Radio ja TV

SVT EUROPA 7.15 Dagens programtablå...

Tilaajille

SVT EUROPA 7.15 Dagens programtablå. 7.30 Rapport morgon. 10.30 Lisa. 10.35 Fumlesen. 10.45 Den vita stenen. 11.15 Dagens programtablå. 11.30 Nyheter från SVT24. 13.30 Steven Holl - Kiasmas skapare. 14.30 Bildjournalen. 15.15 Striptease. 16.15 Nyheter från SVT24. 18.00 Expedition: Robinson. 19.00 Aktuellt. 19.15 Julkalender: Julens hjältar. 19.30 Kannan. 20.00 Kvällens programtablå. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Mitt i naturen. 21.30 Djursjukhuset. 22.00 Film på riktigt. 22.25 Russin. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 Sport -99: TV-sportens Årskrönika. 24.00 Sjätte dagen. 0.45 Torsdagens programtablå. 1.00-7.15 Nyheter från SVT24.

SVERIGE SVT 1:

10.00 Julens hjältar. 10.15 Djurhyllan. 10.30 Lisa. 10.35 Fumlesen. 10.45 Den vita stenen. 11.15-11.45 Rymdens största hjälte. 13.00 Nyheter från SVT 24. 13.30 Steven Holl - Kiasmas skapare. 14.30 Bildjournalen. 15.15 Striptease. 16.15 Hemma hos Hill. 16.40 Kastrullresan (Sverige 1950). 18.00 Expedition - Robinson. 19.00 Gammelbjörns sagor. 19.15 Julens hjältar. 19.30 Kannan. 20.00 Drömprinsen - filmen om Em (Sverige 1995). 20.55 Ett barns rättigheter. 21.00 Mitt i naturen. 21.30 Djursjukhuset. 22.00 Aktuellt. 22.30 A-ekonomi. 22.40 Sportnytt. 22.55 Aktuellt. 23.00 5i12. 23.05 Seinfeld. 23.30 Två tjocka tanter. 24.00-0.45 Sjätte dagen.

SVT 2:

7.30-10.30 Rapport morgon. 15.00 Regionala sändningar. 17.00 Nyheter från SVT 24. 17.05-17.55 Vår gemensamme vän. 18.00 Nyheter från SVT 24. 18.05 Regionala nyheter. 18.10 Herrgårdskök. 18.40 Russin. 18.45 Nyhetstecken. 18.50 Uutiset - nyheter. 19.00 Aktuellt. 19.15 Minnenas television. 20.10 Regionala nyheter. 20.30 Rapport. 21.00 Sport -99 -TV-sportens årskrönika. 22.00 Film på rikt. 22.25 Russin. 22.30 Varför firar vi? 22.50 Lotto och Viking Lotto. 23.00 Regionala nyheter. 23.10 Dokument utifrån. 24.00 Rapport. 0.10-1.10 Madonnor och Jesusbarn.

TV 4 7.00 Nyhetsmorgon. 10.20-10.50 Emmas kök. 12.10 Oprah Winfrey Show. 13.00 Nyheterna. 13.15 Vädret. 13.25 St. Elsewhere. 14.15 Sju systrar. 14.40 Hem till gården. 15.10 Glamour. 15.35 Emmas kök. 16.00 Nyheterna och vädret. 16.10 När & Fjärran. 16.40 På äventyr med Quest. 17.30 På jobbet. 18.00 Nyheterna och vädret. 18.10 Sunset Beach. 18.55 Keno. 19.00 Lokala nyheter. 19.11 Lokal-tv. 19.27 Lokala nyheter och väder. 19.30 Nyheterna. 19.55 Vädret. 20.00 Jeopardy! 20.20 Inför Millenniumlotteriet. 20.25 Jeopardy! forts. 20.30 Sju systrar. 21.00 Fågel utan vingar. 22.00 Will & Grace. 22.30 Steffos LustJakt. 23.00 Nyheterna. 23.15 Lokala nyheter. 23.20 Vädret. 23.25 Sporten. 23.40 Trav-onsdag med Fyran. 0.20 Nightman. 1.10 Streets of San Francisco. 2.00 Komissarie Rex. 2.50-3.20 M.A.S.H.

VIRON TV 7.00 Hyvää huomenta! 9.10 Urheiluvuosi 1999. 9.40 Parlamentin arkipäivä. 10.05 Poliisi-tv. 10.30-10.55 Taidetila Extra! 11.25-11.30 Ohjelmatietoja. 16.55 Ohjelmatietoja. 17.00 Uutiset. 17.05 Pieni Hobo. 17.30 Kymppivisa. 18.00 Uutiset. 18.15 Venäjänkieliset ohjelmat. 18.45 Venäjänkieliset uutiset. 19.00 Kaikki lapseni. 19.20 Supatteluja. 19.30 Uutiset. 19.35 Liikennepeili. 20.05 Silminnäkijä. 21.00 Uutiset. Sää. Talousuutiset. 21.20 Urheilu-uutiset. 21.40 Teho-osasto. 22.25 Ajan peili: Kolmannen Reichin lapset. 23.15 Uutiset. 23.20-23.50 World Music Maastrichtissa: Cesaria Evora.

ORT 5.00 Aamu-tv. 8.00 Uutiset. 8.15 Mieto myrkky. 10.10 Piirretty. 10.20 Kultaisen ruusun luola. 10.50 Kirjahylly. 11.00 Uutiset. 11.15 Hyvää löylyä! Mihhail Jevdokimov. 11.50 Viktor Krohhinin toinen yritys (Venäjä 1977). 13.30 Yhdessä. 14.00 Uutiset. 14.20 Villieläinten taistelu. 14.45 Luokkatoverit. 15.00 Viidakon kutsu. 15.25 Kuudentoista korvilla. 16.00 Mieto myrkky. 17.00 Uutiset. 17.25 Maskit. 17.55 Ihminen ja laki. 18.35 Sääennuste. 18.40 Odotussali, 10. 19.45 Hyvää yötä, pikkuväki! 20.00 Vremja. 21.00 Afonja (Venäjä 1975). 22.40 Sivilisaatio. 23.15 Uutiset. 23.30 Ohjelmatietoja.

VENÄJÄN TV 5.30-8.20 Panoraama. 8.20 Terveys. 8.30 Urheiluareena. 9.00 Terveys. 9.10 Mustalaistyttö. 10.00 Salaisuutemme kesä. 11.00 Perheeni. 11.50 Terveys. 12.00 Vesti. 12.20 100 : 1. 13.10 Antonella. 14.05-15.00 Villi enkeli. 15.30 Piirrettyjä. 16.00 Vesti. 16.20 Torni. 17.00 Poliisikoira Rex. 18.00 Vesti. 18.30 Lykkyä tykö! 19.25 Itseensä ohjaaja. 20.00 Vesti. 20.45 Musiikkipiiri: Moskovan Bolshoi Teatterin ja Pietarin Marian tähdet.

22.35 Päivystäjä. 22.50 Kino + TV. 24.00-0.20 Vesti.

NGC EUROPE 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 13.00 Explorer's Journal. 14.00 Black Sea Turtles. 15.00 Dancers of the Deep. 16.00 Explorer's Journal. 17.00 Myths and Giants. 17.30 Maya Mysteries. 18.00 Sex and Greed: The Bower Birds. 19.00 South African Wildlife. 20.00 Explorer's Journal. 21.00 Snake Invasion. 21.30 Crowned Crane: Queen of the Marsh. 22.00 The Most Dangerous Jump in the World. 22.30 Ice Climb. 23.00 Explorer's Journal. 24.00 Animal Orphans of the Peten. 1.00 Diving With Great Whales. 2.00 Explorer's Journal. 3.00-4.00 Animal Orphans of the Peten.

CNBC 7.00 Global Market Watch. 7.30 Europe Today. 9.00 CNBC Europe Squawk Box. 11.00 Market Watch. 14.00 Power Lunch Europe. 15.00 CNBC Squawk Box. 17.00 Market Watch. 19.00 European Market Wrap. 19.30 Europe Tonight. 20.00 Power Lunch. 21.00 Street Signs. 23.00 Market Wrap. 1.00 Europe Tonight. 1.30 NBC Nightly News. 2.00 CNBC Asia Squawk Box. 3.00 Business Centre. 3.30 Europe Tonight. 4.00-5.00 Trading Day.

BBC WORLD 8.00 World News=WN. 8.30 Europe Direct. 9.00 WN. 9.30 Hardtalk. 10.00 WN. 10.30 Reporters. 11.00 WN. 11.30 Hardtalk. 12.00 WN. 12.30 Madhur Jaffrey's Flavours of India. 13.00 The World Today. 14.30 Reporters. 15.00 WN. 15.15 World Business Report. 15.30 The World Today. 16.30 Radical Highs, 1/3. 17.00 WN. 17.30 Hardtalk. 18.00 WN. 18.30 Reporters. 19.00 WN. 19.15 World Business Report. 19.30 Holiday. 20.00 The World Today. 21.30 Hardtalk. 22.00 WN. 22.30 The Money Programme. 23.00 WN. 23.10 World Business Report. 23.30 Top Gear. 24.00 WN. 0.30 Europe Direct. 1.00 WN. 1.30 World Business Report. 1.45 Asia Today. 2.00 WN. 2.30 Hardtalk. 3.00 News. 3.30-4.00 Holiday.

4.00 News. 4.30 The Money Programme. 5.00 News. 5.30 Asia Today. 5.45 World Business Report. 6.00 News. 6.30 Hardtalk. 7.00 News. 7.30 Top Gear.

BBC PRIME 8.00 Jackanory Gold. 8.15 Playdays. 8.35 Blue Peter. 9.00 Grange Hill. 9.30 Going for a Song. 9.55 Style Challenge. 10.20 Real Rooms. 10.45 Kilroy. 11.30 Eastenders . 12.00 Great Antiques Hunt. 13.00 The Arts and Crafts Show. 13.30 Ready Steady Cook. 14.00 Going for a Song. 14.25 Real Rooms. 15.00 Style Challenge. 15.30 Eastenders . 16.00 Changing Rooms. 16.30 Ready Steady Cook. 17.00 Jackanory Gold. 17.15 Playdays . 17.35 Blue Peter. 18.00 Sounds of the Seventies. 18.30 Bread. 19.40 Rhodes Around Christmas: New York. 20.00 Eastenders . 20.30 Animal Hospital. 21.00 Blackadder II. 21.30 2 Point4 Children. 22.00 The Buccaneers. 23.00 All Rise for Julian Clary. 23.30 Red Dwarf: IV. 24.00 Parkinson. 0.45 Born to Run. 2.00 Agony Again. 2.30 Oh Doctor Beeching. 3.00-4.00 Mr Wroe's Virgins.

SKY NEWS 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 Your Call. 17.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Live at Five. 20.00 News on the Hour. 22.30 Sky Business Report. 23.00 News on the Hour. 23.30 The Sharp End. 24.00 Sky News at Ten. 0.30 Sportsline. 24.00 News on the Hour. 2.30 CBS Evening News. 3.00 News on the Hour. 3.30-4.00 The Sharp End.

SKY/NGC 8.00 Sunrise. 12.00 News on the Hour. 12.30 Sky World News. 13.00 News on the Hour. 13.30 Money. 14.00 Sky News Today. 16.30 PMQs. 18.00 News on the Hour. 18.30 Sky World News. 19.00 Roadtest. 19.30 Gear. 20.00 Buyer's Guide. 20.20 Masterclass. 20.40 Chips with Everything. 21.00-3.00 NGC. 3.00-8.00 Sky News Channel.

3SAT 7.35 7 Tage anders fernsehen. 7.45 Chronik der Wende. 8.00 Nano. 8.30 Alpenpanorama. 10.00 Zeit im Bild. 10.05 Kulturzeit. 10.45 Nano. 11.15 Tagebuch. 11.30 Schätze der Welt - Erbe der Menschheit 11.45 Talk Show. 13.45 Hitparade. 14.35 ML Mona Lisa. 15.05 Bilder aus Deutschland. 15.35 Geniessen auf gut deutsch. 16.00 Weihnachten ist nicht weit Vorweihnachtliches. 17.00 Zeugen des Glaubens. 17.45 Die besten Köche Österreichs. 18.10 Kostbarkeiten aus Österreich. 18.15 Bilder aus der Schweiz. 18.45 Chronik der Wende. 19.00 Am Schauplatz. 19.30 Nano. 20.00 heute. 20.20 Kulturzeit. 21.00 Tagesschau. 21.15 Zum 10. Todestag von Samuel Beckett Waiting for Beckett - Warten auf Beckett. 22.40 Uhr, zeigt 3sat einen. 22.40 Warten auf Godot. 23.00 Zeit im Bild 2. 23.25 Zeit für Schnitzler. 1.05 Seitenblicke. 1.10 Nachrichtenmagazin des Schweizer Fernsehens. 1.35 Nano. 2.05 Kulturzeit. 2.45 Sternstunde Philosophie. 3.45 Das literarische Quartett. 5.00-5.30 Bilder aus der Schweiz.

RTL 7.00 Punkt 6. 7.30 Guten Morgen Deutschland. 8.00 Punkt 7. 8.55 Unter uns. 9.25 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 11.30 Sabrina. 12.30 Familien duell. 13.00 Punkt 12. 14.00 Die Oliver Geissen Show. 15.00 Birte Karalus. 16.00 Bärbel Schäfer. 17.00 Hans Meiser. 18.00 Die Nanny. 18.30 Unter uns. 19.00 Guten Abend. 19.30 Exclusiv - Das Star-Magazin. 19.45 Aktuell. 20.10 Explosiv - Das Magazin. 20.40 Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 21.15 Heimkehr der Liebe - Das Weihnachtswunder von St. Nicholas, Teil I.

22.05 Tv Tipp. 22.15 Heimkehr der Liebe - Das Weihnachtswunder von St. Nicholas, Teil II.

23.05 Stern Tv. 1.00 Nachtjournal. 1.30 Golden Girls. 2.00 Mary Tyler Moore. 2.30 Die Nanny. 3.00 Bärbel Schäfer. 3.50-4.20 Nachtjournal.

DEUTSCHE WELLE 7.00 Journal. 7.30 Deutschland heute. 8.00 Journal. 8.30 Close up. 9.00 Journal. 9.30 Doppelpass. 10.00 Journal. 10.30 Germany Today. 11.00 Journal. 11.30 Marshall Plan in Action. Teil 2. 12.00 Journal. 12.30 People and Politics. 13.00 Journal. 13.30 Deutschland heute. 14.00 Journal. 14.30 Close up. 15.00 Journal. 15.30 Doppelpass. 16.00 Journal. 16.30 Germany Today. 17.00 Journal. 17.30 Europa Wächst - Folge 3. 18.00 Journal. 18.30 People and Politics. 19.00 Journal. 19.30 Deutschland heute. 20.00 Journal. 20.30 The Marshall Plan in Action, Part 2. 21.00 Journal. 21.30 Europa Aktuell. 22.00 Journal. 22.30 Germany Today. 23.00 Journal. 23.30 Europa Wächst - Folge 3. 23.30 El Plan Marshall en accion. Parte 2. 24.00 Journal. 0.30 Auto Motor und Sport Tv. 1.00 Journal. 1.30 Deutschland heute. 2.00 Journal. 2.30 The Marshall Plan in Action. Part 2. 3.00 Journal. 3.30-4.00 Europa Aktuell.

ARTE 20.00 Die vier Jahreszeiten - Winter. 20.45 Wetterbericht. 20.50 Arte Info. 21.15 Ein Kaufhaus steht Kopf: Hexenzauber. 21.45 Der Panama Kanal. 22.40 Das Jahrhundert im Bild. 22.50 Musica. 1.35 Vollmondnächte. 1.35 Der amerikanische Traum. 2.00 Das Wort. 2.30 Liebe und Sex. 2.55 Reise zum Mond (Spanien 1998). 3.20-3.50 Max Linder (Frankreich 1912).

TV 5 6.00 TV5 Infos. 6.05 TV5 en Questions. 6.20 Journal des Journaux. 7.00 Journal TV5. 7.15 Journal des Journaux. 7.30 Telematin. 9.00 Journal Radio-Canada. 9.30 Funambule. 10.00 TV5 Infos. 10.05 Zig Zag Cafe. 11.00 Journal TV5. 11.05 Nestor Burma. 13.00 TV5 Infos. 13.05 100% Questions. 13.30 Journal de France 3. 14.00 TV5 Infos. 14.05 Les grands fleuves. 15.00 Journal TV5. 15.15 Nestor Burma. 17.00 Journal TV5. 17.15 TV5 Questions. 17.30 Grands Gourmands. 18.00 TV5 Infos. 18.05 Pyramide. 18.30 Questions pour un Champion. 19.00 Journal TV5. 19.15 Nestor Burma. 21.00 Journal Suisse. 21.30 Journal France 2. 22.00 TV5 Infos. 22.05 Les grands fleuves. 23.00 Journal TV5. 23.15 L'Amerloque. 1.00 Journal Belge. 1.30 Soir 3. 2.00 TV5 Infos. 2.05-4.00 L'Amerloque.

RAI UNO 7.00 Euronews. 7.30 TG1. Che tempo fa. 7.40 Unomattina. 11.00 Fiocchi di neve per Buddia (1994). 12.30 TG1. 12.35 La vecchia fattoria. 13.25 Che tempo fa. 13.30 TG1 Flash. 13.35 La signora in giallo. 14.30 Telegiornale. 15.00 TG1 Economia. 15.05 I fantastici di Raffaella. 15.10 Alle 2 su Raiuno. 17.00 Solletico. 18.45 Oggi al Parlamento. 18.50 Prima del TG. 19.00 TG1. 19.10 Prima - La cronaca prima di tutto. 19.35 In bocca al lupo! 21.00 Telegiornale. 21.35 Il Fatto. 21.40 In bocca al lupo: l'oroscopo. 21.50 Fluke (1995). 23.35 TG1. 23.40 Porta a porta. 1.05 TG1 Notte. 1.25 Stampa oggi. 1.30 Agenda. Che tempo fa. 1.40 Rai Educational. Il grillo. 2.05 Rai Educational. Aforismi. 2.10 Sottovoce. 2.45 Spensieratissima. 3.00-5.10 TG1 Notte.

TVE INTERNACIONAL 7.40 Gente. 8.00 Quatro. 8.30 Telediario matinal. 9.00 Loteria Nacional. 13.45 Asi son las cosas. 14.30 Telediario internacional. 14.55 Saber y ganar. 15.25 Corazon de Navidad. 16.00 Telediario 1. El tiempo. 16.55 Isabella, mujer enamorada. 18.35 Barrio Sesamo. 19.00 Trilocos. 19.30 Telediario internacional. 19.55 Al habla. 20.25 El precio justo. 21.00 Gente. 22.00 Telediario 2. El tiempo. 22.50 Cita con el cine espanol: Soldadito espanol 0.30 Conciertos de Radio 3. 1.00 Estudio estadio. 2.00 Telediario 3. 3.00 La mandragora. 3.30 Guadalupe. 5.00 Flamenco. 6.00 Cine: La ocasio.

CNN 7.00 This Morning/World Business This Morning. 10.30 World Sport. 11.00 Larry King. 12.00 WN. 12.30 World Sport. 13.00 WN. 13.15 American Edition. 13.30 Biz Asia. 14.00 WN. 14.30 Business Unusual. 15.00 WN. 15.15 Asian Edition. 15.30 World Report. 16.00 WN. 16.30 Showbiz Today. 17.00 WN. 17.30 World Sport. 18.00 WN. 18.30 Style. 19.00 Larry King. 20.00 WN. 20.45 American Edition. 21.00 WN. 21.30 World Business Today. 22.00 WN. 22.30 Q&A. 23.00 World News Europe. 23.30 Insight. 24.00 News Update/World Business Today. 0.30 World Sport. 1.00 World View. 1.30 Moneyline News Hour. 2.30 Asian Edition. 2.45 Asia Business Morning. 3.00 WN Americas. 3.15 Asian Edition. 3.30-4.00 Q&A.

EUROSPORT 9.30 Football: Eurogoals. Special Christmas. 11.00 Xtrem Sports: X Games in San Francisco, California, USA. 12.00 Ski Jumping: World Cup. Four Hills Tournament in Oberstdorf, Germany. First leg of the '98-'99 tournament. 13.00 Biathlon: World Cup in Hochfilzen, Austria. Relay Men. 14.00 Strongest Man: Full Strength Challenge Series in Dubai, United Arab Emirates. 15.00 Football: European Championship Legends. 16.00 Nordic Combined Skiing: World Cup in Steamboat Springs, USA. 17.00 Alpine Skiing: Men's World Cup in Saalbach, Austria. Giant Slalom. 18.00 Tennis: French Open at Roland Garros stadium, Paris. Women's final, Steffi Graf - Martina Hingis. 19.00 Tennis: Thank you Steffi. 20.00 Motorsports: Start Your Engines. Best of 1999. 21.00 Darts: American Darts. European GP and Speed World Championships in Rheda-Wiedenbrück, Germany. Live. 23.00 Fitness: 1999 Miss Fitness World and 1999 Miss Fitness USA in Las Vegas, USA. 24.00 Sumo: Grand Sumo Tournament in Osaka, Japan. 1.00-3.00 Athletics: World Championships in Seville, Spain.

MUSIC TV 6.00 Non Stop Hits. 14.00 MTV Data Videos. 15.00 Best of Bytesize. 16.00 Best of European Top 20. 18.00 Fanatic. 18.30 Essential George Michael. 19.00 Essential Jamiroquai. 19.30 Making of a Video: Enrique Iglesias. 20.00 Top 100 Music Videos of the Millennium: MTV 2000. 21.00 Top Selection. 22.00 Fanatic. 22.30 Puffy TV. 23.00 Best of Bytesize. 1.00 Best of The Late Lick. 2.00 Unplugged: Babyface & Friends. 3.00-6.00 Night Videos.

VH1 8.00 Christmas Hits. 10.00 Pop-Up Video. 11.00 VH1 Upbeat. 14.00 Emma. 15.00 Greatest Hits of Spice Girls. 16.00 Emma. 17.00 Tin Tin Out and Emma B Uncut. 17.30 Pop-Up Video. 18.00 VH1 to One: Melanie C. 18.30 Greatest Hits of Spice Girls. 19.00 Emma. 19.30 Mills n' Santa. 21.00 VH1 to One: Melanie C. 21.30 Greatest Hits of Spice Girls. 22.00 Anorak & Roll. 23.00 Emma. 24.00 Greatest Hits of Spice Girls. 1.00 Emma. 2.00 VH1 to One: Melanie C. 2.30 Greatest Hits of Spice Girls. 3.00-4.00 Hey, Watch This! Food.

MOON TV 6.00 Uutisia, urheilua, mielipiteitä ja terveisiä. 13.00 Viihdeuutiset ja uusintoja peliohjelmista. 15.00 PSX-peliluola . 15.30 PC-peliluola. 16.00 Game Planet. 16.15 TOP 10 -pelit. . 16.30 Yy, kaa koli, neli. 17.00 Mielipiteet. 17.15 Katureportterit. 17.30 Top 6 -musiikkivideot. 18.00 Movie File. 18.30 Bubblegum. 19.00 PSX-Peliluola. 19.30 Jukebox. 20.00 Never Trust A Hippie. 20.45 Nintendo-luola. 21.00 Peliuutiset. 21.15 Game Planet. 21.30 Crasher. 22.00 PC-peliluola. 22.30 Gillette World Sports Special. 23.00 Urheiluplaneetta. 23.15 Viihdeuutiset. 23.30 666 sekuntia. 24.00 Movie File. 0.30 Katureportterit. 1.00 Uutisia, urheilua, interaktiivisia tekstiohjelmia ja uusintoja peliohjelmista.

TCC NORDIC 7.00-19.00 Lasten ja nuorten ohjelmia.

CARTOON NORDIC 7.00 Ritchie Rich. 7.30 Yogi's Treasure Hunt. 8.00 The Flintstones Kids. 8.30 A Pup Named Scooby. 9.00 Ed, Edd'n Eddy. 9.30 Johnny Bravo. 10.30 Dexter's Laborratory. 10.30 Cow and Chicken. 11.00 I am weasel. 11.30 Scooby Doo Mysteries. 12.00 Young Robin Hood. 12.30 Top Cat. 13.00 Scooby Doo. 13.30 2 Stupid Dogs. 14.00 Doopy Master Detective. 14.30 The Addams Family. 15.00 What a Cartoon. 15.30 The Flintstones. 16.00 Tom and Jerry. 16.30 The Jetsons. 17.00 I Am Weasel. 17.30 Scooby Doo Mysteries. 18.00 Young Robin Hood. 18.30 Top Cat. 19.00 Dexter's Laboratory. 19.30 Edd, Edd'n Eddy. 20.00 Johnny Bravo. 20.30 Cow and Chicken.

FOX KIDS 7.00 Bobby's World. 7.25 Heathcliff. 7.35 Ville Vallaton. 8.00 Life with Louie. 8.25 Iznogoud. 8.35 Eek!. 9.00 The Shelly T Turtle Show. 9.30 The Puzzle Place. 10.00 Be Alert Bert. 10.25 Why Why Family. 10.30 Nature Knows Best. 11.00 Peter Pan. 11.25 Why Why Family. 11.30 Pieni Merenneito. 11.55 Why Why Family. 12.00 Huckleberry Finn. 12.25 Why Why Family. 12.30 Gulliverin Matkat. 12.55 Why Why Family. 13.00 The Shelly T Turtle Show. 13.30 The Puzzle Place. 14.00 Be Alert Bert. 14.25 Why Why Family. 14.30 Nature Knows Best. 15.00 Bobby's World. 15.25 Heatcliff. 15.35 Ville Vallaton. 16.00 Life with Louie. 16.25 Iznogoud. 16.35 Eek! 17.00 Goosebumps. 17.25 Oggy and the Cockroaches. 17.35-18.00 Breaker High.

DISCOVERY 10.00 Arthur C. Clarken mystinen maailma. 10.30 Lentävä laivasto. 11.25 Huippumerkit: Saab. 11.50 Bush Tucker. 12.20 Vuoden 2000 jälkeen. 12.45 Merisiivet. 13.40 Seuraava askel. 14.10 Jurassica. 15.05 Eco Challenge 97. 16.15 Historian käännekohtia. 16.40 Ensimmäisiä lentoja. 17.10 Lentolinja. 17.35 Rex Huntin kalastusseikkailut. 18.00 Automaa. 18.30 Discovery tänään. 19.00 Time Team. 20.00 Jurassica. 20.30 Perusopas. 21.30 Discoveryn makasiini. 22.00 Superautot. 24.00 Kolmen rotkon laakso - Maailman suurin pato. 1.00 Vallan vyöhykkeellä. 2.30 Henkiinjääneet! 3.00 Discovery tänään. 3.30 Hulluna lentokoneisiin.

ANIMAL PLANET 8.00 Krattien eläimet. 9.00 Harryn praktiikka. 9.50 Lassie. 10.45 Tarinoita eläintarhasta. 11.40 Eläintohtori. 13.05 Metsän ihmiset. 14.00 Pelastustoimia luonnossa. 15.00 Villi tapaus. 15.30 Eläintarhassa. 16.00 Kiltti koira. 17.00 Eläimet oikeussalissa. 18.00 Eläintohtori Australian. 19.00 Villiä menoa Jeff Corwinin seurassa. 20.00 Pelastustoimia luonnossa. 21.00 Vaarallista elämää. 21.30 Eläinaakkosia. 22.00 Intian sarvikuono. 23.00 Julma vuodenaika. 24.00 Ensiapueläinlääkärit.

TRAVEL TV 10.00 Holiday Maker: Bruges & Ibiza. 10.30 Panorama Australia: Alice Springs & Uluru. 11.00 Ridge Riders: Wiltshire. 11.30 Planet Holiday: In the Footsteps of Lawrence. 12.00 On Top of the World: Jamaica. 13.00 Into Africa: Red Sea & Natal. 13.30 Earthwalkers: Argentinian Trek, Nairobi & Alice Springs. 14.00 The Wonderful World of Tom: The Seychelles. 14.30 Adventure Travels: South Africa - The Cape of Good Hope. 15.00 Holiday Maker. 15.30 Bruce's American Postcards: Little Havana - Miami. 16.00 The Food Lovers' Guide to Australia: Sea Urchins & A Mushroom Medley in Tasmania. 16.30 The Great Escape. 17.00 Swiss Railway Journeys: The Jungfrau Railways, part one. 18.00 Ridge Riders: Wiltshire. 18.30 Festive Ways: The Basque Strongman Challenge. 19.00 Panorama Australia: Alice Springs & Uluru. 19.30 Oceania: Vanuatu, Indonesia, Tahiti & Philippines. 20.00 Bruce's American Postcards: Little Havana - Miami. 20.30 Planet Holiday: In the Footsteps of Lawrence. 21.00 The Wonderful World of Tom: The Seychelles. 21.30 Fat Man in Wilts: Salisbury Cathedral & Great Wishford. 22.00 Christmas Special on Lapland. 22.30 The Tourist: Prince Edward Island. 23.00 On Top of The World: Sweden. 24.00 The Great Escape. 0.30 Aspects of Life: Tidal Lands. 1.00 Cities of the World: Phnom Penh. 1.30-2.00 Oceania: Vanuatu, Indonesia, Tahiti & Philippines.

TURNER CLASSICS 21.00 Our Vines Have Tender Grapes (1945). 23.00 For Me and My Gal (1042). 0.45 The Roaring Twenties (1939). 2.35 The Seventh Cross (1944). 4.30 Dragon Sedd (1944).

CANAL+ 7.00 Eruption (USA 1997) (93). 8.35 Shadow Warriors 2 - Assault on Death Mountain (USA 1998) (91). 10.10 Elämä on ihanaa (USA 1997) (133). 12.25 Vieras tulevaisuudesta (USA 1998) (129). 14.50 Ajan valtiaat (Ranska 1997) (53). 15.45 Tyttöjen salattu elämä (USA 1999) (90). 17.15 Wilde (Englanti 1997) (112). 19.10 100 vuotta, 100 elokuvaa (USA 1998) (46). 20.00 True Blue (Englanti 1996) (110). 21.50 Wedding Bell Blues (USA 1997) (100). 23.30 Autuaita ovat ne, jotka janoavat (Norja 1997) (90). 1.25 Alien - ylösnousemus (USA 1997) (105). 3.10 Kama Sutra - rakkauden kirja (Intia 1996) (110). 5.00-6.56 Kunnian mies (Englanti 1966) (116).

CANAL+ KULTA 7.30 Tutkimusmatka kesyttömään luontoon - Matelevat pedot (Englanti 1999) (26). 8.00 Babar 42 (Ranska 1991) (24). 8.25 Babar 43 (Ranska 1991) (25). 8.50 Joe's Apartment (USA 1996) (77). 10.10 Total recall - Bones Beneath My Skin (Kanada 1999) (43). 10.55 Veli (Venäjä 1997) (96). 12.40 Rakkauden ehdoilla (USA 1998) (108). 14.30 Ruusuinen elämäni (Belgia 1997) (86). 16.00 To Live Again (USA 1998) (87). 17.30 Deep Impact (USA 1998) (116). 19.30 Taxi (Ranska 1998) (87). 21.00 Yksin kotona 3 (USA 1997) (99). 22.40 Rautanaamio (USA 1998) (127). 1.00 Concupiscence (Ranska 1998) (90). 2.30 Hehkutuksia (USA-Kanada 1997) (110). 4.25 U-käännös helvettiin (USA 1997) (120). 6.25-7.59 Hiiri, jota ei saatu hengiltä (USA 1997) (94).

CANAL+ SININEN 16.00 Tutkimusmatka kesyttömään luontoon - Salattu monimuotoisuus (Englanti 1999) (26). 16.35 Hamlet (USA 1996) (233). 20.30 Rude Awakenings - One Birthday at a Time (USA 1998) (28). 21.00 Kundi kuin unelma (USA 1998) (90). 22.30 Kolme salaisuutta (USA 1999) (90). 0.05-2.24 Keskiyö hyvän ja pahan puutarhassa (USA 1997) (149).

TV1000 7.00 Teinibaretti (USA 1991) (95). 9.00 Niagara (USA 1953) (86). 10.30 Kulissien takana: Kenraalin tytär (25). 11.00 Melukylässä tapahtuu (Ruotsi 1986) (85). 12.30 Kulissien takana: Jane Austenin Mafia (25). 13.00 Häntä heiluttaa koiraa (USA 1997) (96). 15.00 Talvivieras (GB 1997) (105). 17.00 Seuramatkat - eli missä ovat possujuhlat (Ruotsi 1981) (103). 19.00 Crowned and Dangerous (USA 1997) (96). 21.00 Avara maailma (USA 1996) (107). 23.00 Jerry Maguire - elämä on peliä (USA 1996) (138). 1.30 I Wanna be a Porn Star (K) (125). 3.45 Tulitaistelu (USA 1998) (88). 5.15 Kalman linnut (K) (USA 1998) (98).

TV1000 CINEMA 7.00 Stikkfri (Islanti 1997) (79). 8.30 Lähikuvassa: Jim Carrey (25). 9.00 Muppetien joulu (USA 1992) (83). 10.30 Kulissien takana: At First Sight (20). 11.00 Jäämyrsky (USA 1997) (108). 13.00 Viimeinen kuuma kesä (USA 1996) (101). 15.00 La freccia azzurra Italia/Ruotsi 1996) (93). 16.35 Kulissien takana: Drop Dead Gorgeous (25). 17.00 Toivottomat sielut (USA 1996) (88). 18.30 Lähikuvassa: Jennifer Love Hewitt (25). 19.00 Muinaiset mysteerit: Muinaisen Rooman salaperäiset kaupungit. Suom. teksti (45). 20.00 Biography: Prinsessa Dianan tarina. Suom. teksti (120). 22.00 Tappava illuusio (USA 1998) (99). 24.00 Muistikatkoksia (USA 1997) (100). 2.00 Suojelusenkelit (Ranska 1995) (106). 4.00 Sporlaust (K)(Islanti 1998) (90). 5.30 Halloween H20 (K) (USA 1998) (83).

Kommentit

    Ei vielä kommentteja. Kirjoita ensimmäinen.

    Näytä lisää
    Luetuimmat
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    3. 3

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    4. 4

      Walesilainen lammasfarmari äänesti brexitin puolesta, mutta nyt EU-ero vaarantaa koko elämäntyön: ”En koskaan halunnut kovaa brexitiä”

    5. 5

      Espoo varautuu ongelmiin: Liikennekaaos uhkaa tammikuussa, kun länsimetron liityntäliikenne käynnistyy

    6. 6

      Pakkasukon porttikielto on hyvä uutinen

    7. 7

      Egyptiläinen laulajatar söi musiikkivideolla banaania alusvaatteissaan – tuomittiin kahdeksi vuodeksi vankilaan siveettömyydestä

    8. 8

      Ihminen tarttuu herkkuihin, kun elämä kaatuu päälle – ”Tunnesyöminen” on yleinen ilmiö, mutta sen voi saada kuriin yksinkertaisilla keinoilla

      Tilaajille
    9. 9

      Helsinki-Vantaan lentokenttä meni sekaisin: Laukkujensa etsijöitä kehotettiin tiistaina lähtemään pois ja palaamaan aamulla asiaan

    10. 10

      Jalankulkijoita varoitetaan liukkaasta kelistä – lumisade huonontaa ajokeliä Pohjois-Suomessa

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Tarina opiskelijanaisen täysin surkeasta seksiyöstä nousi maailmanlaajuiseksi hitiksi – Miksi annamme huonon seksin tapahtua?

    2. 2

      #Metoo-kampanja voi lannistaa ujot ja kokemattomat pojat

    3. 3

      Venäjä saattaa antaa Ruotsille ikävän joululahjan: Iskander-ohjuksia naapuriin – Mutta miksi ohjus­kohut hymyilyttävät Venäjän tuntevia suomalais­sotilaita?

      Tilaajille
    4. 4

      Suurmoskeijahanke sai pakit Helsingissä, puuhanainen uhkaa viedä moskeijan muualle: ”En ole käynyt yhtäkään järkevää keskustelua yhdenkään poliitikon kanssa”

    5. 5

      Sikarin muotoista asteroidia tarkkaillaan radioteleskoopilla – se on niin outo, että siinä voisi olla merkkejä vieraasta sivilisaatiosta

    6. 6

      Ultra Bran jälkeen Vuokko Hovatta menetti ensin lapsen ja sitten miehensä: ”On lohdullista tietää, että aika kauheistakin asioista voi selvitä”

      Tilaajille
    7. 7

      Vuosikymmeniä paraatipaikalla polkuhintaan kirjoja myynyt antikvariaatti kaatui Helsingin kaupungin vuokran­korotuksiin – ”Olemme pelanneet tähänkin asti minimikatteella”

    8. 8

      Ensin Vantaa kaatoi tonnikaupalla lasten ruokaa roskiin, nyt kaupunkilaiset maksavat siitä miljoona euroa – ”Käsittämätön virhe”, luonnehtii poliitikko

    9. 9

      Mielikuva automarketissa ravaavasta ”prisma­perheestä” lykkää lapsen­tekoa – kolme–nelikymppisten ruuhka­vuodet pakkautuvat yhä lyhyempään jaksoon

    10. 10

      Suomalaismies vaati Googlelta 120 000 euron korvauksia henkisestä kärsimyksestä, kivusta ja särystä, mutta joutui itse maksajaksi

    11. Näytä lisää
    1. 1

      Helsinkiläis­nainen otti kuvan pyörä­tielle pysäköidystä paketti­autosta – autosta tuli poliisi ja vei ilman henkilöllisyys­todistusta liikkeellä olleen naisen putkaan

    2. 2

      Kuvia Suomesta, osa 27: Mikko Suutarinen valokuvasi kuljettajia, jotka muistuttavat ajoneuvojaan

    3. 3

      Alma on julkaissut musiikkia vain vajaat 17 minuuttia – Onko hän todella kansain­välisesti menestynein suomalainen artisti?

      Tilaajille
    4. 4

      Tämä kysymys kysytään lähes jokaisessa työhaastattelussa, sillä se paljastaa työntekijästä paljon – Näin vastaat siihen oikein

      Tilaajille
    5. 5

      Onko tässä Linnan juhlien hervottomin kuva – Oletko koskaan nähnyt Timo Soinia yhtä onnellisena?

    6. 6

      HS:n lukijat äänestivät suosikkinsa Linnan juhlien näyttävimmistä puvuista – kärki­viisikossa säihkyviä paljetteja, upeita laahuksia ja Suomen leijonalla koristeltu housupuku

    7. 7

      Kummelin Heikki Silvennoinen on ymmällään ja otettu sketsinsä maailmanlaajuisesta suosiosta: ”Pääasia, että ihmiset nauravat”

    8. 8

      Viiden lapsen isä Topi Linjama erosi vanhoillislestadiolaisuudesta ja puolustaa nyt isien asemaa – Isä on monessa perheessä juoksupoika ja äiti projektipäällikkö, hän sanoo

      Tilaajille
    9. 9

      Järjestäjän Facebook-kirjoitus osoittaa: Töölöntorin alpakka­tapahtumalla haluttiin viedä huomio pois 612-kulkueesta ja saada se siirtymään muualle

    10. 10

      Toimittaja kyykkäsi viikon ajan: asennon vaikeus ja kivistys yllättivät, muiden kummastelu ja muotikin haittasivat – lopulta käteen jäi uusi, terveellinen tapa

      Tilaajille
    11. Näytä lisää