Insestin ja vaimon hakkaamisen maaseutuun yhdistänyt kaupunginvaltuutettu Fatim Diarra: Heitin julman ja inhottavan vitsin omista sukujuuristani

Somekohu kärjistyi viikonloppuna, kun kansanedustaja Mikko Kärnä jakoi Twitterissä kaupunginvaltuutettu Fatim Diarran Facebookiin kirjoittaman kommentin, jossa pilkattiin maaseutua rajusti.

Vihreiden Helsingin kaupunginvaltuutettu Fatim Diarra kirjoitti Facebook-sivuillaan kommentin, josta otetun kuvakaappauksen keskustan kansanedustaja Mikko Kärnä julkaisi Twitter-tilillään.

Vihreiden Helsingin kaupunginvaltuutettu Fatim Diarra kirjoitti perjantaina Facebook-sivuillaan näin: ”Jos haluaa asua metsässä niin ole hyvä, mutta ihan turha odottaa samaa palvelutasoa ja metsässä on ankeata, ainoa syy muuttaa sinne on insesti ja se että kukaan ei kuule kun vaimo huutaa apua.”

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat

Nyt.fi luetuimmat