Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua - Urheilu | HS.fi

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

19.2. 2:00

Alppihiihto

Cortina d'Ampezzo, Italia:

MM-kilpailut, naisten suurpujottelu:

1) Lara Gut-Behrami Sveitsi 2.30,66 (1.13,30+1.17,36), 2) Mikaela Shiffrin USA 2.30,68 (1.13,22+1.17,46), 3) Katharina Liensberger Itävalta 2.30,75 (1.13,48+1.17,27)... 29) Erika Pykäläinen Suomi 2.38,98 (1.17,61+1.21,37). Riikka Honkanen keskeytti 2. kierroksella.

Ampumahiihto

Pokljuka, Slovenia, MM-kilpailut, parisekaviesti:1) Ranska (Antonin Guigonnat, Julia Simon) 36.42,44 (0 sakkoa+5 varapatruunaa), 2) Norja (Johannes Thingnes Bö, Tiril Eckhoff) jäljessä 2,8 sekuntia (0+9), 3) Ruotsi (Sebastian Samuelsson, Hanna Öberg) –22,6 (0+8)... 25) Suomi (Jaakko Ranta, Mari Eder) –4.18,6 (2+16).

Jääkiekko

Liiga:

JYP–Pelicans 3–5 (0–2, 1–2, 2–1)

Mestis:

IPK–KeuPa HT 5–1 (0–0, 3–1, 2–0)

Koovee–K-Vantaa 0–3 (0–1, 0–1, 0–1)

NHL:

Carolina–Florida ja. 3–4 (2–0, 0–1, 1–2, 0–1) C: Sebastian Aho 1+0. F: Juho Lammikko 1+0, Aleksander Barkov 0+1.

Toronto–Ottawa 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)

Detroit–Chicago 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)

C: Kevin Lankinen 29/29, 0+1.

Calgary–Vancouver 1–5 (0–1, 1–3, 0–1)

C: Juuso Välimäki 0+1

Edmonton–Winnipeg 3–2 (2–1, 1–0, 0–1)

E: Jesse Puljujärvi 1+0.

KHL:

Amur–Neftehimik ja. 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–1)

Sibir–Avangard 0–3 (0–1, 0–0, 0–2)

S: Harri Säteri 28/31 torjuntaa

A: Oliwer Kaski 0+2

Barys Nur-Sultan–Avtomobilist 2–1 (1–0, 0–0, 1–1),

Salavat–Ak Bars 3–2 (0–0, 1–1, 2–1)

S: Sakari Manninen 0+1, Teemu Hartikainen 0+1; Juha Metsola 33/35 torjuntaa

Lokomotiv–Riian Dinamo 5–1 (1–0, 3–1, 1–0) L: Teemu Pulkkinen 1+0

Severstal–Kunlun Red Star 3–1 (1–0, 1–0, 1–1) S: Joonas Nättinen 0+1

Torpedo–Spartak 2–3 (1–2, 1–1, 0–0)

Jokerit–Dinamo Mn vl. 2–3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–0, 0–1) J: John Norman 1+0, Alex Grant 1+0, David Sklenicka 0+1

Vitjaz–Metallurg Mg vl. 1–2 (0–0, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1)

M: Juho Olkinuora 31/32 torjuntaa

SKA–Dinamo Msk 1–3 (0–2, 1–0, 0–1)

M: Juuso Hietanen 2+0

TsSKA–Traktor 1–2 (0–1, 0–0, 1–1)

Lentopallo

Miesten Mestaruusliiga:

Raision Loimu–PerPo 0–3 (19–25, 19–25, 23–25)

Naisten mestaruusliiga:

LP-Vampula–Kuortane 3–0 (25–11, 25–13, 25–17)

Mäkihyppy

Rasnov, Romania, Naisten maailmancup (HS97): 1) Nika Kriznar Slovenia 235,7 pistettä (92 ja 91 metriä), 2) Sara Takanashi Japani 232,9 (88-93,5), 3) Silje Opseth Norja 230,1 (85-95,5)... 22) Julia Kykkänen Suomi 186,8 (78-86,5).

Tennis

Melbourne: kauden 1/4 grand slam -turnaus, Australian avoin mestaruusturnaus, kaksinpelin välieriä:

Naiset: Naomi Osaka Japani (3)–Serena Williams USA (10) 6–3, 6–4, Jennifer Brady USA (22)–Karolina Muchova Tshekki (25) 6–4, 3–6, 6–4.

Miehet: Novak Djokovic Serbia (1)–Aslan Karatsev Venäjä 6–3, 6–4, 6–2.

Rahapelejä

Keno 7/21

Päiväarvonta: 1, 2, 5, 9, 12, 15, 17, 20, 27, 28, 34, 35, 37, 41, 44, 45, 59, 62, 67, 69. Kunkkunumero: 69.

Ilta-arvonta: 1, 5, 9, 16, 21, 23, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 46, 48, 54, 56, 57, 61, 69. Kunkkunumero: 35.

Tv-urheilua

Yle TV1

13.55 Koripallon EM-karsinta: Suomi–Sveitsi.

Yle TV2

10.55, 14.25 Alppihiihdon MM: Miesten suurpujottelun 1. ja 2. lasku. 12.15 Mäkihypyn MC: Rasnov, naiset HS 97. 15.30 Mäkihypyn MC: Rasnov, miesten kilpailu. 18.00 Jalkapallon naisten EM-karsinta: Suomi–Portugali.

Yle Areena

10.55, 14.25 Alppihiihdon MM: Miesten suurpujottelu, 1. ja 2. lasku. 12.55, 17.55 Sulkapallon sekajoukkueiden EM: välieräottelu.

Elisa Viihde Sport

16.45 Elisa Nordic Championship: IQUE–TontMakerMiikka. 20.00 Elisa Nordic Championship: HAVU Gaming –ISOesports.

C More Max

18.00 Ravit: Jyväskylä ja Romme.

C More Sport 1

06.00 WTA Tennis: Phillip Island Trophy, Finaali. 21.00 PGA TOUR: The Genesis Invitational.

C More Sport 2

21.55 La Liga: Real Betis–Getafe.

C More Hockey

18.15 Liiga: TPS–KalPa, Tappara–Lukko, Pelicans–HIFK, Kärpät–Ilves, Jukuri–Sport, HPK–Ässät.

Eurosport 1

07.03, 10.27 Tennis: Australian avoimet, Melbourne. 14.23, 19.54 Alppihiihdon MM-kisat: Cortina d'Ampezzo. 16.03, 20.48 Snooker: Welsh Open Cardiff.

Eurosport 2

10.53 Alppihiihto: MM-kisat Cortina d'Ampezzo. 12.33 Freestylehiihto: maailmancup. 13.48 Snooker: Welsh Open Cardiff.

Ruutu

05.00 NBA: Los Angeles Lakers–Brooklyn Nets. 13.50 Suomen Cup: FC Inter–FC Haka. 18.00 Ravit: Toto5, Jyväskylä, Killeri & Toto64, Romme. 18.20 Lentopallon Mestaruusliiga: Raision Loimu–Lentopalloseura Etta, Akaa-Volley–Lakkapaa.com. 18.20 Korisliiga: Catz Lappeenranta–Forssan Alku. 18.20 Mestis: K-Vantaa–TUTO Hockey, Peliitat–FPS, K-Espoo–KOOVEE, Ketterä–Hokki. 18.25 Koripallon 1. Div.: Raholan Pyrkivä–Hyvinkään Ponteva. 19.05 Suomi-sarja: RaaheK–JHT. 19.15 Koripallon 1. Div.: Ura Basket–Karkkila. 19.20 Serie A: Fiorentina–Spezia. 19.30 Suomen Cup: MuSa–EIF. 19.45 Suomi-sarja: Haukat–Pyry. 20.00 Koripallon 1. Div.: Raiders Basket–LoKoKo Bisons. 20.15 Naisten Liiga: K-Espoo–TPS. 02.30 NBA: Philadelphia 76ers–Chicago Bulls.

Sub.

18.25 Liiga: Tappara–Lukko.

V Sport Urheilu

13.50 Koripallon EM-karsinnat: Suomi–Sveitsi. 21.20 Bundesliiga: Arminia Bielefeld–Wolfsburg. 02.05 NHL: Detroit Red Wings–Florida Panthers.

V Sport 1

21.50 Euroliiga: Valencia–Real Madrid. 04.05 NHL: Calgary Flames–Edmonton Oilers.

V Sport Jääkiekko

02.05 NHL: Carolina Hurricanes–Chicago Blackhawks. 05.05 NHL: Vancouver Canucks–Winnipeg Jets.

V Sport Hockey

02.05 NHL: Carolina Hurricanes–Chicago Blackhawks. 05.05 NHL: Vancouver Canucks–Winnipeg Jets.

V Sport Jalkapallo

21.50 Valioliiga: Wolverhampton–Leeds.

V Sport Football

21.20 Bundesliiga: Bielefeld–Wolfsburg.

V Sport Premium

21.55 Valioliiga: Wolverhampton–Leeds.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat