Kotimaa

fst 17.45Kortnytt. 17.46Apinasta...

Tilaajille

fst 17.45Kortnytt.

17.46Apinasta ötökkään.

18.15TV-nytt.

18.35Kulttuuriprofiili: Johanna Almark-Mannila.

19.00Kotitilan kaksoset.

19.25Kesäloma rannalla.

19.30Tanssin kielet.

19.45Angela Anakonda.

20.00Balticum revisited.

20.30-21.20James Ellroy: Musiikkia pimeästä.

23.35-23.44Kvällsnytt.

yle24 4.00Uutisikkuna.

7.00-9.14Ykkösen aamu-tv.

10.00-10.08Euronews.

11.00-11.04Tv-uutiset.

12.00-12.08Euronews.

13.00-13.08Euronews.

14.00-14.08Euronews.

15.00-15.04Tv-uutiset.

16.00-16.08Euronews.

17.00Tv-uutiset.

17.15-17.44Tänään otsikoissa.

18.00Tv-uutiset.

18.15Sää.

18.20Viittomakieliset uutiset.

18.30Tänään otsikoissa.

19.00Euronews.

19.10Kulttuuriuutiset.

19.20SVT uutiset.

19.30Pohjois-Suomen uutiset.

19.40Keski-Suomen uutiset.

19.50Lounais-Suomen uutiset.

20.00Uinnin MM-kilpailut 2003.

21.05Kulttuuriuutiset.

21.10Telakka.

22.00Tv-uutiset, sää ja urheilu.

22.15Uudenmaan uutiset.

22.25Hämeen uutiset.

22.35Lounais-Suomen uutiset.

22.45Keski-Suomen uutiset.

22.55Pohjois-Suomen uutiset.

23.05SVT uutiset.

23.15Kulttuuriuutiset.

23.20Tv-uutiset.

23.30A-studio.

24.00Tv-uutiset.

0.05-3.59Uutisikkuna.

yle teema 4.00Teematieto.

20.00Näitä minä laulan: Angelika Kirchslager.

21.00Ateljee: Hämärän kertomuksia.

22.15Kulttuuriuutiset.

22.20-23.45TV-arkisto: 1970-luvun nostalgiaa.

22.20Näköradiomiehen ihmeelliset seikkailut.

23.45Mennyt maailma.

0.35-4.00Teematieto.

urheilukanava 13.00Putti-mobiilipeli.

15.00Urheiluchat.

17.30Pelistudio.

18.00Urheiluchat.

20.30Brittijalkapalloa: UK Football Show.

21.00Olympiamakasiini: Veikkauksen Kenon ja Mitalipelin arvonta.

21.10Olympiastudio.

21.25City Beach Volley, naisten finaali.

22.10City Beach Volley.

23.00-2.00Urheiluchat.

mtv3+ 12.00 Huomenta Suomi.

14.00-15.45 Yhden miehen sota. Kotimainen elokuva vuodelta 1973. Ohjaus Risto Jarva. Pääosissa Eero Rinne, Tuula Nyman, Tauno Hautaniemi, Martti Pennanen, Aimo Heino.

22.30-22.40 Talousuutiset.

nelonen plus 10.55-21.30Golfia: British Open.

subtv 6.00Sub chat.

11.00Peliputki: Tiedä ja valtaa.

12.00Peliputki: FusionX.

14.00Peliputki: Water War 2.

16.00Peliputki: Polttopallo.

18.00DragonBall Z.

18.25Late Night with Conan O'Brien.

19.10Sessions.

19.40SmackDown!

20.30Ilosaari 2003: Kohti rokkia.

21.00Ratkaiseva aisti.

21.50Pilanpäiten.

22.00Pimeyden sydän.

22.50Big Brother.

23.20Late Night with Conan O'Brien.

0.05Julkvisti.

0.35Sessions.

1.05Räsypokka.

1.25Puhutaan Siitä.

1.50Nälkä.

2.20DragonBall Z.

2.45-6.00Deittichat.

SVT EUROPA 7.30SVT Morgon.

10.15Sommarlovsmorgon: Badeboda Bo.

10.20Sommarlovsmorgon: De tre vännerna och Jerry.

10.45Sommarlovsmorgon: Monsterskolan.

11.15Programtablå.

11.30Rapport.

11.33Nyhetstelegram från SVT Text.

13.00Rapport.

13.10Uppdrag granskning - vad hände sen?

14.10Programtablå.

14.30Rapport.

14.33Nyhetstelegram från SVT Text.

15.00Rapport.

15.03Programtablå.

15.10Dokumentären: I damernas värld.

15.55VM i simning.

17.15Sampsa och Niki.

18.45Uutiset.

18.55Regionala nyheter.

19.00Danska kungahuset 202.

19.30Bolibompa: Kipper.

19.40Bolibompa: Strutsen Sture.

19.45Bolibompa: Guppy.

20.0024 Fredag.

20.30Rapport.

21.00Programtablå.

21.15Diggiloo.

22.15VM i simning.

23.00Sportnytt.

23.15Regionala nyheter.

23.25A-ekonomi.

23.30-23.5524 minuter.

24.00Rapport.

0.10Programtablå.

0.25Värsta språkbågen.

0.55Riktig talkshow.

1.40Programtablå.

1.50-7.3024.

SVT1 7.30SVT Morgon.

10.15-11.15Badeboda Bo.

13.00Rapport.

13.10-14.10Uppdrag granskning - vad hände sen?

17.00Rapport.

17.05-17.35Sampsa och Niki.

17.45Börja om.

18.15Dokumentären: I damernas värld.

19.00Danska kungahuset 2002.

19.30Kipper.

19.40Strutsen Sture.

19.45Guppy.

20.00VM i simning.

20.30Rapport.

21.00VM i simning.

21.15Diggiloo.

22.15En natt med Elvis.

22.20Elvis - That's the Way It Is.

24.00Rapport.

0.10Elvis - 56 special.

1.15Jailhouse Rock.

2.55Elvis'68 Comeback Special.

4.15Viva las Vegas.

5.45-7.05Elvis - Aloha from Hawaii.

SVT2 17.00-18.15VM i simning.

18.40Nyhetstecken.

18.45Uutiset.

18.55Regionala nyheter.

19.00Aktuellt.

19.15Star Trek: Enterprise.

20.00Bara på skoj.

20.20Regionala nyheter.

20.30VM i simning.

21.00K Special: Max Roach.

22.00Aktuellt.

22.30Curry curry talkshow.

23.00Sportnytt.

23.15Regionala nyheter.

23.25A-ekonomi.

23.30I narkotikans spår.

0.25Värsta språkbågen.

0.55-1.40Riktig talkshow.

TV4 6.59Nyhetsmorgon.

10.30Pokemon.

10.50Sunset Beach.

11.35Sunset Beach.

12.25Hem till gården.

12.50Hem till gården.

13.15Skilda världar.

13.45Dagens rätt.

13.55Pussel.

14.50Dangerfield.

15.45Ordjakten.

16.45Tillbaka till Aidensfield.

17.45Oprah Winfrey Show.

18.35Jeopardy!

19.05Keno.

19.10Lokala nyheter.

19.26Vädret.

19.30Nyheterna.

19.55Ekonominyheterna.

20.00Sommarvädret.

20.05Dr Phil.

21.00Gifta på låtsas.

23.00Nyheterna, sporten och vädret.

23.20Emma åklagare.

0.25På spaning i New York.

1.15Passion! Vänskap! Längtan!

3.15Turneliv.

4.00Nationalsången.

VIRON TV 15.58Ohjelmatietoja.

16.00Deutsche Welle.

16.30Ma France: Lääketieteen uranuurtajat.

17.00Uutiset.

17.05Ipanat.

17.30Trollit.

18.00Venäjänkieliset uutiset.

18.15Teho-osasto.

19.00Uutiset.

19.15Tweenies.

19.35Eläinlääkärit.

20.05Ponille kyytiä.

20.30Polkupyörällä Mongoliasta Kathmanduun.

21.00Uutiset. Sää. Urheilu.

21.30TV-teatteri: Kuinka äkäpussi kesytetään?

23.35Konsertti: Bryan Adams Slane Castlessa (2000).

1.07Ohjelmatietoja.

NTV MIR 7.00Tänään.

7.10Aamu-tv.

10.00Mustalaissaari.

11.00Tänään.

11.30Neuvostojen maa.

12.30Luontoretki.

13.05Ikkunat 2.

14.00Tänään.

14.35Dominon periaate.

16.00Tänään.

16.30Sanaleikki.

17.05Juudaksen vaimo.

18.00Tänään.

18.35Ammatti - reportteri.

19.05Uusi historia.

20.00Isänmaallinen komedia.

21.55Ikkunat 2.

22.50Etsivä Julie Lescaut.

0.45Aleksandr Malininin konsertti.

1.55Kooma.

2.25Juudaksen vaimo.

ORT INTERNATIONAL 7.00Uutiset.

7.05Hyvää huomenta.

8.00Uutiset.

8.15Hyvää huomenta.

9.15Dog Show.

10.00Rakkauden maa, toivon maa.

11.00Uutiset.

11.15Suuri pyykkipäivä.

12.25Komedia-coctail.

12.55Kuningatar Margot.

14.00Uutiset.

14.15Kulissien takana.

15.20Pelastusarmeija.

17.00Uutiset.

17.25Tähdet lähikuvassa. Dmitri Gudanov.

17.50Viimeinen sankari.

19.00Rakkauden maa, toivon maa.

20.00Vremja.

20.35Onnenpyörä.

21.40Diskoteekki.

23.25Me Myself I (Australia 1999).

1.15Vasikka.

DEUTSCHE WELLE 8.00Journal (d).

8.30Euromaxx.

9.00Journal (e).

9.30In Focus.

10.00Journal (d).

10.30Made in Germany (deutsch) Das Wirtschaftsmagazin.

11.00Journal (e).

11.30Euromaxx.

12.00Journal (d).

12.30Im Focus.

13.00Journal (e).

13.30European Journal.

14.00Journal (d).

14.30Euromaxx.

15.00Journal (e).

15.30In Focus.

16.00Journal (d).

16.30Made in Germany (deutsch) Das Wirtschaftsmagazin.

17.00Journal (e).

17.30Euromaxx.

18.00Journal (d).

18.30Quadriga.

19.00Journal (e).

19.30European Journal.

20.00Journal (d).

20.30Euromaxx (d).

21.00Journal (e).

21.30Quadriga.

22.00Journal (d).

22.30Reiseland Deutschland.

23.00Journal (e).

23.30Euromaxx (e).

24.00Journal (d).

0.30Quadriga.

1.00Journal (e).

1.30Made in Germany (english) The Business Magazine.

2.00Journal (d).

2.30Euromaxx.

3.00Journal (e).

3.30Quadriga.

4.00Journal (d).

4.30Reiseland Deutschland.

5.00Journal (e).

5.30Euromaxx.

6.00Journal (d).

6.30Quadriga.

7.00Journal (e).

7.30Made in Germany (english) The Business Magazine.

RTL 7.00Punkt 6.

8.00Unter uns.

8.30Gute Zeiten, schlechte Zeiten.

9.05Shop.

10.00Punkt 9.

10.30Mein Baby.

11.00Dr. Stefan Frank - Der Arzt, dem die Frauen vertrauen.

12.00Familien duell.

12.30Familien duell.

13.00Punkt 12.

14.00Die Oliver Geissen Show.

15.00Das Strafgericht.

16.00Das Familiengericht.

17.00Das Jugendgericht.

18.00Hör mal, wer da hämmert!

18.30Unter uns.

19.00Guten Abend.

19.30Exclusiv - Das Star-Magazin.

19.45Aktuell.

20.10Explosiv - Das Magazin.

20.40Gute Zeiten, schlechte Zeiten.

21.15Und tschüss!

22.15Die Camper.

22.45Alles Atze.

23.15Life! - Die Lust zu leben.

0.15Freitag Nacht News.

1.00Nachtjournal.

1.30Golden Girls.

2.00Hör mal, wer da hämmert!

2.30Das Familiengericht.

3.20Die Camper.

3.45Nachtjournal.

4.15Stern TV.

5.40Shop.

3SAT 7.55Anders fernsehen.

8.00Alpenpanorama.

10.00Zeit im Bild.

10.05Kulturzeit.

10.45Molekulare Schöpfung.

11.15Beckmann.

12.15Bilder aus Südtirol.

12.45ServiceZeit Heim und Garten.

13.15Visite.

14.00Zeit im Bild.

14.15Vis-à-vis.

15.15Hitparade.

16.00Fernsehen als Zeitgeschichte.

16.45Rückblende.

17.00Wunder aus englischen Gärten.

17.30Nix wie raus.

18.15Kunst & Krempel.

18.45Schweizer Tagesschau.

18.50Schweizweit.

19.00"Bitte, danke, Rechnung folgt!" 19.30Molekulare Schöpfung.

20.00Heute.

20.20Kulturzeit.

21.00Tagesschau.

21.15Invasion der Kuschelbären.

22.00Auslandsjournal extra.

22.30börse.

23.10Zeit im Bild 2.

23.30Das Schweigen.

1.05Seitenblicke - Revue.

1.3010 vor 10.

1.55Jazzfestival Bern 1999.

2.50Molekulare Schöpfung.

3.20Kulturzeit.

4.00Bilder aus Südtirol.

4.25Kunst & Krempel.

4.55Auslandsjournal extra.

5.25-5.30Anders fernsehen.

ARTE 15.00Absolut.

15.30Die Kraft des Wassers.

16.15Auf Shivas Spuren 16:9.

17.15360 - Die Geo-Reportage.

17.45Familienalbum.

18.25Nachts, wenn der Tag beginnt 16:9.

20.007 auf Tour.

20.45Arte Info/ARTE Meteo.

21.15Notizen aus Slowenien.

21.45Königskinder 16:9.

23.10Los, Pafadnam! 16:9.

0.05Der Mann, der durchs Feuer ging.

1.15Allein.

2.55Im Freibad.

3.55Sendepause.

TV5 5.00TV5, le Journal.

5.25Les Aventuriers des Iles Oubliees.

6.20Griffe.

7.00TV5, le Journal.

7.30Telematin.

9.00JT Radio Canada.

9.25Gumb-oh! La! La!

10.00TV5 Infos.

10.05Zig-zag Cafe.

11.00TV5 le Journal.

11.15La Riviere Esperance.

13.00TV5 Infos.

13.05Force Xxi.

14.00Journal RTBF.

14.30Les Z'amours.

15.00TV5, le Journal.

15.25Matiere Grise.

16.10D Design.

17.00TV5 le Journal.

17.15TV5, L'invite.

17.251001 Cultures.

18.00TV5 Infos.

18.05La Cible.

18.30Questions pour un Champion.

19.00TV5, le Journal.

19.25Borderline.

21.00TV5 Infos.

21.05Classe Ecco.

21.30Journal de France 2.

22.00Pulsations.

23.00TV5, le Journal.

23.25Louis Chedid.

0.25Acoustic.

0.55Journal TSR.

1.20Le Journal du Tour.

1.30JTA.

1.45TV5, L'invite.

1.55Leo Ferre: les Temoins de sa Vie.

3.00TV5, le Journal.

3.20On Ne Peut Pas Plaire a Tout le Monde le Monde Vu de la Plage.

F2 6.40Un livre.

6.40Chut! Deconseille Aux Adultes.

7.30Telematin.

9.35Un livre.

9.35Des jours et des vies.

10.05Amour, gloire et beaute.

10.30Karrement Deconseille Aux Adultes.

11.55Friends.

12.15Rayons X.

12.20Flash info.

12.30Les Z'Amours.

13.05La Cible.

13.4530 000 euros chrono.

13.55Un cour qui bat.

13.55Meteo 2.

14.00Journal de 13h.

14.40Meteo 2.

14.45Point route.

14.45La Legende du Tour.

15.15L'Etape en direct.

18.25Les Marches du Tour.

18.40Velo Club.

19.10Un livre.

19.20Urgences.

20.05Trivial Pursuit.

20.55Objectif Terre.

20.55Meteo 2.

21.00Journal de 20h.

21.40Image du Tour.

21.45Meteo 2.

21.50Point route.

22.00La Crim' 22.50La Crim' 23.40Avocats et associes.

0.40Shikoku, l'île des esprits.

1.30Journal de la nuit.

1.50Meteo 2.

1.55Les Nuits sauvages.

2.45Faites entrer l'accuse.

4.20Azimuts.

4.3024 heures d'info.

4.50Meteo 2.

4.50-6.25La Pieuvre.

RAI UNO 7.00Euronews.

7.30TG 1.

7.45Unomattina Estate.

8.00TG 1.

8.30TG 1 LIS.

9.00TG 1.

10.00TG 1.

10.30TG 1 Flash.

10.40Dieci minuti di. programmi dell'accesso.

10.50Geremia cane spia.

12.25Appuntamento al cinema.

12.30TG 1.

12.35Che tempo fa.

12.40La Signora del west.

13.30Unomattina Estate in giardino.

14.30Telegiornale.

15.00TG 1 Economia.

15.05L'ispettore Derrick.

16.00Linda e il brigadiere 2.

17.50TG Parlamento.

17.55Che tempo fa.

18.00TG 1.

18.10La Signora in giallo.

18.55Un medico in famiglia 1.

19.45Azzardo.

21.00Telegiornale.

21.35Supervariet.

21.55Il Commissario Rex.

23.50TG 1.

23.55Overland 6 Dalle Alpi al Sahara.

0.50Giorni d' Europa.

1.15TG 1 Notte.

1.35NonsoloItalia.

1.55Sottovoce.

2.25Rai Educational.

2.55TG 1 - Notte.

3.15Bed and breakfast - Servizio in camera.

4.40Occhio di falco: Il marito scamparso.

6.10Homo Ridens.

6.30TG 1 Notte.

RAI DUE 8.00Lassie.

8.25Gli amici del bosco piccolo.

8.50Anche i cani vanno in Paradiso.

9.10Digimon Tamers.

9.40Albero Azzurro.

10.10Braccio di ferro.

10.15Due per Tutti.

10.45Rai Educational Un mondo a colori - magazine.

11.00TG 2 Notizie.

11.05Barcellona.

14.00TG 2 - Giorno.

14.30TG 2 Costume e Societ.

14.50TG 2 Medicina 33.

15.05Incantesimo.

15.45Gran Bretagna. Formula 1.

17.30La Saga dei McGregor.

18.20TG 2.

18.30Barcellona.

21.00La caccia al tesoro di Yoghi.

21.30TG 2.

21.55Furore.

0.15Bulldozer.

1.30TG 2 Notte.

1.55TG 2 Si, Viaggiare.

2.05TG Parlamento.

2.15Meteo 2.

2.20San Patrignano.

3.05Barcellona.

3.35L'Italia dei porti.

4.05Rainotte.

TVE INTERNACIONAL 7.00Terra nostra.

8.30Telediario matinal.

10.30Los desayunos de TVE.

11.00La cocina de Karlos Arguinano.

11.30Tirame de la lengua.com.

12.00Por la manana.

14.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

14.30Cultura con n.

15.00Saber y ganar.

15.30Corazon de verano.

16.00Telediario-1.

16.45El tiempo.

16.50Gata salvaje.

17.30Geminis "venganza de amor" 18.00Barrio sesamo.

18.30Factoria ratonil perez.

19.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

19.30La botica de la abuela.

19.45El planeta de los ninos.

20.15Cerca de ti.

21.00Gente.

22.00Telediario-2.

22.45El tiempo.

22.50El retorno de omaita.

23.20Esta es mi historia.

1.30La huella del crimen.

2.30Polideportivo.

3.00Canal 24 horas: Telediario internacional.

3.30El manantial.

5.00Saber y ganar.

5.30Asturias paraiso natural.

6.00Cultura con n.

6.30Cronicas urbanas. entorno.

BBC PRIME 7.00Make German Your Business.

7.30Search.

7.45Search.

8.00Smarteenies.

8.15Playdays (set 5).

8.35Angelmouse.

8.40The Really Wild Show.

9.05Blue Peter Flies the World.

9.30Big Strong Girls.

10.00Trading up.

10.30Antiques Roadshow.

11.00Ready Steady Cook.

11.45House Proud.

12.15Wildlife.

12.45To the Manor Born.

13.15Only Fools and Horses.

13.45The Weakest Link.

14.30Doctors.

15.00Eastenders.

15.30Big Strong Girls.

16.00Holiday Guide To.

16.30Smarteenies.

16.45Playdays (set 5).

17.05Angelmouse.

17.10The Really Wild Show.

17.35Blue Peter Flies the World.

18.00Superted.

18.10Deep Into the Wild.

18.40The Weakest Link.

19.25Ready Steady Cook.

20.10Casualty.

21.00Parkinson.

22.00The Wimbledon Poisoner.

23.15The Fear.

23.30Walk on By: The Story of Popular Song.

0.30Bottom.

1.00Harry Enfield and Chums.

1.30How Do You Want Me?

2.00Talking Landscapes.

2.30Castles of Horror.

3.00Parallel Universes - Horizon.

4.00Dudley Moore:After the Laughter.

5.00Deutsch Plus.

5.15Deutsch Plus.

5.30Search.

5.45Search.

6.00The Shop.

6.30Make or Break.

BBC WORLD 7.00BBC News.

7.30World Business Report.

8.00BBC News.

8.30World Business Report.

9.00BBC News.

9.30World Business Report.

9.45Sport Today.

10.00BBC News.

10.30Talking Movies (r).

11.00BBC News.

11.30Hardtalk (r).

12.00BBC News.

12.30Profiles (r).

13.00BBC News.

13.30Asia Today.

13.45World Business Report.

14.00BBC News.

14.30Hardtalk (r).

15.00BBC News.

15.30World Business Report.

15.45Sport Today.

16.00BBC News.

16.30Talking Movies (r).

17.00BBC News.

17.30Asia Today.

18.00BBC News.

18.30Hardtalk (r).

19.00BBC News.

19.15World Business Report.

19.30Top Gear (r).

20.00BBC News.

20.30World Business Report.

20.45Sport Today.

21.00BBC News.

21.30Hardtalk (r).

22.00BBC News.

22.30Science Shack.

23.00BBC News.

23.30World Business Report.

24.00BBC News.

0.30Extra Time.

1.00BBC News.

1.30World Business Report (r).

1.45Asia Today.

2.00BBC News.

2.30Hardtalk (r).

3.00BBC News.

3.30Click Online (r).

4.00BBC News.

4.30Extra Time (r).

5.00BBC News.

5.30Asia Today (r).

5.45World Business Report (r).

6.00BBC News.

6.30Fast Track.

EUROSPORT 9.30Purjehdus: Sailing World.

10.00Golf: U.S. P.G.A. Tour Greater, Milwaukee. Open.

11.00Uinti: MM-kilpailu, Barcelona, Espanja. Suora.

14.45Pyöräily: Ranskan ympäriajo. Suora.

19.00Uinti: MM-kilpailu, Barcelona, Espanja.

19.30Jalkapallo: Alle 19-v. EM, Liechtenstein. Ranska vs Englanti. Suora.

21.30Formula 1.

22.00Vahvin mies: Super Series Grand Prix, Hollanti, Amsterdam.

23.00Pyöräily: Ranskan ympäriajo.

0.30Uutiset.

0.45Moottoriurheilu: Series.

1.15Xtreme-urheilu: YOZ Session.

2.15Uutiset.

MTV NORDIC 7.00Turn on.

7.25News.

7.30Turn on.

7.55News.

8.00Turn on.

8.25News.

8.30Turn on.

8.55News.

9.00Turn on.

9.203 from 1.

9.30Turn on.

9.55News.

10.00Turn on.

10.25News.

10.30Turn on.

10.55News.

11.00Top 10 at Ten Duets.

12.00The Real World.

12.30Dismissed.

13.00Tune in.

13.203 from 1.

13.55News.

14.00Tune in.

14.25News.

14.30MTV:New.

15.00MTV Access.

15.55News.

16.00Becoming Presents Wannabes B2k.

16.30The Osbournes Bleeped.

17.00Trl.

18.00The Fridge.

19.30Celebrity Deatmatch.

20.00Yo!

21.00Sisqo's Shakedown.

21.00Sisqo's Shakedown.

22.00MTV Accelerate.

23.00The Osbournes.

23.30Dirty Sanchez.

24.00Accelerate.

1.00Partyzone.

3.00Drop out.

6.55News.

E!

8.00Tositarinoita Hollywoodista: Joe Eszterhas.

9.00Kuuluisuuden kuva: Christie Brinkely.

10.00Rank: Top 20 Entertainers of 2001.

11.00Tositarinoita Hollywoodista: New Kids on the Block.

12.30Mysteerioita ja skandaaleja: Lenny Bruce.

19.00Tositarinoita Hollywoodista: Joe Eszterhas.

20.00Julkkiselämää: Gwyneth Paltrow.

21.00E! Mittaa pulssin: Bermudan kolmio.

22.00Tositarinoita Hollywoodista: Burt Reynolds.

23.30Mysteerioita ja skandaaleja: Frances Farmer.

24.00Tositarinoita Hollywoodista: Sonny Bono.

1.00E! Mittaa pulssin: Las Vegas.

2.00Kuuluisuuden kuva: Christie Brinkely.

3.00Polttopiste: Hollywood-menestyksen salaisuudet.

4.00Julkkiselämää: Gwyneth Paltrow.

5.00Mysteerioita ja skandaaleja: Frances Farmer.

5.30E! Mittaa pulssin: Bermudan kolmio.

6.30Tositarinoita Hollywoodista: Burt Reynolds.

DISCOVERY CHANNEL 10.00Kalastuskerho Buena Vista.

10.25Rex Huntin kalastusseikkailuja.

10.55Parhaat autot.

11.20Uskomattomat koneet.

12.15Maailmanmatkaaja.

13.10Formulaykkösten salainen maailma.

14.05Kriittinen näkökulma.

15.00Totuuden tuolla puolen.

16.00Maailmanmatkaaja.

17.00Uskomattomat koneet.

18.00Rex Huntin kalastusseikkailuja.

18.30Rakennetaan kopteri.

19.00Pelkkää valkoista.

20.00Historian pahimmat henkilöt.

20.30Johtolankoja menneisyydestä.

21.00Ukkoskisat.

22.00Kovaakin kovempi.

23.00Murhan jäljet.

24.00Trauma.

1.00Uskomattomat koneet.

2.00Taistelukenttä.

3.00-4.00Ihmisten vuosisata.

HALLMARK 7.00Cagney & Lacey: The View Through the Glass Ceiling.

8.45Sandy Bottom Orchestra, the.

10.30Escape from Wildcat Canyon.

12.15Merlin.

13.45Cagney & Lacey: The View Through the Glass Ceiling.

15.30Sandy Bottom Orchestra, the.

17.15Prince and the Pauper, the.

19.00Merlin.

20.30Winding Roads.

22.00Free of Eden.

23.30Pronto.

1.15Still Holding On: The Legend of Cadillac.

2.45Law & Order II - In Memory Of.

3.30Free of Eden.

5.15Pronto.

TCM 7.00Green Dolphin Street (1947) (136).

9.15The Teahouse of the August Moon (1956) (119).

11.20Colorado Territory (1949) (91).

12.55Northwest Passage (1940) (122).

15.00The Big Sleep (1946) (110).

16.50Gaslight (1944) (109).

18.40Each Dawn I Die (1939) (88).

20.10Once a Thief (1965) (102).

21.55Crime Wave - Watching The Detectives (4).

22.00Shaft (1971) (101).

23.45Mr Ricco (1975) (98).

1.25The Power (1968) (105).

3.15The Road Builder (1971) (98).

4.55The Hill (1965) (124).

CANAL+ 8.00Mies, joka rakasti valaita (Etelä-Afrikka) (50).

8.50Arthur's Dyke (Iso-Britannia 2001) (103).

10.35Osmosis Jones (USA 2001) (91).

12.10Pojan huone (Ranska/Italia 2001) (95).

13.50Jäitä hattuun: Mary, Joseph and Larry (USA 2002) (32).

14.25The Shield: The Spread (USA 2002) (43).

15.10Jääkaappiäidit (USA 2002) (53).

16.05Dave (USA 1993) (106).

17.55The Pretender: Island of the Haunted (USA 2001) (87).

19.25Wog Boy - Australian oma Zorbas (Australia 2000) (92).

20.55Sisar Helen (USA 2000) (52).

22.00Tappava ase 3 (USA 1992) (113).

23.55The Others (Ranska 2001) (100).

1.40Scare Crow (Italia 2001) (98).

3.20Maailman keskipiste (USA 2001) (84).

4.45Jäitä hattuun: The Grand Opening (USA 2002) (32).

5.20The Baby and Ai (Japani 2002) (52).

6.15-7.56Riitasointu (USA 1992) (101).

CANAL+ KULTA 8.00Women in Film (USA 2001) (89).

9.30Blondin kosto (USA 2001) (92).

11.05Jäitä hattuun: The Grand Opening (USA 2002) (32).

11.40Väkivallan kierre (USA 1993) (93).

13.15Bootmen (Australia/USA 2000) (89).

14.45Isn't She Great (USA 2000) (91).

16.20Rahalla saa (USA 1997) (91).

18.00Trance (Iso-Britannia 2001) (99).

19.40Possessed (USA 2000) (106).

21.30Eric Clapton - Live in California (60).

22.30Girlfight (USA 2000) (106).

0.20Coming Soon (USA 1999) (90).

1.55Monsoon Wedding (Intia 2001) (109).

3.45Downtown Torpedoes (Hongkong 1997) (89).

5.20-7.05Rock Star (USA 2001) (105).

CANAL+ SININEN 16.00T-shirt Travels (USA 2001) (55).

17.00Training Day (USA 2001) (117).

19.00Kunniasanalla (USA 2001) (118).

21.00Bridget Jones - elämäni sinkkuna (Iso-Britannia 2001) (93).

22.35Deadly Little Secrets (USA 2001) (96).

0.10The President's Man: A Line in the Sand (USA 2002) (86).

1.40Sins of the Father (USA 2002) (120).

3.20-4.35Rapunzel (USA 2001) (75).

TV 1000 7.40Viattomien verellä (USA 2001) (95).

9.20Shiloh (USA 1997) (87).

11.00Tehtävä - pelastakaa kesäloma (USA 2001) (80).

12.20Starz: On the Set of The Two Towers (USA 2002) (20).

12.35MovieTelevision (25).

13.00Sydämen soinnut (USA 1999) (124).

15.10The Miracle Worker (USA 2000) (85).

16.35On the Set (25).

17.00Ikuinen rakkaus (USA/Britannia 1994) (116).

19.00Kandidaatti (USA 2000) (121).

21.00Tyttöjen salattu elämä (USA 1999) (87).

22.30Famous: Jodie Foster (25).

23.00Taksikuski (USA 1976) (110).

1.00Blind Date (USA 2001) (108).

2.50Keskiyön pikajuna (USA 1978) (116).

4.50Rangaistussiirtola Moon 44 (Saksa 1990) (96).

6.30Famous: Richard Gere (25).

CINEMA 8.10The Book of Stars (USA 1999) (94).

10.00Sling Blade (USA 1996) (130).

12.10Running Free (USA 1999) (81).

13.30Quints (Kanada/USA 2000) (80).

14.50Crazy Beautiful (USA 2001) (95).

16.30Big Green (USA 1995) (96).

18.10Dancing at the Harvest Moon (USA 2002) (85).

20.00Life (USA/Britannia 1999) (108).

22.00Rangaistussiirtola Moon 44 (Saksa 1990) (96).

24.00Spy Game (USA 2001) (122).

2.10187 - koodi murhalle (USA 1997) (114).

4.10Dead Presidents (USA 1995) (115).

6.10Chopper (Australia 2000) (91).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    8. 8

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    9. 9

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    10. 10

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää