Radio ja TV

SVT EUROPA 7.15 Dagens programtablå...

Tilaajille

SVT EUROPA 7.15 Dagens programtablå. 7.30 Rapport morgon. 10.30 Lilla Löpsedeln. 10.45 Runt i naturen. 10.55 Runt i naturen. Följ med på LJUD-safari hemma hos däggdjuren. 11.00 Teknik och vetenskap. Repris. 11.15 Sveriges historia. 11.30 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 11.45 Fysikresan. 12.00 Entrada Espanola. Del 3/6. 12.15 Pintura espanola en Suecia. 12.20 Songmachine. 13.00 Lunchnyheter från SVT24. 13.30 Livslust. 13.55 Landet runt. 14.25 Den stora berättelsen. Repris. 14.55 Anslagstavlan. 15.00 Riksdagens frågestund. 16.00 Nyheter från SVT24. 17.05-17.55 Mosaik. Repris. 18.00 Nyheter från SVT24. 18.05 Regionala nyheter. Abc. 18.10 Nova. 18.40 Russin. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset - Nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.30 Javisst har barnen rätt. 19.45 Lilla Aktuellt. 20.00 Kvällens programtablå. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Rederiet. 21.45 Lilla magasinet med kungligt och publikt just nu. 22.00 Pappas flicka. Repris. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Regionala nyheter. Abc. 23.10 Nattöppet. 24.00 Rapport. 0.10 Anna Holt.

SVERIGE SVT 1:

10.30-13.00 Utbildningsradion. 10.30 Lilla Löpsedeln. 10.45 Runt i naturen. 10.55 Fågelliv. 11.00 Teknik och vetenskap. 11.15 Sveriges historia. 11.30 Kosmos, astronomi - orienteringskurs. 11.45 Fysikresan. 12.00 Entrada Espanola. 12.15 Pintura espanola en Suecia. 12.20 Songmachine. 12.30 Framtidstro med Agenda 21. 13.00 Lunchnyheter från SVT24. 13.30 Livslust. 13.55 Landet runt. 14.25 Den stora berättelsen. 14.55 Anslagstavlan. 15.00-16.00 Riksdagens frågestund. 16.20 En kvinnas ansikte (Sverige 1938). 18.00 Ett litet rött paket. 19.00 Arthur. 19.30 Javisst har barnen rätt. 19.45 Lilla Aktuellt. 20.00 Ensamma hemma. 20.45 P.S. 21.00 Rederiet. 21.45 Lilla magasinet. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Garva här! 23.25 Fittja Paradiso. 0.10 Jävla Kajsa. 0.40-1.10 Vildmark.

SVT 2:

7.30-10.30 Rapport morgon. 15.00 Regionala sändningar. 17.00 Nyheter från SVT24. 17.05-17.55 Mosaik. 18.00 Nyheter från SVT24. 18.05 Regionala nyheter. 18.10 Nova. 18.40 Russin. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset-Nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Go'kväll. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Trollkarlen. 22.00 Pappas flicka. 22.30 Aspegren mitt i maten. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Nattöppet. 24.00 Rapport. 0.10 Anna Holt. 0.55-1.00 Russin.

TV 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.20-10.50 Emmas kök. 12.10 Oprah Winfrey Show. 13.00 Nyheterna. 13.15 Vädret. 13.25 St Elsewhere. 14.15 Sju systrar. 14.40 Hem till gården. 15.10 Glamour. 15.35 Emmas kök. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 När & Fjärran. 16.40 Oprah Winfrey Show. 17.30 Nya tider. 18.00 Nyheter och vädret. 18.10 Sunset Beach. 18.55 Keno. 19.00 Lokala nyheter. 19.11 Lokal-TV. 19.27 Lokala nyheter och väder. 19.30 Nyheterna. 19.55 Vädret. 20.00 Jeopardy! 20.30 Nya tider. 21.00 Rena rama Rolf. 21.30 Oktan. 22.00 Arkiv X. 22.25 Inför När & Fjärran. 22.30 Arkiv X, forts. 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.20 Vädret. 23.25 Sporten. 23.40 Sen kväll med Luuk. 0.25 South Park. 0.55 På hemligt uppdrag. 1.40 Kvinnofängelset. 2.30 M.A.S.H. 3.00-3.05 Nationalsången.

VIRON TV 7.00 Hyvää huomenta! 9.10 Kaikki lapseni. 9.30 Viro ja Euroopan Unioni. 13.00 Kauppakanava. 13.30-13.35 Ohjelmatietoja. 15.10 Kauppakanava. 15.40 Ohjelmatietoja. 15.45 Nuoret eurooppalaiset. 16.30 Käy jalkaisin! 17.00 Uutiset. 17.05 Pieni Hobo. 17.30 Kymppivisa. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kaikki lapseni. 19.30 Uutiset. 19.35 Ulkomaailma. 20.00 Virosta Vöruun. 20.30 Piano pensaassa. 21.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. 21.20 Urheilu-uutiset. 21.35 Suora linja. 22.25 Uutiset. 22.30-0.20 Jane Eyre (USA 1996).

ORT 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Mieto myrkky. 9.20 Maskit. 9.40 Ihminen ja laki. 10.20 Kultaisen ruusun luola. 10.50 Kirjahylly. 11.00 Uutiset. 11.15 Viittomakieliset ohjelmat. 12.00 Kroshan koululoma, 3. 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.20 80 päivässä maailman ympäri. 14.40 Piirretty. 14.50 Seesamtie. 15.15 Seitsemän ongelmaa - yksi ratkaisu. 15.30 Kuudentoistakorvilla. 16.00 Mieto myrkky. 17.00 Uutiset. 17.25 Sananleikki. 18.00 Prosessi. 18.40 Sääennuste. 18.45 Kulman takana. Patriarkan lammikon rannalla. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 21.00 Jalkapallon UEFAn Cup. 22.50 Erinomaisten ihmisten elämä. 23.25 Uutiset. 23.40 Ohjelmatietoja.

VENÄJÄN TV 5.30-8.20 Hyvää huomenta, Venäjä! 8.20 Terveys. 8.30 Urheiluareena. 9.00 Terveys. 9.10 Mustalaistyttö. 10.00 Salaisuutemme kesä. 11.00 Kultakihara, 1. 11.50 Terveys. 12.00 Vesti. 12.20 Pinocchion seikkailut, 2. 13.10 Antonella. 14.10 Villi enkeli. 15.00 Kauppakanava. 15.30 Piirrettyjä. 16.00 Vesti. 16.20 Torni. 16.55 Poliisikoira Rex. 17.50 Ohjelmatietoja. 18.00 Vesti. 18.30 Kuoleman direktorio. 19.25 Valkoisen papukaijan kerho. 20.00 Vesti. 20.45 Pikajuna numero 34 (Venäjä 1981). 22.20 Miten pärjäämme? 22.35 Koripallon Euroopan sarja: CSKA-Barcelona. Erätauolla Päivystäjä. 24.00 Vesti. 0.20-1.15 Palava kymmenen.

NGC EUROPE 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 13.00 Explorer's Journal. 14.00 Bugs. 15.00 The Mysterious Black Footed Ferret. 16.00 Explorer's Journal. 17.00 Buried in Ash. 18.00 A Woman's Place. 18.30 Veteranarians and Hospitals. 19.00 Elephant Journeys. 20.00 Explorer's Journal. 21.00 Bird Brains. 22.00 Sun Storm. 23.00 Explorer's Journal. 24.00 Caveman Spaceman. 1.00 Tides of War. 2.00 Explorer's Journal. 3.00 Caveman Spaceman. 4.00 Tides of War. 5.00 Bird Brains. 6.00 Sun Storm.

CNBC 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 European Market Wrap. 19.30 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 Breakfast Briefing. 3.00 CNBC Asia Squawk Box. 4.30-5.00 Business Centre.

BBC WORLD 8.00 World News=WN. 8.30 Europe Direct. 9.00 WN. 9.30 Hardtalk. 10.00 WN. 10.30 The Money Programme. 11.00 WN. 11.30 Hardtalk. 12.00 WN. 12.30 Gardens of the Mind. 13.00 The World Today. 14.30 The Money Programme. 15.00 WN. 15.15 World Business Report. 15.30 The World Today. 16.30 Top Gear. 17.00 WN. 17.30 Hardtalk. 18.00 WN. 18.30 The Money Programme. 19.00 WN. 19.15 World Business Report. 19.30 Talking Movies. 20.00 The World Today. 21.30 Hardtalk. 22.00 WN. 22.30 Panorama. 23.00 WN. 23.10 World Business Report. 23.30 Earth Report. 24.00 WN. 0.30 Europe Direct. 1.00 WN. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 WN. 2.30 Hardtalk. 3.00 News. 3.30 Talking Movies. 4.00-4.30 News.

BBC PRIME 8.00 Noddy. 8.10 Monty the Dog. 8.15 Playdays. 8.35 Smart. 9.00 Bright Sparks. 9.25 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Real Rooms. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders. 12.00 Antiques Roadshow. 13.00 Ken Hom's Hot Wok. 13.30 Can't Cook Won't Cook. 14.00 Going for a Song. 14.30 Real Rooms. 15.00 Style Challenge. 15.30 Eastenders. 16.00 Geoff Hamilton Paradise Gdns. 16.30 Wildlife: Dawn to Dusk. 17.00 Noddy. 17.10 Monty the Dog. 17.15 Playdays. 17.35 Smart. 18.00 Sounds of the Eighties. 18.30 Brittas Empire. 19.00 Three up Two Down. 19.30 Can't Cook Won't Cook. 20.00 Eastenders. 20.30 House Detectives. 21.00 The Good Life. 21.30 Allo Allo. 22.05 Chandler and Co. 23.00 A Bit of Fry and Laurie. 23.30 Ben Elton Show. 24.00 Common Pursuit. 1.30 Songs of Praise. 2.00 Good Health. 2.30 Starting Business English. 3.00 Mexico Vivo. 3.30-4.00 Mexico Vivo.

SKY NEWS 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 Fashion tv. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 1.00 News on the Hour. 2.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30 Your Call. 4.00-4.30 News on the Hour.

SKY/NGC 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Game Over. 19.30 Games Reuplic. 20.00 Buyer's Guide. 20.20 Masterclass. 20.40 Chips with Everything. 21.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3SAT 7.35 7 Tage anders fernsehen. 7.45 Chronik der Wende. 8.00 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Bilder aus der Schweiz. 11.15 Adolf Muschg. 11.30 Orientierung. 12.00 NDR Talk Show. 14.00 ServiceZeit Reisen. 14.30 LiteraTour de Suisse. 14.45 Bi uns to Hus. 15.30 Fernsehen als Zeitgeschichte. 16.45 Aus anderer Sicht. 17.15 Naturwissenschaften. 18.00 NEUES... der Anwenderkurs. 18.30 Geldbörse. 19.00 Chronik der Wende. 19.15 Ländermagazin. 20.00 Heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Der rosarote Panther wird gejagt (Grobritannien 1982). 22.45 Queen's Park Story (Grobritannien 1998). 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Berliner Begegnungen. 0.10 Love for Sale. 1.30 Seitenblicke. 1.35 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens: 10 vor 10. 2.00 Kulturzeit. 2.40 10 Jahre Maueröffnung. 3.55-4.40 Berliner Begegnungen.

RTL 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.55 Unter uns. 9.25 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 11.30 Sabrina. 12.30 Soap duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Der Clown. 22.15 Balko. 23.15 Die Wache. 0.15 3. Halbzeit. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Golden Girls. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.30 Die Nanny. 3.00 Bärbel Schäfer. 3.50 Nachtjournal. 4.20-5.10 Hans Meiser.

DEUTSCHE WELLE 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 When the Wall Fell 50 Hours that Changed the World - Part 1. 9.00 Journal. 9.30 Europa Aktuell. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today 11.00 Journal. 11.30 Nach Dienstschluss. 12.00 Journal. 12.30 Auto Motor und Sport Tv. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 When the Wall Fell 50 Hours that Changed the World - Part 1. 15.00 Journal. 15.30 Europa Aktuell. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Stadtsanierung statt Zerfall 10 Jahre nach der Wende. 18.00 Journal. 18.30 Auto Motor und Sport Tv. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 After Hours. 21.00 Journal. 21.30 Reiseland Deutschland. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 Stadtsanierung statt Zerfall 10 Jahre nach der Wende. 24.00 Journal. 0.30 European Journal. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 After Hours. 3.00 Journal. 3.30 Reiseland Deutschland. 4.00-4.30 Journal.

ARTE 20.00 Voyages, voyages - Peru. 20.45 Arte Info. 21.10 Wetterbericht. 21.15 360 - die Geo-Reportage: Universum des Lichts. 21.45 Deutschland: Geteilte Einheit. 21.55 Schlussverkauf DDR - die Geschichte der Treuhandanstalt (1990 -1994). 22.50 Das Versprechen (Deutschland, Frankreich, Schweiz/1999). 0.40 Gesprächsrunde aus Chemnitz. 1.40 Die Teufelsinsel (Island, Deutschland, Norwegen, Dänemark 1996). 3.20-3.50 Black Adder.

TV 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 en Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Autant Savoir. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.15 Cecile. 13.00 TV5 Infos. 13.05 100% Question. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Strip Tease. 15.00 Journal TV5. 15.15 Cecile. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30 Teletourisme. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Cecile. 21.00 Journal Suisse. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Notre siecle. 23.00 Journal TV5. 23.15 Coupe UEFA: Montpeliere - La Corogne. 1.00 Journal Belge. 1.30 Soir 3. 2.00 TV5 Infos. 2.05 Les disparus de St. Agil. 4.00-4.05 TV5 Infos.

RAI UNO 7.00 Euronews. 7.30 TG1. Che tempo fa. 7.40 Unomattina. 10.35 Linea Verde. Meteo Verde. 10.55 Star Trek - Voyager. 12.30 TG1. 12.35 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 La signora in giallo. 14.30 Telegiornale. 14.55 TG1 Economia. 15.05 I fantastici di Raffaella. 15.10 Alle 2 su Raiuno. 17.00 Solletico. 18.50 Oggi al Parlamento. 18.55 Prima del TG. 19.00 TG1. 19.10 Prima - La cronaca prima di tutto. 19.35-21.00 In bocca al lupo! 20.25 Che tempo fa. 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto. 21.40 Calcio, Torino: Coppa UEFA, Juventus - Levski Sofia. Ritorno. 23.45 TG1. 23.50 Porta a porta. 1.10 TG1 Notte. 1.30 Stampa oggi. 1.35 Agenda. Che tempo fa. 1.45 Rai Educational. La guerra civile spagnola. 2.15 Sottovoce. 2.45 Spensieratissima. 3.00 TG1 Notte. 3.30 Bersaglio innocente. 4.50 La sberla. 5.40-6.25 Cercando cercendo.

TVE INTERNACIONAL 7.35 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario matinal. 10.00 Los desayunos de TVE. 10.50 La aventura del saber. 11.50 Plaza Mayor. 12.20 Saber vivir. 13.45 Asi son las cosas. 14.30 Noticias. 14.55 Saber y ganar. 15.25 Corazon de otono. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 17.00 Rosalinda. 18.00 Barrio Sesamo. 18.30 Trilocos. 19.00 Noticias. 19.25 Canarias a la vista. 19.50 Quien con quien? 20.30 El precio justo. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.50 Gala premios amigo. 1.30 El tercer grado. 2.15 Telediario 3. 3.00 Nuestra tierra. 3.30 Marielena. 5.00 Cantares. 5.50-6.30 Taifa y candil.

CNN 7.00 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.30 Science & Technology Week. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Travel Now. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Asian Edition. 2.45 Asia Business Morning. 3.00 WN Americas. 3.30-4.00 Q&A.

EUROSPORT 9.30 Golf: Calvin Klein Perfumes Open in Paris, France. 10.30 Olympic Games: Olympic Magazine. 11.00 Biathle: World Championships in Monaco. 11.30 Cycling: World Road Championships in Verona, Italy. Elite Men Road Race, 260 km. 13.30 Motorsports: Start Your Engines. 14.30 Tennis: ATP Tour. Mercedes Super 9 Tournament in Paris, France. Live. 22.00 Rugby: World Cup in Cardiff, Wales. Play-Off, South Africa - Australia. Live. 24.00 Football: UEFA Cup. 2.00-2.30 Motorsports: Motor Madness Monster Jam in the USA.

MUSIC TV 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Bytesize. 16.00 Hitlist UK. 18.00 Select MTV. 19.00 MTV: New. 20.00 Bytesize. 21.00 Top Selection. 22.00 Nordic Top 5. 22.30 1999 MTV Europe Music Awards Special: Best Song. 23.00 Bytesize. 1.00 Alternative Nation. 3.00-6.00 Night Videos.

VH1 8.00 Power Breakfast. 10.00 Pop-Up Video. 11.00 VH1 Upbeat. 15.00 The Who's Greatest Hits. 15.30 Pop-Up Video. 16.00 Jukebox. 60s Day. 19.00 VH1 Live. 20.00 Storytellers: Ringo Starr. 21.00 The Clare Grogan Show. 22.00 60s Marathon. 1.00 Behind the Music: Woodstock. 2.00 VH1 Flipside. 3.00 Video Timeline: Rod Stewart. 3.30 Greatest Hits of The 60s. 4.00-5.00 VH1 Spice.

MOON TV 6.00 Viihdeuutiset, Urheiluplaneetta ja interaktiiviset tekstiohjelmat. 13.00 Peliuutiset. 13.15 Viikon PC- ja PSX-pelit. 13.45 Top 6 -pelidemot. 14.15 Viihdeuutiset. 14.30 Movie File+. 15.00 PSX-peliluola. 15.30 PC-peliluola. 16.00 Game Planet. 16.15 Top 10 -pelit. 16.30 Yy,kaa,koli,neli. 17.00 Mielipiteet. 17.15 Viihdeuutiset. 17.30 Top 6 -musiikkivideot. 18.00 Movie File. 18.30 Bubblegum. Jonna Tervomaa. 19.00 PSX-peliluola. 19.30 Crasher. 20.00 Never Trust A Hippie. YUP/Pan Sonic/Waltari. 21.00 Peliuutiset. 21.15 Game Planet. 21.30 PC-peliluola. 22.00 Jukebox. 22.30 Gillette World Sports Special. 23.00 Urheiluplaneetta. 23.15 N64-peliluola. 23.30 Word. 24.00 Movie File. 0.30 Viihdeuutisia, urheiluplaneettaa, interaktiivisia tekstiohjelmia ja uusintoja peliohjelmista.

TCC NORDIC 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

CARTOON NORDIC 7.00 Wally Gator. 7.30 Flintstones Kids. 8.00 Scooby Doo. 8.30 2 Stupid Dogs. 9.00 Droopy Master Detective. 9.30 The Addams Family. 10.00 What a Cartoon! 10.30 The Flintstones. 11.00 Tom and Jerry. 11.30 The Jetsons. 12.00 Wally Gator. 12.30 Flintstones Kids. 13.00 Flying Machines. 13.30 Godzilla. 14.00 Centurions. 14.30 Pirates of Darkwater. 15.00 What A Cartoon! 15.30 The Flintstones. 16.00 Tom and Jerry. 16.30 The Jetsons. 17.00 Scooby Doo. 17.30 2 Stupid Dogs. 18.00 Droopy Master Detective. 18.30 The Addams Family. 19.00 Dexter's Laboratory. 19.30 Ed, Edd + Eddy. 20.00 Johnny Bravo. 20.30 Cow & Chicken.

FOX KIDS 7.00 Bobby's World. 7.25 Heathcliff. 7.35 Ville Vallaton. 8.00 Life with Louie. 8.25 Iznogoud. 8.35 Eek!. 9.00 The Shelly T Turtle Show. 9.30 The Puzzle Place. 10.00 Be Alert Bert. 10.25 Why Why Family. 10.30 Nature Knows Best. 11.00 Peter Pan. 11.25 Why Why Family. 11.30 Pieni Merenneito. 11.55 Why Why Family. 12.00 Huckleberry Finn. 12.25 Why Why Family. 12.30 Gulliverin Matkat. 12.55 Why Why Family. 13.00 The Shelly T Turtle Show. 13.30 The Puzzle Place. 14.00 Be Alert Bert. 14.25 Why Why Family. 14.30 Nature Knows Best. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heatcliff. 15.35 Ville Vallaton. 16.00 Life with Louie. 16.25 Iznogoud. 16.35 Eek! 17.00 Goosebumps. 17.25 Oggy and the Cockroaches. 17.35-18.00 Breaker High.

DISCOVERY 10.00 Arthur C. Clarken mystinen maailma. 10.30 Seitsemän nuorta viidakossa. 11.25 Loistomerkit: Bentley. 11.50 Bush Tucker. 12.20 Vuoden 2000 jälkeen. 12.45 Sukellusretkiä. 13.40 Seuraava askel. 14.10 Mille Miglia. 15.05 Hitler: Rikollinen. 16.15 Nickin retket. 16.40 Ensimmäisiä lentoja. 17.10 Lentolinja. 17.35 Rex Huntin kalastusseikkailut. 18.00 Hulluna lentokoneisiin. 18.30 Discoveryn makasiini. 19.00 Time Team: Arkkipiispan takapiha. 20.00 Eläintohtori. 20.30 Punakettu. 21.30 Discovery tänään. 22.00 Quantum. 22.30 Kuolemanvyöhyke. 23.00 Kansainvälisiä pelastustoimia. 24.00 Trauma. 1.00 Taistelukenttiä. 2.00 Superrakenteita. 3.00 Discovery tänään. 3.30 Kertomuksia sodasta.

ANIMAL PLANET 8.00 Krattien eläimet. 8.55 Harryn praktiikka. 9.50 Lassie. 10.45 Tarinoita eläintarhasta. 11.40 Eläintohtori. 13.05 Candamo - matka helvettiin. 14.00 Lemmikit hoitoon. 15.00 Lintu-tv. 16.00 Tietoa koiraroduista. 17.00 Eläimet oikeussalissa. 18.00 Eläintohtori. 19.00 Villiä menoa Jeff Corwinin seurassa. 20.00 Lemmikit hoitoon. 21.00 Vaarallista eelämää. 21.30 Eläinaakkosia. 22.00 Valaan kokoinen hai. 22.30 Eläinmaailman mestareita. 23.00 Haisalaisuuksia. 24.00 Ensiapueläinlääkärit. 1.00 Maaseudun eläinlääkärit. 1.30 Ensiapueläinlääkärit.

TRAVEL TV 10.00 Travel Live. 10.30 Journeys Around the World. 11.00 On Tour. 11.30 Planet Holiday. 12.00 Mr Fry's Very Grand Tour. 13.00 Bruce's American Postcards. 13.30 Stepping The World 14.00 Above The Clouds 14.30 Tales from the Flying Sofa. 15.00 Travel Live. 15.30 The Rich Tradition. 16.00 Gatherings and Celebrations. 16.30 The Wonderful World of Tom. 17.00 Destinations. 18.00 On Tour. 18.30 Around the World On Two Wheels. 19.00 Bruce's American Postcards. 19.30 Reel World. 20.00 The Rich Tradition. 20.30 Planet Holiday. 21.00 Tropical Travels. 22.00 Travel Live. 22.30 On Tour. 23.00 Going Places. 24.00 Travelling Lite. 0.30 Around the World On Two Wheels. 1.00 Floyd Uncorked. 1.30-2.00 Reel World.

TURNER CLASSICS 21.00 The Tender Trap (1955). 23.00 On Location with Fame (1980). 23.15 Fame (1980). 1.30 Ride the High Country (1962). 3.10 Your Cheatin' Heart (1964). 4.50 Alfred the Great Donner (1969).

CANAL+ 7.00 Australia's Marine World - Reef Warriors (52). 7.55 Amistad (USA 1997) (149). 10.25 Nainen ja soihtu (USA 1999) (120). 12.25 Bombay Tiffin Express (51). 13.15 Gandhi (Englanti 1982) (181). 16.20 Evidence of Blood (USA 1998) (105). 18.05 Piinaava pako (USA 1998) (84). 19.30 Dream On - Off off Broadway Bound (26). 20.00 Pudotus pimeään (USA 1996) (88). 21.30 Kino (23). 21.55 U-käännös helvettiin (USA 1997) (120). 24.00 Head over Heels (USA 1998) (83). 1.25 The Directors - John Carpenter (USA 1997) (57). 2.35

5.30-7.00 Lost Souls (USA 1999) (90).

CANAL+ KULTA 8.00 Night People (USA 1954) (90). 9.30 Once a Cop (Hongkong 1993) (103). 11.15 Farscape - That Old Black Magic (USA 1999) (49). 12.05 Hänen majesteettinsa rouva Brown (Englanti 1997) (101). 13.45 Kuoleman leikki (USA 1998) (97). 15.25 The End of Violence - väkivallan loppu (USA 1997) (117). 17.20 South Park - Rain Forest Schmain Forest (22). 17.45 And the Beat Goes On - Sonny & Cher Story (USA 1999) (86). 19.15 Spicy Love Soup (Kiina 1997) (105). 21.00 Ollako vai eikö olla (USA 1997) (87). 22.30 Terminale (Ranska 1998) (94). 0.05 Eruption (USA 1997) (93). 1.40 Titanic (USA 1997) (187). 4.50 Pimeys laskeutuu (Englanti 1998) (88). 6.20-7.54 The Climb (Uusi-Seelanti 1997) (94).

TV1000 7.00 To the Ends of Time (USA 1996) (89). 8.30 Kulissien takana: Hiiri, jota ei saatu hengiltä (25). 9.00 The News Boys - lehtipojat (USA 1992) (121). 11.00 Flubber - maailman mahtavin mönjä (USA 1997) (94). 12.35 Kulissien takana: Rush Hour - rankka pari (20). 13.00 Rikollinen vietti (USA 1959) (103). 15.00 Jumalainen posti (USA 1996) (108). 17.00 Etusivun rakkaustarina (USA 1994) (118). 19.00 Wide Awake (USA 1998) (84). 20.30 Kulissien takana: Zorron naamio (25). 21.00 Teinibaretti (USA 1991) (95). 23.00 Myrskyn ratsastajat (USA 1991) (122). 1.10 Exstasy (K)(USA 1995) (104). 3.00 Young Soldiers (K)(USA 1983) (108). 5.00 Yakuzan tuomio (USA 1995) (106).

TV1000 CINEMA 7.00 The Bible - Jeremia (Italia 1998) (92). 8.35 Lähikuvassa: Elizabeth Hurley (25). 9.00 Unohtumaton Gillian (USA 1996) (92). 10.45 Seitsemän vuotta Tiibetissä (USA 1997) (131). 13.00 Love Serenade (Australia 1996) (96). 15.00 Zeus & Roxanne (USA 1996) (95). 17.00 Mortal Kombat 2 - hävitys (USA 1997) (96). 19.00 Aito Villi länsi: Dinosaurusten jäljillä (47). 20.00 Selittämättömät tapaukset: Tutankhamonin kirous (47). Suom. teksti.

21.00 Biography: Howard Carter - Tutankhamonin haudan löytäjä (45). Suom. teksti. 22.00 Didier (Ranska 1997) (101). 24.00 Nether World (K)(Tanska 1997) (82). 1.30 The Outsider - virtuaalitappaja (K)(USA 1998) (88). 3.00 Misbegotten (K)(USA 1997) (93). 4.40 Etusivun rakkaustarina (USA 1994) (118).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    7. 7

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    8. 8

      Erikoisen ”tappaja-ankan” fossiili löytyi Mongoliasta – dinosaurus oli niin erikoinen, että tutkijat epäilivät otusta väärennökseksi

    9. 9

      Paloasema ilman sähköä Espoossa – Helsingissä piti tarkistaa, onko ratikka vielä kiskoilla vai ei

    10. 10

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää