Radio ja TV

SVT EUROPA 10.00 Lilla Sportspegeln...

Tilaajille

SVT EUROPA 10.00 Lilla Sportspegeln. 168707

10.30 Pip-Larssons. 176726

11.00 Adventsgudstjänst från Västerås domkyrk. 5456368

12.15 Landet runt. 838184

12.45 Striptease. 8157078

13.45 Ronny Erikssons Bondånger. 659900

14.15 Debattakuten - Svar Direkt. 6380707

15.05-16.05 Expedition: Robinson. 3628813

16.05 Dokumet utifrån. Den tysta döden - Sydafrikans aidsepidemi. 2969897

16.55-17.00 Konstverk berättar: En sag. 9395287

17.25 Globen Horse Show. 554766

18.15 Veckan med Gunnel Werner. 6574946

19.00 Aktuellt. 973146

19.15 Söndagsöppet. 2891900

21.00 Snacka om nyheter. 546436

21.30 Sportspegeln. 271356

22.15 Speciellt. 6312788

23.00-24.00 Riket II. 330962

0.20-1.20 Tranceformer - en film om Lars von Trier. 5097320

SVERIGE STV 1:

9.00 Opp å Hoppa. 10.00 Lilla Sportspegeln. 10.30 Pip-Larssons. 11.00 Hippo. 11.30 2 mot 1. 12.00 Bullen. 12.45 Filmifilm. 13.15 Diggiloo. 13.45 Ronny Erikssons Bondånger. 14.15 Debattakuten - Svar Direkt. 15.05 Expedition: Robinson. 16.05 Dokument utifrån. 16.55 Konstverk berättar: En saga. 17.00 Bildjournalen. 18.00 Skolakuten. 18.30 Filosofiska frågor. 19.00 Mumfie. 19.15 Söndagsöppet. 21.00 Vetenskapens värld. 22.00 Aktuellt. 22.15 Speciellt. 23.00 Riket II. 24.00-0.55 Scali.

STV 2:

9.05 Nya klanger - 1900-talets konstmusik. 10.00 UR-Akademin. 11.00 Adventsgudstjänst från Västerås domkyrka. 12.15 Landet runt. 12.45-13.45 Striptease. 14.00-14.25 Pique-nique 2. 14.30 Med stigande ålder. 15.00 Delar av regnbågen. 15.30 IT för skräckslagna. 16.00 California man (USA 1992). 17.25 Globen Horse Show. 18.15 Veckan med Gunnel Werner. 19.00 Aktuellt. 19.15 8 dagar. 19.50 Musikspegeln. 20.20 Läsvärt. 20.25 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Snacka om nyheter. 21.30 Sportspegeln. 22.15 Packat och klart. 22.45 Regionala nyheter. 22.50 Kommissarie Wycliffe. 23.45 Rapport. 23.50 Kulturer i världen. 0.20-1.20 Alladin och Malvina.

TV 4 8.35 Teletubbies. 9.00 Kosmos & Co. 11.00 Vann du på Bingolotto? 11.10 Ingenting är omöjlight. 12.05 Tre Kronor. 12.55 Flipper på nya äventyr. 13.40 Dolda kameran i USA. 14.50 Nöjesnytt. 15.35 När & Fjärran. 16.05 Äntligen hemma. 16.35 Emmas kök. 17.00 Kockduellen. 17.30 Tipsbingo. 18.00 Keno. 18.10 Kom loss farsan! 18.40 Sjunde himlen. 19.30 Nyheterna. 19.50 Vädret. 19.55 filmXtra. 20.10 Beverly Hills. 21.00 Sporten. 21.30 Schindler's list (USA 1993). 22.45 Inför Förintelsens barn. 22.50 Schindler's list, forts. 0.50 Nyheterna och Vädret. 1.05 NHL-kväll med Fyran: New York Rangers - Nashville. 3.00-3.05 Nationalsången.

VIRON TV 8.35 Ohjelmatietoja. 8.40 Sielunpaimenen sana. 8.50 Pikku-Hobo. 9.15 Täplikäs aamu. 9.30 Eloonjäämisen alkeiskoulu. 10.00 Aamu-tv. 11.30 Kultainen jako. 11.40 Keittotaito. 12.10 Ihmiseltä ihmiselle. 12.40 Virolaista kansanmusiikkia. 12.50 1. adventtisunnuntain jumalanpalvelus. 13.45 TV-teatteri: Tuli kädessäsi. 15.05 Prinssi William ja prinssi Harry (Englanti 1997). 15.55 Musiikkitunti. 17.05 M-kerho. 17.30 Sunnuntaitanssit. 18.00 Uutiset. 18.20 Märt Myyrin ajatuksia. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 18.55 7 rohkeata. 19.30 Nalle ja aapiskirja. 20.00 Luupin alla. Ajankohtaista. 20.30 Matkalle kanssasi! 21.00 Uutiset. 21.15 Viikon kasvot. 21.30 Urheiluruutu. 21.45 Kultainen jako. 21.55 Rakas Lydia. 22.50 Leikki leikissä. 23.20 Kahdestoista tunti. 23.50 Koskaan ei voi tietää. 0.15 Viron ihmiset.

ORT 7.00 Voittamaton (Venäjä 1983). 8.15 Sekamelska. 8.30 Ankantarinat. 9.00 Uutiset. 9.15 Dmitri Krylovin ohjelma. 9.30 Kun kaikki ovat kotona. 10.10 Aamutähti. 11.00 Palvelen Venäjää! 11.30 Hanuri, soi! 11.55 Maakansan uutiset. 12.25 Cousteaun vedenalaiset seikkailut. 13.25 Naurupanoraama. 14.00 Uutiset. 14.15 Matkailukerho. 15.05 Sinfonian salaisuudet. Musiikkisarja. 15.30 Timon ja Pumba. 15.55 Chip ja Dale. 16.25 Sekamelska. 16.55 Sääennuste. 17.05 Virkapaikan romanssi (Venäjäi 1977). 20.00 Vremja. 20.35 Terminator (USA 1984). 22.30 Jalkapallomakasiini. 23.00 Uutiset. 23.15 Bugs 3. 0.10 Ohjelmatietoja.

VENÄJÄN TV 7.00 Piirrettyjä. 7.25 Sääennuste. 7.30 Palvelen Venäjää! 7.55 Piirrettyjä. 8.30 Rossija-tv:n postilaatikko. 9.00 Hyvää huomenta, Venäjä! 9.30 Itseensä ohjaaja. 10.00 Anschlag esittää. 10.30 Pikkukaupunki. 11.00 Venäläinen lotto. 11.40 Leonid Kuravljovin ohjelma. 11.55 Olkihattu, 2. 13.00 Vesti. 13.30 Federaatio. 14.10 Parlamentin kyselytunti. 15.10 Kova laki. 16.00 Luonnollinen valinta. 17.00 Vanha asunto. Vuosi 1979. 18.10 Erittäin salainen. 19.00 Peili. 20.00 Huippumuotia Moskovasta. 22.00 K-2 esittää. 22.55 Päivystäjä. 23.20 Ruy Blas (Ranska 1948). 0.55 Sääennuste.

NGC EUROPE 7.00 Asia in Crisis. 7.30 Countdown to Euro. 8.00 Randy Morrison. 8.30 Cottonwood Christian Centre. 9.00 Hour of Power. 10.00 Asia This Week. 10.30 Squawk Box Weekend Edition. 11.00 Europe This Week. 11.30 Directions. 12.00 Time and Again. 13.00 The Tree and the Ant. 14.00 A Woman's Place. 14.30 The Tsaatan - the Reindeer Riders. 15.00 Into the Heart of the Last Paradise. 16.00 Wolves of the Sea. 17.00 C4 Originals: The Wrecks of Condor Reef. 18.00 Extreme Earth: Volcano. 19.00 Last of the Dancing Bears. 19.30 The Last Frog. 20.00 Natural Born Killers: Siberian Tiger. 21.00 On the Edge: The Abyss. 22.00 On the Edge: Deep into the Labyrinth. 22.30 On the Edge: Deep Diving. 23.00 On the Edge: Yukonna. 23.30 On the Edge: Ice Climb. 24.00 Lions in Trouble. 0.30 Mzee - The Chimp That's a Problem. 1.00 Panama Wild. 2.00 Mojave Adventure. 3.00-4.00 On the Edge: The Abyss.

CNBC 7.00 Asia in Crisis. 7.30 Countdown to Euro. 8.00 Randy Morrison. 8.30 Cottonwood Christian Centre. 9.00 Hour of Power. 10.00 Asia This Week. 10.30 Squawk Box Weekend Edition. 11.00 Europe This Week. 11.30 Directions. 12.00 Time and Again. 13.00 Future File. 13.30 Media Report. 14.00 Europe This Week. 14.30 Far Eastern Economic Review. 15.00 Dossier Deutchland. 15.30 Dot. Com. 16.30 16.30 Super Sports. 20.00 Time and Again. 20.30 Dot. Com. 21.00 Tonight Show with Jay Leno. 22.00 Late Night. 23.15 Super Sports. 1.00 Tonight Show. 2.00 Breakfast Briefing. 3.00-4.00 Asian Squak Box.

BBC WORLD 7.00 World News=WN. 7.30 India Business Report. 8.00 WN. 8.30 Future Fantastic. 9.00 WN. 9.30 Hard Talk. 10.00 WN. 10.30 This Week. 11.00 WN. 11.05 American Visions. 12.00 WN. 12.30 The Net. 13.00 WN. 13.30 Hard Talk. 14.00 WN. 14.05 Carrie on Hollywood. 15.00 WN. 15.10 Dateline London. 16.00 WN. 16.30 Top Gear. 17.00 WN. 17.05 Apartheid Did Not Die. 18.00 WN. 18.30 Hard Talk. 19.00 WN. 19.30 The Net. 20.00 WN. 20.05 American Visions. 21.00 WN. 21.30 Simpson's World. 22.00 WN. 22.05 Carrie on Hollywood. 23.00 WN. 23.30 Earth Report. 24.00 WN. 0.30 Hard Talk. 1.00 WN. 1.30 Reporters. 2.00 WN. 2.30 Top Gear. 3.00 WN. 3.30 Asia Today. 3.45 USA Direct. 4.00 News. 4.30-5.00 USA Direct.

BBC PRIME 8.00 World News. 8.20 Weather. 8.35 Noddy. 8.45 Forget Me Not Farm. 9.00 Melvin & Maureen. 9.15 TBA. 9.40 Blue Peter. 10.05 Grange Hill. 10.30 Out of Tune. 11.00 Top of the Pops. 11.30 Style Challenge. 12.00 Ready, Steady, Cook. 12.30 All Creatures Great and Small. 13.20 Weather. 13.20 Some Mothers Do 'ave 'em. 14.30 Ready, Steady, Cook. 15.00 Wildlife. 15.30 Classic Eastenders Omnibus. 16.30 Porridge. 17.00 Monster Cafe. 17.10 Blue Peter. 17.35 Grange Hill. 18.00 TBA. 18.30 Top of the Pops. 19.15 Antiques Roadshow. 20.00 Bergerac. 21.00 999. 22.00 Jobs for the Girls. 23.00 World News. 23.25 Weather. 23.30 Can You Hear Me Thinking? 1.00 Songs of Praise. 1.35 Top of the Pops. 2.05 The Great Picture Chase. 2.30 The Lost Secret. 3.00 Le Cafe des Reves. 3.20 Jeunes francophones. 4.00-4.30 Open Space: Lunch Is for Wimps.

SKY NEWS 8.00 Sunrise. 11.30 Business Week. 12.00 Sunday with Adam Bolton. 13.00 News on the Hour. 13.30 The Book Show. 14.00 News on the Hour. 15.30 Fashion tv. 16.00 News on the Hour. 16.30 Showbiz Weekly. 17.00 News on the Hour. 17.30 Week in Review. 18.00 News on the Hour. 18.30 Sunday. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 21.30 Sportsline. 22.00 News on the Hour. 22.30 The Book Show. 23.00 News on the Hour. 23.30 Showbiz Weekly. 24.00 Prime Time. 1.30 Week in Review. 2.00 News on the Hour. 2.30 CBS Weekend News. 3.00 News on the Hour. 3.30 ABC World News Sunday. 4.00 News on the Hour. 4.30 Business Week. 5.00 News on the Hour. 5.30 The Book Show. 6.00 News on the Hour. 6.30 CBS Evening News. 7.00 News on the Hour. 7.30 ABC World News Sunday.

SKY N/GEOGRAPHIC 8.00 Sunrise. 11.30 Business Week. 12.00 Sunday with Adam Boulton. 13.00 News On The Hour. 13.30 The Book Show. 14.00 Sky News Today. 15.00 News On The Hour. 15.30 Walkers World. 16.00 News On The Hour. 16.30 Showbiz Weekly. 17.00 News On The Hour. 17.30 Week In Review. 18.00 News On The Hour. 18.30 Sunday. 19.00 Buyer's Guide. 19.15 Masterclass. 19.30 Game Over. 19.45 Chips with Everything. 20.00 Learning Curve. 20.30 Dots & Queries. 21.00 The Abyss. 22.00 Deep into the Labyrinth. 22.30 Deep Diving. 23.00 Yukonna. 23.30 Ice Climb. 24.00 Lions in Trouble. 24.30 Mzee - The Chimp that's a Problem. 1.00 Panama Wild. 2.00 Mojave Adventure. 3.00-8.00 Sky News Channel.

SKY ENTERTAINMENT 11.00 Livetime. 11.30 Rpt from previous Sat. 12.00 Sally Jessy Raphael. 13.00 Livetime. 13.30 Rpt from previous Sat. 14.00 Simply Greek. 14.30 Club Vegetarian. 15.00 Goodlife Garden Club1. 15.30 Healthbeat. 16.00 Eat, Drink & be Healthy. 16.30 Rosemary Conley's cookbook. 17.00 Livetime. 17.30 Rpt from previous Sun. 18.00 Sally Jessy Raphael. 19.00 Livetime. 19.30 Rpt from previous Sun. 20.00 Granada Plus.

3SAT 7.50 7 Tage anders fernsehen. 8.00 Tele-Akademie. 8.45 KunstStreifzüge. 9.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Lyrik für alle. 10.15 Maler des Himmels - Paul Troger zum 300. Geburtstag. 10.40 Literaturclub. 12.00 In der Sache J. Robert Oppenheimer. 14.00 Zeit im Bild. 14.05 Wochenschau. 14.30 Rückblende. 14.45 Deutsche Tage '53. 16.15 Keisermühlen-Blues. 17.00 Neues Das Magazin. 17.30 Atem des Himmels. 18.15 SnowTime. 18.30 Teletips vom Hausarzt. 19.00 Tagebuch. 19.15 Die Schweiz im November. 20.00 Heute. 20.10 Markwort. neunzehnZehn. 21.00 Tagesschau. 21.15 Festliche Musik aus dem Aalto-Theater Essen. 22.50 Kolumbien, Nepal, Uganda - die verlorene Kindheit. 23.20 Meine "Zigeuner" -Mutter. 23.50 Der Kommissar. 0.55 Satan der Rache (BRD/Italien 1969). 2.20 Wochenschau. 2.45 Markwort. neunzehnZehn. 3.35 Tagebuch. 3.50-4.35 Die Schweiz im November.

RTL PLUS 6.20 Disneys Dschungelbuch-Kids. 6.40 Disneys Doug. 7.05 Disney grosse Pause. 7.35 Jim Henson's Animal Show. 8.00 Denver, der letzte Dinosaurier. 8.30 Lucky Luke. 9.00 Disney Club - Wach & Frech. 9.30 Disney Club - Goes Classic. 9.35 Classic Cartoon. 9.45 Disney Club - Bana Flip. 10.15 Disney Club - Coole Sache. 10.20 Disneys Doug. 10.50 Disney Club & Die Fab 5. 10.55 Classic Cartoon. 11.05 Disney Club - Clever & Cool. 11.30 Woody Woodpecker. 11.50 Die Ninja Turtles. 12.10 Blue Box. 12.20 Das A-Team. 13.15 Disney Filmparade. 13.40 Heisse Schüsse - kalte Füsse. 15.20 SeaQuest DSV. 16.10 Sliders - Das Tor in eine fremde Dimension. 17.05 Herkules. 17.50 Xena. 18.45 Exclusiv - Weekend. 19.40 Bibelclip. 19.45 Aktuell Weekend. 20.10 Notruf. 21.15 Hilfe, es weihnachtet sehr. 23.05 Spiegel tv Magazin. 23.55 Die grosse Reportage. 0.45 Just Kidding. 1.15 Prime Time - Spätausgabe. 1.35 Xena. 2.25 Birdland. 3.20-4.10 Bärbel Schäfer.

DEUTSCHE WELLE 6.00 Journal. 6.30 Un siglo de Alemania. 7.00 Inside politics. 7.30 Video Timeline. 7.45 Expo 2000 Hannover. 8.00 Journal und Compact. 8.30 Plenum. 9.00 Journal and Compact. 9.30 H.E.A.T. 10.30 ZDF inside report. 11.00 Journal und Compact. 11.30 Das Fernsehspiel. 13.15 Plenum. 13.45 Schätze der Welt - Erbe der Menschheit. 14.00 Journal and Compact. 14.30 ZDF inside report. 15.00 Video Timeline. 15.15 Expo 2000 Hannover. 15.30 B.I.G. 16.00 Journal und Compact. 16.30 Kein Schöner Land. 17.15 Land und Leute. 17.30 Presseclub. 18.15 Expo 2000 Hannover. 18.30 B.I.G. 19.00 Journal and Compact. 19.30 Video Timeline. 19.45 Church & Society. 20.00 H.E.A.T. 21.00 Journal und Compact. 21.30 Presseclub. 22.15 Zur Zeit. 22.30 B.I.G. 23.00 Journal and Compact. 23.30 Treasures of the World. 23.45 Expo 2000 Hannover. 24.00 Journal y Compact. 0.30 Alemania en vivo. 1.00 Journal. 1.15 Sport report. 1.30 Plenum. 2.00 100 Grad. 3.00 Journal and Compact. 3.30-4.00 Made in Germany.

TV 5 7.00 Journal international TV5. 7.15 Journal des Arts et des Spectacles. 7.30 Horizons Francophones. 8.00 Documentaire. 9.00 TV5 Minutes et meteo. 9.05 Journal de Radio-Canada. 9.30 Bus et Compagnie. 10.30 Les pieds sur l'herbe. 11.00 TV5 Minutes. 11.05 Teletourisme. 11.30 Mediterraneo. 12.00 TV5 Minutes. 12.05 Musique Musiques. 12.30 "D". 13.00 TV5 Minutes. 13.05 Telecinema. 13.30 Journal de France 3. 14.00 Thalassa. 15.00 Faut pas rever. 16.00 Journal TV5. 16.15 Documentaire: Chroniques du Danube. 17.15 Vivement Dimanche. 19.15 TV5 Minutes. 19.20 Correspondances. 19.30 Journal TV5. 20.00 Y'a pas match. 20.30 Journal televise belge. 21.00 Le Monde de TV5: Les maladies genetiques. 23.00 Journal de France Television. 23.30 Le monde de TV5, suite. 1.00 Bons baisers d'Amerique. 1.25 Meteo internationale. 1.30 Journal Soir 3. 2.00 Journal televise Suisse. 2.30 France Europe Express. 4.00-4.25 Les pieds sur l'herbe.

RAI UNO 7.00 Euronews. 7.40 Cuori al Golden Palace. 8.30 La Banda dello Zecchino. 9.00 Malattia. 9.30 La Banda dello Zecchino. 10.25 Santa Massa. 13.35 Linea verde - in diretta dalla natura. 14.30 Telegiornale. 15.00-21.00 Domenica in. 17.20 Rai Sport Solo per i finali. 19.10 Rai Sport 90. Minuto. 20.30 Che tempo fa. 21.00 Telegiornale. 21.35 Rai Sport Notizie. 21.45 41. Zecchino d'Oro. 0.10 TG1. 0.15 Taratata. 1.20 TG1 Notte. 1.35 Agenda, Zodiaco, Che tempo fa. 1.40 Ritratti tra le righe. 2.20 Vagabondo creativo. 3.20 Le parole, la musica, il pallone. 4.05-5.05 Vagabondo creativo, 2. parte.

TVE INTERNACIONAL 7.00 Informe semanal. 7.30 Una de dos. 8.30 Euronews internacional. 9.00 Concierto. 9.45 Tiempo de creer. 10.00 U.N.E.D. 10.30 Pueblo de Dios. 11.00 Ultima preguntas. 11.30 Desde Galicia para el mundo. 13.00 Jara y sedal. 13.30 Otros pueblos. 14.30 Calle nueva. 15.30 Corazon, corazon. 16.00 Telediario 1. 16.30 Cine. 18.05 Euronews internacional. 18.55 Carterlera. 19.10 A filo de lo imposible. 19.50 Eurovision Siglo. 21.00 A las once en casa. 22.00 Telediario 2. 22.50 Tio Willy. 23.30 Estudio estadio. 1.00 Tendido cero. 1.30 Noches del Atlantico. 2.15 Taifa y candil. 3.00 La botica de la abuela. 3.30-5.00 Pura sangre.

CNN 7.00 World News=WN. 7.30 Global View. 8.00 WN. 8.30 World Business This Week. 9.00 WN. 9.30 World Sport. 10.00 WN. 10.30 World Beat. 11.00 WN. 11.30 The Art Club. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.30 Earth Matters. 14.00 WN. 14.30 Science & Technology. 15.00 News Update/World Report. 16.00 WN. 16.30 Inside Europe. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Showbiz This Weekend. 19.00 Late Edition. 20.00 WN. 20.30 Business Unusual. 21.00 News Stand. 22.00 WN. 22.30 Pinnacle Europe. 23.00 WN. 23.30 Best of Insight. 24.00 WN. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Style. 2.00 The World Today. 2.30 World Beat. 3.00 WN. 3.30-4.00 Diplomatic License.

EUROSPORT 9.30 Rally: FIA World Rally Championship in Great Britain. 10.00 Cross-country Skiing: World Cup in Muonio, Finland. Women: 4X5 km freestyle. Live. 11.00 Alpine Skiing: World Cup in Lake Louise, Canada. Women's Downhill. 12.00 Cross-country Skiing: World Cup in Muonio, Finland. Men 4X10 km Freestyle Live. 13.30 Nordic Combined Skiing: World Cup in Lillehammer, Norway. Ski Jumping. 14.00 Ski Jumping: World Cup in Lillehammer, Norway. K120 Competition. Live. 14.45 Nordic Combined Skiing: World Cup in Lillehammer, Norway. Cross-country. Live. 15.30 Ski Jumping: World Cup in Lillehammer, Norway. Live. 16.15 Cross-country Skiing: World Cup in Muonio, Finland Women 4X5 km Freestyle. 17.00 Karting: Elf Masters in Parisercy, France. Live. 19.00 Bobsleigh: World Cup in Park City, Utah, USA. 20.00 Alpine Skiing: World Cup in Lake Louise, Canada. Women's Super. Live.

21.15 Ski Jumping: World Cup in Lillehammer, Norway. 22.00 Tennis: ATP Tour World Championship in Hannover, Germany. Final. 24.00 Supercross: 1998 World Championship in Genoa, Italy. 1.30-2.30 Boxing: Lightweight Championship of Great Britain. Rigby vs. Vanzie.

MUSIC TV 7.00 Kickstart. 11.00 European Top 20. 12.00 Amour Weekend. 17.00 Nordic Top 40. 19.00 News Weekend Edition. 19.30 Stylissimo! 20.00 So '90s. 21.00 Most Selected. 22.00 MTV Data Videos. 22.30 Singled Out. 23.00 MTV Live. 23.30 Celebrity Deathmatch. 24.00 Amour. 1.00 Base. 2.00 Sunday Night Music. 5.00-7.00 Night Videos.

MOON TV 6.00 Peliuutisia ja interaktiivisia tekstiohjelmia. 9.00 Action-pelejä. 10.00 Tietovisoja ja terveisiä. 13.00 Happy Hour: Action-pelejä ja peliohjelmia. 17.00 Kysy peleistä ja pelimakasiini. 17.30 Moon tv: Top 6 musiikkivideot. 18.00 Peliuutiset. 18.15 Viikon PC-peli. 18.30 Platinaa: peliohjelma arkistosta. 19.00 PSX-Peliluola. 19.15 Pelivideoita 1. 19.30 N64-Peliluola. 19.45 Pelivideoita 2. 20.00 Game Planet. 20.15 Vitsi tv. 20.30 Jukebox Suomi. 21.00 PC-Peliluola. 21.15 Terveiset. 21.30 International Jukebox. 22.00 Slapshot. 22.15 Formulaa. 22.45 Slapshot. 23.00 Terveiset ja mielipiteet. 23.30 Musiikkivideouutuudet. 24.00 Night Line. 0.30 Kysy peleistä. 0.45 Pikku tuhmat. 1.00 Uusintoja peliohjelmista. 3.30-6.00 Action-pelejä.

SCI-FI 9.30 Chocky. 10.00 Battlestar Galactica. 11.00 Buck Rogers in the 25th Century. 12.00 Quantum Leap. 13.00 Max Headroom. 14.00 Probe: The Devil of Winterbourne. 15.30 The Twilight Zone. 16.00 Mystery Science Theatre 3000. 18.00 The Flash. 19.00 Probe: Unnatural Selection. 20.30 The Ray Bradbury Theatre. 21.00 V. 22.00 Quantum Leap. 23.00 Sightings. 24.00 Lexx. 1.00 V. 2.00 Battlestar Galactica. 3.00-4.00 Buck Rogers in the 25th Century.

TCC NORDIC 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

CARTOON 7.00-21.00 Piirrettyjä puolen tunnin välein.

DISCOVERY 18.00 Siivet. 19.00 Lentolinja III. 19.30 Coltranen pelit ja vehkeet. 20.00 Krokotiilinmetsästäjä. 21.00 Jäätynyt valtakunta. 22.00 Alue 51. 23.00 Idän arvoituksia. 2.00 Painovoiman vastustaminen. 3.00 Oikeuden kansiot.

ANIMAL PLANET 8.00 Ihminen ja luonto. 9.00 Krattien eläimet. 9.30 Dunbar ja koirat 5. 10.00 Lassie. 11.00 Eläintohtori. 12.00 Eläinmaailman mestareita. 12.30 Aika loppuu. 13.00 Australia. 14.00 Australian linnut. 15.00 Luonnon pienokaisia. 16.00 Koiratohtorit. 17.00 Tappajavalaita. 17.30 Koralliriutan metsästäjät. 18.00 Krokotiilinmetsästäjä. 18.30 Eläin X. 19.00 Lassie. 20.00 Eläinmaailman mestareita. 21.00 Merten vaeltajien arvoituksia. 22.00 Luonnon pienokaisia. 23.00 Ensiapueläinlääkärit. 24.00 Kesyttämätön Afrikka. 1.00 Uusia löytöretkiä.

TRAVEL TV 14.00 Dominika's Planet. 14.30 Oceania. 15.00 On Tour. 15.30 The Flavours of Italy. 16.00 Origins with Burt Wolf. 16.30 Travelling Lite. 17.00 Destinations. 18.00 Grainger's World. 19.00 Dominika's Planet. 19.30 Go 2: Corsica. 20.00 The Flavours of Italy. 20.30 Travelling Lite. 21.00 Going Places. 22.00 Caprice's Travels. 22.30 Holiday Maker. 23.00 Travel live - Stop the Week. 24.00 The Flavours of France. 0.30 On Tour. 1.00 Secrets of India. 1.30-2.00 Reel World.

TNT 21.00 Please Don't Eat the Daisies (1960). 23.00 The Wizard of Oz (1939). 1.00 The Yellow Rolls-Royce. 3.15 Alfred the Great (1969). 5.15 The Wizard of Oz (1939).

CANAL+ 7.00 The Clean Machine (Kanada 1992) (89). 8.30 Nörtti.fi kooste (27). 9.00 Vallankumouksen lapset (Australia 1996) (99). 10.40 Nightmare Street (USA 1998) (84). 12.05 Kino (28). 12.35 Crocs Down Under (Iso-Britannia 1998) (52). 13.30 Tilaa rakkaudelle (USA 1996) (122). 15.35 Fashion in the 20th Century 4 - Fantasy (Ranska 1997) (51). 16.30 A Very Brady Sequel (USA 1996) (87). 18.00 Romeo ja Julia (USA 1996) (116). 20.00 Dream On - To The Moon Alex (USA 1993) (30). 20.30 Isäni on turbomies (USA 1996) (86). 22.00 Star Trek - Ensimmäinen yhteys (USA 1996) (107). 23.50 Mrs. Winterbourne (USA 1996) (102). 1.35 Maximum Risk (USA 1996) (97). 3.15 George & Leo 21 - The Massage Part II (USA 1997) (22). 3.40 Frankenstein Junior (USA 1974) (106). 5.40-6.57 James ja jättipersikka (USA 1996) (77).

CANAL+ KULTA 8.00 The Staircase (USA 1998) (93). 9.35 Breakdown (USA 1997) (90). 11.10 Kaksi naista (Italia 1961) (100). 12.50 Dream On - No Deposit, No Return (USA 1993) (30). 13.20 Once Upon a Time When We Were Colored (USA 1996) (110). 15.10 Täydellinen äiti (USA 1996) (89). 16.40 Mrs. Winterbourne (USA 1996) (102). 18.25 Yksinhuoltajaisä (USA 1997) (91). 20.00 Larry Flynt - minulla on oikeus (USA 1996) (125). 22.05

1.00 The Glimmer Man (USA 1996) (88). 2.30 South Park - Cartman's Mum Is a Slot (USA 1997) (22). 2.55 Kansalaiset (USA 1996) (101). 4.40 Entity - tuntematon voima (USA 1982) (120). 6.45-7.57 Slave Girls from Beyond Infinity (USA 1987) (72).

TV1000 7.15 Swingers (USA 1996) (93). 9.00 Pikku kulkuri. Peter ja Petra. 10.00 Vanhemmat kotiarestiin (USA 1996) (105). 11.45 Kolmenkympin kriisi (USA 1996) (89). 13.15 The Van (GB 1996) (96). 15.00 Rakkaita ystäviä (USA 1996) (94). 16.45 Intiaani lipastossa (USA 1996) (94). 18.30 Kulissien takana: Rauhantekijä (25). 19.00 Hinnalla millä hyvänsä (USA 1995) (103). 20.45 Widescreen (15). 21.00 Taxi (Espanja 1997) (108). 23.00 Long Kiss Goodnight (USA 1996) (116). 1.00 Tuhat ja yksi yötä: Secrets II (96). 2.45 Lost Highway (USA 1996) (129). 5.00 In Search of Kundun with Martin Scorsese (USA 1998) (84). 6.30 Kulissien takana: Amistad (25).

TV1000 CINEMA 7.00 Convictions (USA 1997) (120). 9.00 Äiti yö (USA 1996) (110). 11.00 The Inheritance (USA 1997) (91). 12.45 Kulissien takana: Viidakon ykä (25). 13.15 Intiaani lipastossa (USA 1996) (94). 15.00 Uusia tuulia kartanossa (GB 1996) (100). 17.00 Nu är pappa trött igen (Ruotsi 1996) (84). 18.30 Lähikuvassa: Clint Eastwood (25). 19.00 Raamatun mysteerit: Aabraham - yksi mies, yksi Jumala (48). 20.00 History Channel Special: Voodoo (93). 22.00 The Affliction (USA 1996) (110). 24.00 Varastetut sydämet (USA 1996) (92). 1.40 Taxi (Espanja 1997) (108). 3.30 Long Kiss Goodnight (USA 1996) (116). 5.30 Siringo (USA 1997) (90).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    4. 4

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    8. 8

      Demokraatit ottivat yllätysvoiton Alabaman senaattivaalissa – Roy Mooren tappio oli paha isku Donald Trumpille

    9. 9

      Pitkittynyt stressi syö parisuhdetta, kun kotona ei osata tehdä enää muuta kuin riidellä – Onneksi tulehtunutta tilannetta voi hoitaa

    10. 10

      Sääongelmat jatkuvat Helsinki-Vantaan lentokentällä: Finnairin mukaan viivästykset ovat todennäköisiä vielä keskiviikkona

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    4. 4

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    5. 5

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    6. 6

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää
    Uusimmat
    1. Juuri nyt
    2. Demokraatit ottivat yllätysvoiton Alabaman senaattivaalissa – Roy Mooren tappio oli paha isku Donald Trumpille
    3. "Häirintää on todella runsain mitoin", sanoo Rakennusliiton puheenjohtaja – Nyt kymmenen eri alojen vaikuttajaa kertoo, miten he aikovat puuttua seksuaaliseen häirintään Tilaajille
    4. Sääongelmat jatkuvat Helsinki-Vantaan lentokentällä: Finnairin mukaan viivästykset ovat todennäköisiä vielä keskiviikkona
    5. Tunti sitten
    6. Jalankulkijoita varoitetaan liukkaasta kelistä – lumisade huonontaa ajokeliä Pohjois-Suomessa
    7. 4 tuntia sitten
    8. Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”
    9. Raportti: Sairaalasta voi tulla Afrikassa vankila jopa kuukausiksi, jos ei ole varaa maksaa laskuja – synnyttävät naiset erityisessä vaarassa
    10. Töyhtöiibis pelastui ja Sumatralta löytyi uusi serkku – eläinmaailmasta on kerrottavissa myös iloisia uutisia
    11. Kiinan talous on arvoitus – ”Zombiyritykset” pitäisi päästää konkurssiin, sanoo Suomen Pankin tutkija
    12. Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy
    13. Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla Tilaajille
    14. Näytä lisää