Kotimaa

fst 10.10 X-tra. 10.30 X-tra Special...

Tilaajille

fst 10.10 X-tra. 10.30 X-tra Special: Rysslands historia. 10.40 Pappas näsa och mormors haka. 10.55-10.59 Varoituksia maailmalta. 17.45 Kortnytt. 17.46 X-tra Special: Rysslands historia. 17.55 X-tra. 18.15 TV-nytt. 18.35 OBS. 19.00 Apinasta ötökkään. 19.25 Tiesitkö tämän: Sukeltamisesta. 19.30 Pekka Peukaloinen. 20.00 TV-nytt. 20.15 Närbild. 20.20 Rakas puutarhani. 20.40 Hollywood - 100 vuotta, 100 elokuvaa. 21.30-23.08 Maallista rikkautta. 23.25-23.29 Kvällsnytt.

yle24 4.00 Uutisikkuna. 6.00 Ykkösen aamu-tv. 9.20 Uutispäivä. 10.00 Tv-uutiset. 10.10 A-studion Atlas. 10.40 A-plus. 11.00-11.04 Tv-uutiset. 11.30-11.37 Euronews venäjäksi. 12.00 Euronews. 12.08-12.10 Press Review. 13.00 Tv-uutiset. 13.10 Tänään otsikoissa. 14.00-14.04 Tv-uutiset. 15.00-15.05 Tv-uutiset. 15.30-15.37 Euronews venäjäksi. 16.00 Tv-uutiset. 16.10 Tänään otsikoissa. 17.00 Tv-uutiset ja Viiden talous. 17.15 The Late Show with David Letterman. 18.00 Tv-uutiset ja Kuuden talous. 18.15 It-uutiset. 18.20 Viittomakieliset uutiset. 18.25-18.29 Sää. 18.30 Lounais-Suomen uutiset. 18.40 Keski-Suomen uutiset. 18.50 Pohjois-Suomen uutiset. 19.00 Tv-uutiset. 19.05 It-uutiset. 19.10 Kulttuuriuutiset. 19.15-19.23 SVT uutiset. 20.00 Tv-uutiset. 20.05 It-uutiset. 20.10 Kulttuuriuutiset. 20.15 SVT uutiset. 20.30 Tv-uutiset ja sää. 20.55 Urheiluruutu. 21.00 It-uutiset. 21.05 Kulttuuriuutiset. 21.15 The Late Show with David Letterman. 22.00 Tv-uutiset, sää ja urheilu. 22.15 Uutispäivä. 22.50 Tv-oddasat. 23.05 It-uutiset. 23.10 Tv-uutiset. 23.20 SVT uutiset. 23.30 A-studio. 24.00 Tv-uutiset. 0.05 Uutispäivä. 0.40-3.59 Uutisikkuna.

yle teema 4.00-15.59 Teematieto. 16.00 Etälukio Äidinkieli. 16.30 Etälukio Uskonto: Ihminen ja hänen jumalansa. 17.00 Avoin foorumi: Minä ja aikuiskoulutus. 17.30 Tutkittu juttu: Valvova puhelin? 18.00 Tiededokumentti: Baabelin jälkeen. 18.55 Voices: henkilökuvia Afrikasta. 19.00 Tiedettä, ei taikuutta! 19.30 A wie Österreich. 19.55 Matkalla. 20.00 Komulaisen maalauskoulu. 20.30 Verkkoyhteys. 20.55 Voices: henkilökuvia Afrikasta. 21.00 Ateljee: Man Ray, monitaituri. 21.55 Kulttuuriuutiset. 22.00 TV-arkisto: Eilisen Poppia. 22.40 Suomalaista elämää. 22.50 Kolmas ulottuvuus. 23.45-3.59 Teematieto.

urheilukanava 13.00 Urheiluchat. 16.55 Miljoonan kilon keikka. 17.00 Pelistudio. 18.00 Illan ennakkotunnelmat: Salibandyliiga. 18.20 Illan ottelu: Salibandyliiga. 19.50 Olympiabingo. 19.53 Miljoonan kilon keikka. 19.55 Illan ottelu: Salibandyliiga. 21.00 UK Football Show. 21.30 Olympiamakasiini. 21.45-22.15 Kalastusta: Big Fish. 0.15-23.45 Golfia: European Tour 2003.

subtv 6.00 Sub chat. 11.30 Late Night with Conan O'Brien. 12.15 Beverly Hills, 90210. 13.00 Tunteiden verkko. 13.45 Peliputki: Astronautti. 15.30 Peliputki: Putti. 17.30 Sessions. 18.00 Taka-ajatuksia. 18.25 Popkorni: The Bangles. 19.15 Moukarimies. 19.40 SmackDown (K). 20.30 SubPremier: Elokuvatarkastaja. 21.00 SubLeffa: Pallo hukassa. 22.45 Late Night with Conan O'Brien. 23.30 Julkvisti. 24.00 Sessions. 0.30 StarTV. 0.55 Puhutaan Siitä. 1.20 Seksin maailma: Japani. 1.45-6.00 Sub chat.

moontv 6.00 Viihdeuutiset ja uusintoja. 15.00 World Sports Special. 15.30 REC. 16.00 Aleksi Litovaara Snowboarding. 16.30 MoonTv-spesiaalit. 17.00 Boksi. 17.15 Taisto. 18.00 Word! 18.45 Chillipippuri. 19.15 Usva. 19.45 Ugrit. 20.15 Europe. 20.45 Moonstock. 21.45 Videoraati. 22.30 Dresscode. 23.00 667 sekuntia. 23.45 Usva. 0.15 Damage. 0.30 Kissat. 1.00 Uusintoja.

svt europa 7.00 SVT Morgon. 10.00 Riksdagsdebatt: Situationen i Irak. 11.15 Nyheter från SVT24. 11.30 The School Spy. 12.00 UR-Akademin. Samlade kurser. 12.45 Programtablå. 13.00 Rapport. 13.10 Uppdrag granskning. 14.10-14.55 Go'kväll. 15.00 Mosaik. 15.30 Dokumentären: Kadetter och oskulder. 16.30 Nyheter från SVT24. 17.00 Rapport. 17.05 Semestercharmören. 17.35 Programtablå. 17.45 Nyheter från SVT24. 18.00 Spinn. 19.00 Bolibompa: Anki och Pytte. 19.30 Nyheter från SVT24. 20.00 Tillbaka till Vintergatan. 20.30 Rapport. 21.00 Så ska det låta. 22.00 Aktuellt. 22.30 Ola 21:30. 23.00 Sportnytt. 23.15 Regionala nyheter. 23.25 A-ekonomi. 23.30 Cityfolk-Umeå. 24.00 EM i konståkning. 1.00 Stina om Kung Abdullah. 1.30 Ramp om medier. 2.00 Morgondagens programtablå. 2.10-7.00 Nyheter från SVT24.

svt1 7.00 SVT Morgon. 10.30 Across Barriers. 10.45 Goal. 11.10 Steps for the future. 11.15 Histoires de France. 11.30 The School Spy. 12.00 UR-Akademin. Samlade kurser. 12.45 Lunchakademin. 13.00 Rapport. 13.10 Uppdrag granskning. 14.10-16.40 Idrottsgalan 2003. 17.00 Rapport. 17.05 Semestercharmören. 17.35 Böcker. 18.00 Spinn topp 10. 19.00 Bolibompa. 19.01 Anki och Pytte. 19.30 Legenden om Tarzan. 20.00 Tillbaka till Vintergatan. 20.30 Rapport. 21.00 Så ska det låta. 22.00 Fredagsbio: Rätt upp i 90-talet. 23.40 EM i konståkning. 0.40 Rapport. 0.50 Kulturnyheterna. 1.00 Ett Herrans liv. 1.40 Bedrooms and Hallways. 3.15-7.00 Nyheter från SVT24.

svt2 15.55 Mera Magdalena. 16.25 Dokumentären: Kadetter och oskulder. 17.25 EM i konståkning. 18.25 Oddasat. 18.40 Nyhetstecken. 18.45 Uutiset. 18.55 Regionala nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 20.00 Kulturnyheterna. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Cityfolk Umeå. 21.00 K Special: Robert Altman. 22.00 Aktuellt. 22.30 Ola 21:30. 23.00 Sportnytt. 23.15 Regionala nyheter. 23.25 A-ekonomi. 23.30 Michael Moores USA. 24.00 Rusar i hans famn. 1.20 Ola 21:30. 1.50-2.20 Ramp om medier.

tv 4 6.59 Nyhetsmorgon. 11.30 Köket. 11.55 Hem till gården. 12.25 Ocean Ave. 12.50 Nanny. 13.20 Glamour. 13.45 Dagens Rätt. 14.00 Nyheterna. 14.08 Lokala nyheter. 14.11 Vädret. 14.10 Dagens Rätt. 14.35 Woodland Heights. 15.05 Ocean Ave. 15.30 Köket. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 Älskling jag krympte barnen. 17.15 Blossom. 17.45 Malcolm ett geni i familjen. 18.15 Dr Phil. 19.05 Keno. 19.10 Lokala nyheter. 19.25 Vädret. 19.30 Nyheterna. 19.50 Ekonominyheterna. 20.00 Nanny. 20.30 Mr Magoo. 22.00 Reprisstart: Vendetta. 23.00 Nyheterna, Sporten och vädret. 23.25 På spaning i New York. 0.15 Greyhound racing. 0.20 The seventies. 1.55 Buffy och vampyrerna. 2.45 Nationalsången.

viron tv 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Tweenies. 19.20 Bing ja Bong. 19.30 Silmänräpäys. 20.00 Uutiset. 20.05 Perheeni. 20.30 Poliisiraportti. 21.00 Uutiset. Sää. Urheilu. 21.35 TV-teatteri: Loppiaisaatto. 23.45 Silminnäkijä. 0.35 Sputnik. 1.29-1.35 Ohjelmatietoja.

pbk (ort) 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Rakkauden maa, toivon maa. 9.10 Venäläinen kauttakuljetus, 4. 10.05 Huumoriohjelma. 10.40 Tweenies. 11.00 Uutiset. 11.15 Hassut ihmiset (Venäjä 1977). 13.00 Taitoluistelun EM-kilpailut. 14.00 Uutiset. 14.15 Rakkaus ja kavalluus. 15.00 Venäläiset Los Angelesessa. 16.00 Suuri pyykkipäivä. 17.00 Uutiset. 17.25 Vuoden 2000 tapaus. 18.00 Rakkauden maa, toivon maa. 18.55 Onnenpyörä. 20.00 Uutiset. 20.35 Konsertti: Alla Pugatshova, Maksim Galkin, Filipp Kirkorov, Juri Antonov ym. 22.30 American Beauty (USA 1999). 0.40 Missouri Breaks (USA 1976).

venäjän tv 4.45 Hyvää huomenta Venäjä. 7.45 Lady ilman osoitetta. 8.40 Murhaajan päiväkirja. 9.30 Asiantuntija. 9.40 Päivystäjä. 10.00 Uutiset. 10.20 Hercule Poirot. 11.25 Ranskalainen unelma. 12.30 Muhamettilaiset. 12.45 Moskovan uutiset. 13.00 Uutiset. 13.20 Perheeni. 14.15 Huumoriohjelma. 15.15 Yksinkertaiset totuudet. 15.45 Asiantuntija. 16.00 Uutiset. 16.20 Oman elämänsä herra. 17.20 Moskovan uudiset. 17.50 Anschlag. 18.45 Päivystäjä. 19.00 Uutiset. 19.30 Moskovan uutiset. 19.50 Hyvää yötä pikkuväki. 19.55 Gangsterit valtamerellä (Venäjä 1991). 22.30 Tapaamispaikkaa ei saa muuttaa, 5. 0.20 Taitoluistelun EM. 1.40-1.55 Liikennemiliisi.

deutsche welle 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 In Focus. 9.00 Journal. 9.30 Made in Germany. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 Im Focus. 12.00 Journal. 12.30 European Journal. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 In Focus. 15.00 Journal. 15.30 Made in Germany. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Im Focus. 18.00 Journal. 18.30 European Journal. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 In Focus. 21.00 Journal. 21.30 Politik Aktuell. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 Im Focus. 24.00 Journal. 0.30 Made in Germany. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 . 3.00 Journal. 3.30-4.00 Politik Aktuell.

rtl 7.00 Punkt 6. 8.00 Unter uns. 8.30 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.05 Shop. 10.00 Punkt 9. 10.30 Mein Baby. 11.00 Dr. Stefan Frank Der Arzt, dem die Frauen vertrauen. 12.00 Familien duell. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Das Strafgericht. 16.00 Das Familiengericht. 17.00 Das Jugendgericht. 18.00 Hör mal, wer da hämmert! 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Wer wird Millionär? 22.15 Die Camper. 22.45 Das Amt. 23.15 Life! Die Lust zu leben. 0.15 Freitag Nacht News. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Caroline in the City. 2.00 Caroline in the City. 2.30 Hör mal, wer da hämmert! 2.55 Die Camper. 3.25 Das Amt. 3.50 Nachtjournal. 4.15 Stern Tv. 5.50 Shop.

3sat 7.55 Anders fernsehen. 8.00 Nano. 8.30 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Beckmann. 12.15 Bilder aus Sdtirol. 12.45 ServiceZeit Bauen und Wohnen. 13.15 Quivive Medizin aus Berlin. 14.00 Zeit im Bild. 14.15 Gero von Böhm begegnet. Mario Adorf. 15.00 Kinotipp. 15.15 Hitparade. 16.00 Der Reporter der Windrose Peter von Zahn. 16.45 Rckblende. 17.00 Lebensräume. 17.30 Nix wie raus. 18.15 Kunst & Krempel. 18.45 Schweizer Tagesschau. 18.50 Schweizweit. 19.00 Vollzeit fr Gott. 19.30 Nano. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Schule des berlebens. 22.00 Auslandsjournal extra. 22.30 3satbörse. 23.10 Zeit im Bild 2. 23.30 Die eine singt, die andere nicht. 1.25 MA 2412. 1.50 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens. 2.15 Seitenblicke. 2.25 Jazzfestival Bern 2001. 3.25 Nano. 3.55-4.30 Kulturzeit.

arte 15.00 Sample. 15.30 Vererbt Oder Erlernt? 16.15 Freunde Mit Einfluss. 17.15 360- Die Geo-reportage: Die Söldner Der Perlen. 17.45 Familienalbum. 18.30 Die Beischlafdiebin. 20.00 Tracks. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 Musique Ist Trumpf. 21.40 Jenseits. 23.30 Casablanca-marseille Inch' Allah. 0.25 Durch Die Nacht Mit. 1.40 Roland. 3.30 Morgen Retten Wir Die Welt.

tv 5 5.00 TV5 le journal. 5.15 Culture et dependances. 7.00 TV5, le journal. 7.15 JTA. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 La semaine verte. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 TV5, le journal. 11.15 Nouvelle vie nouvelle donne. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Contre courant. 14.00 Journal de la RTBF. 14.30 Des chiffres et des lettres. 15.00 TV5, le journal. 15.20 Douce France. 16.20 Le magazine des tendances. 16.35 D design. 17.00 TV5, le journal. 17.15 Les Echos. 17.20 TV5, l'invite. 17.30 CQFV. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 TV5, le journal. 19.15 Au revoir les enfants 1987. 21.00 TV5 infos. 21.05 Gros Plan. 21.30 Journal France 2. 22.00 Mise au point. 23.00 TV5, le journal. 23.15 Divertissement de France 2 ou France 3. 1.00 Journal de la TSR. 1.30 JTA. 2.45 TV5 L'invite. 2.00 On ne peut pas plaire a tout le monde. 4.00 Contre couranth Afghanistan la guerre pour de vrai.

m 6 8.00 Morning Live. 10.10 M6 Boutique. 11.00 E Comme Envie. 11.15 M6 Music. 11.45 Star Six. 12.53 Meteo Des Neiges. 12.54 6 Minutes Midi/meteo. 13.05 Madame Est Servie. 13.35 Docteur Quinn, Femme Medecin. 14.34 Meteo. 14.35 Un Jour, Une Histoire. 14.35 Un Espoir Dans La Nuit. 16.15 Associees Pour La Loi. 17.10 Tubissimo. 18.05 80 L'heure. 19.00 Stargate: Sg-1. 19.55 Le Cameleon. 20.50 Camera Cafe. 20.54 Six Minutes/meteo. 21.05 Une Nounou D'enfer. 21.39 Faire Simple. 21.40 Camera Cafe. 21.40 Decrochages. 21.50 Les Moments De Verite. 24.00 Deux Flics Miami. 1.00 Deux Flics Miami. 1.54 Meteo Et Meteo Des Neiges. 1.55 Delta Team. 2.45 M6 Music.

rai uno 7.00 Euronews. 7.30 TG 1. 7.45 Unomattina. 11.40 Tuttobenessere. 12.10 Dieci minuti di. programmi dell'accesso. 12.20 Appuntamento al cinema. 12.25 Che tempo fa. 12.30 TG 1. 12.35 S.O.S. Unomattina. 13.00 La prova del cuoco. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 Casa Raiuno. 17.15-19.45 La vita in diretta. 17.50 TG Parlamento. 18.00 TG 1. 18.10 Che tempo fa. 19.45 L'eredita. 21.00 Telegiornale. 21.35 Il castello. 21.55 Il Commissario Montalbano Il gatto e il cardellino. 23.55 TG 1. 24.00 TV 7. 0.45 Giorni d' Europa. 1.05 Comunicazione politica Messaggi autogestiti. 1.15 TG 1 Notte. 1.35 NonsoloItalia. 1.55 Sottovoce. 2.25 Rai Educational. 3.05 L'occhio che uccide (1959). 4.30 L'aquila della notte. 6.00 Spensieratissima. 6.15 Videocomic. 6.30 Tg1 notte.

rai due 7.15 Sotto i Ponti. 7.35 Gattodaguardia. 7.40 Dalla Cronaca. 7.45 La Voce. 7.55 Anima e Hermes. 8.00-10.45 Go cart mattina. 8.00 L'albero azzurro. 8.30 Gemelle piu' che mai. 8.45 La caccia al tesoro di Yoghi. 9.05 A casa di Gloria. 9.30 Animal crackers. 9.55 Reporter Blues. 10.20 Crescere che fatica. 10.45 Rai Educational. 11.00-12.00 TG 2 Notizie. 11.05 Neon Libri. 11.15 Nonsolosoldi. 11.25 Meteo 2. 11.30 Notizie. 11.45 Medicina 33. 12.00 I Fatti Vostri. 14.00 TG 2 Giorno. 14.30 TG 2 Costume e Societa. 14.50 TG 2 Salute. 15.05 Al Posto tuo. 16.30 L'Italia sul Due. 17.30 Cuori rubati. 18.00 Digimon Tamers. 18.25 Rika Chan. 18.50 TG 2. 19.10 Rai Sport Sportsera. 19.35 Sereno Variabile. 20.05 Streghe. 21.00 Cartoni alle venti. 21.10 I Classici Disney. 21.30 TG2. 21.55 Raisport. Perugia. Calcio: Coppa Italia Quarti di Finale Perugia Juvuntus. 24.00 Chiambretti c'e'. 1.15 TG 2 Notte. 1.40 Neon Libri. 1.50 TG Parlamento. 2.00 Meteo 2. 2.05 Eurogol. 2.50-8.00 RAINotte. 2.50 Tg2 Salute. 3.00 Il giorno dei cristalli. 3.55 Tuttobenessere. 4.25 Cercando cercando. 5.10-5.15 Anima e il Sognare.

tve internacional 7.00 Especial. 7.30 Gente. 8.30 Telediario matinal. 9.00 Tv. educativa: La aventura del saber. 10.00 Telediario matinal. 10.30 Los desayunos de TVE. 11.00 Para gourmets. 11.15 Fotografos. 11.25 Saber vivir. 12.00 Por la manana. 13.25 Espana de cerca. 13.40 La cocina de Karlos Arguinano. 14.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 14.30 Especial. 15.00 Saber y ganar. 15.30 Corazon deinvierno. 16.00 Telediario-1. 16.45 El tiempo. 16.50 Secreto de amor. 17.30 Geminis "venganza de amor". 18.00 Tirame de la lengua.com. 18.30 Las aventuras de sherezade. 19.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 19.30 Panorama. 19.40 Cultura con n. 20.10 Cerca de ti. 21.00 Operacion triunfo. 21.30 Gente. 22.00 Telediario 2. 22.45 El tiempo. 22.50 Cruz y raya.com. 23.20 Esta es mi historia. 1.00 Dias de cine. 2.00 Conciertos de Radio-3. 2.30 Polideportivo. 3.00 Canal 24 horas: Telediario internacional. 3.30-5.00 Futbol 2 division b.

bbc prime 8.00 The Story Makers. 8.15 Bits & Bobs. 8.30 Angelmouse. 8.35 Friends International. 8.40 Really Wild Show Wildest Hits. 9.05 Blue Peter. 9.30 Ready Steady Cook. 10.15 Big Strong Boys. 10.45 Trading up. 11.15 Girls on Top. 11.45 Antiques Roadshow. 12.15 Wildlife. 12.45 Last of the Summer Wine. 13.15 Are You Being Served? 13.45 The Weakest Link. 14.30 Doctors. 15.00 Eastenders. 15.30 Big Strong Boys. 16.00 Girls on Top. 16.30 The Story Makers. 16.45 Bits & Bobs. 17.00 Angelmouse. 17.05 Friends International. 17.10 Superted. 17.20 Really Wild Show Wildest Hits. 17.45 Blue Peter. 18.10 Deep Into the Wild. 18.40 Ready Steady Cook. 19.25 The Weakest Link. 20.10 Casualty. 21.00 Parkinson. 22.00 Brazen Hussies. 23.30 Later with Jools Holland. 0.35 Only Fools and Horses. 1.05 Dinnerladies. 1.35 A Bit of Fry and Laurie. 2.05 Nomads of the Wind. 3.00 The Face Makers Living Proof. 4.00 Painting the World. 4.30 Painting the World. 5.00-5.15 Italianissimo.

bbc world 8.00 BBC News. 8.30 World Business Report. 9.00 BBC News. 9.30 World Business Report. 9.45 Sport Today. 10.00 BBC News. 10.30 Talking Movies. 11.00 BBC News. 11.30 Developing World. 12.00 BBC News. 12.30 Asia Today. 12.45 World Business Report. 13.00 BBC News. 13.30 Hardtalk. 14.00 BBC News. 14.30 World Business Report. 14.45 Sport Today. 15.00 BBC News. 15.30 Talking Movies. 16.00 BBC News. 16.30 Asia Today. 17.00 BBC News. 17.30 Hardtalk. 18.00 BBC News. 18.30 The Car's the Star. 19.00 BBC News. 19.15 World Business Report. 19.30 Developing World. 20.00 BBC News. 20.30 World Business Report. 20.45 Sport Today. 21.00 BBC News. 21.30 Hardtalk. 22.00 BBC News. 22.30 Rough Science 3/6 Time and Transmitters. 23.00 BBC News. 23.30 World Business Report. 24.00 BBC News. 0.30 Correspondent. 1.00 BBC News. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 BBC News. 2.30 Hardtalk. 3.00 BBC News. 3.30 Click Online. 4.00 BBC News. 4.30 Correspondent. 5.00 BBC News. 5.30 Asia Today. 5.45 World Business Report. 6.00 BBC News. 6.30 Fast Track. 6.45 Holiday. 7.00 BBC News. 7.30 Talking Movies.

eurosport 9.30 Lumilautailu: FIS World Cup Stoneham Kokanee Kanada. 10.00 Ralli: MM-kilpailu Monte Carlo. 10.30 Tennis: Grand Slam turnaus Australian Open Melbourne. 14.00 Taitoluistelu: EM-kilpailu Malmo Ruotsi. 14.45 Ampumahiihto: World Cup Antholz Italia. 16.30 Taitoluistelu: EM-kilpailu Malmo Ruotsi. 18.00 Mahakelkkailu: World Cup St Moritz Sveitsi. 20.00 Taitoluistelu: EM-kilpailu Malmo Ruotsi. 23.30 Tennis: Grand Slam turnaus Australian Open Melbourne. 0.30 Uutiset. 0.45 Jäärata-ajot: Andros Trophy Villard de Lans Ranska. 1.15 Ralli: MM-kilpailu Monte Carlo. 1.45 Trial: MM-hallikilpailu Englanti. 2.45 Uutiset. 3.00 Tennis: Grand Slam turnaus Australian Open Melbourne.

mtv nordic 7.00 Non Stop Hits. 11.00 Top 10 at Ten Glamour. 12.00 MTV:New. 13.00 Non Stop Hits. 15.00 Bytesize. 16.00 MTV Access. 17.00 Re:Action. 18.00 The Fridge. 19.30 Celebrity Death Match. 20.00 Dance Floor Chart. 21.00 Sisqo's Shakedown. 22.00 MTV Accelerate. 23.00 The Osbournes. 23.30 Jackass. 24.00 Partyzone. 2.00 Bytesize. 3.00 Night Videos. 6.00 Non Stop Hits.

vh1 7.00 Vh1 Hits. 11.00 Then & Now. 12.00 Garbage: Top 10. 13.00 Behind the Music Anniversary Special. 13.30 Vh1 Hits. 14.00 So 80s. 15.00 Vh1 Hits. 18.00 So 80s. 19.00 The Album Chart Show Vh1. 20.00 Vh1 Hits. 21.00 Then & Now Vh1. 22.00 Behind the Music Anniversary Special. 22.30 Pop up Video. 23.00 The Rise & Rise of Motley Crue. 24.00 Friday Rock Videos. 3.00 Chill out. 4.00 Vh1 Hits.

E!

8.00 Tositarinoita Hollywoodista: James Bacon: Hollywood Confidential. 9.00 Kuuluisuuden kuva: Kelsey Grammer. 10.00 Leikkaamatta: Harrison Ford. 10.30 Tositarinoita Hollywoodista: Janis Joplin. 12.00 Kulissien takana: Deuces Wild. 12.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Judy Holliday. 19.00 Tositarinoita Hollywoodista: Andrew "Dice" Clay. 20.00 Mysteerioita ja skandaaleja: Robert Mitchum. 20.30 TV Tales: Friends. 21.00 Julkkiselämää: Meg Ryan. 22.00 TV Tales: Saturday Night Live. 23.30 Tositarinoita Hollywoodista: James Bacon: Hollywood Confidential. 0.30 E! Mittaa pulssin: Denver, Colorado. 1.30 Kuuluisuuden kuva: Kelsey Grammer. 2.30 Mysteerioita ja skandaaleja: Robert Mitchum. 3.00 Polttopiste: Scooby Doo. 4.00 Julkkiselämää: Meg Ryan. 5.00 Mysteerioita ja skandaaleja: Robert Mitchum. 5.30 E! Mittaa pulssin: Denver, Colorado. 6.30 TV Tales: Saturday Night Live.

discovery channel 10.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja: Jakso 10. 10.25 Rex Huntin kalastusseikkailuja: Jakso 24. 10.55 Kaupunkitaksit II: Miami. 11.20 Uskomattomat koneet: Supernäkö. 12.15 Luontoretki: Richard Dreyfuss Galapagoksen arvoitus. 13.10 Pohjoisen lumous: Siperia Kauhujen väylä. 14.05 Aikaan jäätyneet: Ikuiset muumiot. 15.00 UFO jalat maassa: Unelmien maa. 16.00 Maailmanmatkaaja: Havaiji. 17.00 Uskomattomat koneet: Muskeliveneet. 18.00 Rex Huntin kalastusseikkailuja: Jakso 11. 18.30 Rakennetaan kopteri: Jakso 9. 19.00 Myrskyvoimaa: Tulva. 20.00 Time Team: Richmond. 21.00 Kaupunkitaksit II: Bombay. 21.30 Rakennetaan kopteri: Jakso 10. 22.00 Vakoojamestari: Jakso 4. 23.00 Rikos selviää: Noppamies. 23.30 Musta museo: Jakso 1. 24.00 Trauma: Elämää poliklinikalla III: Newarkin ritarit. 1.00 Uskomattomat koneet: Uskomattomat robotit. 2.00 Taistelukenttä : Leningrad (Osa 1). 3.00 Time Team: Richmond. 4.00 Lentävät cowboyt.

tcm 21.00 .tick.tick.tick.(1970) (93). 23.00 Coma (1978) (113). 0.55 The Last Run (1971) (92). 2.30 Brewster Mccloud (1970) (101). 4.15 Children Of The Damned (1964) (86). 5.45 The Unholy Three (1930) (72).

canal+ 8.00 Glen Mills kuria ilman kaltereita (USA 2000) (49). 8.50 Dude, Where's My Car (USA 2000) (80). 10.15 1+2 (Taiwan/Japani 2000) (166). 13.05 Dummy (USA 2002) (89). 14.35 South Park: Asspen (USA 2002) (22). 15.00 American Embassy: 6. jakso (USA 2002) (41). 15.45 Bruno (USA 2000) (108). 17.30 Perilous (USA 2000) (90). 19.05 Sarafina (USA 1992) (95). 21.00 At klappe med een hånd (Tanska 2001) (81). 22.25 Eläintohtori 2 (USA 2001) (90). 23.50 A Twist of Faith (Kanada 1999) (90). 1.25 Vegas or Bust (USA 2000) (83). 2.50 Exit Wounds (USA 2001) (97). 4.30 Robert Ressler sarjamurhaajan profiloija (USA 2000) (52). 5.25 The Guilty (Englanti 2000) (107). 7.25-7.55 The House That Jack Built: Dogs Don't Wear Hats (Englanti 2002) (29).

canal+ kulta 8.00 Little Tony (Hollanti 1998) (92). 9.35 Without Dressing (Espanja 2001) (23). 10.00 Rockyn ja Bullwinklen seikkailut (USA 2000) (88). 11.30 The Shield: Dawg Days (USA 2002) (43). 12.15 Sweet November (USA 2001) (115). 14.15 Short Cuts: Stop Motion (USA 2001) (37). 14.55 In His Life: The John Lennon Story (USA 2000) (84). 16.20 Paluu Algeriaan (Ranska 2000) (110). 18.15 Vihollinen porteilla (USA 2001) (125). 20.25 Road Trip (USA 2000) (89). 22.00 Lara Croft Tomb Raider (USA 2001) (96). 23.40 Pipe Dream (USA 2002) (89). 1.15 Sodan kukat (Ranska 2000) (126). 3.25 South Park: Freak Strike (USA 2002) (26). 3.50 Sisarpuolet (Venäjä 2001) (83). 5.15-6.41 Bingo (Iso-Britannia 2000) (86).

canal+ sininen 16.00 The Shield: Our Gang (USA 2002) (44). 16.50 Billy Elliot (Iso-Britannia 2000) (120). 18.40 Salaisuuksia ja valheita (Iso-Britannia/Ranska 1996) (142). 21.00 The Shield: Pilottijakso (USA 2002) (44). 21.50 The House That Jack Built: Ben (Englanti 2002) (29). 22.20 Spirit (USA 2001) (88). 23.50 Ocean Men Challenge in the Deep (Saksa 2001) (78). 1.15 Turbulenssi 3: Tappavaa metallia (USA 2001) (92) (16:9). 2.50-4.12 La Collectionneuse (USA 2001) (82).

tv 1000 7.10 Sunshine (Kanada/Unkari 1999) (173). 10.10 Betsyn häät (USA 1990) (91). 11.40 8 sekuntia kuolemaan (USA 2000) (102). 13.30 High Fidelity (USA 2000) (98). 15.20 Elämää oppimassa (USA 1999) (92). 17.00 Hurricane (USA 1999) (140). 19.20 Charlien enkelit (USA 2000) (95). 21.00 Valomerkin jälkeen (USA 2001) (89). 22.30 Famous: Angelina Jolie (25). 23.00 Original Sin perisynti (USA 2001) (112). 1.00 Lustgården (Ruotsi 2001).Erotiikka (140). 3.20 Black and White (USA 1999) (96). 5.00 Pahuuden kartano (USA 1999) (90). 6.30 Dead London (20). 6.50 Stigma (8).

cinema 8.00 Final Run tuhon juna (Kanada 1999) (87). 9.30 Famous: Hugh Grant (25). 10.00 Life-Size (USA 2000) (85). 11.25 On the Set (25). 12.00 Anja ja Viktor (Tanska 2001) (90). 13.35 Famous: Renee Zellweger (25). 14.00 Hessu Hopo rampin rämäpää (USA 2000) (76). 15.20 What Makes a Family (USA 2001) (88). 16.50 Mom's Got A Date With A Vampire (USA 2000) (80). 18.10 Kovat kundit (USA 2000) (84). 19.35 Famous: Russell Crowe (25). 20.00 Nopein ase voittaa (USA 1995) (104). 22.00 8 sekuntia kuolemaan (USA 2000) (102). 24.00 The Snitch ilmiantaja (USA 2000) (91). 1.35 Famous: Julia Roberts (25). 2.00 Raja tuntemattomaan (USA 1990) (110). 3.50 Vaarallinen viettelys (USA 2000) (89). 5.20 Pähkähullu perhe (Englanti 2001) (89). 6.50 Purpose (USA 2002) (96).

sky news 24 h brittiläinen uutiskanava.

cnn 24 h amerikkalainen uutiskanava.

cnbc 24 h amerikkalainen talouskanava.

bloomberg tv 24 h amerikkalainen talouskanava.

cartoon network Piirrosfilmejä klo 7-21.

fox kids Lastenohjelmia klo 7-18.

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    2. 2

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    3. 3

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    4. 4

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Keihäslegenda Seppo Räty palkittiin veikeällä summalla – liittyy hirmukiskaisuun

    7. 7

      Suojelupoliisi haluaa perustaa vakoilukoulun – Supo ja Puolustusvoimat tarvitsevat 130 uutta työntekijää tiedustelulakeja toteuttamaan

    8. 8

      Helsingissä rytisee nyt pelti, märkä lumi kaatanut kymmeniä puita – kolareita eri puolilla Suomea

    9. 9

      Espoon ja Vantaan bussilinjoja saatetaan joutua katkaisemaan lumen takia – Espoossa yhä lähes 5 000 taloutta ilman sähköä

    10. 10

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    11. Näytä lisää
    1. 1

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    2. 2

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    3. 3

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    4. 4

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    7. 7

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    8. 8

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    9. 9

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    10. 10

      Potilas ohjattiin päivystyksestä sydänfilmiin Vantaalla, parkkisakko mätkähti – Viranomainen tiukkana: Sakon saa anteeksi ”jos joutuu tyyliin suoraan leikkaussaliin”

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    6. 6

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    7. 7

      Kyykky on tämän hetken kovin hitti – Tätä Mariah Careyn kyykkyasentoa on vaikea päihittää, ja siksi fanit rakastavat sitä

    8. 8

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    9. 9

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    10. 10

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    11. Näytä lisää