Kotimaa

fst 17.45 Kortnytt. 17.46 BUU-klubben...

Tilaajille

fst 17.45 Kortnytt. 17.46 BUU-klubben: NU är NU. 18.15 TV-nytt. 18.35 Apinasta ötökkään. 19.05 Sportmagasinet. 19.30 Chez Mimi: Nos amis les betes. 19.45 Ranskan historian tarinoita. 20.00 TV-nytt. 20.15 Närbild. 20.20 OBS debatt. 21.05 Kuudes päivä. 21.50 Rakkauden tavausharjoituksia. 22.15-22.42 Artur. 23.25-23.29 Kvällsnytt.

yle24 4.00 Uutisikkuna. 6.00 Ykkösen aamu-tv. 9.20 Uutispäivä. 10.00 Tv-uutiset. 10.05 Budjetti 2003. 11.00 Tv-uutiset. 11.05 Budjetti 2003. 13.00 Tv-uutiset. 13.05 Budjetti 2003. 14.00 Tv-uutiset. 14.05 Ajankohtainen kakkonen. 15.00-15.04 Tv-uutiset. 16.00 Tv-uutiset. 16.10 Tänään otsikoissa. 17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous. 17.15 The Late Show with David Letterman. 18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous. 18.15 It-uutiset. 18.20 Viittomakieliset uutiset. 18.25 Sää. 18.30 Lounais-Suomen uutiset. 18.40 Keski-Suomen uutiset. 18.50 Pohjois-Suomen uutiset. 19.00 Tv-uutiset. 19.05 It-uutiset. 19.10 Kulttuuriuutiset. 19.15 SVT uutiset. 19.30 MOT. 20.00 Tv-uutiset. 20.05 It-uutiset. 20.10 Kulttuuriuutiset. 20.15 Tv-oddasat. 20.30 Tv-uutiset ja sää. 20.55 Urheiluruutu ja V5 ravipeli. 21.05 It-uutiset. 21.10 Kulttuuriuutiset. 21.15 The Late Show with David Letterman. 22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu. 22.15 Uutispäivä. 22.50 SVT uutiset. 23.00 Tv-oddasat. 23.10 Tv-uutiset. 23.20 It-uutiset. 23.25 Kulttuuriuutiset. 23.30 360 grader. 24.00 Tv-uutiset. 0.05 Uutispäivä. 0.40-3.59 Uutisikkuna.

yle teema 4.00 Teematieto. 16.00 TV-arkisto: Toiseksi viimeinen tango. 17.00 Pique-nique 3. 17.30 Este pais 2. 18.00 Terveysteema. 19.00 Etälukio: Kestävä kehitys. 19.30 Retkiä Espanjaan. 20.00 Kuoleman tie. 21.05 Kulttuuriuutiset. 21.10 Matkustajat. 21.35 Seitsemän kuolemansyntiä. 22.20-3.59 Teematieto.

urheilukanava 13.00-16.25 Urheilu-chat. 17.00 Urheilusähkeet. 17.05 Urheilustudio. 17.35 Urheilusähkeet. 17.40 Urheilustudio. 18.00 Esteratsastusta: Nations Cup. 18.55 Urheilustudio. 19.00 V5 Ravit Vermo. 20.55 Vikinglotto. 21.00 ROCsport.TV. 21.30 Urheilu-uutiset. 22.00 Liitokiekon SM-finaali 2002. 22.55-23.50 V5 Ravit Vermo -kooste.

subtv 6.00 Sub-chat. 7.35 X-Men. 8.00 Saturday Night Live. 8.45 Sub-chat. 13.00 Peliputki: Katapultti. 14.30 Peliputki: Bumber Cars. 15.30 Peliputki: Water War. 16.50 Subido. 17.20 Myrskylinnut. 18.10 Roswell. 19.00 Lekuri. 19.15 Sessions. 19.30 Irviöt. 20.00 Kameleontti. 20.45 Frendit. 21.10 City of Industry - pelon kaupunki (K). 22.55 Saturday Night Live. 23.40 Sessions. 23.55 Shokkihoitoa. 0.45-6.00 Sub-chat.

moontv 6.00 Viihdeuutiset, Mielipiteet ja uusintoja. 15.00 Extreme Duudsonit. 15.15 Word! 16.00 Url. 16.15 Never Trust a Hippie. 17.15 Crasher. 18.00 PC-luola. 18.30 Player. 19.00 Damage. 19.15 Purkka. 20.00 Ugrit. 20.30 Chilli pippuri. 21.00 Pitkänmatkalaiset. 21.15 MoonTV-spesiaalit. 22.15 Videoraati. 23.00 Pornostara. 23.45 Rec. 0.15 667 sekuntia. 1.00 Uusintoja.

atv 4.00 Ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 18.00 Kotkan Asuntomessut, osa 2. 18.30 Rullaaja, Ajankohtaisaiheita, säätiedotus. 0.30 Seksiviihdettä aikuisille, osa 8.

svt europa 7.00 SVT Morgon. 10.30 Ramp. 11.00 Rush 2. 11.15 Che Argentina. 11.30-11.45 Programtablå. 12.00-12.10 Warsan. 12.15 Nyheter från SVT24. 13.00 Rapport. 13.10-13.40 Trafikmagasinet. 13.45 Go'kväll. 14.30 Nyheter från SVT24. 16.30 Programtablå. 16.45 Kultursöndag. 16.46 Musikspegeln. 17.10 Röda rummet. 17.35 Bildjournalen. 18.00 Spinn. 19.00 Bolibompa. 19.01 Bolibompa: Abrakadabra. 19.30 Nyheter från SVT24. 20.00 Tiden för Tim. 20.25 Klassisk musik för små barn. 20.30 Rapport. 21.00 Gröna rum. 21.30 Mitt i naturen. 22.00 Världsmästarna. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Debatt. 0.10 Lotto med Vikinglotto. 0.15 Ryttar-VM. 1.15 Nova. 2.15-7.00 Nyheter från SVT24.

svt1 7.00 SVT Morgon. 10.30-12.10 UR-program. 10.30 Ramp. 11.00 Rush 2. 11.15 Che Argentina. 11.30 Chez Mimi. 11.45 Talk Italian. 12.00-12.10 Warsan. 13.00 Rapport. 13.10-13.40 Trafikmagasinet. 15.20 Glengarry Glen Ross (USA 1992). 17.00 Rapport. 17.05 Baby blues. 17.30 Dykning i Danmark. 18.00 Spinn. 19.00-20.00 Bolibompa. 19.00 Abrakadabra. 19.30 Kort om djur. 19.35 Rymdens största hjälte. 20.00 Seriestart: Tiden för Tim. 20.25 Klassisk musik för små barn. 20.30 Rapport. 21.00 Gröna rum. 21.30 Säsongstart: Mitt i naturen. 22.00 Världsmästarna. 22.30 Washington Square (USA 1997). 0.25 Rapport. 0.35 Kulturnyheterna. 0.45 Par i kärlek: Vid första ögonkastet. 1.15-7.00 Nyheter från SVT24.

svt2 16.45-18.00 Kultursöndag. 16.45 Musikspegeln. 17.10 Röda rummet. 17.35 Bildjournalen. 18.00 Oddasat. 18.10 Krokodill. 18.40 Nyhetstecken. 18.45 Uutiset. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 19.55 Lottodragningen. 20.00 Kulturnyheterna. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 En Kameliadam i haute couture. 21.00 Dokumentären: Zigenarhövdingens son. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Regionala nyheter. 22.50 Sportnytt. 23.05 Aktuellt. 23.10 Debatt. 0.10 Lotto med Vikinglotto. 0.15 Ryttar-VM. 1.15-2.15 Nova.

tv 4 6.59 Nyhetsmorgon. 10.30 Köket. 11.25 Glamour. 11.45 Makt & begär. 12.30 Ocean Ave. 12.55 Hem till gården. 13.20 Glamour. 13.45 Dagens Rätt. 14.00 Nyheterna. 14.08 Lokala nyheter. 14.11 Vädret. 14.15 Tillbaka till Aidensfield. 15.05 Säsongsstart: Äntligen hemma. 15.30 Köket. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 Lagens änglar. 17.05 Simpsons. 17.35 Position X. 18.00 That 70's show. 18.35 Ocean Ave. 19.05 Keno. 19.10 Lokala nyheter. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Jeopardy!. 20.30 Position X. 21.00 Säsongsstart: Vem vill bli miljonär. 22.00 Estonia livlinan som brast. 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.16 Vädret. 23.20 Sporten. 23.30 Vinnare: V64. 0.05 Seriestart: Dödligt behov. 1.00 Nyheterna och vädret. 1.10 Generation X. 2.45 Kvinnofängelset. 3.35 Nationalsången.

viron tv 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Gingerin haave. 19.30 Otsoni. 20.00 Uutiset. 20.05 Silminnäkijä. 20.55 Viking Lotto. 21.00 Uutiset. Sää. Urheilu. 21.30 5. studio. 22.10 Teho-osasto. 22.55 Kielet, jouset ja palkeet. 23.05 Uutiset. 23.10 Vuosisadan suurmiehet (Ranska 1997). 0.05 Ohjelmatietoja.

ort 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Perhe on paras. 9.10 Nuori Katariina. 10.20 Mitä ja kuinka? 11.00 Uutiset. 11.15 Viimeinen raja. 12.50 Piirrettyjä. 13.05 Fatalistit. 14.00 Uutiset. 14.15 Vietnamilaiset Moskovassa. 14.50 Tappava voima. 16.00 Suuri pyykkipäivä. 17.00 Uutiset. 17.25 Naurupanoraama. 17.55 Perhe on paras. 18.55 Fatalistit, 3. 20.00 Uutiset. 20.40 Tappava voima. 21.45 Night and the City (USA 1992). 23.10 Uutiset. 23.30 Julisteen uhrit. Vuoden 2001 tapaus. 24.00 Hiljainen talo. 0.50 Pola X (Ranska/Saksa/Japani 1999). 2.40 Tähtitunti.

venäjän tv 4.45 Hyvää huomenta Venäjä! 7.45 Kamenskaja. 8.50 Perheeni. 9.50 Päivystäjä. 10.00 Uutiset. 10.20 Laki. 11.25 Menestyksen hinta. 12.30 Moskova Minsk. 13.00 Uutiset. 13.20 Urheilu-uutiset. 13.25 Mitä nainen haluaa. 14.25 Kachorra. 15.20 Yksinkertaiset totuudet. 16.00 Uutiset. 16.20 Pietarin historia. 17.20 Moskovan uutiset. 17.50 Varas. 18.50 Hyvää yötä pikkuväki! 19.00 Uutiset. 19.35 Moskovan uutiset. 19.55 Kamenskaja. 21.05 Laki. 22.20 Uutiset. 22.35 La Cucaracha (USA 1998).

deutsche welle 7.30 Auto motor und sport Tv. 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 In Focus. 10.00 Journal. 10.30 Reiseland Deutschland. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Sch. 12.45 Sch. 13.00 Journal. 13.30 Auto motor und sport Tv. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 In Focus. 16.00 Journal. 16.30 Reiseland Deutschland. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Im Focus. 19.00 Journal. 19.30 Auto motor und sport Tv. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 Treasures of the World. 21.45 Redaktion D. 22.00 Journal. 22.30 Europa Aktuell. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Patrimonio Mundial. 0.45 Patrimonio Mundial. 1.00 Journal. 1.30 Destination Germany. 2.00 Journal. 2.30 Deutschland heute. 3.00-3.30 Journal.

rtl 7.00 Punkt 6. 8.00 Unter uns. 8.30 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.05 Shop. 10.00 Punkt 9. 10.30 Meine Hochzeit. 11.00 Dr. Stefan Frank Der Arzt, dem die Frauen vertrauen. 12.00 Familien duell. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Das Strafgericht. 16.00 Das Familiengericht. 17.00 Das Jugendgericht. 18.00 Hör' mal, wer da hämmert! 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 UEFA Champions League: Countdown. 21.45 UEFA Champions League: Spiel des Tages 1. Hälfte. 22.30 UEFA Champions League: Halbzeitanalyse. 22.45 UEFA Champions League: Spiel des Tages 2. Hälfte. 23.35 UEFA Champions League: Highlights. 23.50 UEFA Champions League: Das zweite Spiel. 1.00 Nachtjournal. 1.30 UEFA Champions League: Runde 1. 2.00 Caroline In The City. 2.30 Hör' mal, wer da hämmert! 3.00-3.50 Die Oliver Geissen Show.

3sat 7.55 Anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 ORF-Talkshow. 12.45 Johann Lafers Culinarium. 13.10 Thema. 14.00 Zeit im Bild. 14.15 Eröffnungskonzert des Schleswig-Holstein Musik Festivals 1996. 15.35 Die Essener Philharmoniker spielen Werke von Hector Berlioz. 16.15 Stolperstein. 16.45 Europäisches Städtealphabet. 17.30 Rätsel am Meeresboden Die Pyramide von Yonaguni. 18.15 Bilder aus Deutschland. 18.45 Schweizer Tagesschau. 18.50 Schweizweit. 19.00 Luftschlösser. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Grenzenlos. Das 3-Länder-Magazin. 22.00 Villa Christoph. 22.50 Notizen aus dem Ausland. 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Heldenfrhling. 1.20 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens. 1.45 Seitenblicke. 1.50 Nano. 2.20-3.00 Kulturzeit.

arte 15.00 Hab Und Gut: Kirgistan. 15.30 Voyages Voyages: Slowenien. 16.15 Massud, Die Letzte Begegnung. 17.10 Die Geo-reportage- Liebe Und Andere. 17.40 Absolut. 18.10 El Medina Die Stadt. 20.00 Im Herzen Des Lebens (3). 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Kampfstation Kinderzimmer. 21.45 Ein Tag Im September. 23.15 Musica: Il Turco in Italia. 1.40-1.45 Why Are You Creative? Steven Soderbergh, Regisseur.

tv 5 5.00 Journal RDI. 5.30 Journal Mondial des Journaux. 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5, l'invite. 6.20 Journal Mondial des Journaux. 6.45 Le Canada Aujourd'hui. 7.00 TV5, le Journal. 7.15 Journal Mondial des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Teletourisme. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 TV5, le Journal. 11.15 Entretiens. 12.10 Gros plan. 12.40 Griffes. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Des chiffres et des lettres. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Temps present. 15.00 TV5, le Journal. 15.15 La verite en face. 17.00 TV5, le Journal. 17.20 TV5, l'invite. 17.30 Va savoir. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 TV5, le Journal. 19.15 P.J. Police Judiciaire. 21.00 Journal TSR. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Magazine. 23.00 TV5, le journal. 23.20 L'avocate. 0.50 TV5 l'invite. 1.00 Journal RTBF. 1.30-1.50 Soir 3.

m 6 8.00 Morning Live. 10.10 Achats & Cie. 10.45 M6 Music. 11.45 Kid Et Compagnie. 12.54 Six Minutes Midi/meteo. 13.05 La Vie De Famille. 13.34 Meteo. 13.35 Docteur Quinn, Femme Medecin. 14.35 M6 Kid. 18.00 Fan De. 18.30 Popstars. 18.55 Stargate Sg-1. 19.55 Charmed. 20.45 Camera Cafe. 20.54 Six Minutes/meteo. 21.05 Notre Belle Famille. 21.39 Faire Simple. 21.40 Camera Cafe. 21.40 Decrochages Info. 21.50 Alias. 22.45 Alias. 23.35 X-files Aux Fronti 4res Du Reel. 0.25 Oz. 1.30-2.19 Buddy Faro.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG 1. 7.45 Unomattina. 11.50 Appuntamento al cinema. 11.55 Che tempo fa. 12.00 Dal Vittoriano di Roma. 13.30 La prova del cuoco. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Casa Raiuno. 17.15-19.45 La vita in diretta. 17.50 TG Parlamento. 18.00 TG 1. 18.10 Che tempo fa. 19.45 L'eredite. 21.00 Telegiornale. 21.35 Max e Tux. 21.45-0.10 Storie di donna. 21.45 Incantesimo 5. 23.45 Storie di donna. 0.05 TG 1. 0.10 Raiuno e il Comune di Sanremo presentano Sanremo Immagine. 1.10 TG 1 Notte. 1.50-2.20 Sottovoce.

rai due 7.05 Tante scuse. 8.00-9.55 Go cart mattina. 8.00 Teletubbies. 9.25 Renada: Renada veggente. 8.35 Buzz e Poppy: La strana casa. 8.45 Anche i cani vanno in Paradiso: Cani e gatti. 9.05 Quasimodo: Eterne sorgenti di speranza. 9.30 Sophie: La scatola da cucito. 9.55 L' Albero Azzurro: Vampiro dal nero mantello. 10.25 Crescere che fatica. 10.50 Tris di cuori. 11.15 Rai Educational. 11.30-12.15 TG 2 10.30 Notizie. 11.30 TG 2 Costume e Societe. 11.45 TG 2 Medicina 33. 12.00 TG 2 Mattina. 12.15 Ellen: Ellen. 12.40 Strega per amore. 13.05 Jake & Jason Detectives. 14.00 TG 2 Giorno. 14.30 TG 2 Costume e Societe. 14.50 TG 2 Medicina 33. 15.05 Due poliziotti a Palm Beach. 15.50 L'Italia sul Due. 16.45 Da un giorno all'altro. 17.30 Cuore e batticuore. 18.20 Finalmente Disney. 18.20 Art Attack. 18.45 Mafalda. 18.50 TG 2 Flash L.I.S. 18.55 Meteo 2. 19.00 Rai Sport Sportsera. 19.25 Sereno Variabile. 19.40 Cuori rubati. 20.10 Squadra Speciale Cobra 11. 21.00 Popeye. 21.20 Il lotto alle otto. 21.30 TG2 20.30. 21.55 La figlia del generale (1999). 0.10 Chiambretti c'e'. 0.50 Estrazioni del lotto. 0.55 TG 2 Notte. 1.25 TG Parlamento. 1.35 Meteo 2. 1.40-1.45 Appuntamento al cinema.

tve internacional 7.30 Gente. 8.15 Hablemos de negocios. 8.30 Telediario matinal. 10.10 Los desayunos de TVE. 11.00 Tv educativa. 12.00 Magazine. 13.45 La cocina de Karlos Arguinano. 14.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 14.30 Pop espanol. 15.00 Saber y ganar. 15.30 Corazon de verano. 16.00 Telediario-1. 16.55 El tiempo. 17.00 Vuelta ciclista a espana. 18.30 Secreto de amor. 19.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 19.30 Fotografos. 19.40 Linea 900. 20.10 Cerca de ti. 21.00 Gente. 22.00 Canal 24 horas. 22.30 Cine. ciclo latinoamericano. 1.00-2.00 Documental.

bbc prime 8.00 Bits & Bobs. 8.15 The Story Makers. 8.35 Angelmouse. 8.40 Clever Creatures. 9.05 Blue Peter. 9.30 Ready Steady Cook. 10.15 House Invaders. 10.45 Going for a Song. 11.15 Bargain Hunt. 11.45 Dream House. 12.15 Vets to the Rescue. 12.45 Parkinson. 13.45 The Weakest Link. 14.30 Passport to the Sun. 15.00 Eastenders. 15.30 House Invaders. 16.00 Going for a Song. 16.30 Bits & Bobs. 16.45 The Story Makers. 17.05 Angelmouse. 17.10 Clever Creatures. 17.35 Blue Peter. 18.00 Vets in Practice. 18.30 Ready Steady Cook. 19.15 The Weakest Link. 20.00 Gary Rhodes. 20.30 Changing Rooms. 21.00 Eastenders. 21.30 Holby City. 22.30 Jonathan Creek. 23.30 Predators. 24.00 Wild and Dangerous. 0.30 The Heart Surgeon. 1.45-2.00 The Fear.

bbc world 8.00 BBC News. 8.30 World Business Report. 9.00 BBC News. 9.30 World Business Report. 9.45 Sport Today. 10.00 BBC News. 10.30 Logo. 11.00 BBC News. 11.30 HARDtalk. 12.00 BBC News. 12.30 Reporters. 13.00 BBC News. 13.30 Asia Today. 13.45 World Business Report. 14.00 BBC News. 14.30 Hardtalk. 15.00 BBC News. 15.30 World Business Report. 15.45 Sport Today. 16.00 BBC News. 16.30 Click Online. 17.00 BBC News. 17.30 Asia Today. 18.00 BBC News. 18.30 Hardtalk. 19.00 BBC News. 19.15 World Business Report. 19.30 Fast Track. 19.45 Holiday. 20.00 BBC News. 20.30 World Business Report. 20.45 Sport Today. 21.00 BBC News. 21.30 Hardtalk. 22.00 BBC News. 22.30 The Comeback Cars 1/3 Jaguar Strikes Back. 23.00 BBC News. 23.30 World Business Report. 24.00 BBC News. 0.30 Australia Direct. 1.00 BBC News. 1.30 World Business Report. 1.45-2.00 Asia Today.

eurosport 9.30 Mountain Bike: World Cup Les Gets Ranska. 10.00 Mountain Bike: World Cup Les Gets Ranska. 10.30 Biathle: MM-kilpailu. 11.00 Paini: MM-kilpailu Iran Teheran. 12.30 Soutu: MM-kilpailu Espanja Sevilla. 14.00 Jalkapallo: Maalikooste. 15.30 Pyöräily: Espanjan ympäriajo. 18.30 Rullahiihto: MM-kilpailu Italia Cervinia. 19.30 Moottoriurheilu: Series. 20.00 Olympiamakasiini. 20.30 Purjehdus: Sailing World. 21.00 Ratsastus: Samsung Nations Cup Spruce Meadows Kanada. 22.00 Ratsastus: World Equestrian Games Espanja Jerez de la Frontera. 23.00 All Sports: Eurosport Collection. 24.00 Uutiset. 0.15 Pyöräily: Espanjan ympäriajo. 1.15 Moottoripyöräily: Superbike Mag. 1.45 Moottoriurheilu: Series. 2.15 Uutiset.

mtv nordic 7.00 Non Stop Hits. 11.00 Top 10 at Ten Duets. 12.00 MTV:New. 13.00 Non Stop Hits. 15.00 Bytesize. 16.00 European Top 20. 17.00 Tbc. 18.00 Trl. 19.00 European Top 20. 21.00 MTV:New. 22.00 Up North. 22.30 The Osbournes. 23.00 The Late Lick. 24.00-2.00 Yo!

vh1 7.00 Vh1 Hits. 11.00 Then & Now Vh1. 12.00 1992: Top 10. 13.00 Behind the Movie. 13.30 So 80s. 15.00 Vh1 Hits. 18.00 So 80s. 19.00 1992: Top 10. 20.00 Vh1 Hits. 21.00 Then & Now Vh1. 22.00 1999: Behind the Music. 23.00 Wallflowers: Unplugged. 23.30 Bob Dylan: Unplugged. 24.00 Pop up Video. 1.00-2.00 Flipside.

E!

8.00 E! Uutiset. 8.30 FYE. 9.00 Lähikuva: Matthew McConaughey. 9.30 Pian elokuvissa. 10.00 Leikkaamatta: Jessica Lange. 10.30 Tositarinoita Hollywoodista: Ginger Lynn. 12.00 E! Uutiset. 12.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Hillside Strangler. 19.00 FYE. 19.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Inger Stevens. 20.00 E! Uutiset. 20.30 Lähikuva: Matthew McConaughey. 21.00 Julkkiselämää: Will Smith. 22.00 Tositarinoita Hollywoodista: Dean Martin. 23.30 Polttopiste: Sizzlin' Sixteen. 0.30-1.30 E! Mittaa pulssin: Fortaleza.

extreme sports ch 7.00 Board Stories. 7.30 Rebel TV. 8.00 Invert TV. 8.30 Concrete Wave. 9.00 The Edge. 9.30 Wild Spirits. 10.00 High Octane. 10.30 XS Down Unda. 11.00 Sportsmania. 12.00 Invert TV. 12.30 Board Stories. 13.00 Bluetorch Series 3. 14.00 The Edge. 14.30 Wild Spirits. 15.00 XS Down Unda. 15.30 Tracks Surf TV. 16.00 Board Stories. 16.30 Sportsmania. 17.30 Concrete Wave. 18.00 Kore TV. 18.30 High Octane. 19.00 Rebel TV. 19.30 Wild Spirits. 20.00 3,2. 20.30 Logic 7. 21.00 Bluetorch Series 3. 22.00 High Octane. 22.30 Invert TV. 23.00 The Edge. 23.30 Wild Spirits. 24.00 Concrete Wave. 0.30 Kore TV. 1.00 3,2. 1.30-2.00 Logic 7.

reality tv 7.00 Curtis Court. 7.25 Curtis Court. 7.50 Curtis Court. 8.15 Little Miracles. 8.40 Little Miracles. 9.10 I Witness. 9.35 In The Line Of Duty. 10.25 Outrageous Vacation Videos. 10.50 Rescue 911. 11.15 Rescue 911. 11.40 Blues & Twos. 12.05 Special Babies. 12.30 Amazing People. 12.55 Mounties. 13.20 Curtis Court. 13.45 Curtis Court. 14.10 Curtis Court. 14.35 Emergency With Alex Paen. 15.00 RPA. 15.25 RPA. 15.50 Outrageous Vacation Videos. 16.15 Coppers. 16.45 Red Space. 17.35 Mounties. 18.00 Sylvania Waters. 18.30 Rescue 911. 18.55 Rescue 911. 19.20 Emergency With Alex Paen. 19.45 RPA. 20.10 RPA. 20.35 Outrageous Vacation Videos. 21.00 Coppers. 21.30 Red Space. 22.20 Surviving The Moment Of Impact. 23.10 Orgy. 0.05 Search For A Supermodel. 0.30 Backpacking Australia. 0.55 Impacto TV. 1.20-1.45 Impacto TV.

animal planet 8.00 Aspinallin eläimet. 8.30 Tarinoita eläintarhasta. 9.00 Hevosjuttuja: Kanadan ratsupoliisihevoset. 9.30 Eläinten teho-osasto. 10.00 Lemmikit hoitoon. 10.30 Lemmikit hoitoon. 11.00 Kiltti koira. 11.30 Hau! Koiran elämää. 12.00 Villiä menoa Jeff Corwinin seurassa: Badlands, Etelä-Dakota. 12.30 Krokokansiot: Ötököitä kaikkialla. 13.00 Vaarallinen kosketus. 13.30 Luontokuvaaja. 14.00 Hyönteisiä: Aikamatkustajia. 14.30 Hyönteisiä: Hyönteiset maailman ääressä. 15.00 Aspinallin eläimet. 15.30 Tarinoita eläintarhasta. 16.00 Hevosjuttuja: Kanadan ratsupoliisihevoset. 16.30 Kiltti koira. 17.00 Hau! Koiran elämää. 17.30 Eläintohtori. 18.00 Villinpuoleiset eläinlääkärit. 18.30 Eläinten teho-osasto. 19.00 Lemmikit hoitoon. 19.30 Lemmikit hoitoon. 20.00 Eläinsairaala. 20.30 Eläinsairaala. 21.00 Luonnon maailma: Hait parhaimmillaan. 22.00 Krokotiilinmetsästäjä: Hurjimmat kotivideot. 23.00 Vaarallinen kosketus. 23.30 Eläinten piiri: Taistelevat linnut. 24.00 Väijyvät hait. 1.00 Ensiapueläinlääkärit. 1.30 Hitech eläinlääkärit: Sandy.

discovery channel 10.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 10.25 Buena Vistan kalastusseura. 10.55 Turbo. 11.20 Pelikasinon päiväkirja: Elämän uhkapelit. 11.50 Uudestisyntynyt auto. 12.15 Paljasjalkamies liskojen seurassa. 13.10 Romukasa: Väkevät vetäjät. 14.05 Pilvenpiirtäjä merellä. 15.00 Jurassica: Afrikkalainen hautausmaa. 16.00 Navy Seals tätä et ole kuullut: Panama. 17.00 Panssarivaunut: Voittosuunnitelma. 18.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja. 18.30 Buena Vistan kalastusseura. 19.00 Time team: Rycote. 20.00 Perusopas: Delfiinit. 21.00 Pelikasinon päiväkirja: Ammattilaiset. 21.30 Uudestisyntynyt auto. 22.00 Hätätilanteita. 23.00 Salaisuudet paljastuvat: Muumioiden arvoituksellinen maailma. 24.00 Kuningattaren tarina. 1.00-2.00 Ensimmäinen maailmansota: 1914-1918: Kapina.

d-civilisation 10.00 Great Books: Wuthering Heights. 10.55 Invisible Places: Subtropolis. 11.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 12.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 12.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata (part 2). 13.15 Beyond Babel: Politics. 14.10 Ghosthunters: Ghosthunters at Work. 14.35 Creatures Fantastic: Man Beasts. 15.05 History's Turning Points: Battle of Britain. 15.30 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 16.00 Great Books: Wuthering Heights. 16.55 Invisible Places: Subtropolis. 17.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 18.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 18.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata (part 2). 19.15 Beyond Babel: Politics. 20.10 Ghosthunters: Ghosthunters at Work. 20.35 Creatures Fantastic: Man Beasts. 21.05 History's Turning Points: Battle of Britain. 21.30 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 22.00 Great Books: Wuthering Heights. 22.55 Invisible Places: Subtropolis. 23.50 History's Turning Points: Battle of Britain. 0.15 History's Turning Points: Battle For Vietnam. 0.45 Treasure Hunters: Gold Rush on Mount Diwata (part 2). 1.15-2.10 Beyond Babel: Politics.

tcm 21.00 Please Don't Eat The Daisies (1960) (17). 23.00 Viva Las Vegas (1964) (82). 0.25 The Subterraneans (1960) (89). 1.55 Two Loves (1961) (97). 3.35 Gun Glory (1957) (86). 5.05 The Password Is Courage (1962) (111).

canal+ 8.00 Lapsen maailma, osa 1: Ajatustenlukija (USA 2000) (43). 8.45 Kielletyt kuvat (USA 2000) (99). 10.30 Six Feet Under: Osa 3, The Plan (USA 2002) (54). 11.25 Jäitä hattuun: Osa 3, Karkki tai kepponen (USA 2001) (27). 11.55 Vaarallinen menneisyys (Ruotsi 2001) (90). 13.15 Elävä paratiisi: Intian Anamalai (USA 2001) (53). 14.10 Pelastakaa Grace (Englanti 2000) (90). 16.00 Elämän juna (Belgia 1998) (99). 17.40 Falling Sky (USA 1998) (92). 19.15 Deeply (Kanada/Saksa 2000) (104). 21.00 Vengo (Ranska 2000) (86). 22.30 Milk and Money (USA 1997) (90). 24.00 Replacements korvikkeet (USA 2000) (113). 1.55 Kuka hukutti Monan (USA 2000) (92). 3.30 Cat Burglar (Iso-Britannia 2000) (15). 3.50 Mustekala 1 (Italia 1999) (103). 5.35 Mustekala 2 (Italia 1999) (104). 7.25-7.55 Jäitä hattuun: Osa 4, Stringit (USA 2001) (27).

tv 1000 8.00 The Crossing ristitulessa (USA 2000) (89). 9.30 Viattomuuden aika (USA 1993) (133). 11.50 The Suburbans (USA 1999) (84). 13.20 The Linda McCartney Story (Kanada/USA 2000) (87). 15.00 Kotia kohti 2: seikkailu San Franciscossa (USA 1996) (86). 16.35 On the Set (Dokumentti). (25). 17.00 Slip hestene l°s (Tanska 2000) (95). 18.35 On the Set (Dokumentti). (25). 19.00 Kasvattitytön tarina (Englanti 1999) (112). 21.00 Kohtalokas aavistus (Englanti 2000) (96). 22.35 On the Set (Dokumentti). (25). 23.00 Dracula 2001 (USA 2000) (100). 1.00 Bordello Blues (USA 2000) (84). 2.30 Häivähdys paratiisista (USA 1998) (108). 4.20 Kunnes kuolema heidät erottaa (USA 1999) (87). 5.50 Terrorin kasvot (USA 2001) (92).

sky news 24 h brittiläinen uutiskanava.

cnn 24 h amerikkalainen uutiskanava.

cnbc 24 h amerikkalainen talouskanava.

bloomberg tv 24 h amerikkalainen talouskanava.

cartoon network Piirrosfilmejä klo 7-21.

fox kids Lastenohjelmia klo 7-18.

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    3. 3

      Helsingissä rytisee nyt pelti, märkä lumi kaatanut kymmeniä puita – kolareita eri puolilla Suomea

    4. 4

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    5. 5

      Asianajajaliitto pitää ”paimenkirjeiden” lähettelyä pelkän baarikeskustelunkin pohjalta hyväksyttävänä – ”Asianajajan velvollisuus numero yksi on lojaalius asiakasta kohtaan”

    6. 6

      Suojelupoliisi haluaa perustaa vakoilukoulun – Supo ja Puolustusvoimat tarvitsevat 130 uutta työntekijää tiedustelulakeja toteuttamaan

    7. 7

      Poliisi kiinnostui Sunny Car Centerin kadonneista miljoonista – Konkurssipesä: rahaa meni ”hupifirmalle” ja mausteyhtiölle

    8. 8

      Kaarina Hazard nauraa asianajajan välityksellä uhkailevalle miehelle #MeToo-keskustelussa – ”Kasvoton valta yrittää sabotoida naisten järjestäytymis­yritykset”

    9. 9

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    10. 10

      Mies huijasi koko internetiä ja nosti takapihan varastonsa Lontoon 18 149 ravintolasta ykköseksi – vaikka tarjoili pelkkiä pakaste-eineksiä

    11. Näytä lisää
    1. 1

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    2. 2

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    5. 5

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    6. 6

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    7. 7

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    8. 8

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    9. 9

      Ahdistelijoista puhuneet naiset ovat saaneet vaientamiskirjeitä – Rikosoikeuden professori: ”Tuollaiset kirjeethän ovat puolittain uhkauksiakin”

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    6. 6

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    7. 7

      Kyykky on tämän hetken kovin hitti – Tätä Mariah Careyn kyykkyasentoa on vaikea päihittää, ja siksi fanit rakastavat sitä

    8. 8

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    9. 9

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    10. 10

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    11. Näytä lisää