Konkarit täyttävät julkkisten jättämän tyhjiön
Kaleva kiinnittää huomioita siihen, että monet puolueet ovat haalimassa ensi kevään eduskuntavaaleihin ehdokkaiksi tunnettuja nimiä menneisyydestä, joukossa muun muassa Matti Vanhanen, Bjarne Kallis ja Tuula Haatainen. "Kokeneiden mutta politiikasta useita välivuosia pitäneiden henkilöiden esiinmarssi muistuttaa takavuosien poliittista villitystä, jolloin puolueet kelpuuttivat listoilleen mitä erilaisimpia julkkiksia.
8.10.2014 1:59
Kaleva kiinnittää huomioita siihen, että monet puolueet ovat haalimassa ensi kevään eduskuntavaaleihin ehdokkaiksi tunnettuja nimiä menneisyydestä, joukossa muun muassa Matti Vanhanen, Bjarne Kallis ja Tuula Haatainen.
"Kokeneiden mutta politiikasta useita välivuosia pitäneiden henkilöiden esiinmarssi muistuttaa takavuosien poliittista villitystä, jolloin puolueet kelpuuttivat listoilleen mitä erilaisimpia julkkiksia."