Radio ja TV

SVT EUROPA 7.30 Rapport morgon...

Tilaajille

SVT EUROPA 7.30 Rapport morgon. 64515328

10.30 Värsta, bästa vänner!. 7719381

10.45 Villgott och Villja. 9734294

10.55 Experimentet. 8934768

11.00 Efter plugget. 531381

11.30 Sajber. 541768

12.00 Kroppen myter, mat & hälsa. 542497

12.30 Myter. 639836

13.00 Rapport lunch. 289395

13.30 Framtid.se. 541792

14.00-14.30 På tu man hand. 689331

16.00 Reportrarna. 989519

17.00-17.05 Rapport. 797565

17.50 Prat i kvadrat. 144039

18.20 De tre vännerna... och Jerry. 605316

18.35 Svensson, Svensson. 8635213

19.00 Abrakadabra. 299768

19.30-20.00 Noaks ö. 298039

20.10 Regionala nyheter. 2511294

20.30 Rapport. 287923

21.00 Mitt i naturen. 375132

21.30 Oldsbergs Europa. 374403

22.00 Aktuellt. 371316

22.30 A-ekonomi. 266010

22.40 Sportnytt. 9355300

22.55 Aktuellt. 6712590

23.00-23.10 Regionala nyheter. 347584

23.25 Filmkrönikan 5 min. 3310652

23.30 Musikbyrån. 350478

24.00 S:t Mikael. 199966

0.45-1.15 Pistvakt. 2719701

SVERIGE SVT 1:

10.30-13.00 Utbildningsradion. 10.31 Värsta, bästa vänner! 10.45 Villgott och Villja. 10.55 Experimentet. 11.00 Efter plugget. 11.30 Sajber. 12.00 Kroppen. Myter, mat & hälsa. 12.30 Myter. 13.00 Rapport lunch. 13.30 Framtid.se. 14.00 På tu man hand. 14.30 Bara en trumpetare. (Sverige 1938). 16.00 Reportrarna. 17.00 Disneystunden med Nalle Puh. 17.25 Hemma hos Hill. 17.50 Prat i kvadrat. 18.20 De tre vännerna och Jerry. 18.35 Svensson, Svensson. 19.00 Abrakadabra. 19.30 Noaks ö. 20.00 Voxpop. 21.00 Mitt i naturen. 21.30 Oldsbergs Europa. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Seinfeld. 23.25 Filmkrönikan 5 min. 23.30 Musikbyrån. 24.00 S:t Mikael. 0.45-1.15 Pistvakt.

SVT 2:

7.30-10.30 Rapport morgon. 17.00 Rapport. 17.05 Springa för livet. 18.00 Rapport. 18.05 Regionala nyheter. 18.10-18.40 Plus. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset-Nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport med väder. 21.00 Monty Pythons Ett herrans liv (Britannien 1979). 22.30 Skilsmässa. 22.45 Anslagstavlan. 22.50 Lotto och Viking Lotto. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Dokument utifrån. 24.00 Rapport. 0.10-1.00 Paavo Berglund dirigerar Tjajkovskij.

TV 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.20-11.05 Roseanne Show. 11.15 Skönheten och odjuret. 12.05 Oh la la! 12.30 Grannar emellan. 13.00 Nyheterna. 13.15 Vädret. 13.25 Rosenna Show. 14.15 Hem till gården. 14.40 Doktorn i dalen. 15.30 Emmas kök. 16.00 Nyheterna och Vädret. 16.10 Nanny. 16.40 Beverly Hills 90210. 17.30 Skilda världar. 18.00 Nyheterna och Vädret. 18.10 Sunset Beach. 18.55 Keno. 19.00 Lokala nyheter. 19.11 Lokal-tv. 19.27 Lokala nyheter och väder. 19.30 Nyheterna. 19.55 Vädret. 20.00 Jeopardy! 20.30 Skilda världar. 21.00 Resume Tre Kronor. 21.05 Tre Kronor. 21.55 c/o Segemyhr. 22.25 Matmakarna. 23.00 Nyheterna. 23.20 Lokala nyheter. 23.25 Vädret. 23.30 Sporten. 23.45 Trav-onsdag med fyran. 0.25 En pappa på pottan. 0.55 Discworld. 1.25 Kommissarie Rex. 2.15 Farligt spel. 3.05-3.10 Nationalsången.

VIRON TV 7.00 Hyvää huomenta! 9.10 Kielletty rakkaus. 9.35 Lastenohjelma. 10.05 Ihmiseltä ihmiselle. 10.35 Poliisi-tv. 11.00-11.30 Pääministeri Mart Siimannin lehdistötilaisuus. 16.30 Onnen katu 13. 17.00 Uutiset. 17.05 Fallerin perhe. 17.35 Lasten uutismakasiini. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kielletty rakkaus. 19.25 Lasten tv-visa. 19.30 Uutiset. 19.35 Luupin alla. 20.00 Puolitunti kaikille. 20.30 Lassie. 21.00 Uutiset. Talousuutiset. Sää. Urheilu. 21.30 Friikki. 21.50-23.55 Bounty (USA/Englanti 1984).

ORT 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Julma enkeli. 9.15 Teema. 9.55 Piirretty. 10.15 Eläinten maailmassa. 10.50 Kirjahylly. 11.00 Uutiset. 11.15 Yhdessä. 12.05 Synkeä joki. 2. osa. 13.30 Piirretty. 14.00 Uutiset. 14.15 Avaruuden poliisi. 14.45 Luokkatoverit. 15.10 Viidakon kutsu. 15.35 Kuudentoista korvilla. 16.00 Julma enkeli. 17.00 Uutiset. 17.15 Musiikkivisa. 17.45 Nyt ja tässä. 18.05 Ihminen ja laki. 18.45 Ikuinen kutsu. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 20.40 Sääennuste. 20.50 Seitsemän lapsenpiikaa. 22.15 Skandaali Lubjankalla. 22.45 Uutiset. 23.00 Ohjelmatietoja.

VENÄJÄN TV 6.00 Hyvää huomenta, Venäjä! 8.15 Päivystäjä. 8.35 Hyvää huomenta! 9.00 Santa Barbara. 9.45 Musiikkimakasiini. 10.00 Vesti. 10.30 Elämän pikkuseikkoja. 11.30 Peili. 12.30 TV-kauppa. 13.00 Vesti-uutislähetys. 13.30 En sano enää mitään. 14.25 Rikkaat ja kuuluisat. 15.15 Piirrettyjä. 15.25 Ensimmäinen suukko. 16.00 Vesti. 16.30 Torni. 17.00 Piirrettyjä. 17.20 Terveys. 17.25 Vastapuoli. 18.30 Kaksoismuotokuva. 19.00 Vesti. 19.40 Yksityiskohdat. 19.55 Itseensä ohjaaja. 20.30 Hellä ja rakas etsivä. 22.10 Kameleontti. 23.10 Päivystäjä. 23.25 Vesti. 23.55 Autoshow. 0.20 Kauppakanava. 0.25-0.30 Sääennuste.

NGC EUROPE 7.00 Market Watch. 7.30 Europe Today. 10.00 Market Watch. 13.00 Secrets of the Mangroves. 13.30 Old World Italy. 14.00 Living with Leopards Part 1. 15.00 Natural Born Killers: Tiger's Eye. 15.30 Kimberly's Sea Crocodiles. 16.00 Africa Unbottled: Preserving the Heritage. 17.00 Those Wonderful Dogs. 18.00 The Shark Files: Legends of Killer Sharks. 19.00 Living with Leopards Part 1. 20.00 Africa Unbottled: Preserving the Heritage. 21.00 Ghosts of Madagascar. 21.30 The Nuba of Sudan. 22.00 Polar Bear Alert. 23.00 A Gypsy in Africa. 24.00 Back Roads America - Northeast. 1.00 On the Edge: Race for the Palio. 1.30 Deep Flight. 2.00 Extreme Earth: Valley of Ten Thousand Smokes. 3.00 A Gypsy in Africa. 4.00-5.00 Back Roads America.

CNBC 7.00 Market Watch. 7.30 Europe Today. 10.00 Market Watch. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 0.30 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 CNBC Asia Squawk Box. 3.30 Market Wrap. 4.00-6.00 Trading Day.

BBC WORLD 7.00 News. 7.30 Reporters. 8.00 World News=WN. 8.30 Holiday. 9.00 WN. 9.30 Hard Talk. 10.00 WN. 10.30 Reporters. 11.00 WN. 11.30 Hard Talk. 12.00 WN. 12.30 The Travel Show. 13.00 The World Today. 14.30 Reporters. 15.00 WN. 15.15 World Business Report. 15.30 The World Today. 16.30 Talking Movies. 17.00 WN. 17.30 Hard Talk. 18.00 WN. 18.30 Reporters. 19.00 WN. 19.30 Holiday. 20.00 The World Today. 21.30 Hard Talk. 22.00 WN. 22.30 The Money Programme. 23.00 WN. 23.10 World Business Report. 23.30 Top Gear. 24.00 WN. 0.10 Europe Direct. 1.00 WN. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 WN. 2.30 Holiday. 3.00 News. 3.30 Asia Today. 3.45 World Business Report. 4.00 News. 4.30 USA Direct. 5.00-5.30 News.

BBC PRIME 8.00 Camberwick Green. 8.15 Playdays. 8.35 Blue Peter. 9.00 Just William. 9.25 Ready, Steady, Cook. 9.55 Style Challenge. 10.20 Change That. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.00 Top of the Pops. 12.45 O Zone. 13.00 Raymond's Blanc Mange. 13.30 Ready, Steady, Cook. 14.00 Can't Cook, Won't Cook. 14.30 Change That. 14.55 Prime Weather. 15.00 Wildlife. 15.30 Eastenders. 16.00 Home Front. 16.30 Bread. 17.00 Some Mothers Do 'ave 'em. 17.30 Camberwick Green. 17.45 Playdays. 18.05 Blue Peter. 18.30 Wildlife. 19.00 Style Challenge. 19.30 Ready, Steady, Cook. 20.00 Eastenders. 20.30 Gardeners' World. 21.00 Bread. 21.30 Some Mothers Do 'ave 'em. 22.00 Mr Wroes Virgins. 23.00 The Goodies. 23.30 Bottom. 24.00 Club Expart. 1.00 The Winbledon Poisoner. 2.00 The Great Picture Chase. 2.30 Look Ahead. 3.00 Buongiorno Italia. 4.00 My Brilliant Career. John Spiers: The Patient's Champion. 4.30-5.00 Lord Spens: The Trail of a Banker.

SKY NEWS 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Prime Ministers Questions. 18.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.00 News on the Hour. 22.30 Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 PMQS. 24.00 News. 0.30 Sportsline. 1.00 News on the Hour. 3.00 News on the Hour. 3.30 Your Call. 4.00 News on the Hour. 4.30-5.00 Business Report.

SKY/NGC 8.00 Sunrise. 12.00-19.00 Sky News Channel. 19.00 Buyer's Guide. 19.15 Masterclass. 19.30 Game Over. 19.45 Chips with Everything. 20.00 Download. 21.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3SAT 7.35 7 Tage anders fernsehen. 7.45 Bodyfeeling - toll in Form. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Bilder aus Deutschland. 11.30 Diagnose: Arbeitssucht. 12.00 Gen-Welten: Künstliche und natürliche Evolution. 13.00 ML Mona Lisa. 13.30 Kleine Helden. 14.00 Reiselust. 14.25 Notizen aus dem Ausland. 14.30 Geniessen auf gut deutsch. 15.00 Hitparade. 15.45 Karacho on tour. 16.15 COM.P@SS. 16.45 Pur. 17.15 Seemannslos. 17.45 Natur-Nah. 18.15 Auto & Mobiles. 18.45 Häferlgucker unterwegs. 19.10 Kostbarkeiten aus Österreich. 19.15 Bilder aus der Schweiz. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Drei Läner - ein Thema. 22.15 Feuerstadt Baku. 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Kreuzfeuer (Österreich 1997). 0.55 Seitenblicke. 1.00 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vo 10. 1.30 Kulturzeit. 2.05 Sternstunde Philosophie. 3.50 Drei Läner - ein Thema. 4.50-5.00 7 Tage anders fernsehen.

RTL PLUS 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.35 Unter uns. 9.15 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.45 Der Hogan Clan. 10.15 Springfield Story. 11.00 Sabrina. 12.05 Reich und Schön. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Ilona Christen. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Die Sexfalle, Teil I. 22.05 Tv Tip. 22.15 Die Sexfalle, Teil II. 23.50 Stern tv. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Verrückt nach Dir. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.30 Der Hogan Clan. 3.00 Bärbel Schäfer. 3.50-4.20 Nachtjournal.

DEUTSCHE WELLE 6.00 Journal. 6.30 People and Politics. 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 Close up. 9.00 Journal. 9.30 Doppelpass. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 100 Deutsche Jahre. 12.00 Journal. 12.30 People and Politics. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 Close up. 15.00 Journal. 15.30 Doppelpass. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Die Zukunft der Arbeit. 18.00 Journal. 18.30 People and Politics. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 Germany: A Hundred Years. 21.00 Journal. 21.30 Europa Aktuell. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 Die Zukunft der Arbeit. 24.00 Journal. 0.30 Auto Motor und Sport tv. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 Germany: A Hundred Years. 3.00 Journal. 3.30-4.00 Europa Aktuell.

ARTE 20.00 Die Heimlichen Herrscher: Gewebter Wind - Der Siegeszug der Baumwolle. 20.50 Arte Info/Meteo. 21.15 Eurotunnel: Die Jahrhundertpleite. 21.45 Ein moderner Bankenkrimi: Löcher im Beton. 22.35 Das Jahrhundert im Bild: Tod Eines G.I. von Catherine Leroy (1967).

22.45 Musica: Michel Portal meets Mozart. 0.15 Simone de Beauvoir. 1.15 Close Up Long Shot. 2.00 Interview mit Youssef Chahine. 2.05-3.50 Der sechste Tag.

TV 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 en Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Funambule. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Pecheurs d'Islande. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Voila Paris. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Temps Present. 15.00 Journal TV5. 15.15 Pecheurs d'Islande. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 questions. 17.30 Grands Gourmands. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Pecheurs d'Islande. 21.00 Journal Suisse. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Faits Drivers. 23.00 Journal TV5. 23.15 Urgence. 0.15 L'homme de Suez. 1.00 Journal Belge. 1.30 Soir 3. 2.00 TV5 Infos. 2.05 Fax Culture. 3.00 Journal TV5. 3.15 Quatre et demi. 4.15-5.00 L'homme de Suez.

RAI UNO 7.00 Euronews. 7.30 TG1 e Rassegna Stampa. Che tempo fa. 7.50 Unomattina. 10.45 Dieci minuti di...programmi dell'accesso. 10.55 Fatta per amare. 12.30 TG1. 12.35-14.30 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 14.30 Telegiornale. 14.55 TG1 Economia. 15.05 Il tocco di un angelo. 16.00 Il Mondo di Quark. 16.45 Solletico. 18.00 GT Ragazzi. 18.10 Solletico. 18.35 Oggi al Parlamento. 18.45 Prima del TG. 19.00 TG1. 19.10 Prima - La cronaca prima di tutto. 19.35-21.00 In bocca al lupo! 20.30 Che tempo fa. 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto. 21.40 Navigator: alla ricerca di Ulisse. 21.50 Il commissario Rex. 23.35 Donne al bivio. 24.00 TG 1. 0.05 C'era una volta la Russia. 1.15 TG1 Notte. 1.40 Agenda. Che tempo fa. 1.45 Rai Educational. Il grillo. 2.10 Rai Educational. Aforismi. 2.15 Sottovoce. 2.30-7.00 Il regno della luna. 2.40 Daile parole ai fatti. 2.50 Il pazzo di Bergerac (1972). 4.05 TG1 Notte. 4.35-5.00 Helzacomic.

TVE INTERNACIONAL 7.00 Faemino y Cansado internacional. 7.30 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Los desayunos de TVE. 10.50 Autor, autor. 12.00 Plaza Mayor. 12.15 Saber vivir. 13.45 Asi son las cosas. 14.30 Noticias. 15.00 Saber y ganar. 15.25 Corazon de invierno. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 17.00 La usurpadora. 18.00 Barrio sesamo. 18.30 Al habla. 19.00 Noticias. 19.25 Espana de norte a sur. 19.40 Digan lo que digan. 20.55 Gente. 22.00 Telediario 2. El Tiempo. 22.50 Cita con el cine espanol: De mujeres y de hombres. 0.15 Dias de cine. 1.45 Tendido cero. 2.15 Telediario 3. 3.00 Espana en el corazon. 3.30 Nano. 4.55-5.45 Flamenco.

CNN 7.00 This Morning. 7.30 Best of Insight. 8.00 This Morning. 8.30 Moneyline. 9.00 This Morning. 9.30 World Sport. 10.00 This Morning. 10.30 Showbiz Today. 11.00 News Update/Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.30 Business Unusual. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Style with Elsa Klensch. 19.00 News Update/Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 News Update/World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Showbiz Today. 3.00 WN. 3.15 Asian Edition. 3.30 Q&A. 4.00 Larry King Live. 5.00 WN. 5.30-6.00 Newsroom.

EUROSPORT 9.30 Biathlon: World Cup in Val Cartier, Canada. Men's Sprint. 10.30 Alpine Skiing: World Cup in Sierra Nevada, Spain. Women's Downhill. Live. 11.30 Ski Jumping: World Cup in Trondheim, Norway. K120 event. 13.00 Alpine Skiing: World Cup in Sierra Nevada, Spain. 13.30 Alpine Skiing: World Cup in Sierra Nevada, Spain. Men's Downhill. Live. 14.30 Golf: US PGA Tour. Doral Ryder Open in Miami, Florida. 15.30 Tennis: The ATP Tour in Copenhagen and Scottsdale. 16.00 Tennis: ATP Super 9 Tour in Indian Wells, USA. 18.15 Alpine Skiing: World Cup in Sierra Nevada, Spain. Women's Downhill.

19.00 Alpine Skiing: World Cup in Sierra Nevada, Spain. Men's Downhill. 20.00 Tennis: ATP Super 9 Tour in Indian Wells, USA. Third day. Live. 22.00 Tennis: WTA Tournament in Indian Wells, USA. 6th Day. Live. 23.30 Boxing: IBF Supermiddleweight World Championship with Sven Ottke, GER - Giovanni Nardiello, ITA. 0.30 Strongest Man: The Atlantic Giant 1998 in Faroe Islands. 1.30-2.30 Tractor Pulling: Euro Pull 1999 in Zwolle, Netherlands.

MUSIC TV 7.00 Kickstart. 10.00 Non Stop Hits. 13.00 European Top 20. 14.00 Non Stop Hits. 16.00 MTV ID. 17.00 Select MTV. 19.00 Say What. 20.00 So 90's. 21.00 Top Selection. 22.00 MTV Data Videos. 22.30 Nordic Top 5. 23.00 Amour. 24.00 MTV ID. 1.00 The Late Lick. 2.00 The Grind. 2.30-7.00 Night Videos.

MOON TV 6.00 Peliuutisia ja interaktiivisia tekstiohjelmia. 9.00 Action-pelejä. 10.00 Tietovisoja ja terveisiä. 13.00 Happy Hour: Peliohjelmauusinnat ja action-pelejä. 16.00 Top 10 Pelit. 17.00 Kysy peleistä ja pelimakasiini. 17.30 Moon tv Top 6 musiikkivideot. 18.00 Peliuutiset. 18.30 Platinaa. Peliohjelma Moon tv:n arkistosta. 19.00 PSX-Peliluola. 19.15 Pelivideoita. 19.30 N64-Peliluola. 19.45 Pelivideoita. 20.00 Game Planet. 20.30 Jukebox Suomi. 21.00 PC-Peliluola. 21.30 International Jukebox. 22.00 Slapshot. 22.15 Formulaa. 22.45 Slapshot. 23.00 Terveiset ja mielipiteet. 23.30 Musiikkivideouutuudet. 24.00 Night Line. 0.30 Kysy peleistä. 0.45 Pikkutuhmat. 1.00 Uusintoja peliohjelmista. 3.30-6.00 Action-pelejä.

TCC NORDIC 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

CARTOON 7.00-21.00 Piirrettyjä puolen tunnin välein.

DISCOVERY 10.00 Rex Hunt's Fishing Adventures. 10.30 Bush Tucker Man. 11.00 State of Alert. 11.30 On the Road Again. 12.00 The Specialists. 13.00 21st Century Jet. 14.00 The Diceman. 14.30 Ghosthunters. 15.00 Walker's World. 15.30 Disaster. 16.30 Charlie Bravo. 17.00 Justice Files. 17.30 Beyond 2000. 18.00 Rex Hunt's Fishing Adventures. 18.30 A River Somewhere. 19.00 Time Travellers. 19.30 Terra X. 20.00 Wildlife SOS. 20.30 Adventures of the Quest. 21.30 The Quest. 22.00 Arthur C Clarke's Mysterious World. 22.30 Creatures Fantastic. 23.00 Searching for Lost Worlds. 24.00 The Great Egyptians. 1.00 SAS Australia: Battle for the Golden Road. 2.00 On the Trail of the New Testament. 3.00 Terra X. 3.30-4.00 Time Travellers.

ANIMAL PLANET 8.00 Pet Rescue. 8.30 Harry's Practice. 9.00 The New Adventures of Black Beauty. 9.30 Lassie. 10.00 Going Wild with Jeff Corwin. 10.30 Wild at Heart. 11.00 Pet Rescue. 11.30 Rediscovery of the World. 12.30 Breed All about It. 13.00 Deadly Australians. 13.30 Animal Doctor. 14.00 The New Adventures of Black Beauty. 14.30 Hollywood Safari. 15.30 Deadly Australians. 16.00 All-Bird tv. 16.30 Human/Nature. 17.30 Harry's Practice. 18.00 Jack Hanna's Zoo Life. 18.30 Animal Doctor. 19.00 Pet Rescue. 19.30 Deadly Australians. 20.00 The New Adventures of Black Beauty. 20.30 Lassie. 21.00 Rediscovery of the World. 22.00 Animal Doctor. 22.30 Horse Tales. 23.00 Going Wild. 23.30 Emergency Vets. 24.00 Crocodile Hunter. 1.00 Wildlife ER. 1.30-2.00 Emergency Vets.

TRAVEL TV 14.00 Dream Destinations. 14.30 Go Greece. 15.00 Holiday Maker: Miami. 15.15 Holiday Maker: Majorca. 15.30 The Flavours of France. 16.00 The Flavours of Italy. 16.30 No Truckin' Holiday. 17.00 Secrets of the Choco. 18.00 Go 2: Prague. 18.30 Amazing Races. 19.00 Cities of the World. 19.30 Caprice's Travels. 20.00 The Flavours of France. 20.30 On Tour. 21.00 Dream Destinations. 21.30 Go Greece. 22.00 Travel live. 22.30 Go 2. 23.00 Secrets of the Choco. 24.00 No Truckin' Holiday. 0.30 Amazing Races. 1.00 On Tour. 1.30-2.00 Caprice's Travels.

TNT 21.00 On the Town (1949). D: Stanley Donen. 23.00 Two Weeks in Another Town (1962). D: Vincente Minnelli. 1.00 The Sunshine Boys (1975). D: Herbert Ross. 3.15 Your Cheatin' Heart (1964). 5.00 Two Weeks in Another Town (1962). D: Vincente Minnelli.

CANAL+ 7.00 Game Park 2 - New Blood (52). 7.55 Trees Lounge (USA 1996) (92). 9.30 Sunen perhe (Tanska 1997) (81). 10.55 Rajaton valta (USA 1997) (117). 12.55 Scandalous Me - The Jacqueline Susann Story (USA 1998) (89). 14.25 Working Girl - tieni huipulle (USA 1988) (109). 16.15 Joe's Apartment (USA 1996) (77). 17.35 The Sugar Factory (Australia 1997) (88). 19.05 Saul Zaentz (60). 20.00 Pirun saari (Islanti 1996) (99). 21.40 Imagina 99 (52). 22.35 The Fifth Element - puuttuva tekijä (USA 1997) (122). 0.40 Steamy Windows - Vivid (USA 1993) (81). 2.05 Paper Trail (USA 1997) (90). 3.35 Under Ytan (Ruotsi 1997) (99). 5.15-6.55 Vincent ja minä (Kanada 1990) (100).

CANAL+ KULTA 8.00 Esa ja Vesa - auringonlaskun ratsastajat (Suomi 1994) (89). 9.30 Joulupukki (Englanti 1985) (104). 11.15 Haluan Haugesundiin (Norja 1997) (68). 12.25 Chicago Kid (USA 1995) elokuva (86). 13.55 Vapaana syntynyt - Jälleennäkeminen (Englanti 1998) (42). 14.40 Fredi sammakko (Englanti 1995) (68). 15.50 Piano (Australia 1993) (116). 17.50 The Sands of Eden (Ranska 1997) (90). 19.20 Twilight Man (USA 1996) (95). 21.00 Rakkauden koukussa (USA 1997) (97). 22.40 Basquiat (USA 1996) (100). 0.20 Booty Call - tuplatreffit (USA 1997) (76). 1.40 Menneisyyden salat (USA 1997) (100). 3.20 Kauhua kryptasta - Verenhimoiset viettelijättäret (USA 1996). Kauhukomedia (83). 4.50 Ennustus (USA 1976) (107). 6.40-7.57 Joe's Apartment (USA 1996) (77).

TV1000 7.00 Jeffrey (USA 1995) (100). 9.00 Eva Peron - The True Story (Argentiina 1996) (100). 11.00 Kertomuksia kaupungista (3 (97). 13.00 Dead Man (Ranska 1995) (124). 15.00 Myyntitykit (USA 1992) (120). 17.00 Amarcord (Italia 1974) (119). 19.00 Lähikuvassa: Faye Dunaway (25). 19.30 Kazaam - kaikki mitä toivot (USA 1996) (85). 21.00 Albiino alligaattori (USA 1997) (97). 23.00 Bliss (USA 1997) (104). 1.00 Illan eroottinen elokuva: Fashion Sluts 6 (120). 3.00 Kuumat setelit (USA 1995) (90). 5.00 Hammaslääkäri (USA 1995) (89). 6.30 Kulissien takana: The Big Hit (25).

TV1000 CINEMA 7.00 Easy Rider - matkalla (USA 1969) (95). 9.00 Oliver (GB 1968) (153). 11.30 Missä olet, Finbar Flynn (Ruotsi 1996) (114). 13.30 Rain without Thunder (USA 1992) (87). 15.00 Kulissien takana: Mieletön juttu (25). 15.30 White Man's Burden (USA 1996) (96). 17.00 Kuudes kenttäpelaaja (USA 1997) (107). 19.00 Muinaiset mysteerit: Mayojen arvoitus (46). 20.00 Nykyajan ihmeet: Tunnelit (47). 21.00 Biography: Yrjö III - hullu vai ei (45). 22.00 Myrskyn todistajat (USA 1996) (122). 0.20 Rasputin - mystinen munkki (USA 1996) (101). 2.15 Hollywood-muotokuvia: Oliver Stone (60). 3.15 Bliss (USA 1997) (104). 5.00 Alaston lounas (GB 1991) (111).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    5. 5

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    6. 6

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    7. 7

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    8. 8

      Äärimmäisen vaikean My Summer Car -pelin suomalainen tekijä ansaitsi yli puoli miljoonaa euroa – Hittipeli on ”käytännössä tyhmää sekoilua kännissä”

    9. 9

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    10. 10

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää