Maailman rikkain mies on fantasiafani ja nyt hän aikoo maksaa maailman kalleimman tv-sarjan Taru sormusten herrasta -romaanista – mutta kannattaako se?

Amazon on ostanut oikeudet Taru sormusten herrasta -kirjan maailmaan sijoittuvaan tv-sarjaan. Mutta sarja ei kerro samoista tapahtumista kuin itse kirja. Riski on suuri, mutta se saattaa kannattaa.

Elijah Wood ja Sean Astin näyttelivät 2000-luvun alussa tehdyissä Taru sormusten herrasta -elokuvissa.

4.1.2018 11:42

Viime marraskuun lopussa uutisoitiin, että Amazonin toimitusjohtajan Jeff Bezosin omaisuus oli yli 100 miljardia dollaria. Se tekee hänestä Bloombergin mukaan maailman rikkaimman miehen.

Sopivasti muutama viikkoa aikaisemmin julkistettiin Bezosin tehneen sopimuksen mahdollisesti maailman kalleimmasta tv-sarjasta.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat

Nyt.fi luetuimmat