Torstain tulospörssissä jääkiekkoa, raviurheilua ja koripalloa - Urheilu | HS.fi

Torstain tulospörssissä jääkiekkoa, raviurheilua ja koripalloa

8.4. 2:00

Alppihiihto

Levi, Kittilä:

Alppihiihdon SM-kilpailut, pujottelu:

Miehet: 1) Jesper Pohjolainen 1.53,61 (56,27+57,34), 2) Turo Torvinen –0,37 (55,59+58,39), 3) Oskari Sulkakoski –0,57 (56,65+57,53), 4) Jaakko Tapanainen –0,66 (56,48+57,79), 5) Salomo Sirviö –0,90 (56,67+57,84), 6) Samu Torsti –1,47 (57,84+57,24).

Naiset: 1) Kia-Emilia Hakala 2.00,56 (58,19+1.02,46), 2) Erika Pykäläinen –0,33, 3) Nella Korpio –2,60 (59,82+1.03,34), 4) Heidi Merisalo –3,61 (1.00,50+1.03,67), 5) Riia Pallari –4,07 (1.00,84+1.03,79), 6) Victoria Dalkarl –5,47 (1.02,48+1.03,55).

Jääkiekko

NHL:

New Jersey–Buffalo 3–5 (2–2, 1–1, 0–2) B: Rasmus Ristolainen 1+0.

NY Islanders–Washington 1–0 (0–0, 0–0, 1–0)

NY Rangers–Pittsburgh 8–4 (4–1, 1–1, 3–2) N: Kaapo Kakko 1+1.

Philadelphia–Boston 2–4 (0–2, 2–0, 0–2)

Carolina–Florida 5–2 (0–1, 1–1, 4–0) C: Sebastian Aho 0+3, F: Aleksander Barkov 2+0.

Columbus–Tampa Bay 4–2 (1–0, 1–0, 2–2) C: Joonas Korpisalo 36/38 torjuntaa.

Detroit–Nashville vl. 2–3 (1–0, 0–0, 1–2, 0–0, 0–1) D: Valtteri Filppula 0+1, N: Mikael Granlund 1+0, Juuse Saros 25/27 torjuntaa.

Chicago–Dallas 4–2 (1–0, 2–0, 1–2) C: Kevin Lankinen 25/27 torjuntaa, D: Esa Lindell 0+1.

San Jose–Anaheim 1–5 (0–1, 1–3, 0–1)

Seuraavat ottelut: 8.4. Minnesota–Colorado, Los Angeles–Arizona, Toronto–Montreal, Ottawa–Edmonton, St. Louis–Las Vegas.

KHL:

KHL:n pudotuspelien 3. kierrosta, itälohkon finaalien 3/7 ottelu (4 voitolla liigafinaaleihin):

Avangard–Ak Bars 1–2 (0–2, 1–0, 0–0) AO: Ville Pokka 0+1.

Omsk johtaa voitoin 2–1.

Seuraava ottelu: 9.4. Avangard– Ak Bars.

Suomen joukkue naisten MM-kilpailuihin Kanadan Halifaxiin ja Truroon 6.–16. toukokuuta:

Maalivahdit: Anni Keisala (Ilves), Meeri Räisänen (HPK), Jenna Silvonen (Mercyhurst University, USA).

Puolustajat: Jenni Hiirikoski (Luulaja, Ruotsi), Aino Karppinen (RoKi), Sini Karjalainen (University of Vermont, USA), Nelli Laitinen (Kiekko-Espoo), Rosa Lindstedt (Brynäs, Ruotsi), Ronja Savolainen (Luulaja, Ruotsi), Minnamari Tuominen (Shenzen, Kiina), Ella Viitasuo (Kiekko-Espoo).

Hyökkääjät: Sanni Hakala (HV71, Ruotsi), Elisa Holopainen (KalPa), Michelle Karvinen (Lugano, Sveitsi), Julia Liikala (HPK), Petra Nieminen (Luulaja, Ruotsi), Matilda Nilsson (KalPa), Tanja Niskanen (KalPa), Jenniina Nylund (St. Cloud State University, USA), Sofianna Sundelin (Team Kuortane), Susanna Tapani (ei seuraa), Noora Tulus (Luulaja, Ruotsi), Viivi Vainikka (Luulaja, Ruotsi), Sanni Vanhanen (Ilves/Tappara), Emilia Vesa (Kiekko-Espoo).

Päävalmentaja: Pasi Mustonen.

Koripallo

Miesten Korisliiga:

Karhu Basket–Pyrintö 94–83 (53–38)

Karhu Basket johtaa voitoin 3–1.

Vilpas–Seagulls myöh.

NBA:

Indiana–Chicago 97–113 (I: Caris LeVert 20/6, C: Nikola Vucevic 32/17, Lauri Markkanen 15/6/0)

Atlanta–New Orleans 123–107 (A: Trae Young 30/1, Bogdan Bogdanovic 21/4, NO: Zion Williamson 34/5)

Boston–Philadelphia 96–106 (B: Jayson Tatum 20/4, P: Joel Embiid 35/6), Toronto–LA Lakers 101–110 (T: Pascal Siakam 27/7)

Miami–Memphis 112–124 (Mi: Jimmy Butler 28/3, Me: Dillon Brooks 28/1, Jonas Valanciunas 20/10), Denver–Detroit 134–119 (Den: Nikola Jokic 27/8, Michael Porter Jr. 25/7, Will Barton 24/6, Det: Jerami Grant 29/5, Saddiq Bey 25/0)

Golden State–Milwaukee 122–121 (GS: Stephen Curry 41/6, M: Jrue Holiday 29/3, Khris Middleton 28/2)

LA Clippers–Portland 133–116 (LA: Paul George 36/3, Kawhi Leonard 29/12, Reggie Jackson 23/3, P: Norman Powell 32/4, CJ McCollum 24/3).

Itälohko: 1) Philadelphia 35 voittoa–16 tappiota, 2) Brooklyn 35–16, 3) Milwaukee 32–18, 4) Atlanta 27–24, 5) Charlotte 25–24, 6) Miami 26–25, 7) New York 25–26, 8) Boston 25–26, 9) Indiana 22–27, 10) Chicago 21–28,

11) Toronto 20–31, 12) Cleveland 18–32, 13) Washington 17–32, 14) Orlando 17–33, 15) Detroit 15–36.

Länsilohko: 1) Utah 38–12, 2) Phoenix 35–14, 3) LA Clippers 34–18, 4) Denver 32–18, 5) LA Lakers 32–19, 6) Portland 30–20, 7) Dallas 28–21, 8) Memphis 25–23, 9) San Antonio 24–24, 10) Golden State 24–27,

11) New Orleans 22–28, 12) Sacramento 22–29, 13) Oklahoma 20–30, 14) Houston 13–37, 15) Minnesota 13–38.

Ravit

Vermo, Toto65

9. lähtö, Toto65-6 Toto4-4 DUO-2 TROIKKA-2, lv 2120 m Kolmivuotispokaali: 1) Zolamani/Iikka Nurmonen 15,6a (3,33), 2) Dusktodawn Boogie 15,7a (12,67).3) Birgit Combo 15,9a (17,11).4) Kyle Web 15,9a (10,25). Toto (2-6-9): 3,33 1,53-2,68-3,38 17,90. Toto4 voitto-osuus: 6,34. Troikka: 199,95. Päivän Duo: 10-2, kerroin: 13,38.

10. lähtö, lv 3120 m: 1) Ilos Sansibar/Iikka Nurmonen 17,7a (1,36), 2) Hazelhen Hemera 17,8a (23,27).3) Gabriella La Renta 17,9a (26,94).4) Miss Jaybird 17,9a (18,34).poissa: 7. Toto (8-2-5): 1,36 1,18-1,83-3,03 11,94.

Toto4 pelivaihto 36881,60 e, voitto-osuus 6,34 e

Toto65 pelivaihto 292402,54 e, voitto-osuus 103,08 e

Pelivaihto 572435,12 e,

Salibandy

Miesten F-liiga:

Karsintojen 3/5 ottelu (sarjapaikka varmistuu 3 voitolla):

Steelers–Rangers je. 8–7 (3–3, 2–1, 2–3, 1–0)

Steelers voitti sarjan 3–0 ja pelaa ensi kaudella F-liigassa.

Naisten F-liiga:

Välierien 3/5 ottelut (kolmella voitolla loppuotteluihin):

SB-Pro–Classic 8–1 (2–0, 3–1, 3–0)

SB-Pro johtaa voitoin 2–1.

SSRA–PSS 1–6 (0–2, 0–2, 1–2)

PSS johtaa voitoin 2–1.

Seuraavat ottelut: 10.4. Classic–SB-Pro, PSS–SSRA

Rahapelit

Keno 14/21

Päivä-arvonta (7.4.): 6, 7, 9, 11, 16, 21, 23, 29, 31, 33, 35, 43, 44, 45, 51, 53, 58, 60, 62, 64. Kunkkunumero: 64

Ilta-arvonta (7.4.): 3, 4, 8, 9, 11, 17, 19, 20, 34, 40, 42, 45, 49, 52, 54, 59, 60, 65, 66, 69. Kunkkunumero: 8

Keskiviikko-Jokeri 14/21

Jokerinumero: 9 1 5 5 1 7 9

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään, 6 oikein ei yhtään, 5 oikein 17 kpl voitto-osuus 500,00 e, 4 oikein 50,00 e, 3 oikein 6,00 e, 2 oikein 3,00 e

Vikinglotto 14/21

Päänumerot: 11, 12, 14, 15, 27, 39. Vikingnumero: 8, plusnumero: 4

Tv-urheilu

Discovery+

18.00 WTA Tennis 500: Charleston. 18.30 Ravit. 21.50 Eurooppa-liiga: Granada–Manchester United. 21.50 Eurooppa-liiga: Arsenal–Slavia Praha.

C More Sport

02.00, 18.00 WTA Tennis: Charleston. 15.30, 19.30 ESL Pro League 13: Malta. 18.00 WTA Tennis: Bogota. 18.15 Liiga: Tappara–TPS, Lukko–Ilves, Kärpät–Sport, Jukurit–JYP. 18.30 Ravit. 19.55 SHL Playoffs: Färjestad–Malmö, Frölunda–Djurgården. 21.50 UEFA Europa League: Dinamo Zagreb–Villarreal, Ajax–AS Roma, Arsenal–Slavia Praha, Granada–Manchester United.

Eurosport 1

16.33 Pyöräily: Maailmankiertue Baskimaan ympäriajo. 20.03 Painonnosto: EM-kisat.

Eurosport 2

17.03 Painonnosto: EM-kisat.

Ruutu

18.00 F-liiga: Oilers–Classic. 18.20 Mestis: IPK–KeuPa HT, K-Vantaa–JoKP, Hermes–K-Espoo. 18.25 Koripallon 1. Divisioona: LoKoKo Bisons–HBA-Märsky. 18.30 Ravit: Toto5, Seinäjoki ja Toto64, Örebro. 22.00 Golf: The Masters, 1. päivä.

VeikkausTV

02.00 WTA Charleston: S.Stephens–M.Keys. 03.15 WTA Charleston: S.Rogers–A.Anisimova 11.00 ESL ANZ Championship: R!OT–Animal Squad. 12.30 NBL: Sydney–Perth. 13.20 Ravit: Bergsåker, Ruotsi. 14.30 ESL ANZ Championship: Simplicityaus–Miracle Run. 16.30 Heroic - NiPESL Pro League 18.07 Ravit: Seinäjoki. 18.30 Liiga: Lukko–Ilves, Tappara–TPS, Kärpät–Sport, Jukurit–JYP. 19.00 Naisten SM-sarja: GrIFK N–Dicken N. 19.20 Ravit: Örebro, Ruotsi. 19.30 Mestarien liiga: CEZ Basket–CAI Zaragoza, Dinamo Sassari–Brose Bamberg. 19.30 KHL: SKA Pietari–TsSKA M. 20.00 ESL Masters España: SAW–Caronte. 20.00 ESL Pro League: Gambit–Astralis. 20.15 ESL Deutsche Meisterschaft: BIG Academy–PENTA. 21.30 ESL Deutsche Meisterschaft: PENTA–BIG Academy. 22.30 ESL Deutsche Meisterschaft: TT Willhaben–Cowana. 23.15 ESL Deutsche Meisterschaft: Cowana–TT Willhaben.

Viaplay

17.25 Sydbank Pokalen: Midtjylland–Sønderjyske. 19.25 KHL: SKA–TsSKA. 19.30 Sydbank Pokalen: AGF–Randers. 19.40 EHF Men's Champions League Handball: Telekom Veszprém HC–HC Vardar 1961, HC Meshkov Brest–HC Motor. 19.55 EHF Men's Champions League Handball: Rhein Neckar Löwen–HSG Nordhorn Lingen. 21.00 Premier League Darts: Päivä 4. 21.40 EHF Men's Champions League Handball: Paris Saint-Germain HB–RK Celje Pivovarna Lasko. 21.55 Koripallon Euroliiga: Valencia–Baskonia Vitoria.

V Sport Urheilu

21.55 Koripallon Euroliiga: Valencia–Baskonia Vitoria. 02.05 NHL: Columbus Blue Jackets–Tampa Bay Lightning.

V Sport 1

21.50 Euroliiga: Valencia-Baskonia. 02.05 NHL: Carolina Hurricanes–Florida Panthers.

V Sport Jääkiekko

19.25 KHL: SKA–TsSKA 4:7. 02.05 NHL: New York Rangers–Pittsburgh Penguins.

V Sport Hockey

02.05 NHL: Washington Capitals–Boston Bruins.

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat