fst 17.45Kortnytt. 17.46Uida voi... - Kotimaa | HS.fi

fst 17.45Kortnytt. 17.46Uida voi...

3.7.2003 3:00

fst 17.45Kortnytt.

17.46Uida voi toisinkin.

18.10Oppåner å hitådit - musiikkivideo.

18.15TV-nytt.

18.35Kiehtova Afrikka.

19.00Kesäkokit.

19.30Lukuonni.

20.00-20.59Laulun lumoissa.

23.20-23.29Kvällsnytt.

yle24 4.00Uutisikkuna.

7.00-9.14Ykkösen aamu-tv.

10.00-10.08Euronews.

11.00-11.04Tv-uutiset.

12.00-12.08Euronews.

13.00-13.08Euronews.

14.00-14.08Euronews.

15.00-15.04Tv-uutiset.

16.00-16.08Euronews.

17.00Tv-uutiset.

17.15-17.44Tänään otsikoissa.

18.00Tv-uutiset.

18.15Sää.

18.20Viittomakieliset uutiset.

18.30Tänään otsikoissa.

19.00Euronews.

19.10Kulttuuriuutiset.

19.20SVT uutiset.

19.30Pohjois-Suomen uutiset.

19.40Keski-Suomen uutiset.

19.50Lounais-Suomen uutiset.

20.00Euronews.

20.10Uudenmaan uutiset.

20.20Hämeen uutiset.

20.30Tv-uutiset ja sää.

20.55Urheiluruutu.

21.05Kulttuuriuutiset.

21.1560 Minutes.

22.00Tv-uutiset, sää ja urheilu.

22.15Uudenmaan uutiset.

22.25Hämeen uutiset.

22.35Lounais-Suomen uutiset.

22.45Keski-Suomen uutiset.

22.55Pohjois-Suomen uutiset.

23.05Tv-uutiset.

23.15SVT uutiset.

23.25Kulttuuriuutiset.

23.30City Folk.

24.00Tv-uutiset.

0.05-3.59Uutisikkuna.

yle teema 4.00-19.59Teematieto.

20.00Retkiä Brasiliaan.

20.30Brasilian rytmejä.

21.00Prisma: Sään armoilla.

21.50Tempo: Disco.

21.55Kulttuuriuutiset.

22.00Aikamatka kartanoelämään.

22.50Amargosa.

0.25-3.59Teematieto.

urheilukanava 13.00Putti-mobiilipeli.

15.00Urheiluchat.

17.30Pelistudio.

18.00Urheiluchat.

19.00Golfia: European Tour 2003, Smurfit European Open.

21.00Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin arvonta.

21.05Golfia: European Tour 2003, Smurfit European Open.

22.10Olympiamitalistit: Emil Väre, painija.

22.15Ravi-tv.

22.45NBA Action -makasiini.

23.15-2.00Urheiluchat.

nelonen plus 18.00-20.30Tennistä: Wimbledon.

subtv 6.00Sub chat.

11.00Water War 2.

12.00Zap.

14.00Astronautti.

16.00FusionX.

18.00DragonBall Z.

18.25Late Night with Conan O'Brien.

19.10Sessions.

19.40Täydellistä elämää.

20.05Taka-ajatuksia.

20.30Frendit.

20.55ATB: I don't wanna stop.

21.00Iron chef.

21.45Pilanpäiten.

22.00Pimeyden sydän.

22.50Big Brother.

23.20Late Night with Conan O'Brien.

0.05Sessions.

0.35Räsypokka.

0.55Kameleontti.

1.40Tosielämää Havaiji.

2.05DragonBall Z.

2.30Taka-ajatuksia.

2.55-6.00Sub chat.

moontv Kanava on lopettanut lähetyksensä.

SVT EUROPA 7.30SVT Morgon.

10.15Bolibompa: Badeboda Bo.

10.20Bolibompa: Spegel, spegel.

10.45Programtablå.

11.00Rapport.

11.03Nyhetstelegram från SVT Text.

13.00Rapport.

13.10-13.55Uppdrag Bryssel.

14.00Rapport.

14.03Programtablå.

14.10Nyhetstelegram från SVT Text.

15.45Det perfekta barnet.

16.15Landet runt.

17.00Rapport.

17.05Programtablå.

17.20La regina di Turku - Drottningen av Åbo.

17.50Tusenårsresan.

18.40Nyhetstecken.

18.45Sommartorpet.

19.15Inför Europafinal för unga dansare.

19.30Rapport.

19.3324 Torsdag.

20.00-20.15Rätt i rutan.

20.20Regionala nyheter.

20.30Rapport.

21.00Uppdrag granskning - vad hände sen?

22.00Fasadklättraren.

23.00Sportnytt.

23.15Regionala nyheter.

23.25A-ekonomi.

23.30Push up.

24.00Lekestue.

0.30Debatt.

1.30Programtablå.

1.40-7.3024.

SVT1 7.30SVT Morgon.

10.15-11.15Badeboda Bo.

13.00Rapport.

13.10-13.55Uppdrag Bryssel.

16.15Landet runt.

17.00Rapport.

17.05-17.30För kärleks skull.

17.55Tusenårsresan.

18.45Sommartorpet.

19.15Inför Europafinal för unga dansare.

19.30Richard Scarrys äventyrsvärld.

19.55Runt på vår runda jord.

20.00Rätt i rutan.

20.15Treasure.

20.30Rapport.

21.00Uppdrag granskning - vad hände sen?

22.00Fasadklättraren.

23.00Debatt.

24.00Rapport.

0.10Inför Europafinal för unga dansare.

0.25-3.00Golf US Open damer.

SVT2 18.40Nyhetstecken.

18.45Uutiset.

18.55Regionala nyheter.

19.00Aktuellt.

19.15Star Trek: Enterprise.

20.00Bara på skoj.

20.20Regionala nyheter.

20.30Sex rum & kök.

20.55Leunig.

21.00Bokbadet.

21.30Det nya Sverige: Raggarliv.

22.00Aktuellt.

22.30Bosse bildoktorn.

23.00Sportnytt.

23.15Regionala nyheter.

23.25A-ekonomi.

23.30Push up.

24.00Lekestue.

0.30-1.30K Special: William Kentridge.

TV4 6.59Nyhetsmorgon.

10.30Pokemon.

10.50Sunset Beach.

11.35Sunset Beach.

12.25Hem till gården.

12.50Hem till gården.

13.15Skilda världar.

13.45Dagens rätt.

13.55Pussel.

14.50Dangerfield.

15.45Ordjakten.

16.45Tillbaka till Aidensfield.

17.45Oprah Winfrey Show.

18.35Jeopardy!

19.05Keno.

19.10Lokala nyheter.

19.25Vädret.

19.30Nyheterna.

19.55Ekonominyheterna.

20.00Sommarvädret.

20.05Dr Phil.

21.00Vingården.

21.20Nigella - en smak av sommar.

21.50Mordkommissionen.

22.55Lokala nyheter.

23.00Nyheterna.

23.15Sporten.

23.25Vädret.

23.30Chicago Hope.

0.25En förläggares mardröm.

0.55Arkiv X.

1.45Inget är heligt.

2.30Kvinnofängelset.

3.20Nationalsången.

VIRON TV 15.58Ohjelmatietoja.

16.00Deutsche Welle.

16.30Ma France. Euroopan ihmeellinen luonto.

17.00Uutiset.

17.05Me tulemme Tallinnasta! Jõgevanmaa 2.

17.55Jalkapallon Baltian turnaus: Viro-Liettua. Suora lähetys Valgasta. Erätauolla Venäjänkieliset uutiset.

19.00Jalkapallo-ottelu jatkuu.

20.05Bingo!

21.00Uutiset. Sää. Urheilu.

21.30Lain ulkopuolella. Venäläinen dokumenttisarja.

22.00National Geographic esittää: Air Force One (USA 2001).

22.55Tanssin historia. Ranskalainen dokumenttisarja.

23.47Ohjelmatietoja.

NTV MIR 7.00Tänään. Uutismakasiini.

7.10Aamu-TV.

10.00Edgar Allan Poen tarinat: Mies vahakabinetissa (The Tomb of Ligeia).

11.00Tänään.

11.30Neuvostojen maa.

12.30Avomielinen tunnustus.

13.05Ikkunat 2.

14.00Tänään.

14.35Dominon periaate.

16.00Tänään.

16.30Sanaleikki. Komediasarja.

17.05Juudaksen vaimo. Draamasarja.

18.00Tänään.

18.30Vastakkain.

19.00Paroni. Venäläinen rikossarja.

21.00Maa ja maailma. Päivän kooste.

21.40Ikkunat 2.

22.35Seitsemän ystävää. Komediasarja.

23.35Etsivä Julie Lescaut.

1.15Tänään.

1.35Gordon.

2.25Juudaksen vaimo.

ORT INTERNATIONAL 7.00Uutiset.

7.05Hyvää huomenta.

8.00Uutiset.

8.15Hyvää huomenta.

8.55Derrick.

10.00Rakkauden maa, toivon maa.

11.00Uutiset.

11.15Suuri pyykkipäivä.

12.10Nuoret.

12.50Matkailukerho.

13.30Epäjumalat: Tamara Globa.

14.00Uutiset.

14.15Kulissien takana.

15.15Kun kaikki ovat kotona.

15.55Pietarin salaisuudet.

17.00Uutiset.

17.20Suuri pyykkipäivä.

18.20Aikamme sankari.

19.00Rakkauden maa, toivon maa.

20.00Vremja.

20.35Kulissien takana.

21.35Haluatko miljonääriksi?

22.35Viides kulma.

23.35Siivet.

0.10Vremja.

0.35Nerot ja rikolliset.

1.05Apologia.

1.45Pietarin salaisuudet.

DEUTSCHE WELLE 8.00Journal (d).

8.30euromaxx (deutsch) Leben und Kultur in Europa.

9.00Journal (e).

9.30Treasures of the World.

9.45Treasures of the World.

10.00Journal (d).

10.30Europa Aktuell.

11.00Journal (e).

11.30euromaxx (englisch) Lifestyle Europe.

12.00Journal (d).

12.30Im Focus.

13.00Journal (e).

13.30People and Politics.

14.00Journal (d).

14.30euromaxx (deutsch) Leben und Kultur in Europa.

15.00Journal (e).

15.30Treasures of the World.

15.45Treasures of the World.

16.00Journal (d).

16.30Europa Aktuell.

17.00Journal (e).

17.30euromaxx (englisch) Lifestyle Europe.

18.00Journal (d).

18.30Kino (deutsch) Das Deutsche Filmmagazin.

19.00Journal (e).

19.30People and Politics.

20.00Journal (d).

20.30euromaxx (deutsch) Leben und Kultur in Europa.

21.00Journal (e).

21.30In Focus.

22.00Journal (d).

22.30Made in Germany (deutsch) Das Wirtschaftsmagazin.

23.00Journal (e).

23.30euromaxx (englisch) Lifestyle Europe.

24.00Journal (d).

0.30Kino (deutsch) Das Deutsche Filmmagazin.

1.00Journal (e).

1.30European Journal.

2.00Journal (d).

2.30euromaxx (deutsch) Leben und Kultur in Europa.

3.00Journal (e).

3.30In Focus.

4.00Journal (d).

4.30Made in Germany (deutsch) Das Wirtschaftsmagazin.

5.00Journal (e).

5.30euromaxx (englisch) Lifestyle Europe.

6.00Journal (d).

6.30Kino (deutsch) Das Deutsche Filmmagazin.

7.00Journal (e).

7.30European Journal.

RTL 7.00Punkt 6.

8.00Unter uns.

8.30Gute Zeiten, schlechte Zeiten.

9.05Shop.

10.00Punkt 9.

10.30Mein Baby.

11.00Dr. Stefan Frank - Der Arzt, dem die Frauen vertrauen.

12.00Familien duell.

12.30Familien duell.

13.00Punkt 12.

14.00Die Oliver Geissen Show.

15.00Das Strafgericht.

16.00Das Familiengericht.

17.00Das Jugendgericht.

18.00Hör mal, wer da hämmert!

18.30Unter uns.

19.00Guten Abend.

19.30Exclusiv - Das Star-Magazin.

19.45Aktuell.

20.10Explosiv - Das Magazin.

20.40Gute Zeiten, schlechte Zeiten.

21.15Columbo: Selbstbildnis eines Mörders.

23.10Die Wache.

0.10Players.

1.00Nachtjournal.

1.30Golden Girls.

2.00Hör mal, wer da hämmert!

2.30Das Familiengericht.

3.20Die Oliver Geissen Show.

4.10Nachtjournal.

4.35Shop.

5.20Das Jugendgericht.

6.10Life! - Die Lust zu leben.

3SAT 7.55Anders fernsehen.

8.00Alpenpanorama.

10.00Zeit im Bild.

10.05Kulturzeit.

10.45Nano.

11.15B. Trifft .

12.15Wortwechsel.

12.45Slowenien Magazin.

13.10Stadt - Land - Österreich.

14.00Zeit im Bild.

14.15Recht brisant.

14.45Zeit-TV.

15.15Victoria von Schweden.

16.00On the Road.

16.45Alligator-Alarm in Florida.

17.00Die Natur der Schlange.

17.30Die Menschheitsformel.

18.15Ländermagazin.

18.45Schweizer Tagesschau.

18.55Schweizweit.

19.0037 Grad: Auf ins neue Leben.

19.30Nano.

20.00Heute.

20.20Kulturzeit.

21.00Tagesschau.

21.15Pauline am Strand.

22.45Sein letzter Auftrag.

23.00Zeit im Bild 2.

23.25Rote Küsse.

1.1010 vor 10.

1.35Seitenblicke.

1.40Nano.

2.10Kulturzeit.

2.50Slowenien Magazin.

3.15Ländermagazin.

3.45On the Road.

4.25-4.30Anders fernsehen.

ARTE 15.00Hippokrates.

15.30Das Forum der Europäer.

16.15Viel Glück, meine Tochter 16:9.

17.15360 - Die Geo-Reportage.

17.45Kreativ - Künstler hautnah.

18.15Hand aufs Herz 16:9.

20.00Voyages, Voyages.

20.45ARTE Info/ARTE Meteo.

21.15Der Sheriff von Mexico City.

21.45M.A.S.H.

23.35Mutter Courage und ihre Kinder 16:9.

2.20Nach dem Regen 16:9.

3.50Mondsturz.

3.56Sendepause.

TV5 5.00TV5, le Journal.

5.30Reflets Sud.

6.30Outremers.

7.00TV5, le Journal.

7.30Telematin.

8.55Questions Autour du Monde.

9.00JT Radio Canada.

9.30Autant Savoir.

10.00TV5 Infos.

10.05Zig Zag Cafe.

11.00TV5 le Journal.

11.20Double Je.

13.00TV5 Infos.

13.05Droit de Cite.

13.55Questions Autour du Monde.

14.00Journal RTBF.

14.30La Cible.

15.00TV5, le Journal.

15.30La Dictee des Ameriques 2003.

17.20TV5 le Journal.

17.30Le Journal de L'eco.

17.35Arte Reportage.

18.00TV5 Infos.

18.05Pyramide.

18.30Questions pour un Champion.

19.00TV5, le Journal.

19.25La Fete du Canada - 2003.

21.00TV5 Infos.

21.05Decouverte.

21.30Journal de France 2.

22.00A Qui Profite le Crime.

22.55Questions Autour du Monde N_3.

23.00TV5, le Journal.

23.30Les Gens Normaux N'ont Rien D'exceptionnel.

1.05Journal TSR.

1.35JTA.

1.45TV5, L'invite.

1.55Un Jeu, Beaucoup, Passionnement.

3.00TV5, le Journal.

3.20La Riviere Esperance.

F2 6.40Un livre.

6.40Chut ! Deconseille Aux Adultes.

7.30Telematin.

9.30Un livre.

9.35Des jours et des vies.

10.00Amour, gloire et beaute.

10.25Karrement Deconseille Aux Adultes.

12.05Friends.

12.25Rayons X.

12.30Flash info.

12.40Les Z'Amours.

13.15Pyramide.

13.50Rapport du Loto.

13.55Un cour qui bat.

13.55Meteo 2.

14.00Journal de 13h.

14.45Meteo 2.

14.50Inspecteur Derrick.

15.55Le Renard.

16.55Un livre.

17.00Brigade des mers.

17.55Des chiffres et des lettres.

18.25La Cible.

19.05Urgences.

19.55On a tout essaye.

20.45Objectif Terre.

20.45Meteo 2.

20.50Un gars, une fille.

21.00Journal de 20h.

21.45Meteo 2.

21.50Point route.

21.50Reperes securite.

21.55Les 100 ans du Tour de France.

0.05Une mesure d'avance.

1.40Journal de la nuit.

1.55Meteo 2.

2.00Les Soprano.

2.50Un parcours algerien.

4.2024 heures d'info.

4.35Meteo 2.

4.40Les Nuits sauvages.

5.30Programmes Urti.

6.0524 heures d'info.

6.20Meteo 2.

RAI UNO 7.00Euronews.

7.30TG 1.

7.45Unomattina Estate.

8.00TG 1.

8.30TG 1 LIS.

9.00TG 1.

10.00TG 1.

10.30TG 1 Flash.

10.45Dieci minuti di. programmi dell'accesso.

11.00Film.

12.30TG 1.

12.35Che tempo fa.

12.40Appuntamento al cinema.

12.45La strada per Avonlea: Il violino di Gus.

13.35La Signora del west.

14.30Telegiornale.

15.00TG 1 Economia.

15.05L'ispettore Derrick: 16.05Film.

17.50TG Parlamento.

17.55Che tempo fa.

18.00TG 1.

18.10La Signora in giallo: 18.55Un medico in famiglia 1.

18.55Giulio Scarpati e Lino Banfi in.

19.45Azzardo.

21.00Telegiornale.

21.35Definire.

21.55Film.

23.10TG 1.

23.30Premio Strega - Speciale Porta a Porta.

24.00TG 1 Notte.

0.10NonsoloItalia.

0.30A cura del TG 1 e con la collaborazione di Rai News 24.

1.00Che tempo fa.

1.30Sottovoce.

2.40Rai Educational Internet Cafe.

3.10C'e una spia nel mio letto.

5.35La Sberla.

6.20Homo Ridens.

6.40TG 1 notte.

RAI DUE 8.00Renada.

8.10Adorabili pesti.

8.15Bu Bu Cha Cha.

8.40George Shrinks.

9.10Tommy e Oscar.

9.35Teletubbies.

10.00Cocco Bill.

10.15Braccio di ferro.

10.20E vissero infelici per sempre.

10.45Due per Tutti.

11.15Rai Educational Un mondo a colori - magazine.

11.30TG 2 Notizie.

11.35Costume e Societa' 11.45Neon Libri.

11.55Meteo 2.

12.00Notizie.

12.15Mezzogiorno Italiano.

14.00TG 2 - Giorno.

14.30TG 2 Costume e Societ.

14.50TG 2 Medicina 33.

15.05Incantesimo.

16.10Ancora una volta.

17.00Popular.

17.30Bubusette.

18.00Art Attack.

18.25Sorriso d'argento.

18.50TG 2.

19.00Rai Sport Sportsera.

19.20Seven Days.

20.05Practice - Professione Avvocati: 21.00Eureka.

21.25Eureka.

21.30TG 2 -20.30.

21.55Eureka.

22.00Alias.

23.40Film.

1.30TG 2 Notte.

1.55Neon Libri.

2.05TG Parlamento.

2.15Meteo 2.

2.20Biliardo.

2.35Nikita.

3.10Rainotte.

TVE INTERNACIONAL 7.00Terra nostra.

8.30Telediario matinal.

10.30Los desayunos de TVE.

11.00La cocina de Karlos Arguinano.

11.30Tirame de la lengua.com.

12.00Por la manana.

14.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

14.30El escarabajo verde.

15.00Saber y ganar.

15.30Corazon de verano.

16.00Telediario-1.

16.45El tiempo.

16.50Gata salvaje.

17.30Geminis "venganza de amor" 18.00Barrio sesamo.

18.30Factoria ratonil perez.

19.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

19.30La botica de la abuela.

19.45Letra a letra.

20.10Cerca de ti.

21.00Gente.

22.00Telediario-2.

22.45El tiempo.

22.50Cuentame como paso.

23.50El show de flo.

1.30Tendido cero.

2.30Polideportivo.

3.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

3.30Cuando seas mia.

5.00Saber y ganar.

5.30El escarabajo verde.

6.00El universo escondido.

6.30Flamenco.

BBC PRIME 7.00Japanese Language and People.

7.30Goal.

8.00Smarteenies.

8.15Playdays (set 5).

8.35Angelmouse.

8.40Steps to the Stars.

9.05Get Your Own Back.

9.30Big Strong Boys.

10.00Trading up.

10.30Antiques Roadshow.

11.00Ready Steady Cook.

11.45Changing Rooms.

12.15Vets in Practice.

12.45Bergerac.

13.45The Weakest Link.

14.30Doctors.

15.00Eastenders.

15.30Big Strong Boys.

16.00Passport to the Sun.

16.30Smarteenies.

16.45Playdays (set 5).

17.05Angelmouse.

17.10Steps to the Stars.

17.35Get Your Own Back.

18.00Wildlife.

18.30The Weakest Link.

19.15Ready Steady Cook.

20.00Home Front in the Garden.

20.30Doctors.

21.00Eastenders.

21.30Friends Like These.

22.30Shooting Stars.

23.00Red Dwarf IIi.

23.30The Young Ones.

24.00Casualty.

0.50Holby City.

2.00Mind of a Murderer.

3.00Contact.

4.00Hajj - Journey of a Lifetime.

5.00The Money Programme.

5.30Disaster.

6.00Ou S195.

6.50Ou Sounds.

BBC WORLD 7.00BBC News.

7.30World Business Report.

8.00BBC News.

8.30World Business Report.

9.00BBC News.

9.30World Business Report.

9.45Sport Today.

10.00BBC News.

10.30Fast Track (r).

10.45Holiday (r).

11.00BBC News.

11.30Hardtalk (r).

12.00BBC News.

12.30Europe Direct (r).

13.00BBC News.

13.30Asia Today.

13.45World Business Report.

14.00BBC News.

14.30Hardtalk (r).

15.00BBC News.

15.30World Business Report.

15.45Sport Today.

16.00BBC News.

16.30The Talk Show (r).

17.00BBC News.

17.30Asia Today.

18.00BBC News.

18.30Hardtalk (r).

19.00BBC News.

19.15World Business Report.

19.30Talking Movies (r).

20.00BBC News.

20.30World Business Report.

20.45Sport Today.

21.00BBC News.

21.30Hardtalk (r).

22.00BBC News.

22.30Click Online.

23.00BBC News.

23.30World Business Report.

24.00BBC News.

0.30Life.

1.00BBC News.

1.30World Business Report (r).

1.45Asia Today.

2.00BBC News.

2.30Hardtalk (r).

3.00BBC News.

3.30Talking Movies (r).

4.00BBC News.

4.30-5.00Life (r).

EUROSPORT 9.30Purjehdus: Sailing World.

10.00Ratsastus: Samsung Nations Cup. Drammen, Norja.

11.00Jalkapallo: World Cup Classics. Argentiina-Hollanti.

12.00Jalkapallo: Confederations Cup. Ranska.

13.30Yleisurheilu: IAAF Super Grand Prix. Lausanne, Sveitsi.

15.30Jalkapallo: UNICEF vs. Rest of the World.

17.30Seikkailu-urheilu: X-Adventure Raid Series.

18.00Jalkapallo: Copa Libertadores.

20.00Jalkapallo: UEFA Champions League.

21.00Sumo: Grand Sumo -turnaus (Basho).

22.00Jalkapallo: Näytösottelu Bordeaux Allstars-Marokko.

24.00Uutiset.

0.15Jalkapallo: Copa Libertadores.

2.15Uutiset.

MTV NORDIC 7.00Turn on.

7.25News.

7.30Turn on.

7.55News.

8.00Turn on.

8.25News.

8.30Turn on.

8.55News.

9.00Turn on.

9.203 from 1.

9.30Turn on.

9.55News.

10.00Turn on.

10.25News.

10.30Turn on.

10.55News.

11.00Top 10 at Ten French Hip Hop.

12.00The Real World.

12.30Taildaters.

13.00Tune in.

13.203 from 1.

13.55News.

14.00Tune in.

14.25News.

14.30MTV:New.

15.00MTV Access.

15.55News.

16.00Making the Video Alanis Morissette.

16.30The Osbournes Bleeped.

17.00Trl.

18.00European Top 20.

19.00Up North.

20.00MTV:New.

20.30Becoming Pink.

21.00Dirty Sanchez.

21.30Dismissed.

22.00The Real World.

22.30Diary of Backstreet Boys.

23.00Andy Dick.

23.30Jackass.

24.00Drop out.

1.00Alternative Nation.

2.00-6.55Drop out.

E!

8.00Tositarinoita Hollywoodista: Miss Hollywoodin murha.

9.00Julkkiselämää: Destiny's Child.

10.00Polttopiste: Hollywoodin villieläimet.

11.00Tositarinoita Hollywoodista: Dorothy Stratten.

12.30Mysteerioita ja skandaaleja: Murha mykkäfilmissä.

19.00Tositarinoita Hollywoodista: Miss Hollywoodin murha.

20.00Kuuluisuuden kuva: Elle MacPherson.

21.00E! Mittaa pulssin: Ibiza.

22.00Tositarinoita Hollywoodista: The Monkees.

23.30Mysteerioita ja skandaaleja: Jerry Geisler.

24.00Tositarinoita Hollywoodista: Ville Vallaton.

1.00E! Mittaa pulssin: Runway.

2.00Julkkiselämää: Destiny's Child.

3.00Leikkaamatta: Sylvester Stallone.

3.30Lähikuva: Diane Warren.

4.00-5.00Kuuluisuuden kuva: Elle MacPherson.

DISCOVERY CHANNEL 10.00Koukussa kalastukseen.

10.25Rex Huntin kalastusseikkailuja.

10.55Turbo.

11.20Uskomattomat koneet.

12.15Maailmanmatkaaja.

13.10Muinaisia salaisuuksia.

14.05Muuttuneet valtiomiehet.

15.00Defcon 2.

16.00Maailmanmatkaaja.

17.00Uskomattomat koneet.

18.00Rex Huntin kalastusseikkailuja.

18.30Rakennetaan kopteri.

19.00Andien Atlantis.

20.00Salaisuuksia, valheita ja atomivakoojia.

21.00Diagnoosi tuntematon.

22.00Rikostutkijat.

23.00FBI-kansiot.

24.00Syyttäjät.

1.00Waco.

2.00Taistelukenttä.

3.00Ihmisten vuosisata.

4.00Lähetys päättyy.

HALLMARK 7.00Song of Hiawatha, the.

8.45Freak City.

10.30Reason for Living: The Jill Ireland Story.

12.15Jim Henson's Jack and the Beanstalk.

13.45Song of Hiawatha, the.

15.30Freak City.

17.15Secrets.

19.00Jim Henson's Jack and the Beanstalk.

20.30Ghost of Greville Lodge, the.

22.00Taggart: Knife Edge.

0.15Robin Cook's Acceptable Risk.

1.45Dead.

3.00Law & Order I - Mushrooms.

3.45Taggart: Knife Edge.

6.00Law & Order I - Mushrooms.

TCM 7.00The Angel Wore Red (1960) (95).

8.35Hotel Paradiso (1966) (95).

10.10San Quentin (1937) (71).

11.25Task Force (1949) (117).

13.25Billy the Kid (1941) (91).

15.00Showboat (1951) (104).

16.50Studio Insiders - Clark Gable (2001) (2).

16.55Honky Tonk (1941) (105).

18.40Studio Insiders - Cyd Charisse (2001) (5).

18.45Meet Me in Las Vegas (1956) (108).

20.35The Rounders (1965) (81).

22.00The Gypsy Moths (1969) (103).

23.45The Last Run (1971) (92).

1.20It Happened at the World's Fair (1963) (101).

3.00The Prize (1963) (130).

5.15Hot Millions (1968) (103).

CANAL+ 8.00Viidakon salaisuuksia 3: Termiitit (Ranska 2001) (52).

8.55Tom Sawyer (USA 2000) (85).

10.25Chelsea Walls (USA 2001) (109).

12.25Valtikka (USA 2001) (90).

14.25Jäitä hattuun: Shaq (USA 2001) (27).

15.00Six Feet Under: It's the Most Wonderful Time of the Year (USA 2002) (52).

15.55Osmosis Jones (USA 2001) (91).

17.30Girlfight (USA 2000) (106).

19.20American Pie 2 (USA 2001) (90).

21.05Viidakon salaisuuksia: Hämähäkit (Ranska 2001) (52).

22.00Deadly Little Secrets (USA 2001) (96).

23.35Arthur's Dyke (Iso-Britannia 2001) (103).

1.20Short Cuts: Spacing Out (USA) (21).

1.45The Show Must Go On (Hollanti 2002) (77).

3.05Rotat (USA 2002) (84).

4.35Jäitä hattuun: Kaste (USA 2001) (27).

5.15Six Feet Under: Someone Else's Eyes (USA 2002) (54).

6.10Syndare i sommarsol (Ruotsi 2001) (94).

7.45-7.59Dialing the Devil (Iso-Britannia) (11).

CANAL+KULTA 8.00Konnasota (USA 2001) (94).

9.35Mexico City - väkivallan kadut (Meksiko/USA 2000) (84).

11.00Jäitä hattuun: Kaste (USA 2001) (27).

11.35Keksejä ja konnia (USA 2000) (90).

13.10Short Cuts: Favourites 1 (26).

13.40The Pretender: Island of the Haunted (USA 2001) (87).

15.10Reagan - kohtalon luodit (USA 2001) (90).

16.50Blondin kosto (USA 2001) (92).

18.25Best in Show (USA 2000) (86).

19.55Pojan huone (Ranska/Italia 2001) (95).

21.35Six Feet Under: Someone Else's Eyes (USA 2002) (54).

22.30Bridget Jones - elämäni sinkkuna (Iso-Britannia 2001) (93).

0.05Elävien kuolleiden yö (USA 1968) (96).

1.40Eye Spy (USA 2000) (80).

3.05-5.31Harry Potter ja viisasten kivi (USA 2001) (146).

CANAL+ SININEN 16.05A Night With Lou Reed (USA) (60).

17.10Short Cuts: Favourites 2 (33).

17.45High Explosive (USA 2000) (98).

19.25Väkivallan kierre (USA 1993) (93).

21.00The Zookeeper (Tsekki 2001) (99).

22.45Kunniasanalla (USA 2001) (118).

0.45-2.18Kohtalokas kesäloma (USA 2000) (93).

TV 1000 7.30Country - katkera sadonkorjuu (USA 1984) (106).

9.20The Miracle Worker (USA 2000) (85).

11.00Detektor (No 2000) (99).

13.00Philadelphia (USA 1993) (121).

15.00Mom's Got a Date with a Vampire (USA 2000) (80).

16.20Famous: Robin Williams (25).

16.45Mother's Day (10).

17.00Elukka (USA 2001) (80).

18.20On the Set (25).

18.45The Future Lasts a Long Time (14).

19.00Hans och hennes (Ruotsi 2001) (90).

20.30MovieTelevision (25).

21.00Smoke (USA 1995) (108).

23.00Seitsemän vuotta Tiibetissä (USA 1997) (131).

1.10Liquid Sex (USA 2001) (109).

3.00Keskusteluja elämästä (USA 2001) (100).

4.40Sodan arvet (USA 1989) (109).

6.30Shutterspeed (Kanada 2000) (89).

CINEMA 8.00Sister Mary Explains It All (USA 2001) (86).

9.25MovieTelevision (25).

9.50Glitter (USA 2001) (101).

11.30Little Nicky (USA 2000) (87).

13.00Monan maailma (Tanska 2001) (82).

14.30The Legend of Bagger Vance - viheriön legenda (USA 2000) (121).

16.30Phantom of the Megaplex (USA 2000) (85).

18.00Country - katkera sadonkorjuu (USA 1984) (106).

19.50Spy Game (USA 2001) (122).

22.00Purppuravirrat (Ranska 2000) (102).

24.00Chopper (Australia 2000) (91).

1.30MovieTelevision (25).

2.00Time and Tide (Hongkong 2000) (109).

3.50Kolmenkympin kriisi (USA 1996) (89).

5.20Julmia aikeita 2 (USA 2000) (84).

6.50Reksi (USA 1987) (106).

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat