Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua - Urheilu | HS.fi

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

5.1. 2:00

Amer. jalkapallo

NFL:

Buffalo–Miami 56–26, Cincinnati–Baltimore 3–38, Cleveland–Pittsburgh 24–22, Detroit–Minnesota 35–37, New England–New York Jets 28–14, New York Giants–Dallas 23–19, Tampa Bay–Atlanta 44–27, Carolina–New Orleans 7–33, Chicago–Green Bay 16–35, Denver–Las Vegas 31–32, Houston–Tennessee 38–41, Indianapolis–Jacksonville 28–14, Kansas City–Los Angeles Chargers 21–38, Los Angeles Rams–Arizona 18–7, San Francisco–Seattle 23–26, Philadelphia–Washington 14–20.

Jääkiekko

KHL:

Amur–Barys Nur-Sultan vl. 4–5

Metallurg Mg–Spartak 4–3

MM: Jussi Olkinuora 16/19 torjuntaa.

Riian Dinamo–Dinamo Msk myöhemmin.

Koripallo

NBA:

Detroit–Boston 120–122, Brooklyn–Washington 122–123, Memphis–LA Lakers 94–108, Minnesota–Denver 109–124, San Antonio–Utah 109–130, Chicago–Dallas 118–108, Phoenix–LA Clippers 107–112, Golden State–Portland 137–122.

Salibandy

Miesten F-liiga:

Nokian KrP–LASB 9–3 (2–2, 2–1, 5–0)

Tennis

Miesten ATP-listat:

Kaksinpeli: 1) Novak Djokovic Serbia 12 030 pistettä (1), 2) Rafael Nadal Espanja 9 850 (2), 3) Dominic Thiem Itävalta 9 125 (3), 4) Daniil Medvedev Venäjä 8 470 (4), 5) Roger Federer Sveitsi 6 630 (5), 6) Stefanos Tsitsipas Kreikka 5 940 (6), 7) Alexander Zverev Saksa 5615 (7), 8) Andrei Rublev Venäjä 4 164 (8), 9) Diego Schwartzman Argentiina 3 455 (9), 10) Matteo Berrettini Italia 3 085 (10),

...suomalaisia: 87) Emil Ruusuvuori 806 (86), 438) Patrik Niklas-Salminen 86 (440), 611) Otto Virtanen 41 (610), 636) Harri Heliövaara 37 (636).

Nelinpeli: 1) Robert Farah Kolumbia 8 620 (1), 2) Juan Sebastian Cabal Kolumbia 8 530 (2), 3) Horacio Zeballos Argentiina 7330 (3), ...suomalaisia: 31) Henri Kontinen 3 070 (33), 111) Heliövaara 883 (113), 236) Ruusuvuori 301 (234), 315) Niklas-Salminen 191 (315).

Naisten WTA-listat:

Kaksinpeli: 1) Ashleigh Barty Australia 8 717 (1), 2) Simona Halep Romania 7 255 (2), 3) Naomi Osaka Japani 5 780 (3), 4) Sofia Kenin USA 5 760 (4), 5) Elina Svitolina Ukraina 5 260 (5), 6) Karolina Pliskova Tshekki 5 205 (6), 7) Bianca Andreescu Kanada 4 555 (7), 8) Petra Kvitova Tshekki 4 516 (8), 9) Kiki Bertens Hollanti 4 505 (9), 10) Arina Sabalenka Valko-Venäjä 4 220 (10),

...suomalaiset: 521) Oona Orpana 77 (521), 535) Anastasia Kulikova 72 (535), 1266) Alexandra Anttila 5 (1265).

Nelinpeli: 1) Hsieh Su-wei Taiwan 9 010 (1), 2) Barbora Strycova Tshekki 8 945 (2), 3) Kristina Mladenovic Ranska 8 115 (3), ...suomalaisia: 582) Orpana 91 (581), 609) Kulikova 81 (608).

Rahapelit

Keno 1/21

Päiväarvonta: 1, 4, 5, 6, 8, 13, 16, 18, 26, 31, 32, 42, 52, 56, 58, 59, 61, 63, 64, 65. Kunkkunumero: 56.

Ilta-arvonta: 7, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 22, 24, 30, 38, 39, 41, 50, 51, 54, 58, 60, 62, 69. Kunkkunumero: 24.

Tv-urheilua

5

20.00, 00.30, 03.30, 04.15 Leijonastudio. 01.00 Jääkiekon nuorten MM: Pronssiottelu.

Yle TV2

13.50 Tour de Ski, naisten 10 km, Toblach. 15.35 Tour de Ski, miesten 15 km, Toblach. 17.25 Mäkihypyn MC: Keski-Euroopan mäkiviikko, Bischofshofen.

Yle Areena

17.25 Mäkihypyn MC: mäkiviikko, Bischofshofen, karsinta HS 142.

C More Max

18.30 Ravit: Jyväskylä ja Jägersro.

C More Sport 1

17.45 (u) Vendée Globe -yksinpurjehduskilpailu. 20.15 (u) La Liga: Alavés–Atlético Madrid.

C More Sport 2

18.10 (u) La Liga: Huesca–Barcelona. 21.55 (u) Liiga: Kärpät–Jukurit.

Eurosport 1

13.53, 15.38 Maastohiihto: Tour de Ski. 17.03 (s) Mäkihyppy: Saksan-Itävallan -mäkiviikko Bischofshofen.

Eurosport 2

07.00 (u), 08.00 (u) Snooker: Scottish Open. 11.50 (u), 12.49 (u), 13.18 (u) Yhdistetty: maailmancup. 14.22 (u), 14.57 (u), 17.49 (u) Formula E: MM-sarja. 15.29 (u) Ralli: Dakar-ralli Saudi-Arabia. 15.57 (u), 16.52 (u) Snooker: Northern Ireland Open. 18.52 (u), 19.54 (u) Alppihiihto: maailmancup. 21.02 (u), 22.01 (u) Mäkihyppy: Saksan-Itävallan -mäkiviikko Innsbruck. 23.04 (u) Pyöräily: Maailmankiertue Critérium du Dauphiné.

Ruutu

03.00 NBA: Memphis Grizzlies–Los Angeles Lakers.

V Sport Urheilu

10.00 (u), 13.30 (u) World Darts Championship: Puolivälierät. 17.30 (u) Skotlannin Valioliiga: Rangers–Celtic. 19.30 (u) NFL: Chicago Bears – Green Bay Packers. 22.00 (u) Bundesliiga: Eintracht Frankfurt–Leverkusen.

V Sport 1

15.00 (u), 21.30 (u) NFL Gameday. 22.00 (u) NFL: Philadelphia Eagles–Washington Football Team.

V Sport Jääkiekko

15.55 KHL: Sotshi–Jokerit.

V Sport Hockey

12.00 (u) NHL: Washington Capitals–Boston Bruins. 14.00 (u) NHL: Toronto Maple Leafs–Columbus Blue Jackets. 16.00 (u) NHL: Tampa Bay Lightning–Columbus Blue Jackets. 18.00 (u) NHL: Vegas Golden Knights–Chicago Blackhawks. 20.00 (u) NHL: Dallas Stars–Calgary Flames. 22.00 (u) NHL: Boston Bruins–Carolina Hurricanes.

V Sport Jalkapallo

21.35 Englannin liigacup: Tottenham–Brentford.

V Sport Football

11.00 (u) Valioliiga: Manchester United–Aston Villa. 13.00 (u) Valioliiga: West Bromwich–Arsenal. 15.00 (u) Valioliiga: Southampton–Liverpool. 18.00 (u) Valioliiga: Tottenham–Leeds. 20.00 (u) Valioliiga: Everton–West Ham. 22.00 (u) Bundesliiga: Hertha Berlin–Schalke.

V Sport Premium

21.40 EFL Cup: Tottenham–Brentford.

V Sport Golf

19.00 (u) European Tour: ISPS HANDA UK Championship, 4. kierros. 02.00 (u) Lessons With A Champion Golfer: Shane Lowry, 3. osa.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat