Radio ja TV

SVT EUROPA 7.45 Dagens programtablå...

Tilaajille

SVT EUROPA 7.45 Dagens programtablå. 8.00 Rapport sommarmorgon. 10.15 Sommarlov på Mormors Magiska Vind. 11.05 Dagens programtablå. 11.15 Nyheter från SVT24. 15.20 World Police & Fire Games 1999. 15.30 Sommarnöjet. Repris. 16.30 Nyheter från SVT24. 17.45 Kvällens programtablå. 17.55 Möte med Krister Henriksson. Repris. 18.15 Tone Bengtssons litteraturhistoria. Repris. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset - Nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Tiden går. 19.35 Kvällens programtablå. 19.45 Nyheter från SVT24. 20.00 Trazan Apansson och Banarne. 20.30 Rapport. 21.00 Skärgårdsdoktorn. Del 4/12. 21.55 World Police & Fire Games 1999. 22.00 Blodsband. Del 4/4. 22.55 Aktuellt med senaste nytt. 23.00 Regionala nyheter ABC. 23.10 Tete--tete. 24.00 Rapport. 0.10 Varan-tv. Repris. 0.40 Varan-tv. Repris. 1.10 Nyheter från SVT24. 1.25 Race. Repris. 1.55 Lördagens programtablå. 2.05-7.30 Nyheter från SVT24.

SVERIGE SVT 1:

10.15 Nyheter från SVT 24. 15.20 World Police & Fire Games 1999. 15.30 Sommarnöjet. 16.30 I dimma dold. 17.55 Möte med Krister Henriksson. 18.15 Tone Bengtssons litteraturhistoria. 18.45 Ensamma hemma. 19.30 Pippi Långstrump. 20.00 Trazan Apansson och Banarne. 20.30 Mosquito. 21.00 Andr Previn. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Brottet och straffet. 0.45-1.35 Filmveteranernas hus.

SVT 2:

8.00 Rapport sommarmorgon. 10.15 Sommarlov på Mormors Magiska Vind. 10.30 Min stad i världen. 10.45-11.00 Vilja vinna. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset-Nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Tiden går. 19.35 Vänner för livet. 20.20 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Skärgårdsdoktorn. 21.55 World Police & Fire Games 1999. 22.00 Blodsband. 22.55 Tid för tango. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Tete--tete. 24.00 Rapport. 0.10 Gengångare. 0.35 Kommissarie Wycliffe. 1.25-1.55 Race.

TV 4 7.00-10.20 Nyhetsmorgon. 12.35 Grannar emellan. 13.00-13.15 Nyheterna och vädret. 16.40 Pappa sökes (Sverige 1947). 18.00 Matador. 18.55 Keno. 19.00 Lokala nyheter. 19.10 Lokal-tv. 19.27 Lokala nyheter och väder. 19.30 Nyheterna. 19.55 Vädret. 20.00 Jeopardy! 20.30 Seriestart: På jobbet. 21.00 Stadskampen. 21.50 Inför Formel 1. 21.55 Stadskampen, forts. 22.30 Dharman & Greg. 23.00 Nyheterna. 23.20 Lokala nyheter. 23.25 Vädret. 23.30 Sporten. 23.45 Remington Steele. 0.40 Rapid Fire (USA 1992). 2.20 Judys domstol. 2.45-2.50 Nationalsången.

VIRON TV 8.00 Kielletty rakkaus. 8.25 Aamukeittiö. 8.35 Pieni talo preerialla. 9.25 Saint Tropez. 10.16-10.20 Ohjelmatietoja. 17.10 Ohjelmatietoja. 17.15 Big Sky. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kielletty rakkaus. 19.30 Uutiset. 19.35 Lasten kesäkanava. 20.05 National Geographic esittää. 21.00 Uutiset. Sää. Urheiluruutu. 21.35 Wikmanin pojat (Viro 1995). 22.05 Nathalie Euroopassa: Espanja. 22.35 Nyt ja tässä: näyttelijä ja ohjaaja Madis Kalmet. 23.35 Vieraat avaruudesta. 0.23 Ohjelmatietoja.

ORT 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Rakkauden nimessä. 9.15 Maskit. 9.40 Maku. 10.00 Piirretty. 10.10 Tähtisodat. 11.00 Uutiset. 11.15 Viittomakieliset ohjelmat. 11.55 Istukkaat. 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.15 Netty Gunnin seikkailut. 16.00 Rakkauden nimessä. 17.00 Uutiset. 17.15 Kreivitär de Monsoreau. 18.15 Vuoden 1996 tapaus: Murhaajan päiväkirja. 18.45 Sekamelska. 19.00 Ihmeiden pelto. 20.00 Vremja. 20.40 Sääennuste. 20.45 Columbo. 22.10 Naisten tarinat. 22.40 Uutiset. 22.55 Kuiskaus. 0.30 Ohjelmatietoja.

VENÄJÄN TV 6.00-8.45 Hyvää huomenta, Venäjä! 9.10 Milady. 10.00 Vesti. 10.35 Pieni kulkuri. 11.30 Perheeni. 12.30 TV-kauppa. 13.00 Vesti. 13.30 Antonella. 14.25 Villi enkeli. 15.15 Musiikkimakasiini. 15.25 Ensimmäinen suukko. 16.00 Vesti. 16.30 Torni. 17.00 Terveys. 17.05 Ensimmäinen pääskynen. 18.25 Kyllä, herra pääministeri. 19.00 Vesti. 19.40 Yksityiskohdat. 19.55 Pikkukaupunki. 20.25 Earth Girls are Easy. 22.20 ART-koroke. 22.55 Päivystäjä. 23.10 Vesti. 23.40 Slaavilainen basaari Vitebskissä. 23.50 Kauppakanava. 0.05-0.08 Sääennuste.

NGC EUROPE 7.00 Market Watch. 7.30 Europe Today. 10.00 Market Watch. 13.00 African Odyssey. 14.00 Black Holes. 15.00 A Glorious Way To Die. 16.00 Tigers of the Snow. 17.00 The Human Race. 18.00 Indian Trilogy: The Rolling Saint. 19.00 Ice Bird. 20.00 Can't Drown This Town. 20.30 To Serve and Destroy. 21.00 Thunder Dragons. 22.00 Brother Wolf. 23.00 Tempest of the Deep. 24.00 The Siberian Tiger - Predator or Prey?. 1.00 Reflections on Elephants. 2.00 Can't Drown This Town. 2.30 To Serve and Destroy. 3.00 Thunder Dragons. 4.00-5.00 Brother Wolf.

CNBC 7.00 Market Watch. 7.30 Europe Today. 10.00 Market Watch. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 0.30 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 Europe This Week. 3.00-5.00 Street Signs.

BBC WORLD 8.00 World News=WN. 8.30 Europe Direct. 9.00 WN. 9.30 Hardtalk. 10.00 WN. 10.30 The Air Show. 11.00 WN. 11.30 The Sky at Night. 12.00 WN. 12.30 Hardtalk. 13.00 WN. 13.30 Talking Movies. 14.00 The World Today. 15.30 The Sky at Night. 16.00 WN. 16.15 World Business Report. 16.30 The World Today. 17.30 Talking Movies. 18.00 WN. 18.30 Hardtalk. 19.00 WN. 19.15 World Business Report. 19.30 The Air Show. 20.00 The World Today. 21.30 Hardtalk. 22.00 WN. 22.30 Correspondent. 23.00 WN. 23.10 World Business Report. 23.30 Vintners' Tales. 24.00 WN. 0.30 Europe Direct. 1.00 WN. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 WN. 2.30 Hard Talk. 3.00 News. 3.30 The Big Trip. 4.00 News. 4.30-4.45 Asia Today.

BBC PRIME 8.00 Mr Wymi. 8.15 Playdays. 8.35 Run the Risk. 8.55 The Chronicles of Narnia. 9.25 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Change That. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.10 People's Century. 13.00 Delia Smith's Summer Collection. 13.30 Ready Steady Cook. 14.00 Going for a Song. 14.30 Change That. 15.00 Wildlife: Sea Trek. 15.30 Eastenders. 16.00 The Antiques Show. 16.30 Porridge. 17.00 Bread. 17.30 Mr. Wymi. 17.45 Playdays. 18.05 Run the Risk. 18.30 Wildlife. 19.00 Style Challenge. 19.30 Ready, Steady, Cook. 20.00 Eastenders. 20.30 Country Tracks. 21.00 The Good Life. 21.30 Bread. 22.00 Dangerfield. 23.00 Red Dwarf. 23.30 Later with Jools Holland. 0.30 Sounds of the 70's. 1.00 Goodies. 1.30 Comedy Nation. 2.00 Dr. Who. 2.30 Global Tourism. 2.55 Pause. 3.00 Putting Training to Work. 3.25 Keywords. 3.30 Children, Science and Commonse. 3.55 Pause. 4.00 The Authentik & Ironical Histories. 4.50 Keywords. 4.55-5.00 Pause.

SKY NEWS 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Your Call. 13.00 News on the Hour. 14.00 Sky News Today. 17.00 News on the Hour. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 Answer the Question. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 1.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30 Your Call. 4.00 News on the Hour. 4.30-5.00 Sky Business Report.

SKY/NGC 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Your Call. 13.00 News on the Hour. 14.00 Sky News Today. 17.00 News on the Hour. 19.00 Buyer's Guide. 19.15 Masterclass. 19.30 Game Over. 19.45 Chips with Everything. 20.00 Blue Screen. 20.30 The Lounge. 21.00-3.00 NGC. 3.00-7.30 Sky News Channel.

3SAT 7.50 7 Tage anders fernsehen. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Ländermagazin. 11.30 Fleischliche Genüsse - Kultur rund ums Fleisch. 12.00 Kennenzeichen D. 12.45 Der Nazijäger. 13.15 "Glücklich bin ich nie..." 14.00 Die Zeitmacher. 14.30 Geldbörse. 15.00 Jazz-in: Bern 1994. 15.45 Sport unter der Lupe. 16.15 Eisenbahn-Romantik. 16.45 "Dada lebt nicht nur - Dada blüht." 17.30 Patty Smith und Franz Gertsch. 17.45 1000 Jahre Danzig. 18.30 Die Sprechstunde. 19.15 Reisewege Alpenpässe. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Schnee - Nicht nur auf dem Kilimandscharo. 22.00 Die Nackten auf Rügen. 22.30 3satBörse. 23.00 Notizen aus dem Ausland. 23.10 Zeit im Bild 2. 23.30 Andreas Vitasek - Unterwegs. 0.25 Schnell, billig und ausser Kontrolle. 1.45 Seitenblicke. 1.50 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vor 10. 2.15 Kulturzeit. 2.55-5.55 Estival Jazz Lugano 1999.

RTL PLUS 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.35 Unter uns. 9.15 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 9.45 Der Hogan Clan. 10.15 Springfield Story. 11.00 Sabrina. 12.05 Reich und Schön. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Ilona Christen. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Total verrückt! 22.15 Die Camper. 22.45 Das Amt. 23.15 Life! 0.15 Die Karl Dall Show. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Golden Girls. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.25 Der Hogan Clan. 2.55 Total verrückt! 3.45 Nachtjournal. 4.15 Stern tv. 5.55 Die Camper. 6.20 Das Amt.

DEUTSCHE WELLE 7.00 Journal. 7.30 European Journal. 8.00 Journal. 8.30 Deutschland heute. 9.00 Journal. 9.30 The Axeman Cometh. 10.00 Journal. 10.30 Reiseland Deutschland. 11.00 Journal. 11.30 Germany Today. 12.00 Journal. 12.30 Das süsse Leben - kein Honiglecken. 13.00 Journal. 13.30 European Journal. 14.00 Journal. 14.30 Deutschland heute. 15.00 Journal. 15.30 The Axeman Cometh. 16.00 Journal. 16.30 Reiseland Deutschland. 17.00 Journal. 17.30 Germany Today. 18.00 Journal. 18.30 Die ZDF reportage. 19.00 Journal. 19.30 European Journal. 20.00 Journal. 20.30 Deutschland heute. 21.00 Journal. 21.30 A Hive of Activity. 22.00 Journal. 22.30 Made in Germany. 23.00 Journal. 23.30 Germany Today. 24.00 Journal. 0.30 Cuidado!: Viene el salvador de empresas. 1.00 Journal. 1.30 Destination Germany. 2.00 Journal. 2.30 Deutschland heute. 3.00 Journal. 3.30 A Hive of Activity. 4.00-4.30 Journal.

ARTE 20.00 Tracks. No Respect: Barbie. Tribal: Goa und Neo-hippies 20.45 Wetterbericht. 20.50 Arte Info. 21.15 Shelby Lee Adams - der Bildermacher. 21.45 Ein Hof in der Provence. 23.20 Gegen das Vergessen. 23.25-3.55 Exil Shanghai.

TV 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 en Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 "D". 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Des heros ordinaires. 13.00 TV5 Infos. 13.05 Voila Paris. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Autour du Tour. 15.00 Journal TV5. 15.15 Des heros ordinaires. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30 Les belges du bout du monde. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Des heros ordinaires. 21.00 Journal Belge. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Journal du Tour de France. 22.30 Velo Club. 23.00 Journal TV5. 23.15 Ca se discute. 1.00 Journal Suisse. 1.30 Soir 3. 2.00 TV5 Infos. 2.05 Jeux san Frontiere. 4.00 TV5 Infos. 4.05-5.00 Commett ca va.

RAI UNO 7.00 Euronews. 7.30 TG1. Che tempo fa. 7.40 Unomattina. 8.00 TG1. 8.05 Rassegna stampa. 8.30 TG1. Che tempo fa. Flash L.I.S. Flash. 11.00 Bel colpo, amico (1987). 12.30 TG1. 12.35 Remington Steele. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 Matlock. 14.30 Telegiornale. 14.55 TG1 Economia. 15.05 Italiaride. 15.06 La nonna Sabella (1957). 16.45 Solletico. 18.50 Oggi al Parlamento. 19.00 TG1. 19.10 La signora del West. 20.00 La signora in giallo. 20.25 Che tempo fa. 21.00 Telegiornale. 21.35 La Zingara. 21.50 Fuga per la vittoria (1981). 23.55 TG1. 0.10 Tre vedova e un delitto (1993). 1.55 TG1 Notte. 2.00 Stampa oggi. 1.05 Agenda. Che tempo fa. 2.10 Rai Educational. Media/Mente. 2.35 Rai Educational. Aforismi. 2.40 Sottovoce. 2.55 Rainotte. 3.00 Coincidenze meravigliose. 3.25-5.05 Una storia del Boccaccio (1981).

TVE INTERNACIONAL 7.15 Tendido cero. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Curro Jimenez. 11.00 Espana de norte a sur. 11.15 Una chica explosiva. 11.45 Reporteros con clase. 12.15 Los rompecorazones. 13.10 Loca academica de policia. 14.00 Plaza Mayor. 14.30 Noticias. 14.55 Saber y ganar. 15.25 Corazon de verano. 16.00 Telediario 1. 16.55 Tour de Francia. 18.15 Cosas del amor. 19.30 Noticias. 20.00 Quien con quien? 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. 22.50 Por un punado de... 23.45 Noche de fiesta. 3.00 Telediario 3. 3.45-5.00 Marielena.

CNN 7.00 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.30 Earth Matters. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Inside Europe. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Showbiz Today. 3.00 WN. 3.15 WN. 3.30 Q&A. 4.00-5.00 Larry King Live.

EUROSPORT 9.30 Swimming: European Ch'ships in Istanbul, Turkey. Synchronized Swimming, Duet Technical. Live. 11.30 Cliff Diving: Cliff Diving World Ch'ships 1998, Brontallo, Switzerland. 12.00 Swimming: European Ch'ships in Istanbul, Turkey. Diving, 10m Preliminary Round. Men. Live. 14.15 Boxing, London, GB. 15.00 Swimming: European Ch'ships. Synchronized Swimming, Solo Final, Live.

16.30 Cycling: Tour de France. 18th Stage. Live. 18.30 Highlights. 19.15 Football: European Under-18 Ch'ship in Sweden. Ireland - Italy. Live.

21.00 Four Wheels Drive: Formula 4X4 Off Road, Iceland. 21.30 Truck Sports: FIA European Truck Racing Cup, Nürburgring, Germany.

MUSIC TV 6.00 Bytesize. 9.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Non Stop Hits. 16.00 European Top 20. 17.00 The Lick. 18.00 Select MTV. 19.00 Dance Floor Chart. 21.00 Megamix. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 Celebrity Death Match. 23.00 Bytesize. 1.00 Party Zone. 3.00-7.00 Night Videos.

MOON TV 6.00 Viihdeuutisia, urheiluplaneettaa ja interaktiivisia tekstiohjelmia.

13.00 Happy Hour: Peliohjelmia ja muuta. 16.30 Pelivideoita. 17.00 Top 6 -pelivideot. 17.30 Moon TV Top 6 -musiikkivideot. 18.00 Bubblegum, Haastateltavana Rasmus. 19.00 PSX-Peliluola. 19.15 Game Planet. 19.30 Never Trust a Hippie. Tuskafestivaali '99 Special. 20.15 Viikon PSX-peli. 20.30 Crasher. 21.00 PC-Peliluola. 21.30 Jukebox Suomi. 22.00 Viihdeuutiset. 22.15 Urheiluplaneetta. 22.30 Gillette Worlds Sports Special. 23.00 Viihdeuutiset. 23.15 Urheiluplaneetta. 23.30 International Jukebox. 24.00 Viihdeuutisia, urheiluplaneettaa, interaktiivisia tekstiohjelmia ja uusintoja peliohjelmista.

TCC NORDIC 7.00-19.30 Lasten ja nuorten ohjelmia.

CARTOON 7.00 Wally Gator. 7.30 Flintstones Kids. 8.00 Scooby Doo. 8.30 2 Stupid Dogs. 9.00 Droopy Master Detective. 9.30 The Addams Family. 10.00 What a Cartoon! 10.30 The Flintstones. 11.00 Tom and Jerry. 11.30 The Jetsons. 12.00 Wally Gator. 12.30 Flintstones Kids. 13.00 Flying Machines. 13.30 Godzilla. 14.00 Centurions. 14.30 Pirates of Darkwater. 15.00 What a Cartoon! 15.30 The Flintstones. 16.00 Tom and Jerry. 16.30 The Jetsons. 17.00 Scooby Doo. 17.30 2 Stupid Dogs. 18.00 Droopy Master Detective. 18.30 The Addams Family. 19.00 Dexter's Laboratory. 19.30 Johnny Bravo. 20.00 Cow and Chicken. 20.30 Tom and Jerry. 21.00 Scooby Doo. 21.30 2 Stupid Dogs.

FOX KIDS 7.00 The Shelly T Turtle Show. 7.30 The Puzzle Place. 8.00 Be Alert Bert. 8.25 Why Why Family. 8.30 Nature Knows Best. 9.00 Bobby's World. 9.25 Heatcliff. 9.35 Dennis. 10.00 Eek! 11.00 Dennis. 12.00 Camp Candy. 13.00 Peter Pan. 13.25 Why Why Family. 13.30 The Little Mermaid. 13.55 Why Why Family. 14.00 Huckleberry Finn. 14.25 Why Why Family. 14.30 Gulliver's Travels. 14.55 Why Why Family. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heatcliff. 15.35 Dennis. 16.00 Life with Louie. 16.25 Iznogoud. 16.35 Eek! 17.00 Goosebumps. 17.25 Oggy and the Cockroaches. 17.35-18.00 Breaker High.

DISCOVERY 10.00 Rex Hunt's Fishing Adventures. 10.30 Africa High and Wild. 11.25 Arthur C Clarke's Mysterious World. 11.50 Bush Tucker Man. 12.20 First Flights. 12.45 State of Alert. 13.15 Charlie Bravo. 13.40 Ultra Science. 14.10 Treasure Hunter 15.05 Encyclopedia Galactica. 15.20 The Bombing of America. 16.15 Jurassica. 17.10 Disaster. 17.35 Rex Hunt's Fishing Adventures. 18.30 Walker's World. 19.00 Classic Bikes. 19.30 Treasure Hunter 20.30 Cheetah - The Winning Streak. 21.30 Great Escapes. 22.00 The Crocodile Hunter. 23.00 The Barefoot Bushman. 24.00 Animal Weapons. 1.00 Extreme Machines. 2.00 Forbidden Places. 3.00 Classic Bikes. 3.30-4.00 Treasure Hunter.

ANIMAL PLANET 8.00 The New Adventures of Black Beauty. 8.55 Hollywood Safari. 9.50 Judge Wapner's Animal Court. 10.45 Going Wild. 11.40 Pet Rescue. 13.05 The Kimberly, Land of the Wandjina. 14.00 Judge Wapner's Animal Court. 15.00 Hollywood Safari. 16.00 Wild, Wild Reptiles. 17.00 Reptiles of the Living Desert. 18.00 Australia Wild. 19.00 Profiles of Nature. 20.00 Hunters. 21.00 Going Wild. 21.30 Wild at Heart. 22.00 Judge Wapner's Animal Court. 23.00 Emergency Vets. 0.30-2.00 Silent.

TRAVEL TV 10.00 Holiday Maker. 10.30 The Flavours of France: Calvi, Corsica. 11.00 Caprice's Travels: London. 11.30 On Tour: Tokyo & Kyoto. 12.00 Of Tales and Travels: Madagascar. 13.00 Around Britain: Northumbria. 13.30 A Golfer's Travels: Spain. 14.00 The Food Lovers' Guide to Australia: Camel Meat & Darwin's Mindil Beach Market. 14.30 In the Footsteps of Champagne Charlie: England to Mexico. 15.00 Travel live. 15.30 Origins with Burt Wolf: Milan. 16.00 The Flavours of France. 16.30 Tribal Journeys: Txuccaramae & Chief Raoni - The Amazon. 17.00 Great Australian Train Journeys: The X.P.T. Sydney - Brisbane. 18.00 Caprice's Travels. 18.30 Dream Destinations: The Seychelles. 19.00 Reel World: Singapore. 19.30 Oceania: Bali, Philippines & Fiji. 20.00 Origins with Burt Wolf. 20.30 On Tour. 21.00 Of Tales and Travels. 22.00 Holiday Maker. 22.30 Caprice's Travels. 23.00 Dominika's Planet: Italy. 24.00 Tribal Journeys. 0.30 Dream Destinations. 1.00 Reel World. 1.30-2.00 Oceania.

TNT 21.00 Colorado Teritory (1949). Dir: Raoul Walsh. 23.00 WCW Nitro on TNT. 1.35 WCW Thunder WCW. 3.15 Border Shootout (1990). Dir: Chris McIntyre. 5.00 Ringo and His Golden Pistol (1966). Dir: Sergio Corbucci.

CANAL+ 7.00 Life in a Pond (1998) (55). 7.55 Babar 26 (Ranska 1989) (24). 8.20 Meidän vastaeronneitten kesken (USA 1940) (92). 9.55 Valinnan hetki (Ranska 1996) (85). 11.20 Mean Old God (13). 11.35 Fever Pitch - uhkapeluri (Englanti 1997) (98). 13.15 The Directors - Spike Lee (USA 1997) (60). 14.15 Fire (Kanada 1996) (108). 16.05 Double Team - kova kaksikko (USA 1997) (90). 17.35 Rakastuin enkeliin (USA 1996) (119). 19.35 It's a Man's World - The Party Favor (USA) (22). 20.00 Selena (USA 1997) (123). 22.05 Buddy - A true story (USA 1997) (81). 23.30 Dream On - Felines, Nothing More Than (USA 1993) (26). 24.00 Russian Roulette (USA 1996) (104). 1.45 Paholaisen asianajaja (USA 1997) (138). 4.05 Laws of Deception (USA 1997) (94). 5.40-6.58 Vainottu (USA 1941) (78).

CANAL+ KULTA 8.00 Little Bigfoot (USA 1997) (93). 9.35 All the Way (Australia 1998) (82). 11.00 Myrskyvaroitus (Kanada 1993) (90). 12.30 Dear Claudia (Australia 1998) (92). 14.05 Isän petos (USA 1997) (88). 15.35 Loganin perhe - Missä henki elää (USA 1998) (44). 16.20 Flipper (USA 1996) (92). 17.55 Hyttyselläkin on tunteet (USA 1959) (92). 19.30 The Girl Next Door (USA 1998) (87). 21.00 Les Voleurs (Ranska 1996) (112). 22.55 Night Falls on Manhattan (USA 1997). Rikostrilleri (109). 0.45 Intohimorikoksia (USA 1996) (86). 2.10 Anakonda (USA 1997) (86). 3.40 The Directors: John Carpenter (USA 1997) (60). 4.45 Harhaluoti (USA 1998) (89). 6.15-7.56 Just Write (USA 1997) (101).

TV1000 7.00 Didier (Ranska 1997) (101). 9.00 Eronnut nainen (USA 1978) (124). 11.00 Kvitebjorn kong Valemon (Ruotsi 1991) (85). 13.00 Nalle Puh ystävää etsimässä (USA 1997) (74). 14.30 Kulissien takana: Hiiri, jota ei saatu hengiltä (25). 15.00 Kaikki voittavat (Englanti 1990) (97). 17.00 Elämäni (USA 1993) (112). 19.00 Kulissien takana: Lumotut sisaret (25). 19.30 Kalle Blomkvist och Rasmus (Ruotsi 1997) (78). 21.00 Salaisuus (USA 1988) (107). 23.00 Frank ja Jesse (USA 1994) (102). 1.00 Ghosts (USA 1995) (87). 2.30 Lähikuvassa: Jon Bon Jovi (25). 3.00 Pistoleero (USA 1995) (95). 5.00 Love, Valour, Compassion (K) (USA 1997) komedia (110).

TV1000 CINEMA 7.00 Rasmus ja kulkuri (Ruotsi 1981) (101). 9.00 Valkohammas (USA 1991) (105). 11.00 Can't Buy Me Love (USA 1987) (91). 13.00 Viikonloppu maalla (USA 1996) (94). 15.00 The Maker (K)(USA 1997). Trilleri (95). 17.00 Myyntitykit (USA 1992) (120). 19.00 Muinaiset mysteerit: Merirosvojen kadonnut kaupunki (46). 20.00 Vuosisatamme: Salamurhat, jotka muuttivat maailmaa (46). 21.00 Biography: Daniel Boonen seikkailut (60). 22.00 Donnie Brasco (K)(USA 1997) (122). 0.10 Ransom - lunnaat (K)(USA 1996) (110). 2.15 Tittelintuure (USA 1995) (87). 3.45 Twin Town (K)(GB 1997) (95). 5.20 Al centro dell'area di rigore (K)(Italia 1996) (120).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    2. 2

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Äärimmäisen vaikean My Summer Car -pelin suomalainen tekijä ansaitsi yli puoli miljoonaa euroa – Hittipeli on ”käytännössä tyhmää sekoilua kännissä”

    5. 5

      Väitteet siitä, että presidenttipari ei kutsunut Linnan juhliin kulttuuriväkeä, ovat totaalista hölynpölyä

    6. 6

      Uusi Tähtien sota -elokuva The Last Jedi on niin hyvä, että se pääsee jo lähelle alkuperäistä trilogiaa

    7. 7

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    8. 8

      Edis Tatli nappasi EM-tittelin itselleen takaisin – ”Hain tyrmäystä, mutta muutenkin meni hyvin”

    9. 9

      Paloasema ilman sähköä Espoossa – Helsingissä piti tarkistaa, onko ratikka vielä kiskoilla vai ei

    10. 10

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    5. 5

      Kiinalaismedia: Hurjia selfie-kuvia harrastanut mies putosi pilvenpiirtäjästä ja kuoli

    6. 6

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    7. 7

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    8. 8

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    9. 9

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    10. 10

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    6. 6

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    7. 7

      Kyykky on tämän hetken kovin hitti – Tätä Mariah Careyn kyykkyasentoa on vaikea päihittää, ja siksi fanit rakastavat sitä

    8. 8

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    9. 9

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    10. 10

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    11. Näytä lisää