Tuuli Ekman ja Janne Hurme rakentavat unelma­taloa keskellä pikkulapsi­arkea – Uudessa kodissa pyykki­kuilu kuljettaa lika­pyykit kellariin, josta löytyy pukeutumis­keskus

Valkoisesta kivitalosta tulee Tuuli Ekmanin ja Janne Hurmeen perheelle unelmakoti, mutta budjetti on paukkunut ja valinnoista on pitänyt nipistää.

Janne Hurmeen, Tuuli Ekmanin ja heidän Eemil-poikansa tulevasta kodista on näkymät merenlahdelle. Hurmeen mukaan kodista tehdään perheen näköinen, eikä lopputulos välttämättä ole sisustuslehtikoti.

| Päivitetty

”Sinä olet asunut aiemmin kellaritalossa, etkä sellaista halunnut. Itsellänikään ei ollut mitään hinkua sellaiseen”, Janne Hurme, 38, sanoo hymyillen puolisolleen Tuuli Ekmanille, 37, heidän tulevan kotinsa keittiössä.

Pariskunnan puolitoistavuotias poika Eemil Hurme istuu upouuden keittiösaarekkeen päällä ja heittelee kukkapurkissa olevia koristekiviä iloisena lattialle.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat