Maanantain tulospörssissä muun muassa jalkapalloa, jääkiekkoa ja koripalloa - Urheilu | HS.fi

Maanantain tulospörssissä muun muassa jalkapalloa, jääkiekkoa ja koripalloa

Lauri Markkanen teki Chicagolle 16 pistettä ja otti 9 levypalloa kotitappiossa Indianaa vastaan.

28.12.2020 2:00

Jalkapallo

Englannin Valioliiga:

Leeds–Burnley 1–0 (1–0)

5. Patrick Bamford rp. 1–0.

West Ham–Brighton 2–2 (0–1)

44. Neal Maupay 0–1, 60. Ben Johnson 1–1, 70. Lewis Dunk 1–2, 82. Tomas Soucek 2–2.

Liverpool–West Bromwich 1–1 (1–0)

12. Sadio Mane 1–0, 82. Semi Ajayi 1–1.

Wolverhampton–Tottenham myöhemmin.

Jääkiekko

Alle 20-vuotiaiden miesten MM-kisat, 3. päivä, Edmonton:

A-lohko:

Saksa–Kanada 2–16 (1–4, 0–7, 1–5)

B-lohko:

Ruotsi–Tšekki 7–1 (1–1, 3–0, 3–0)

USA–Itävalta 11–0 (1–0, 6–0, 4–0)

Seuraavat ottelut: 27.12. myöhäisillan ottelu Suomi–Sveitsi (A), 28.12. Slovakia–Kanada (A), Tšekki–Venäjä (B), 29.12. Itävalta–Ruotsi (B), Slovakia–Saksa (A), USA–Tšekki (B).

Liiga: Kärpät–JYP 4–3 (2–0, 1–2, 1–1)

KooKoo–Ilves ja. 3–4 (2–1, 0–1, 1–1, 0–1)

SaiPa–KalPa 0–3 (0–1, 0–1, 0–1)

KHL: Vitjaz–TsSKA 2–1 (1–0, 0–0, 1–1)

Koripallo

NBA:

Memphis–Atlanta 112–122, Charlotte–Oklahoma 107–109, Detroit–Cleveland 119–128, Washington–Orlando 120–130, New York Knicks–Philadelphia 89–109, Chicago–Indiana 106–125 (C: Lauri Markkanen 16 pistettä/9 levypalloa), San Antonio–Toronto 119–114, Utah–Minnesota 111–116, Portland–Houston 128–126, Sacramento–Phoenix 106–103.

Itälohko: 1) Brooklyn 2 voittoa/0 tappiota, 2) Orlando 2/0, 3) Indiana 2/0, 4) Atlanta 2/0, 5) Philadelphia 2/0, 6) Cleveland 2/0, 7) Boston 1/1, 8) Milwaukee 1/1,

9) Miami 1/1, 10) Charlotte 0/2, 11) Washington 0/2, 12) Detroit 0/2, 13) New York 0/2, 14) Chicago 0/2, 15) Toronto 0/2.

Länsilohko: 1) LA Clippers 2/0, 2) Minnesota 2/0, 3) San Antonio 2/0, 4) Sacramento 2/0, 5) Oklahoma 1/0, 6) Utah 1/1, 7) Portland 1/1, 8) LA Lakers 1/1,

9) Phoenix 1/1, 10) New Orleans 1/1, 11) Houston 0/1, 12) Denver 0/2, 13) Memphis 0/2, 14) Dallas 0/2, 15) Golden State 0/2.

Seuraavat ottelut: 28.12. LA Clippers–Dallas, Charlotte–Brooklyn, Washington–Orlando, New Orleans–San Antonio, Cleveland–Philadelphia, New York–Milwaukee, Indiana–Boston, Chicago–Golden State, Sacramento–Phoenix, LA Lakers–Minnesota.

Mäkihyppy

Continental-cup, Sveitsi

HS140: 1) Jakub Wolny Puola 271,4 pistettä (127–133,5 metriä), 2) Tilen Bartol Slovenia 270,5 (135–132), 3) Gregor Schlierenzauer Itävalta 265,4 (124,5–130),... 35) Jarkko Määttä Suomi 102,4 (117,5), 36) Eetu Nousiainen Suomi 102,2 (114),... 40) Arttu Pohjola Suomi 98,2 (115,5).

Cupin pistetilanne 4/27 kilpailun jälkeen: 1) Jan Hörl Itävalta 260, 2) Stefan Rainer Itävalta 258, 3) Wolny 223,... 7) Nousiainen 115,... 21) Määttä 43,... 33) Pohjola 17,... 41) Kalle Heikkinen Suomi 10,... 43) Eetu Meriläinen Suomi 9,... 46) Henri Kavilo Suomi 7,... 52) Andreas Alamommo Suomi 2.

Seuraava kilpailu: 28.12. Engelberg.

Salibandy

Miesten F-liiga:

SPV–Welhot 9–1 (3–0, 3–1, 3–0)

EräViikingit–Jymy 7–4 (2–1, 2–1, 3–2)

Seuraavat ottelut: 29.12. Happee–Classic, 30.12. Tiikerit–Welhot, 2.1. EräViikingit–Steelers, 3.1. Steelers–Indians, Happee–Welhot, Classic–SPV, 4.1. Nokian KrP–LASB.

Naisten F-liiga B:

SaiPa–Pirkat 12–3 (1–3, 7–0, 4–0)

Seuraavat ottelut: 3.1. ÅIF–Pirkat, 9.1. LoSB–Pirkat, ÅIF–O2-Jyväskylä, Steelers–Welhot, 10.1. O2-Jyväskylä–SaiPa, 14.1. Steelers–SaiPa, 16.1. Pirkat–O2-Jyväskylä, ÅIF–LoSB.

Rahapelejä

Keno

Päiväarvonta: 1, 4, 5, 8, 9, 15, 18, 20, 21, 23, 25, 30, 32, 48, 50, 52, 54, 55, 63, 64. Kunkkunumero: 20

Ilta-arvonta: 10, 11, 12, 13, 18, 19, 22, 25, 29, 36, 38, 40, 41, 43, 44, 50, 55, 60, 62, 70. Kunkkunumero: 19

Lauantai-Jokeri 52/20

Jokerinumero: 5 3 5 6 1 5 2

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään

kappaletta, 6 oikein 3 kpl voitto-osuus 20 000 e, 5 oikein 500 e, 4 oikein 50 e, 3 oikein 6 e, 2 oikein 3 e

Lotto 52/20

Oikeat numerot: 3, 21, 24, 25, 30, 37, 39. Lisänumero: 8.

Plusnumero (viisinkertaistaa voiton): 4

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään kappaletta, 6+1 oikein 85 846,58 e, 6 oikein

2 755,02 e, 5 oikein 63,66 e, 4 oikein 10 e, 3+1 oikein 2 e

TV-urheilua

Yle TV2

10.55, 13.55 Alppihiihdon MC: Semmering, naisten suurpujottelu, 1. ja 2. lasku. 17.25 Keski-Euroopan mäkiviikko, Oberstdorf.

Yle Areena

18.55 Käsipallo Final Four: välieräottelu Barcelona–PSG. 21.25 Käsipallo Final Four: välieräottelu Kiel–Veszprem.

C More Hockey

18.15 Liiga: HPK–SaiPa, Jukurit–Lukko. 18.15 Sport–Ässät.

Eurosport 1

10.53, 12.03, 13.58 Alppihiihto: maailmancup. 17.18 Mäkihyppy: Saksan–Itävallan-mäkiviikko Oberstdorf. 19.13, 20.28 Ampumahiihto: World Challenge.

Eurosport 2

07.45 (u), 08.17 (u) Formula E: MM-sarja. 09.46 (u) Autourheilu: Porsche Supercup Budapest. 10.49 (u) Moottoripyöräily: FIM Endurance World Championship. 12.37 (u), 14.26 (u) Snooker: English Open. 17.08 (u), 18.33 (u), 20.19 (u), 21.45 (u) Tennis: US Open New York. 23.07 (u) Pyöräily: Maailmankiertue Italian ympäriajo.

Ruutu

18.00 Ravit: Magic Monday, Seinäjoki ja Lahti.

VeikkausTV

10.00 Australian liiga: Western U–Adelaide U.

Viaplay

03.15 NFL: Packers–Titans. 14.00, 20.00 World Darts Championship. 16.00 Valioliiga: Crystal Palace–Leicester. 18.00 KHL: Jokerit–Lokomotiv. 03.10 NFL: Patriots–Bills.

V Sport Urheilu

10.00 (u) NFL: Pittsburgh Steelers–Indianapolis Colts. 12.30 (u) NFL: Seattle Seahawks–Los Angeles Rams. 15.00 (u) NFL: Green Bay Packers–Tennessee Titans. 17.30 (u) EFL Championship: Watford–Norwich. 03.10 NFL: New England Patriots–Buffalo Bills.

V Sport 1

14.00 (u) Skotlannin liiga: Rangers–Hibernian. 16.00 (u) EFL Championship: Watford–Norwich. 19.00 (u) NFL: Green Bay Packers–Tennessee Titans.

V Sport Jääkiekko

18.00 KHL-studio. 18.30 KHL: Jokerit–Lokomotiv.

V Sport Hockey

14.00 (u) NHL: New York Rangers–New Jersey Devils. 16.00 (u) NHL: New York Islanders–Carolina Hurricanes. 18.00 (u) NHL: Edmonton Oilers–Columbus Blue Jackets. 20.00 (u) NHL: Pittsburgh Penguins–Carolina Hurricanes. 22.00 (u) NHL: Detroit Red Wings–Tampa Bay Lightning.

V Sport Jalkapallo

16.50 Valioliiga: Crystal Palace–Leicester. 19.20 Valioliiga: Chelsea–Aston Villa. 21.50 Valioliiga: Everton–Manchester City.

V Sport Football

09.00 (u) Valioliiga: Manchester City–Newcastle. 11.00 (u) Valioliiga: West Ham–Brighton. 13.00 (u) Valioliiga: Leeds–Burnley. 15.00 (u) Valioliiga: Liverpool–West Bromwich.

V Sport Premium

16.30, 16.55, 19.00, 19.25, 21.30, 21.55 Ohjelma ilmoitetaan myöhemmin.

V Sport Golf

17.00 (u) European Tour: Oman Open, 4. kierros.

TV6 (SE)

00.00 (s) Junior-VM:

Österrike-Sverige.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat