Maanantain tuloksissa muun muassa jääkiekkoa ja illan kenoarvonta - Urheilu | HS.fi

Maanantain tuloksissa muun muassa jääkiekkoa ja illan kenoarvonta

Jokerit voitti kotiottelunsa KHL-liigassa Vitjazia vastaan.

23.2. 2:00

Golf

Maailmanlistat:

Miehet: 1) Dustin Johnson USA pistekeskiarvo 12,66 (edellisen listan sijoitus 1), 2) Jon Rahm Espanja 9,27 (2), 3) Justin Thomas USA 8,51 (3), 4) Xander Schauffele USA 7,55 (4), 5) Tyrrell Hatton Englanti 6,76 (5), 6) Collin Morikawa USA 6,59 (6), 7) Patrick Cantlay USA 6,58 (8), 8) Rory McIlroy Pohjois-Irlanti 6,46 (7), 9) Webb Simpson USA 6,40 (9), 10) Bryson DeChambeau USA 6,34 (10),

...suomalaisia: 76) Sami Välimäki 1,62 (77), 132) Kalle Samooja 1,21 (128), 204) Mikko Korhonen 0,82 (205)., 550) Tapio Pulkkanen 0,22 (547).

Naiset: 1) Ko Jin-young Etelä-Korea 9,05 (1), 2) Kim Sei-young Etelä-Korea 7,77 (2), 3) Park In-bee Etelä-Korea 6,56 (3), 4) Nelly Korda USA 6,42 (4), 5) Danielle Kang USA 6,36 (5), 6) Brooke M. Henderson USA 5,69 (6), 7) Nasa Hataoka Japani 5,51 (7), 8) Minjee Lee Australia 5,08 (8), 9) Kim Hyo-joo Etelä-Korea 4,90 (9), 10) Park Sung-hyun Etelä-Korea 4,67 (10),

...suomalaisia: 213) Matilda Castren 0,53 (213), 248) Sanna Nuutinen 0,45 (248), 338) Ursula Wikström 0,30 (338), 459) Noora Komulainen 0,18 (459), 460) Tiia Koivisto 0,18 (460).

Jääkiekko

KHL:

Kunlun Red Star–SKA 3–4 (2–0, 1–0, 0–4), Jokerit–Vitjaz 5–1 (1–0, 1–1, 3–0).

NHL:

Washington–New Jersey 4–3 (0–1, 1–1, 3–1), Ottawa–Montreal ja. 3–2 (1–1, 0–0, 1–1, 1–0), Boston–Philadelphia 7–3 (2–2, 4–0, 1–1), Vancouver–Winnipeg ja. 3–4 (2–0, 0–1, 1–2, 0–1).

Koripallo

NBA

New Orleans–Boston ja. 120–115, Cleveland–Oklahoma 101–117, New York–Minnesota 103–99, Orlando–Detroit 105–96, Toronto–Philadelphia 110–103, Atlanta–Denver 123–115, LA Clippers–Brooklyn 108–112, Milwaukee–Sacramento 128–115.

Sarjatilanne (voitot–tappiot):

Itälohko: 1) Philadelphia 20–11, 2) Brooklyn 20–12, 3) Milwaukee 18–13, 4) Indiana 15–14, 5) Toronto 16–15, 6) Boston 15–15, 7) New York 15–16, 8) Charlotte 14–15, 9) Chicago 13–16, 10) Atlanta 13–17, 11) Miami 13–17, 12) Orlando 13–18, 13) Washington 10–17, 14) Cleveland 10–21, 15) Detroit 8–22.

Länsilohko: 1) Utah 24–6, 2) LA Lakers 22–9, 3) LA Clippers 22–10, 4) Phoenix 19–10, 5) Portland 18–11, 6) San Antonio 16–11, 7) Denver 16–14, 8) Golden State 16–15, 9) Memphis 13–13, 10) Dallas 13–15, 11) New Orleans 13–17, 12) Oklahoma City 12–18, 13) Sacramento 12–18, 14) Houston 11–17, 15) Minnesota 7–24.

Pyöräily

Abu Dhabi, Arabiemiraatit:

Maantiepyöräilyn World Tourin ­kauden 1. kilpailu, Arabiemiraattien ympäriajo:

2. etappi, Al Hudayriat Island–Al Hudayriat Island, 13 km (henkilö­kohtainen aika-ajo): 1) Filippo Ganna Italia 13.56, 2) Stefan Bissegger Sveitsi jäljessä 14 sekuntia, 3) Mikkel Bjerg Tanska –21, 4) Tadej Pogacar Slovenia –24, 5) Luis Leon Sanchez Espanja –30, 6) Joao Almeida Portugali sama aika,... 124) Jaakko Hänninen Suomi –2.15.

Tilanne kokonaiskilpailussa 2/7 etapin jälkeen: 1) Pogacar 4.00.05, 2) Almeida –5 sekuntia, 3) Mattia Cattaneo Italia –18, 4) Chris Harper Australia –33, 5) Adam Yates Britannia –39, 6) Neilson Powless USA –41,... 124) Hänninen –10.22.

Tiistaina ajetaan 166 kilometrin etappi Al Ain Strata Manufacturing–Jebel Hafeet.

Tennis

Maailmanlistat: Miesten ATP-lista:

Kaksinpeli: 1) Novak Djokovic Serbia 12 030 pistettä (edellisen listan sijoitus 1), 2) Rafael Nadal Espanja 9 850 (2), 3) Daniil Medvedev Venäjä 9735 (4), 4) Dominic Thiem Itävalta 9 125 (3), 5) Roger Federer Sveitsi 6 630 (5), 6) Stefanos Tsitsipas Kreikka 6595 (6), 7) Alexander Zverev Saksa 5 615 (7), 8) Andrei Rublev Venäjä 4609 (8), 9) Diego Schwartzman Argentiina 3 480 (9), 10) Matteo Berrettini Italia 3480 (10).

...suomalaisia: 85) Emil Ruusuvuori 851 (86), 449) Patrik Niklas-Salminen 86 (445), 567) Otto Virtanen 52 (618), 610) Harri Heliövaara 43 (605).

Naisten WTA-lista:

Kaksinpeli: 1) Ashleigh Barty Australia 9186 (1), 2) Naomi Osaka Japani 7835 (3), 3) Simona Halep Romania 7 255 (2), 4) Sofia Kenin USA 5 760 (4), 5) Elina Svitolina Ukraina 5 370 (5), 6) Karolina Pliskova Tshekki 5 205 (6), 7) Serena Williams USA 4915 (11), 8) Arina Sabalenka Valko-Venäjä 4 810 (7), 9) Bianca Andreescu Kanada 4 735 (9), 10) Petra Kvitova Tshekki 4 571 (8),

...suomalaisia: 529) Oona Orpana 77 (525), 539) Anastasia Kulikova 73 (542).

Rahapelejä

Keno 8/21

Päiväarvonta (22.2): 2, 8, 12, 14, 15, 22, 26, 27, 35, 38, 39, 44, 54, 56, 57, 59, 60, 61, 63, 67. Kunkkunumero: 57.

Ilta-arvonta (22.2.): 2, 3, 5, 20, 21, 23, 24, 25, 28, 30, 33, 37, 38, 39, 45, 54, 55, 57, 63, 67. Kunkkunumero: 28

Keno 7/21

Myöhäisarvonta (21.2.): 5, 6, 11, 14, 15, 16, 17, 30, 32, 33, 34, 41, 46, 48, 50, 51, 57, 62, 63, 68. Kunkkunumero: 63.

Ravit

Joensuu, Toto65 (22.2)

5. lähtö, Toto65-1, lv 2140 m: 1) Ranch Quijote/Santtu Raitala 18,1a (4,18), 2) Midleton 18,3a (1,98).3) Euro Boy 18,5a (8,72).4) Ghaliya Web 18,6a (15,37).poissa: 10. Toto (4-6-11): 4,18 1,40-1,15-1,52 3,72.

6. lähtö, Toto65-3 Toto4-3, sh 2140 m: 1) Hipsun Poju/Henri Bollström 30,0a (3,35), 2) N.P. Villari 30,0a (14,41).3) Hissun Turbo 30,2a (4,37).4) Pilkkeen Toivo 30,6a (64,88). Toto (4-8-1): 3,35 1,43-1,98-1,60 17,25. Toto4 voitto-osuus: 3,98.

7. lähtö, Toto65-5 Toto4-5 DUO-5, lv 2140 m: 1) Rebel Rapid/Henri Bollström 17,7a (1,79), 2) Callela Louis 17,7a (6,02).3) Ready Press 17,9a (21,12).4) Lucky Cloud 17,9a (67,38). Toto (3-1-6): 1,79 1,22-1,60-2,92 4,08. Toto4 voitto-osuus: 13,30.

8. lähtö, TROIKKA-2, sh 2140 m: 1) Alpertto/Jani Ruotsalainen 33,1a (1,82), 2) Fransua 33,6a (3,92).3) Tähen Usvatar 34,4a (13,81).4) Mutrin Maksi 35,0a x (9,89).poissa: 3, 8. Toto (6-1-9): 1,82 1,16-1,34-1,68 3,01. Troikka: 17,40.

Toto4 pelivaihto 19722,90 e, voitto-osuus 13,30 e

Pori, Toto65 (22.2.)

5. lähtö, Toto65-2 TROIKKA-2, lv 2100 m: 1) Prospect Tag/Seppo Markkula 17,4a (5,4), 2) Maryland 17,5a (2,31).3) Star Girl One 17,5a (33,88).4) Shot On Goal 17,6a (67,76).poissa: 8. Toto (4-3-10): 5,40 1,93-1,53-4,92 5,31. Troikka: 217,89.

6. lähtö, Toto65-4 Toto4-4, sh 2100 m: 1) Mustamani/Ari Moilanen 27,0a (6,0), 2) Hotlinki 27,1a (7,68).3) Lily 27,2a (10,09).4) Eetu Rols 27,2a (4,35). Toto (7-5-4): 6,00 2,33-2,74-2,45 32,12. Toto4 voitto-osuus: 11,49.

7. lähtö, Toto65-6 Toto4-6 DUO-6 TROIKKA-6, lv 2100 m: 1) Leemark's Ghost/Ari Moilanen 16,8a (7,74), 2) Elaiza Camto 16,9a (27,76).3) Want To Wheels 17,0a (2,04).4) Ove 17,0a (4,34).poissa: 5. Toto (4-1-3): 7,74 2,16-3,89-1,23 72,72. Toto4 voitto-osuus: 79,33. Troikka: 306,57. Päivän Duo: 3-4, kerroin: 13,36.

Tv-urheilua

Discovery+

02.30, 10.00 WTA Tennis: 500 Adelaide, 1. ja 2. kierros. 12.48 Pyöräily: UAE Tour, 3. etappi. 18.30 Ravit: Tampere, Teivo & Toto64: Eskilstuna. 21.45 UEFA Champions League: Lazio–Bayern München. 21.55 UEFA Champions League: Atlético Madrid–Chelsea.

Yle TV2

18.50 Jalkapallon naisten EM-karsinta: Kypros–Suomi.

Yle Areena

15.50 StarCraft 2: IEM Katowice 2021.

Elisa Viihde Sport

19.00 PUBG Suomiliiga: Kierros 6.

C More Max

18.30 Ravit: Tampere, Teivo & Toto64: Eskilstuna.

C More Sport 1

21.00, 23.55 Jalkapallostudio. 21.55 UEFA Champions League: Atlético Madrid–Chelsea.

C More Sport 2

21.45 UEFA Champions League: Lazio– Bayern München.

C More Hockey

18.15 Liiga: KooKoo–HIFK, HPK–Tappara, Ilves–Kärpät, Jukurit–Pelicans, JYP–TPS, Sport–KalPa

Eurosport 1

12.48 Pyöräily: Maailmankiertue UAE Tour. 14.58, 20.58 Snooker: The Players Championship.

Ruutu

18.25 Koripallon 1. Divisioona: Kori­kouvot–Torpan Pojat. 18.30 Ravit: Tampere, Teivo & Toto64: Eskilstuna.

VeikkausTV

01.00 Brasilian liiga: Botafogo RJ–Sao Paulo. 12.00 KHL: Lokomotiv Ja–Torpedo NN. 13.20 Ravit: Umåker, Ruotsi 13.30 KHL: Ak Bars Kazan–Barys. 14.00 KHL: Traktor–Sibir. 15.55 DreamLeague DPC EU, Lower Div: No Bounty Hunt–Brame. 16.00 KHL: Neftehimik–Magnitogorsk, Spartak M–Sotshi, Severstal–TsSKA M, Dinamo Mo–Avtomobilist. 18.07 Ravit: Teivo, Suomi 18.30 Koripallon 1 Divisioona: Korikouvot–ToPo. 18.30 KHL: Dinamo Mn–Amur. 18.30 Liiga: HPK–Tappara, JYP–TPS, Ilves–Kärpät, KooKoo–HIFK, Jukurit–Pelicans, Sport–KalPa. 18.55 DreamLeague DPC EU, Upper Div: High Coast–Nigma. 19.20 Ravit: Eskilstuna, Ruotsi. 19.30 KHL: Dinamo R–Salavat. 20.00 Ravit: Bjerke, Norja. 20.00 SHL: Leksand–Malmö, Frölunda–Oskarshamn, Linköping–Skellefteå, Rögle–Färjestad, Örebro–Djur­gården, Brynäs–Växjö. 21.55 DreamLeague DPC EU, Upper Div: Liquid–Alliance.

V Sport Urheilu

02.05 NHL: Ottawa Senators–Montreal Canadiens.

V Sport 1

02.05 NHL: Columbus Blue Jackets– Chicago Blackhawks.

V Sport Jääkiekko

18.00 KHL-studio. 02.05 NHL: Columbus Blue Jackets–Chicago Blackhawks. 05.05 NHL: Vancouver Canucks–Edmonton Oilers.

V Sport Hockey

02.05 NHL: Washington Capitals– Pittsburgh Penguins. 05.05 NHL: Vancouver Canucks–Edmonton Oilers.

V Sport Jalkapallo

19.50 Valioliiga: Leeds–Southampton.

V Sport Football

19.55 Valioliiga: Leeds–Southampton.

TV6 (SE)

21.00 UEFA Champions League Studio: Förstudio. 22.00 UEFA Champions League: Atlético Madrid-Chelsea. 00.00 UEFA Champions League Studio: Efterstudio.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat