Tulospörssissä muun muassa jalkapalloa ja liigakiekkoa sekä rahapelejä ja tv-urheilua - Urheilu | HS.fi

Tulospörssissä muun muassa jalkapalloa ja liigakiekkoa sekä rahapelejä ja tv-urheilua

15.10. 2:00

Golf

Naisten Euroopan-haastajakiertue

Burgos, Espanja:

Tilanne 18/54 reiän jälkeen, par 72:

64 lyöntiä (–8): Luna Sobron Galmes Espanja,

65 (–7): Agatha Laisne Ranska (amatööri),

66 (–6): Anaelle Carnet Ranska,

67 (–5): Tiia Koivisto Suomi (jakaa 4. sijaa),

...71 (–1): Karina Kukkonen Suomi (jakaa 22. sijaa).

Jalkapallo

Kansojen liiga

keskiviikkona 14.10.:

B-divisioona:

Lohko 4: Suomi–Irlanti 1–0 (0–0)

66. Fredrik Jensen 1–0.

Yleisöä: 7900.

tiistaina 13.10:

A-divisioona:

Lohko 4: Ukraina–Espanja 1–0 (0–0), Saksa–Sveitsi 3–3 (1–2).

C-divisioona:

Lohko 1: Azerbaidzhan–Kypros 0–0, Montenegro–Luxemburg 1–2 (1–1).

D-divisioona:

Lohko 1: Latvia–Malta 0–1 (0–0), Färsaaret–Andorra 2–0 (2–0).

Lohko 2: Liechtenstein–San Marino 0–0.

Jääkiekko

Liiga

KooKoo–Pelicans 2–3 (1–1, 1–1, 0–1)

Tappara–Sport ja. 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–1)

TPS–HPK vl. 3–4 (2–0, 0–1, 1–2, 0–0, 0–1)

Naisten liiga

TPS–HIFKja. 3–4 (1–1, 0–2, 2–0, 0–1)

Mestis

K-Espoo–K-Vantaa ja. 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0)

KHL:

Metallurg Mg–Avangard 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)

M: Harri Pesonen 1+0.

Riian Dinamo–Lokomotiv vl. 2–3 (0–0, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1)

Jokerit–TsSKA 5–2 (0–1, 3–0, 2–1)

Jokerien maalit: Niklas Jensen 2, Peter Regin, Iiro Pakarinen, John Norman.

Koripallo

Miesten Korisliiga

Kobrat–Korihait 113–80 (47–39)

KTP-Basket–Kataja Basket ja. 97–96, 86–86 (34–48)

Lahti Basketball–Vilpas 78–76 (38–37)

Pyrintö–Kouvot 99–80 (46–31)

Ura Basket–BC Nokia 67–73 (29–36)

Lentopallo

Naisten mestaruusliiga

WoVo Rovaniemi–LP-Vampula 3–1 (25–19, 15–25, 25–21, 25–20)

Hämeenlinna–LP Viesti 1–3 (25–15, 24–26, 19–25, 20–25)

OrPo–Jymy-Volley 3–1 (25–20, 24–26, 28–26, 25–23)

Pyöräily

Maantiepyöräilyn Italian ympäriajo:

11. etappi, Porto Sant'Elpidio–Rimini, 182 km: 1) Arnaud Demare Ranska 4.03.52, 2) Peter Sagan Slovakia sama aika, 3) Alvaro Jose Hodeg Kolumbia s.a., 4) Simone Consonni Italia s.a., 5) Rick Zabel Saksa s.a., 6) Nico Denz Saksa s.a., ...81) Jaakko Hänninen Suomi –1.00.

Kokonaiskilpailun tilanne 11/21 etapin jälkeen: 1) Joao Almeida Portugali 43.41.57, 2) Wilco Kelderman Hollanti –34, 3) Pello Bilbao Espanja –43, 4) Domenico Pozzovivo Italia –57, 5) Vincenzo Nibali Italia –1.01, 6) Patrick Konrad Itävalta –1.15, ...49) Hänninen –49.53.

Torstaina ajetaan 204 kilometrin pituinen etappi Cesenatico–Cesenatico. Ympäriajo päättyy Milanoon 25. lokakuuta.

Ravit

Toto65

4. lähtö, Toto65-1, lv 1620 m: 1) Nazareth/Santtu Raitala 13,9a (1,74), 2) Proud Ms Cantab 14,2a (16,68).3) Orvar Iver 14,3a (34,14).4) Ian Boko 14,4a (31,7).poissa: 2. Toto (6-7-8): 1,74 1,33-3,26-4,18 13,67.

5. lähtö, Toto65-2, sh 2120 m: 1) Savon Kingi/Jukka Torvinen 27,8 (1,24), 2) Ohimennen 28,2 (8,64).3) Vietävän Patukka 28,6 (19,65).4) Aarian Esteri 29,5 (67,68). Toto (6-4-15): 1,24 1,09-1,57-1,84 2,69.

6. lähtö, Toto65-3 Toto4-1, lv 2120 m: 1) Crossfire Annie/Ari Moilanen 15,4 (9,33), 2) Arnie's Emilie 16,2 (4,55).3) Didi Dam 16,3 (4,77).4) No Limit Star 15,6 (2,27).poissa: 11, 15. Toto (8-2-1): 9,33 2,42-1,98-2,05 18,34. Toto4 voitto-osuus: 9,12.

7. lähtö, Toto65-4 Toto4-2 TROIKKA-1, lv 2120 m: 1) Runaway Nina/Esa Holopainen 15,9a (2,33), 2) Artful Deimos 16,0a (17,87).3) Favör Då 16,2a (6,79), 3) Jetset Vice 16,2a (52,77). Toto (10-1-6/8): 2,33 1,33-2,86-1,40/5,07 15,32. Toto4 voitto-osuus: 15,55. Troikka: 63,91.

8. lähtö, Toto65-5 Toto4-3 DUO-1, lv 2120 m: 1) Slippery Runway*/Tapio Perttunen 13,3a (6,02), 2) Night Guard 14,1a (3,65).3) Langen's Airborne 14,1a (32,64), 3) Rowhill's Killer 14,1a (35,69). Toto (2-11-1/10): 6,02 2,18-1,89-2,43/3,61 10,53. Toto4 voitto-osuus: 40,10.

9. lähtö, Toto65-6 Toto4-4 DUO-2 TROIKKA-2, lv 3120 m Karanor

Teräsmiesliiga: 1) Redemption/Santtu Raitala 17,5 (8,84), 2) Dark Defender 17,7 (109,72).3) Veloce Vald 18,0 (175,56).4) Hila's Elton 18,5 (135,04). Toto (4-8-10): 8,84 2,83-14,00-16,93 124,26. Toto4 voitto-osuus: 104,58. Troikka: 8080,24. Päivän Duo: 2-4, kerroin: 22,91.

Rahapelejä

Keno

14.1. Päiväarvonta: 14.10: 1, 3, 4, 5, 8, 14, 23, 26, 29, 32, 37, 39, 40, 48, 51, 53, 56, 61, 68, 70. Kunkkunumero: 4

14.1. Ilta-arvonta: 1, 4, 6, 7, 9, 13, 20, 24, 30, 33, 36, 41, 44, 47, 54, 57, 62, 65, 67, 68. Kunkkunumero: 1

Keskiviikko-Jokeri

8 2 2 1 6 2 0

TV-urheilua

Yle Areena

13.50 DreamHack Open Fall 2020.

Elisa Viihde Sport

18.20 Ykkönen: KTP–KPV.

Ruutu

18.15 Korisliiga: Peli-Karhut–Kouvottaret.

18.15 Veikkausliiga:

FC Honka–IFK Mariehamn, RoPS–FC Lahti, SJK–HJK, FC Inter–KuPS, HIFK–Ilves.

18.20 Mestis: Kiekko-Pojat–Ketterä, KOOVEE–FPS.

18.20 Salibandyn F-Liiga: SB-Pro–Classic, naiset, Fanikamera.

18.20 Lentopallon Mestaruusliiga: Pölkky Kuusamo–LP-Vampula.

18.30 TotoTV: Toto5: Jyväskylä & Östersund Toto64.

C More Max

18.55 F1 Esports: Pro Series Live Show 1.

21.30 F1 Esports: Pro Series Live Show 2.

C More Sport 1

19.55 SHL: Örebro–Luulaja.

00.00Golfin PGA-tour: The CJ CUP, Shadow Creek.

C More Sport 2

18.30 Ravit: Jyväskylä ja Östersund.

C More Hockey

18.15 Liiga: Jukurit–Ässät.

Eurosport 1

13.28 Pyöräily: Italian ympäriajo.

20.48 Snooker: English Open.

Eurosport 2

14.48 Snooker: English Open.

18.30, 20.30 Tennis: ATP500 Pietari.

V Sport Urheilu

3.15NFL: Buffalo Bills–Kansas City Chiefs.

V Sport Jalkapallo

21.40 DFB Pokal: Düren–Bayern München.

V Sport Golf

14.30 European Tour: Scottish Championship, 1. kierros.

Luitko jo nämä?

Osaston uusimmat

Luetuimmat - Urheilu