Kotimaa

fst 11.30 Chez Mimi. 11.45-12.09...

Tilaajille

fst 11.30 Chez Mimi. 11.45-12.09 Kommunikation: Cybersvenska. 17.45 Kortnytt. 17.46 BUU-klubben. 18.15 TV-nytt. 18.35 Paluu hyljesaarelle. 19.00 Viimeinen mahdollisuus nähdä. 19.05 Sportmagasinet. 19.30 Chez Mimi: A table. 19.45 Ranskan historian tarinoita. 20.00 TV-nytt. 20.15 Närbild. 20.20 Kuningaskuluttaja. 20.50 Ajankuvia Tukholmasta. 21.05 Kuudes päivä. 21.50 Rakkauden tavausharjoituksia. 22.15-22.41 Artur. 23.40-23.44 Kvällsnytt.

yle24 4.00 Uutisikkuna. 6.00 Ykkösen aamu-tv. 9.20 Uutispäivä. 10.00 Tv-uutiset. 10.10 Ajankohtainen kakkonen. 11.00-11.04 Tv-uutiset. 12.00 Euronews. 12.08-12.10 Press Review. 13.00 Tv-uutiset. 13.10 Tänään otsikoissa. 14.00-14.05 Tv-uutiset. 15.00-15.04 Tv-uutiset. 15.35 Vuosi terrori-iskusta. 17.00-17.39 Uutiset ja Viiden talous. 18.00 Uutiset ja Kuuden talous. 18.15 It-uutiset. 18.20 Viittomakieliset uutiset. 18.25 Sää. 18.30 Lounais-Suomen uutiset. 18.40 Keski-Suomen uutiset. 18.50 Pohjois-Suomen uutiset. 19.00 Tv-uutiset. 19.05 It-uutiset. 19.10 Kulttuuriuutiset. 19.15 SVT uutiset. 19.30 MOT. 20.00 Tv-uutiset. 20.05 It-uutiset. 20.10 Kulttuuriuutiset. 20.15 Tv-oddasat. 20.30 Tv-uutiset ja sää. 20.55 Urheiluruutu ja V5 ravipeli. 21.05 It-uutiset. 21.10 Kulttuuriuutiset. 21.15 The Late Show with David Letterman. 22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu. 22.15 Uutispäivä. 22.50 SVT uutiset. 23.00 Tv-oddasat. 23.10 It-uutiset. 23.15 Kulttuuriuutiset. 23.25 Tv-uutiset. 23.35 360 grader. 24.00 Tv-uutiset. 0.05 Uutispäivä. 0.40 Uutisikkuna.

yle teema 4.00 Teematieto. 16.00 TV-arkisto: Keikka. 16.55 Venäjän karaoket. 17.00 Pique-nique 3. 17.25 Venäjän karaoket. 17.30 Este pais 2. 18.00 Terveysteema. 19.00 Etälukio: Kestävä kehitys. 19.30 Retkiä Espanjaan. 20.00 Vaarallisia valheita. 21.40 Kulttuuriuutiset. 21.45 Kurt Weill: Syyskuun lauluja. 23.15-4.01 Teematieto.

urheilukanava 13.00-16.25 UrheiluChat. 17.00 Urheilusähkeet. 17.05 Urheilustudio. 17.35 Urheilusähkeet. 17.40 Urheilustudio. 18.00 Esteratsastusta: Nations Cup. 18.55 Urheilustudio. 19.00 V5 Ravit Vermo. 20.55 Vikinglotto. 21.00 ROCsport.TV. 21.30 Urheilu-uutiset. 22.00-22.55 V5 Ravit Vermo -kooste.

subtv 6.00 Sub chat. 7.35 X-Men. 8.00 Saturday Night Live. 8.45 Sub chat. 13.00 Katapultti. 14.30 Bumber Cars. 15.30 Water War. 16.50 Subido. 17.20 Myrskylinnut. 18.10 Roswell. 19.00 Lekuri. 19.15 Sessions. 19.30 Irviöt. 20.00 Kameleontti. 20.45 Frendit. 21.10 Tie paratiisiin. 23.05 Saturday Night Live. 23.50 Sessions. 0.05 Shokkihoitoa. 0.55-6.00 Sub chat.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, mielipiteet ja uusintoja. 15.00 Extreme duudsonit. 15.15 Word! 16.00 URL: 16.15 Never Trust a Hippie. 17.15 Crasher. 18.00 PC-luola. 18.30 Player. 19.00 Damage. 19.15 Purkka. 20.00 Ugrit. 20.30 Chilli pippuri. 21.00 Extreme duudsonit. 21.15 MoonTV-spesiaalit. 22.15 Videoraati. 23.00 Pornostara. 23.45 MoonTV-spesiaalit. 0.15 667 sekuntia. 1.00 Uusintoja.

atv 4.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 18.30 Rullaaja, ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 0.30 Seksiviihdettä aikuisille, osa 5.

svt europa 7.00 SVT Morgon. 10.30 Ramp. 11.00 Programtablå. 11.15 Che Argentina. 11.30 Nyheter från SVT24. 12.00 Warsan. 12.10-12.55 Fläsk. 13.00 Rapport. 13.10 Trafikmagasinet. 13.40 Mat. 14.20 Gokväll. 15.05 Programtablå. 15.15 Nyheter från SVT24. 16.00 Partiledarduell. 17.00 Rapport. 17.05 Vad säger Mikael Niemi? 17.35 Norske kocken. 18.00 Spinn. 19.00 Bolibompa: Abrakadabra. 19.30 Nyheter från SVT24. 20.00 Kulturnyheterna. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Dokument utifrån special: Vad i hela världen hände? 22.00 Världsmästarna. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Debatt. 0.10 Kulturnyheterna. 0.20 Par i kärlek: Förälskade akrobater. 0.50 Mosaik i valet. 1.50 Morgondagens programtablå. 2.00-7.00 Nyheter från SVT24.

svt1 7.00 SVT morgon. 10.30-12.55 UR-program. 10.30 Ramp. 11.00 Rush. 11.15 Che Argentina. 11.30 Chez Mimi. 11.45 Talk Italian. 12.00 Warsan. 12.10-12.55 Fläsk. 13.00 Rapport. 13.10 Trafikmagasinet. 13.40-14.20 Mat. 16.00 Partiledarduell. 17.00 Rapport. 17.05 Vad säger Mikael Niemi? 17.35 Norske kocken. 18.00 Spinn. 19.00-20.00 Bolibompa. 19.00 Abrakadabra. 19.30 Rymdens största hjälte. 20.00 Caitlins val. 20.25 Musikvideo. 20.30 Rapport. 21.00 Dokument utifrån special: Vad i hela världen hände? 22.00 Världsmästarna. 22.30 Lottomiljonären (GB 1998). 24.00 Rapport. 0.10 Kulturnyheterna. 0.20 Par i kärlek: Förälskade akrobater. 0.50-7.00 Nyheter från SVT24.

svt2 18.00 Oddasat. 18.10 Krokodill. 18.40 Nyhetstecken. 18.45 Uutiset. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 19.55 Lottodragningen. 20.00 Kulturnyheterna. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Dykning i Danmark. 21.00 Mosaik i valet. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Debatt. 0.10 Lotto med Vikinglotto. 0.15 Arran. 0.45-1.35 Säsongstart: Mannen från Uncle.

tv 4 6.59 Nyhetsmorgon. 10.30 Valpassagen. 11.25 Glamour. 11.45 Makt & begär. 12.30 Ocean Ave. 12.55 Hem till gården. 13.20 Glamour. 13.45 Dagens Rätt. 14.00 Nyheterna. 14.08 Lokala nyheter. 14.11 Vädret. 14.15 Tillbaka till Aidensfield. 15.05 Kung av Queens. 15.30 Timmar av terror. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.05 Timmar av terror. 16.30 Köket. 17.05 Simpsons. 17.35 Position X. 18.05 That 70's show. 18.35 Ocean Ave. 19.05 Keno. 19.10 Lokala nyheter. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Valpassagen. 20.30 Position X. 21.00 Dokumentären: World Trade Center, 11 september. 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.16 Vädret. 23.20 Sporten. 23.30 Vinnare: V64. 24.00 Förödande orkaner. 1.00 Nyheterna och vädret. 1.10 Den fantastiska resan. 2.55 Kvinnofängelset. 3.45 Nationalsången.

viron tv 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kippari. 19.10 Annan nuoruusvuodet. 20.00 Uutiset. 20.05 Silminnäkijä. 20.55 Viking Lotto. 21.00 Uutiset. Sää. Urheilu. 21.30 5. studio. 22.10 In Memoriam: New York City, 9/11/01. 23.05 Uutiset. 23.10 Teho-osasto. 23.55 Kielet, jouset ja palkeet . 0.05 Vuosisadan suurmiehet. 1.00 Ohjelmatietoja.

ort 5.00 Aamu-TV. 8.00 Uutiset. 8.15 Perhe on paras. 9.15 Pokrovskin portti (Venäjä 1982). 10.20 Miten se tapahtui. 11.00 Uutiset. 11.15 Sirkus paloi ja klovnit juoksivat pois (Venäjä 1998). 13.10 Viides kulma. 14.00 Uutiset. 14.20 KOAPP. 14.45 Tappava voima. 15.50 Suuri pyykkipäivä. 17.00 Uutiset. 17.20 Perhe on paras. 18.15 Roskakuski (Venäjä 2001). 20.00 Uutiset. 20.35 Tappava voima. 21.40 Amerikan tragedia. 22.35 Pola X (Ranska-Saksa-Japani 1999). 1.00 Uutiset. 1.30 Vuosisadan sakkipeli.

venäjän tv 4.45 Hyvää huomenta Venäjä! 7.45 Kamenskaja. 8.50 Legenda kaksoistornista, 1. 10.00 Uutiset. 10.20 Legenda kaksoistornista, 2. 11.25 Menestyksen hinta. 12.30 Moskova Minsk. 13.00 Uutiset. 13.20 Urheilu-uutiset. 13.25 Mitä nainen haluaa. 14.25 Kachorra. 15.20 Yksinkertaiset totuudet. 16.00 Uutiset. 16.20 Jalkapallon Venäjän mestaruussarja. 18.00 Varas. 18.50 Hyvää yötä pikkuväki! 19.00 Uutiset. 19.35 Moskovan uutiset. 19.55 Kamenskaja. 21.05 Lähtöpiste. 22.20 Uutiset. 22.35-11.09 2001.

deutsche welle 7.30 Auto motor und sport Tv. 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 In Focus. 10.00 Journal. 10.30 Reiseland Deutschland. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Sch. 12.45 Sch. 13.00 Journal. 13.30 Auto motor und sport Tv. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 In Focus. 16.00 Journal. 16.30 Reiseland Deutschland. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Im Focus. 19.00 Journal. 19.30 Auto motor und sport Tv. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 Treasures of the World. 21.45 redaktion D. 22.00 Journal. 22.30 Europa Aktuell. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Patrimonio Mundial. 0.45 Patrimonio Mundial. 1.00 Journal. 1.30 The. 1.30-3.00 The.

rtl 7.00 Punkt 6. 8.00 Unter uns. 8.30 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.05 Shop. 10.00 Punkt 9. 10.30 Meine Hochzeit. 11.00 Dr. Stefan Frank Der Arzt, dem die Frauen vertrauen. 12.00 Familien duell. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12 Das RTL-Mittagsjournal. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Das Strafgericht. 15.30 Aktuell Spezial: Terror gegen Amerika Ein Jahr danach. 16.00 Das Familiengericht. 17.00 Das Jugendgericht. 18.00 Hör' mal, wer da hämmert! 18.30 Unter uns. 19.00 Aktuell Spezial: Terror gegen Amerika Ein Jahr danach. 19.30 Exclusiv Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell Spezial: Terror gegen Amerika Ein Jahr danach. 20.10 Explosiv Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Stern TV Spezial: 11. September der Tag des Terrors. 1.00 Nachtjournal Spezial: Terror gegen Amerika Ein Jahr danach. 1.30 Caroline In The City. 2.00-2.30 Caroline In The City.

3sat 7.55 Anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 ORF-Talkshow. 12.45 Johann Lafers Culinarium. 13.10 Thema. 14.00 Zeit im Bild. 14.15 Gedenk-Konzert zum 11. September. 15.35 Gewalt und Religion. 16.15 Sehen statt Hören. 17.30 Mit Krummstab und Kobra Königinnen am Nil. 18.15 Bilder aus Deutschland. 18.45 Schweizer Tagesschau. 18.50 Schweizweit. 19.00 Report International. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Papst Johannes Paul II. Frieden durch Musik. 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Reise nach Kandahar. 0.45 Mit Tabori von Gott zu Gott. 1.15 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens. 1.40 Seitenblicke. 1.45 Nano. 2.15-2.55 Kulturzeit.

arte 15.00 Familienalbum. 15.30 Voyages, Voyages: Sdafrika Krger Nationalpark. 16.15 Die Lager Des Uncle Sam. 17.15 360 Die Geo-reportage Wh. Vom 2.9.02. 17.40 Absolut. 18.25 Flucht Wider Willen. 20.00 Im Herzen Des Lebens (2). 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Ground Zero Die Wunde New Yorks. 21.45 Massud, Die Letzte Begegnung. 22.40 Ravi Shankar, Zwischen Zwei Welten. 0.15 Der Fluss. 2.10 Why Are You Creative? 2.15 Seine Sechste Frau.

tv 5 5.00 Journal RDI. 5.30 Journal Mondial des Journaux. 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5, l'invite. 6.20 Journal Mondial des Journaux. 7.00 TV5, le Journal. 7.15 Journal Mondial des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Teletourisme. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 TV5, le Journal. 11.15 Entretiens. 12.20 Gros plan. 12.40 Griffes. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Les z'amours quotidiennes. 13.30 Journal de France 3. 14.00 JT France 2. 15.00 JT TV5. 15.20 Reprise de France 2 Ceremonie de commemoration en direct de New York. 16.10 Plateau Info TV5. 16.15 Reprise de la TSR. 17.30 Reprise de RDI et/ou Edition Speciale TV5. 19.00 JT TV5. 19.20 Debat portant sur la religion: L'Islam doit-il se reformer? 20.30 JT RTBF en direct. 21.30 JT France 2 en integralite, en direct de New York. 22.30 Kiosque Special. 23.00 JT TV5, Olivier Philippe en duplex de New York. 23.25 Emission speciale de TV5. 1.00 Journal RTBF. 1.30 Soir 3. 1.50 Le JTA. 2.05-4.00 Culture et dependance.

m 6 8.00 Morning Live. 10.10 Achats & Cie. 10.45 M6 Music. 11.45 Kid Et Compagnie. 12.54 Six Minutes Midi/meteo. 13.05 La Vie De Famille. 13.34 Meteo. 13.35 Docteur Quinn, Femme Medecin. 14.35 M6 Kid. 18.00 80 L'heure. 18.55 Stargate Sg-1. 19.55 Charmed. 20.45 Camera Cafe. 20.54 Six Minutes/meteo. 21.05 Notre Belle Famille. 21.39 Faire Simple. 21.40 Camera Cafe. 21.40 Decrochages Info. 21.50 Alias. 22.45 Alias. 23.35 X-files Aux Fronti 4res Du Reel. 0.25 Oz. 1.30 Buddy Faro. 2.19 Meteo. 2.20 M6 Music.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG 1. 7.45 Unomattina Estate. 10.50 Appuntamento al cinema. 10.55 Charley e l'angelo (1973). 12.30 TG 1. 12.35 Che tempo fa. 12.40 La signora del West. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Speciale 11 settembre un anno dopo - cosa e'. 18.00 TG 1. 18.10 Che tempo fa. 18.15 L'Ispettore Derrick. 19.00 La Signora in giallo. 19.50 L'eredite. 21.00 Telegiornale. 21.35 Supervariete. 21.55 Porta a Porta Speciale 11 settembre. 23.45 TG 1. 23.50 Settembre. 1.40 TG 1 Notte. 1.55 Porta a Porta Speciale 11 settembre. 2.35 Che tempo fa. 2.45-3.15 Rai Educational.

rai due 7.05 Tante scuse. 7.55 Anima e il Sognare. 8.00 Spellbinder La terra del Signore del Dragone. 8.25-10.50 Go cart mattina. 8.25 Little Lulu Show. 8.50 Teletubbies. 9.15 Renada. 9.35 Quasimodo. 9.50 Braccio di ferro. 10.15 Lupo Alberto. 10.35 Grimmy. 10.50 Tris di cuori. 11.15 Rai Educational. 11.30 TG 2 Costume e Societe. 11.45 TG 2 Medicina 33. 12.00 TG 2. 12.15 Ellen. 12.40 Strega per amore. 13.05 Jake & Jason Detectives. 14.00 TG 2 Giorno. 14.30 TG 2 Costume e Societe. 14.50 TG 2 Medicina 33. 15.05 Cuore e batticuore. 15.50 L'Italia sul Due. 16.45 Da un giorno all'altro. 17.30 Due poliziotti a Palm Beach. 18.20 Guru Guru Il girotondo della magia: Periodo di. 18.45 Mafalda. 18.50 TG 2 Flash L.I.S. 18.55 Meteo 2. 19.00 Rai Sport Sportsera. 19.25 Sereno Variabile. 19.40 Cuori rubati. 20.10 Squadra Speciale Cobra 11. 21.00 Popeye. 21.20 Il lotto alle otto. 21.30 TG2. 21.55 Metro Uno sbirro tutto fare (1997). 0.10 Stracult redux. 1.05 Estrazioni del lotto. 1.10 TG 2 Notte. 1.30 Meteo 2. 1.35 Appuntamento al cinema. 1.40-3.05 Bugie d'amore (1996).

tve internacional 7.30 Gente. 8.15 Hablemos de negocios. 8.30 Telediario matinal. 10.10 Los desayunos de TVE. 11.00 Serie. 12.10 Los negocios de mama. 13.05 Fotografos. 13.15 A pedir de boca. 13.45 La cocina de karlos arguinano. 14.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 14.30 Pop espanol. 15.00 Saber y ganar. 15.30 Corazon de verano. 16.00 Telediario-1. 16.45 El tiempo. 16.50 Secreto de amor. 17.45 El manantial. 18.30 Las aventuras de Emily y Alexander. 19.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 19.30 Fotografos. 19.40 Linea 900. 20.10 Cerca de ti. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. 22.45 El tiempo. 22.50 Cine. ciclo latinoamericano. 1.00 Documental. 2.00 Conciertos de Radio-3. 2.45-3.00 Polideportivo.

bbc prime 8.00 Bits & Bobs. 8.15 The Story Makers. 8.35 Angelmouse. 8.40 Clever Creatures. 9.05 Blue Peter. 9.30 Ready Steady Cook. 10.15 House Invaders. 10.45 Going for a Song. 11.15 Bargain Hunt. 11.45 Dream House. 12.15 Vets to the Rescue. 12.45 Parkinson. 13.45 The Weakest Link. 14.30 Passport to the Sun. 15.00 Eastenders. 15.30 House Invaders. 16.00 Going for a Song. 16.30 Bits & Bobs. 16.45 The Story Makers. 17.05 Angelmouse. 17.10 Clever Creatures. 17.35 Blue Peter. 18.00 Vets in Practice. 18.30 Ready Steady Cook. 19.15 The Weakest Link. 20.00 Gary Rhodes. 20.30 Changing Rooms. 21.00 Eastenders. 21.30 Casualty. 22.30 Jonathan Creek. 23.30 Predators. 24.00 Wild and Dangerous. 0.30 The Heart Surgeon. 1.45 The Fear. 2.00-3.00 Renaissance.

eurosport 9.30 Mäkihyppy: FIS Grand Prix Lahti Suomi. 11.00 Autourheilu: 2002 Japanin GT-mestaruussarjaa. 11.30 Rantalentopallo: World Tour Espanja Majorca. 12.30 Formula 1: Taustaa. 13.00 Jalkapallo: EM-kilpailu Euro 2004. 14.30 Pyöräily: Espanjan ympäriajo. 18.30 Xtreme-urheilu: X-Games 2002. 19.30 Kalliosukellus: MM-kilpailu Sveitsi Brontallo. 20.00 Sumo: Grand Sumo Tournament (Basho). 21.00 Ratsastus: 3-Day Event Burghley Englanti. 22.30 Golf: U.S. P.G.A. Tour Bell Canadian Open Montreal Kanada. 23.30 Purjehdus: Sailing World. 24.00 Uutiset: Eurosportnews report. 0.15 Ratsastus: Samsung Nations Cup Rotterdam Hollanti. 1.15 Xtreme-urheilu: X-Games 2002. 2.15 Uutiset: Eurosportnews report.

mtv nordic 7.00 Non Stop Hits. 11.00 Top 10 at 10 Power Ballads. 12.00 MTV:New. 13.00 Non Stop Hits. 15.00 Bytesize. 16.00 European Top 20. 17.00 Tbc. 18.00 Trl. 19.00 European Top 20. 21.00 MTV:New. 22.00 Up North. 22.30 The Osbournes. 23.00 The Late Lick. 24.00-2.00 Yo!

mtv 2 9.00 MTV2 Music & Stuff. 15.00 Gonzo. 17.00 MTV2 Music & Stuff. 18.00 The One Louder Zone. 20.00 Gonzo. 22.00 MTV2 Music & Stuff. 2.00-3.00 The Tom Green Show.

mtv base 9.00 Beats, Rhymes & Life. 12.00 Top 10: Boyz II Men. 13.00 Beats, Rhymes & Life. 15.00 The Lick Chart. 16.00 Base Live. 17.00 Beats, Rhymes & Life. 18.00 Trevor Meets Brandy. 18.30 Diary of Bow Wow. 19.00 Beats, Rhymes & Life. 22.00 Raw. 23.00 Aaliyah Videography. 24.00 The Late Lick. 1.00 Flashback 1996. 2.00 Ludacris Undercover. 2.30-3.00 Sex 2k: Hip Hop Groupies.

vh1 7.00 Vh1 Hits. 11.00 Then & Now Vh1. 12.00 1987: Top 10. 13.00 Behind the Movie. 14.00 So 80s. 15.00 Vh1 Hits. 18.00 So 80s. 19.00 1987: Top 10. 20.00 Vh1 Hits. 21.00 Then & Now Vh1. 22.00 1992: Behind the Music. 23.00 Babyface: Unplugged. 23.30 Vh1 Hits. 24.00 Pop up Video. 1.00 Flipside. 2.00 Def Leppard: Greatest Hits. 2.30-3.00 Ozzy Osbourne: Greatest Hits.

E!

8.00 E! Uutiset. 9.00 Lähikuva: Paulina Rubio. 9.30 Pian elokuvissa. 10.00 Leikkaamatta: Julio Iglesias. 10.30 Tositarinoita Hollywoodista: Andy Warhol. 12.00 E! Uutiset. 19.00 FYE. 19.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Mae West. 20.00 E! Uutiset. 21.00 Julkkiselämää: Destiny's Child. 22.00 Tositarinoita Hollywoodista: Bo Derek. 23.45 Tositarinoita Hollywoodista: Jean-Claude Van Damme. 23.30 Polttopiste: Instant celebrities. 0.30 E! Mittaa pulssin: Philippines. 1.30 E! Uutiset. 2.00 FYE. 2.30-3.00 Mysteerioita ja skandaaleja: Mae West.

extreme sports ch 7.00 Board Stories. 7.30 Rebel TV. 8.00 Invert TV. 8.30 Concrete Wave. 9.00 The Edge. 9.30 Wild Spirits. 10.00 High Octane. 10.30 XS Down Unda. 11.00 Sportsmania. 12.00 Invert TV. 12.30 Board Stories. 13.00 Bluetorch Series 3. 14.00 The Edge. 14.30 Wild Spirits. 15.00 XS Down Unda. 15.30 Tracks Surf TV. 16.00 Board Stories. 16.30 Sportsmania. 17.30 Concrete Wave. 18.00 Kore TV. 18.30 High Octane. 19.00 Rebel TV. 19.30 Wild Spirits. 20.00 Above. 20.30 Superheros. 21.00 Bluetorch Series 3. 22.00 High Octane. 22.30 Invert TV. 23.00 The Edge. 23.30 Wild Spirits. 24.00 Concrete Wave. 0.30 Kore TV. 1.00 Above. 1.30 Superheros. 2.00-3.00 Bluetorch Series 3.

reality tv 7.00 Curtis Court. 7.25 Curtis Court. 7.50 Curtis Court. 8.15 Little Miracles. 8.40 Little Miracles. 9.10 Ep.3. 9.35 In The Line Of Duty. 10.25 Outrageous Vacation Videos. 10.50 Rescue 911. 11.15 Rescue 911. 11.40 Blues & Twos. 12.05 Special Babies. 12.30 Amazing People. 12.55 Mounties. 13.20 Curtis Court. 13.45 Curtis Court. 14.10 Curtis Court. 14.35 Emergency With Alex Paen. 15.00 Rpa. 15.25 Rpa. 15.50 Outrageous Vacation Videos. 16.15 Coppers. 16.45 Red Space. 17.35 Mounties. 18.00 Sylvania Waters. 18.30 Rescue 911. 18.55 Rescue 911. 19.20 Emergency With Alex Paen. 19.45 Rpa. 20.10 Rpa. 20.35 Outrageous Vacation Videos. 21.00 Coppers. 21.30 Red Space. 22.20 Critical Incident. 23.10 Voyeur Nation. 0.05 Search For A Supermodel. 0.30 Backpacking Australia. 0.55 Impacto TV. 1.20 Impacto TV. 1.45 Critical Incident. 2.35-3.30 Voyeur Nation.

animal planet 8.00 Aspinallin eläimet: Bongot - käsiteltävä varovasti. 8.30 Tarinoita eläintarhasta. 9.00 Hevosjuttuja: Star Event. 9.30 Eläinten teho-osasto. 10.00 Lemmikit hoitoon. 10.30 Lemmikit hoitoon. 11.00 Kiltti koira. 11.30 Hau! Koiran elämää. 12.00 Villiä menoa Jeff Corwinin seurassa: Belizen sademetsä. 12.30 Krokokansiot: Monty. 13.00 Vaarallinen kosketus. 13.30 Luontokuvaaja. 14.00 Hyönteisiä: Naamiaiset. 14.30 Hyönteisiä: Lainsuojattomat. 15.00 Aspinallin eläimet: Bongot. 15.30 Tarinoita eläintarhasta. 16.00 Hevosjuttuja: Star Event. 16.30 Kiltti koira. 17.00 Hau! Koiran elämää. 17.30 Eläintohtori. 18.00 Villinpuoleiset eläinlääkärit. 18.30 Eläinten teho-osasto. 19.00 Lemmikit hoitoon. 19.30 Lemmikit hoitoon. 20.00 Eläinsairaala lähtee länteen. 21.00 Luonnon maailma: Elefanttien kaiku-seuraava sukupolvi. 22.00 Krokotiilinmetsästäjä: Steven tarina. 23.00 Vaarallinen kosketus. 23.30 Eläinten piiri: Staten Islandin koirat. 24.00 Koralliriutan metsästäjiä. 1.00 Ensiapueläinlääkärit. 1.30 Hitech eläinlääkärit: Bluebell.

discovery channel 10.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 10.25 Kelasodat. 10.55 Turbo. 11.20 Pelikasinon päiväkirja: Rahaa. 11.50 Uudestisyntynyt auto. 12.15 Villi Australaasia. 13.10 Romukasa: Piirityslaite. 14.05 Superrakenteita: Snowy-joen pato. 15.00 Jurassica: Jättiläisten synty. 16.00 Tätä et ole kuullut Navy Seals: Kanavan vyöhyke. 17.00 Uskomattomat koneet: Sotavoimia: Maavoimaa. 18.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 18.30 Kelasodat. 19.00 Time team: Normaton. 20.00 Perusopas: Kotikissat. 21.00 Pelikasinon päiväkirja: Kaikki peliin. 21.30 Uudestisyntynyt auto. 22.00 Pelon aikakausi: Valtion nimessä. 23.00 Salaisuudet paljastuvat: Muumioiden arvoituksellinen maailma. 24.00 Valtiosalaisuuksia Presidentin miehet. 1.00 Uskomattomat koneet: Sotavoimia: Merivoimaa. 2.00 Time team: Linnoitus järvessä. 3.00 Lento.

d-civilisation 10.00 Great Books: All Quiet on the Western Front. 10.55 Invisible Places: World of War. 11.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 12.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 12.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 13.15 Beyond Babel: Culture. 14.10 Ghosthunters: Ripples inTime. 14.35 Creatures Fantastic: Dragons. 15.05 History's Turning Points: Battle of Britain. 15.30 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 16.00 Great Books: All Quiet on the Western Front. 16.55 Invisible Places: World of War. 17.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 18.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 18.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 19.15 Beyond Babel: Culture. 20.10 Ghosthunters: Ripples inTime. 20.35 Creatures Fantastic: Dragons. 21.05 History's Turning Points: Battle of Britain. 21.30 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 22.00 Great Books: All Quiet on the Western Front. 22.55 Invisible Places: World of War. 23.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 0.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 0.45 Treasure Hunters: Treasure of the Kronan. 1.15 Beyond Babel: Culture. 2.10 Ghosthunters: Ripples inTime. 2.35-3.05 Creatures Fantastic: Dragons.

tcm 21.00 Border Incident (1949) (95). 23.00 Slither (1973) (92). 0.35 The Strawberry Statement (1970) (15). 2.25 Dark Of The Sun (1968) (97). 4.05 Vengeance Valley (1951) (80). 5.25 Arturo's Island (1962) (90).

canal+ 8.00 Iso paksu isäni (Ruotsi 1992) (96). 9.40 The President's Man: A Line in the Sand (USA 2002) (86). 11.10 Six Feet Under: Osa 2, Out, Out Brief Candle (USA 2002) (54). 12.05 Tapaus Pinochet (Ranska 2001) (110). 14.00 Perhe on painajainen (USA 2000) (103). 15.50 Jäitä hattuun: Osa 2, Thor (USA 2001) (27). 16.20 Anna hyvän kiertää (USA 2000) (118). 18.25 Valioliiga: ottelutaustoja selvittämässä (60). 19.25 The Darklings (USA 1999) (92). 21.00 Elämän juna (Belgia 1998) (99). 22.40 Deeply (Kanada/Saksa 2000) (104). 0.25 Äiti yö (USA 1996) (109). 2.15 Funky Cops: Osa 7, Goldsinger (Ranska 2001) (22). 2.40 Armoton (USA 1992) (126). 4.50 L'Amico del cuore (Italia 1998) (96). 6.30 Jäitä hattuun: Osa 3, Karkki tai kepponen (USA 2001) (27). 7.00-8.00 Boy David, the Return (Iso-Britannia 2000) (59).

tv 1000 7.50 Ikuinen rakkaus (USA/Englanti1994) (116). 9.50 Betsyn häät (USA 1990) (91). 11.20 Absolutt blåmandag (Norja 1999) (78). 13.00 Mel Brooksin mieletön maailmanhistoria (USA 1981) (89). 14.30 Famous: Ben Affleck (25). 15.00 Kuolettavan kaunis (USA 1999) (94). 16.35 On the Set (25). 17.00 Den bästa sommaren (Ruotsi 2000) (90) 18.30 Famous: Kirsten Dunst (25). 19.00 Pikku naisia (USA 1994) (120) 21.00 Anna palaa! (USA 2000) (98). 23.00 The Crow pelastus (USA 2000) (98). 1.00 Dirty Movies (USA 2000) (83). 2.30 Scream (USA 1996) (107). 4.20 Äkkiä viime kesänä (USA 1959) (110). 6.10 Kissa (Tanska 2001) (84). 23.50-1.30 Henkilöstöosasto (Ranska 1999) (99).

bbc world 24 h brittiläinen uutiskanava.

sky news 24 h brittiläinen uutiskanava.

cnn 24 h amerikkalainen uutiskanava.

cnbc 24 h amerikkalainen talouskanava.

bloomberg tv 24 h amerikkalainen talouskanava.

cartoon network Piirrosfilmejä klo 7-21.

fox kids Lastenohjelmia klo 7-18.

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    7. 7

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    8. 8

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    9. 9

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    10. 10

      Jalankulkijoita varoitetaan liukkaasta kelistä – lumisade huonontaa ajokeliä Pohjois-Suomessa

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää