidad. 15.00 Decogarden. 15.30 Corazon, corazon. 16.00 Telediario 1. 16.40 El tiempo. 16.45 Documentales especiales. 17.50 La verdad de laura. 19.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 19.30 Espana de cerca. 19.45 Cine: Cuando el mundo se acabe te seguire amando. 21.30 Documental. 22.00 Telediario-2. 22.40 El tiempo. 22.45 Cine. ciclo latinoamericano. 0.30-2.15 Cine: Campo de sangre.

bbc prime 8.00 Yoho Ahoy. 8.05 Toucan Tecs. 8.15 Playdays. 8.35 Superted. 8.45 Superted. 8.55 Bright Sparks. 9.20 Yoho Ahoy. 9.25 Playdays. 9.45 Superted. 9.55 Superted. 10.05 Blue Peter. 10.25 Blue Peter. 10.45 Top of the Pops Prime. 11.15 Totp Eurochart. 11.45 Battersea Dogs Home. 12.15 Zoo Keepers. 12.45 Holiday Snaps. 13.00 Garden Invaders. 13.30 Antiques Roadshow. 14.00 House Invaders. 14.30 To the Manor Born. 15.10 Eastenders Omnibus. 15.35 Eastenders Omnibus. 16.05 Eastenders Omnibus. 16.35 Eastenders Omnibus. 17.00 S Club 7 Special: Back to the 50s. 18.00 Top of the Pops 2. 18.45 The Weakest Link. 19.30 Gardeners' World. 20.00 Diana's Dresses. 20.50 The Art of Diana. 21.40 Last of the Summer Wine. 22.10 Very Important Pennis. 22.35 French and Saunders:Christmas Special. 23.25 French and Saunders Spring Special. 0.05 French and Saunders: Christmas Special. 0.30 Bottom. 1.00 Best of British. 1.35 Dr Who: The Five Doctors. 2.00-3.00 Nomads of the Wind.

eurosport 9.30 Melonta: MM-kilpailu Espanja Sevilla. 10.00 Melonta: MM-kilpailu Espanja Sevilla. 11.30 Kalliosukellus: MM-kilpailu Sveitsi Brontallo. 12.00 Motocross: MM-kilpailu Tsekki. 13.00 Moottoripyöräily: Supersport-luokan MM-kilpailu Saksa Oschersleben.

15.00 Melonta: MM-kilpailu Espanja Sevilla. 15.30 Tennis: Grand Slam Tournament U.S. Open New York. 16.30 Moottoripyöräily: MM-kilpailu Saksa Oschersleben. 17.30 Tennis: New York Stories. 18.00 Tennis: Grand Slam Tournament U.S. Open New York USA. 19.30 Uutiset: Eurosportnews flash. 19.45 Tennis: Grand Slam Tournament U.S. Open New York. 24.00 Uutiset: Eurosportnews report. 0.15 Tennis: Grand Slam Tournament U.S. Open New York USA. 2.15 Uutiset: Eurosportnews report.

mtv nordic 7.00 Kickstart. 10.00 Up North. 11.00 Morning Glory. 12.00 MTV Video Music Awards 2002 and the Winners Are. 13.00 Vma Winners Special. 13.30 Becoming Jennifer Lopez. 14.00 2002 MTV Video Music Awards. 17.00 Hitlist Uk. 18.00 US Top 20. 19.00 Real World. 19.30 Aeon Flux. 20.00 Morning Glory. 21.00 2002 MTV Video Music Awards. 1.00-3.00 MTV Amour.

mtv 2 9.00 MTV2 Music & Stuff. 15.00 Best of Gonzo. 17.00 MTV2: Music and Stuff. 18.00 The One Louder Zone. 20.00 Best of Gonzo. 22.00 MTV2 Music and Stuff. 2.00 Ren & Stimpy. 2.30-3.00 The Tom Green Show.

mtv base 9.00 Beats, Rhymes & Life. 13.00 Base Trebles. 14.00 Flashback. 16.00 Beats, Rhymes & Life. 18.00 The Lick Chart. 19.00 Beats, Rhymes & Life. 22.00 Brandy: Special Delivery. 22.30 . 24.00 Soundbombing IIi. 0.30 Base Gets Rawkus. 1.00 Uk Hip Hop Videography. 2.00-3.00 Will I Am: My Definition.

vh1 7.00 Vh1 Hits. 11.00 Then & Now Vh1. 12.00 Cartoon Video: Top 10. 13.00 Milli Vanilli: Behind the Music. 14.30 So 80s. 15.00 Summer Songs Weekend. 18.00 So 80s. 19.00 Live Music: Top 10. 20.00 Summer Songs Weekend. 23.00 Live Music. 24.00 The Album Chart Show Vh1. 1.00 Vh1 Hits.

E!

8.00 E! Viikonlopun viihde. 8.30 FYE. 9.00 Tositarinoita Hollywoodista: The Beach Boys. 10.30 Pian elokuvissa. 11.00 Lähikuva: Nicolas Cage. 11.30 FYE. 12.00 E! Viikonlopun viihde. 12.30 Kulissien takana: Mr. Deeds. 19.00 Rank: The Most Eligible Bachelors. 20.00 E! Viikonlopun viihde. 20.30 Kuuluisuuden kuva: Michael Keaton. 21.30 Pian elokuvissa. 22.00 E! Mittaa pulssin: The Beach/Australia. 23.00 Tositarinoita Hollywoodista: Tiffany. 24.00 Mysteerioita ja skandaaleja: Ernest Hemingway. 0.30 FYE. 1.00 Kulissien takana: Mr. Deeds. 1.30 E! Viikonlopun viihde. 2.00 Polttopiste: Victoria's swimsuit secrets. 3.00 Polttopiste: E! esittelee 80-luvun leikkitoverit. 4.00 Celebrity Adventures: Molly Shannon/South African Safari. 5.00 FYE. 5.30 Rank: Red Carpet Moments. 6.00 Pian elokuvissa. 6.30 Lähikuva: Nicolas Cage. 7.00 Kuuluisuuden kuva: Pierce Brosnan.

extreme sports ch 7.00 The EX Files. 8.00 Bluetorch. 9.00 Rebel TV. 9.30 Adrenalize. 10.00 Ride Guide BMX. 10.30 Wild Spirits. 11.00 Board Wild. 11.30 Core Culture USA. 12.30 XS Down Unda. 13.00 Tracks Surf TV. 13.30 Rebel TV. 14.00 Board Wild. 14.30 World Of Wakeboarding. 15.00 PWA World Tour. 16.00 Transatlantic Windsurf Race. 16.30 Bluetorch. 17.30 Wild Spirits. 18.00 Rebel TV. 18.30 Core Culture USA. 19.30 Kiteboarding The 3rd Millennium. 20.00 Tracks Surf TV. 20.30 European Wakeboard Tour 2001. 21.00 Monster Mastership 2002 Vert. 22.00 World Of Wakeboarding. 22.30 Core Culture USA. 23.30 Wild Spirits. 24.00 The EX Files. 1.00 Board Stories. 1.30 Tracks Surf TV. 2.00 Extreme 16mm. 2.30 Adrenalize. 3.00 The EX Files. 4.00 YOZ Magazine. 4.30 Bluetorch. 5.30 World Of Wakeboarding. 6.00-6.30 Board Wild.

reality tv 7.00 Curtis Court. 7.25 Curtis Court. 7.50 Curtis Court. 8.15 US Marshals. 9.10 A&E. 9.35 Global Cops. 10.00 Global Cops. 10.25 Fame School. 10.50 Rescue 911. 11.15 Rescue 911. 11.40 Weird Homes. 12.05 Weird Homes. 12.30 Outrageous Vacation Videos. 12.55 Outrageous Vacation Videos. 13.20 Curtis Court. 13.45 Curtis Court. 14.10 Curtis Court. 14.35 US Marshals. 15.25 The Professionals. 16.15 Untamed Earth. 17.10 Untamed Earth. 18.00 A&E. 18.30 Rescue 911. 18.55 Rescue 911. 19.20 Global Cops. 19.45 Global Cops. 20.10 Fame School. 20.35 Trauma Team. 21.05 Outrageous Vacation Videos. 21.30 Sky Action Videos. 22.10 Sky Action Videos. 23.10 Lifeguards. 23.50 Lifeguards. 0.30 The Professionals. 1.20 Untamed Earth. 2.10 Untamed Earth. 3.00 A&E. 3.30-3.55 Global Cops.

animal planet 8.00 Jeff Corwin seikkailee: Jokisusi ja käärmeiden saari. 9.00 O'Shean suuri seikkailu: Vihreää verta. 9.30 O'Shean suuri seikkailu: Taikamies. 10.00 Krokokansiot: Vaaralliset amerikkalaiset. 10.30 Krokokansiot: Afrikan seikkailut. 11.00 Lemmikit hoitoon. 11.30 Lemmikit hoitoon. 12.00 Eläintarhassa. 12.30 Eläintarhassa. 13.00 Valtamerten tarinoita: Rakastuneet valaat. 13.30 Valtamerten tarinoita: Kamppailu elämästä. 14.00 Aquanautit. 14.30 Aquanautit. 15.00 Vedenalainen maailma: Sinisiä ääniä. 16.00 Aquanautit. 16.30 Aquanautit. 17.00 Meren valtakuntia. 18.00 Kohtaamisia eläinten kanssa: Saalistajat. 18.30 Kohtaamisia eläinten kanssa: Muuttoeläimet. 19.00 Kansallispuistoja: Afrikka. 19.30 Kansallispuistoja: Afrikka. 20.00 Hyönteisiä: Hyönteisiä kaupan. 20.30 Hyönteisiä: Vesihyönteisiä. 21.00 Villin luonnon sankarit. 21.30 Villin luonnon sankarit. 22.00 Valkoinen rajaseutu. 23.00 Hait miksi ne kiehtovat meitä? 24.00 Eläinten poli. 0.30 Kansainvälinen eläinten ensiapu. 1.00 Lemmikit hoitoon. 1.30 Lemmikit hoitoon.

discovery channel 10.00 Rex Hunt Special: Top End. 10.25 Lapset @ Discovery: Pelkkää apinaa. 10.55 Lapset @ Discovery: Totuus on tuolla jossain! 11.20 Luontoretki julkkiksen seurassa: Sir Anthony Hopkins leijonat. 12.15 Mahtavat egyptiläiset: Kleopatra. 13.10 Jättiläisnosturit. 14.05 Romukasa: Palovene. 15.00 Vaihtoehto: Reumatismi. 15.30 Urheat laihduttajat. 16.00 21. vuosisadan isä. 17.00 Esi-isiä: Prinsessa ja kerjäläinen. 18.00 Mafian nousu ja tuho. 19.00 Piilossa: Arvoitusten Stonehenge. 20.00 Krokotiilinmetsästäjä: Arizonan sarvikalkkarokäärmeet. 21.00 Mattkalla huomiseen. 22.00 Soturin tie. 23.00 Kung fu-taistelijat. 24.00 Nykyajan gladiaattorit. 1.00 Pelon aikakausi: Vallankumouksen nimessä. 2.00 Maailmanmatkaaja: Madagaskar. 3.00 Koneet, joilla sota voitettiin.

d-civilisation 10.00 Great Books: Gulliver's Travels. 10.55 Cia, America's Secret Warriors: Brotherhood. 11.50 Campaigns in History: the Battle of Borodino. 12.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 13.15 On the Trail of the New Testament. 14.10 Terra X: the Amber Forest. 15.05 Campaigns inHistory: the Battle of Borodino. 16.00 Great Books: Gulliver's Travels. 16.55 Cia, America's Secret Warriors: Brotherhood. 17.50 Campaigns in History: the Battle of Borodino. 18.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 19.15 On the Trail of the New Testament. 20.10 Terra X: the Amber Forest. 21.05 Campaigns inHistory: the Battle of Borodino. 22.00 Great Books: Gulliver's Travels. 22.55 Cia, America's Secret Warriors: Brotherhood. 23.50 Campaigns in History: the Battle of Borodino. 0.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 1.15-2.10 On the Trail of the New Testament.

tcm 21.00 2010 (1984) (116). 23.00 Westworld (1973) (85). 0.30 The Outrage (1964) (93). 2.05 The Girl And The General (1967) (10). 3.45 The Hill (1965) (124). 5.50 The Mask Of Fu Manchu (1932) (67).

canal+ 8.00 Funky Cops: Osa 8, Under Construction (Ranska 2001) (22). 8.25 Jäitä hattuun: Osa 1, Autonmyyjä. (USA 2001) (27). 9.00 Bingo (Iso-Britannia 2000) (86). 10.30 Cinema Secrets: Impossible Worlds (USA 2000) (22). 11.00 Milk and Money (USA 1997) (90). 12.30 Kuka hukutti Monan (USA 2000) (92). 14.05 Women in a Train (Espanja 2000) (19). 14.25 Dodsonin matka (USA 2001) (90). 15.55 Valioliiga: Bolton Aston Villa (120). 17.55 Englannin Valioliiga: Chelsea Arsenal (120). 20.10 Elävä paratiisi: Intian Anamalai (USA 2001) (53). 21.05 Michael Douglas (USA 2001) (52). 22.00 Tuhon tiellä. (USA 2000) (114). 23.55 Divided We Fall (Tsekki 2000) (117). 1.55 Blow Dry kierot kutriniekat (Iso-Britannia 2001) (86). 3.25 Young Love (Suomi 2001) (75). 4.45 Portsari yön kuningas (USA 2000) (71). 6.00-8.00 Englannin Valioliiga: Chelsea Arsenal (120).

tv 1000 7.00 Arvaa, kuka tulee päivälliselle (USA 1968) (104). 9.00 Kotia kohti 2: seikkailu San Franciscossa (USA 1996) (86). 10.35 On the Set (25). 11.00 Apua! Olen kala (Tanska 2000) (77). 12.30 Famous: Kirsten Dunst (25). 13.00 Knockout Live Kooste (120). 15.10 Tokyo Raiders (Hongkong 2000) (97). 17.00 H-E Double Hockey Sticks (Kanada 1999) (85). 18.35 On the Set (25). 19.00 Party in the Park 2002 (Englanti 2002) (90). 21.00 Terrorin kasvot (USA 2001) (92). 22.40 Dancer in the Dark (Eurooppal/USA 2000) (135). 1.00 Payback (USA/Ranska1998) (85). 2.30 Bram Stokerin Dracula (USA 1992) (130). 4.40 Time and Tide (Hongkong 2000) (113). 6.30 On the Set (25).

bbc world 24 h brittiläinen uutiskanava.

sky news 24 h brittiläinen uutiskanava.

cnn 24 h amerikkalainen uutiskanava.

cnbc 24 h amerikkalainen talouskanava.

bloomberg tv 24 h amerikkalainen talouskanava.

cartoon network Piirrosfilmejä klo 7-21.

fox kids Lastenohjelmia klo 7-18.

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    7. 7

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    8. 8

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    9. 9

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    10. 10

      Jalankulkijoita varoitetaan liukkaasta kelistä – lumisade huonontaa ajokeliä Pohjois-Suomessa

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää