Maanantain tulospörssissä muun muassa frisbeegolfia, jalkapalloa ja tennistä - Urheilu | HS.fi
Urheilu|Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

Maanantain tulospörssissä muun muassa frisbeegolfia, jalkapalloa ja tennistä

Inter voitti Suomen cupin välierissä FC Lahden ja pääsi loppuotteluun HJK:ta vastaan.

Julkaistu: 29.6. 2:00

Frisbeegolf

Kotimainen kiertue 1/4, Helsinki:

Lopputulokset, 54 reikää, par 62:

Avoin luokka: 1) Niklas Anttila Vuorelan Veikot 166 (–20).

Naiset: 1) Henna Blomroos Rauman Frisbee 188 (+2).

Jalkapallo

Kansallinen liiga:

Ilves–TiPS 0–1 (0–1).

Miesten Suomen cupin välierä:

Inter–FC Lahti 5–0 (1–0).

Lauantaina pelatussa välierässä HJK voitti Hakan 3–2. Loppuottelu Inter–HJK pelataan lokakuussa.

Englannin FA-cupin puolivälierät:

Sheffield U–Arsenal 1–2 (0–1)

Leicester–Chelsea 0–1 (0–0)

Saksan 2. Bundesliigan päätöskierrosta: Wiesbaden–St. Pauli 5–3, Stuttgart–Darmstadt 1–3, Regensburg–Aue 1–2, Kiel–Nürnberg 1–1, Hannover–Bochum 2–0, HSV–Sandhausen 1–5 (Joel Pohjanpalo H 90 min). , Fürth–Karlsruhe 1–2, Dresden–Osnabrück 2–2, Bielefeld–Heidenheim 3–0. Pohjanpalon HSV ei yltänyt nousukarsintoihin.

Tanskan liiga:

Alaloppusarja, lohko B:

Randers–Horsens 0–3, Hobro–Esbjerg 2–1 (E: 6. Joni Kauko 0–1, v, pelasi 90 min, Pyry Soiri vaihdossa, Markus Halsti ei kokoonpanossa).

Esbjergin putoaminen varmistui.

Koripallo

Saksan Bundesliiga, 2. loppuottelu:

Ludwigsburg–Alba Berliini 74–75. (35–42).

Alba Berliini voitti mestaruuden kahden ottelun yhteistuloksella 163–139. Mestaruus on seuran ensimmäinen sitten kevään 2008.

Kouluratsastus

Kansalliset kilpailut, Ypäjä:

Grand Prix -luokka: 1) Anna Von Wendt/Sir Fashion Björkboda Dressage 65,652 prosenttia, 2) Pilvi Tuominen/G-Renzo Helsingin Ratsastajat 65,290.

Nuorten ratsastajien henkilökohtainen ohjelma: 1) Louise Jönsson/Dayna Helsingin Ratsastajat 68,333, 2) Emmi Salminen/St' Ophir Husön Ratsastajat 67,647, 3) Ella Paloheimo/Scarlet Majlund Hyvinkään Urheiluratsastajat 67,451.

Pesäpallo

Naisten Superpesis:

Joensuu–Jyväskylä 0–1, Mynämäki–Rauma 0–2, Seinäjoki–Kempele 2–1.

Tennis

Ulkokenttien SM-kilpailut, Helsinki: Kaksinpelin loppuottelut:

Miehet: Patrick Kaukovalta HVS (8)–Santtu Leskinen TVS 6–4, 6–2.

Naiset: Anastasia Kulikova HVS (1)–Ella Haavisto Smash (5) 6–3, 6–2.

Nelinpelin loppuottelu, miehet:

Patrick Kaukovalta HVS/Eero Vasa ÅLK (2)–Mikko Rouvala HVS/Ilari Vesanen VarTe (4) 4–6, 6–2, 10–7.

Rahapelejä

Keno 26/20

Päiväarvonta (28.6.): 5, 6, 8, 10, 15, 16, 19, 22, 27, 28, 30, 33, 36, 40, 49, 54, 56, 58, 65, 67. Kunkkunumero: 65

Ilta-arvonta: 2, 5, 6, 10, 15, 18, 20, 21, 24, 25, 34, 41, 42, 44, 56, 58, 60, 62, 64, 69. Kunkkunumero: 34

TV-urheilu

C More Max

18.30 Ravit: Joensuu ja Mantorp

C More Sport 1

23.00 La Liga: Getafe–Real Sociedad

V sport jalkapallo

22.00 Valioliiga: Crystal Palace–Burnley

V sport urheilu

21.30 Kakkosliigan playoff-finaali:

Northampton–Exeter

Seuraa uutisia tästä aiheesta

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Luetuimmat - Urheilu