Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua - Urheilu | HS.fi

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

Tulospörssissä muun muassa ampumahiihtoa, yhdistettyä ja lauantain laaja penkkiurheilutarjonta.

16.1. 2:00

Ampumahiihto

Ampumahiihdon maailmancup, Oberhof, Saksa:

Miesten viesti, 4x7,5 km: 1) Ranska, 2) Norja jäljessä 4,2 sekuntia, 3) Italia –1.06,6 ...10) Suomi –3.32,9.

Moottoriurheilu

Dakar-aavikkoralli, Saudi-Arabia, lopputulokset:

Autot: 1) Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger Ranska, Mini.

Yhdistetty

Maailmancup, Val di Fiemme:

Henkilökohtainen kilpailu: 1) Jarl Magnus Riiber Norja 28.56,1, 2) Ilkka Herola Suomi jäljessä 8,4 sekuntia, 3) Vinzenz Geiger Saksa –9,8 ...12) Eero Hirvonen –1.18,0, ...34) Perttu Reponen –3.02,5, ...36) Arttu Mäkiaho –3.06,2.

Rahapelejä

Keno 2/21:

Myöhäisillan arvonta (14.1.): 5, 6, 10, 14, 16, 17, 19, 23, 25, 28, 29, 32, 33, 34, 40, 45, 52, 54, 57, 64. Kunkkunumero: 33.

Päiväarvonta (15.1.): 5, 6, 16, 18, 22, 23, 26, 34, 35, 38, 39, 42, 45, 48, 51, 55, 58, 66, 68, 70. Kunkkunumero: 38.

TV-urheilua

Yle TV2

10.55 Yhdistetyn MC: parisprintin mäkiosuus, Val di Fiemme.

11.55, 15.10 Alppihiihdon MC: naisten suurpujottelu. 1. ja 2. lasku, Kranjska Gora.

13.25 Alppihiihdon MC: miesten pujottelu, 2. lasku, Flachau.

14.25 Yhdistetyn MC: parisprintin hiihto-osuus, Val di Fiemme.

16.00 Ampumahiihdon MC: Naisten viesti, Oberhof.

17.10, 18.25 Ampumahiihdon MC: miesten joukkuekilpailu, Zakopane.

19.15 (u) Ski Classics, La Diagonela.

Elisa Viihde Sport

16.45, 20.00 Elisa Nordic Championship: Lohko D.

21.25 Koripallon Bundesliiga: MHP Riesen Ludwigsburg–Brose Bamberg. 21.35 ACB: Gran Canaria–Tenerife.

C More Sport 1

02.00 PGA TOUR: Sony Open..

18.55 SHL: Färjestad–Frölunda.

C More Sport 2

17.25 Portugalin Liiga: Pacos Ferreira–Braga.

21.00 Ravigaala.

C More Hockey

16.30 Liiga: Ilves–HPK.

16.45 Liiga: HIFK–KalPa, PelicansJukurit.

Eurosport 1

10.23, 11.33, 13.03, 14.33, 16.00 Alppihiihto: maailmancup.

17.03 Mäkihyppy: maailmancup.

20.48 Snooker: London Masters.

Eurosport 2

10.53 Yhdistetyn MC: parisprintin mäkiosuus, Val di Fiemme.

11.53 Ohjaskelkkailun MC: Oberhof. 15.03 Snooker: London Masters.

Ruutu

12.10 Naisten Liiga: Ilves–HIFK.

12.25 Tennisliiga: Smash-Kotka–HVS, TaTS–GT.

12.55 Naisten Liiga: Sport–Kuortane. 13.25 Koripallon 1. div.: Pyrintö Akatemia A–Munkkiniemen Kisapojat.

13.45 Naisten Liiga: TPS–K-Espoo.

13.50 Korisliiga: Catz–Pyrintö.

14.00 Ravit: Toto75, Tampere, Seppo Sarkolan Muistoajo & Kavioliiga ja Toto75, Jägers.

14.50 F-Liiga: ÅIF–LoSB.

14.50 Lentopallon Mestaruusliiga: Puijo Wolley–WoVo.

14.50 Korisliiga: Vimpelin Veto–Tapiolan Honka, Kouvottaret–Torpan Pojat. 14.55 Koripallon 1. div.: Jyväskylä Basketball Academy–Oulu Basketball.

15.40 Naisten Liiga: RoKi–JYP.

16.50 F-Liiga: Oilers–Welhot, PSS–Koovee.

16.50 Lentopallon Mestaruusliiga: Hurrikaani Loimaa–Lakkapaa.com. 16.50 Korisliiga: Peli-Karhut–EBT.

16.55 Koripallon 1. div.: Team Pajulahti–PeU-Basket.

16.55 Tennisliiga: HVS–GT, Smash-Kotka–VT, ETS–HLK.

17.55 Koripallon 1. div.: Torpan Pojat–LoKoKo Bisons.

18.20 F-Liiga: TPS–SB-Pro, Happee–NJ.

18.55 Naisten Liiga: KalPa–HPK.

21.35 Serie A: Sampdoria–Udinese.

V Sport Urheilu

14.25 Championship: Middlesbrough–Birmingham.

16.50 Valioliiga: West Ham–Burnley. 19.20 Bundesliiga: Stuttgart–Mönchengladbach.

23.30 NFL playoffs: Green Bay–LA Rams.

03.10 NFL playoffs: Buffalo–Baltimore.

V Sport 1

21.40 Championship: Barnsley–Swansea.

02.05 NHL: Ottawa–Toronto.

05.05 NHL: Vegas–Anaheim.

V Sport Jääkiekko

19.30 NHL studio.

20.05 NHL: New Jersey–Boston.

23.05 NHL: Arizona–San Jose.

02.05 NHL: NY Rangers–NY Islanders.

05.05 NHL: Calgary–Vancouver.

V Sport Hockey

20.05 NHL: New Jersey–Boston.

23.05 NHL: Arizona–San Jose.

02.05 NHL: NY Rangers–NY Islanders.

05.05 NHL: Calgary–Vancouver.

V Sport Jalkapallo

14.20 Valioliiga: Wolves–West Brom.

16.50 Valioliiga: Leeds–Brighton.

19.20 Valioliiga: Fulham–Chelsea.

21.50 Valioliiga: Leicester–Soton.

V Sport Football

16.20 Bundesliiga: Wolfsburg–Leipzig.

19.20 Bundesliiga: Stuttgart–Mönchengladbach.

21.55 Ligue 1: Angers–PSG.

V Sport Premium

14.25 Valioliiga: Wolves–West Brom.

16.55 Valioliiga: Leeds–Brighton.

19.25 Valioliiga: Fulham–Chelsea.

21.55 Valioliiga: Leicester–Soton.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat