Tulospörssissä Liigan välieriä ja keskeisimmät rahapelit - Urheilu | HS.fi

Tulospörssissä Liigan välieriä ja keskeisimmät rahapelit

TPS ja Tappara tasoittivat ottelusarjat jääkiekon Liigan välierissä.

1.5. 2:00

Jääkiekko

NHL:

Tampa Bay–Dallas 3–0 (1–0, 0–0, 2–0), Boston–Buffalo 5–2 (2–1, 0–1, 3–1), New Jersey–Philadelphia 5–3 (2–0, 1–2, 2–1), NY Rangers–NY Islanders 0–4 (0–2, 0–1, 0–1), Washington–Pittsburgh ja. 4–5 (1–1, 2–2, 1–1, 0–1), Carolina–Detroit 3–1 (0–0, 2–1, 1–0), Toronto–Vancouver 4–1 (1–0, 2–1, 1–0), Chicago–Florida ja. 3–4 (1–0, 1–2, 1–1, 0–1), Minnesota–St. Louis ja. 4–5 (0–1, 1–2, 3–1, 0–1), Edmonton–Calgary 1–3 (1–1, 0–1, 0–1).

Liiga:

Välierien 2/5 ottelut (finaalipaikka 3 voitolla):

Lukko–Tappara 1–4 (1–1, 0–1, 0–2)

Voitot 1–1.

HIFK–TPS ja. 2–3 (2–1, 0–0, 0–1, 0–1)

Voitot 1–1.

Koripallo

NBA:

Detroit–Dallas 105–115, Indiana– Brooklyn 113–130, Houston–Milwaukee 143–136, Minnesota–Golden State 126–114, Oklahoma City–New Orleans 95–109, Denver–Toronto 121–111.

Rahapelejä

Keno 17/21

Päiväarvonta (30.4.): 2, 7, 10, 11, 13, 14, 16, 17, 22, 27, 30, 33, 46, 48, 56, 57, 64, 65, 66, 67. Kunkkunumero: 2.

Ilta-arvonta (30.4.): 1, 2, 4, 6, 7, 13, 14, 18, 22, 23, 26, 30, 37, 38, 39, 43, 44, 56, 66, 69. Kunkkunumero 69.

Myöhäisarvonta (29.4.): 6, 10, 14, 17, 19, 25, 28, 36, 37, 42, 44, 47, 48, 49, 50, 57, 63, 64, 65, 66. Kunkkunumero: 57.

Eurojackpot 17/21

Päänumerot (30.4.): 23, 27, 34, 40, 43. Tähtinumerot: 5, 7.

Voitonjako: 5+2 oikein ei yhtään kappaletta, 5+1 oikein 275 980,90 e, 5 oikein 86 582,20 e, 4+2 oikein 3 710,60 e, 4+1 oikein 231,60 e, 4 oikein 115,00 e, 3+2 oikein 47,10 e, 2+2 oikein 17,80 e, 3+1 oikein 17,20 e, 3 oikein 15,50 e, 1+2 oikein 8,60 e, 2+1 oikein 7,70 e.

Perjantai-Jokeri 17/21

Jokerinumero (30.4.): 2 3 0 8 9 9 9.

Voitonjako: 7 oikein ei yhtään kappaletta, 6 oikein 1 kpl voitto-osuus 20 000,00 e, 5 oikein 500,00 e, 4 oikein 50,00 e, 3 oikein 6,00 e, 2 oikein 3,00 e

Tv-urheilua

Yle TV1

18.00 Lentopallon mestarien liiga: Naisten Loppuottelu, Conegliano–Istanbul.

Yle Areena

17.55 Lentopallon mestarien liiga: Conegliano–Istanbul. 21.25 Lentopallon mestarien liiga: Kozle–Trentino.

TV5

04.00 Jääkiekon U18 MM: USA–Suomi.

VeikkausTV

10.30 NBL: NZ Breakers–Perth. 11.50 Ravit: Evreux, Ranska. 12.05 Ravit: Hyeres, Ranska. 12.10 Ravit: Bornholm, Tanska. 12.44 Ravit: Halmstad, Ruotsi. 13.00 NBL: Adelaide–Brisbane. 13.07 Ravit: Forssa, Suomi. 14.58 Ravit: Saint-Cloud, Ranska. 15.00 Serie B: Lecce–Cittadella, Ascoli–Empoli, Cremonese–Reggina, Cosenza–Pescara, Brescia–SPAL, Frosinone–Pisa, Salernitana–Monza, Venezia–ChievoVerona. 15.00 LaLiga: Eibar–Alaves. 15.45 Ravit: Örebro, Ruotsi. 16.00 Esport, DreamLeague DPC EU, Lower Div: Vikin.gg–Chicken Fighters. 16.00 ESL UK Premiership - Spring - Po: UMX–Chetz. 16.30 Ravit: Graignes, Ranska. 17.07 Ravit: Joensuu, Suomi 17.15 LaLiga: Elche–At. Madrid. 17.30 Portugalin liiga: Gil Vicente–SC Farense. 18.00 Ligue 1: Paris SG - Lens. 18.00 Esport, ESL Masters Espana - Playoffs: SAW–OFFSET. 19.00 Esport, DreamLeague DPC EU, Upper Div: Liquid–Hellbear Smash. 19.30 Ravit: Solänget, Ruotsi. 19.30 Esport, ESL UK Premiership - Spring - Po: Xenex–Endpoint. 19.30 La Liga: Huesca–Real Sociedad. 20.00 Portugalin liiga: Portimonense–Rio Ave, Santa Clara–Boavista. 20.00 Islannin liiga: HK–KA. 20.10 Ravit: Biri, Norja. 21.00 Esport, ESL Masters Espana - Playoffs: Movistar Rider–Case. 21.30 Saksan cup: Bor. Dortmund–Holstein Kiel. 22.00 Ligue 1: Lille–Nice. 22.00 LaLiga: Real Madrid–Osasuna 22.00 DreamLeague DPC EU, Upper Div: Nigma–Brame. 22.15 Islannin liiga: Fylkir–FH. 22.30 Portugalin liiga: Sporting CP–CD Nacional.

C More Sport

13.30 Moto3: aika-ajot. 13.55 F1: Portugalin 3. vapaat harjoitukset. 14.00 Ravit. 14.15, 17.45 Esport, DH Masters Spring. 14.55 La Liga: Eibar–Alavés. 15.00, 22.00 PGA Tour Golf. 15.05 MotoGP: aika-ajot. 16.10 SHL Playoffs: Finaali. 16.55 F1: Portugalin aika-ajot. 17.10 La Liga: Elche–Atlético Madrid. 18.00 WTA Tennis. 19.25 La Liga: Huesca–Real Sociedad. 21.55 La Liga: Real Madrid–Osasuna. 22.25 Portugalin Liiga.

Elisa Viihde Sport

21.35 Liga ACB: Unicaja–Joventut Badalona.

Ruutu

14.00 Ravit: Toto75 Forssa & Toto75. 14.55 Superpesis: Haminan Palloilijat–Kouvolan Pallonlyöjät. 16.50 Subway Kansallinen Liiga: Åland United–JyPK. 18.50 Serie A: Crotone–Inter Milan. 21.35 Serie A: AC Milan–Benevento.

Eurosport 1

12.03 Snooker: MM-kisat Sheffield. 16.18 Snooker: MM-kisat Sheffield. 20.48 Snooker: MM-kisat Sheffield.

Eurosport 2

14.18 Kestävyysajo: Spa 6 tunnin ajo. 16.33 Pyöräily: Maailmankiertue Tour of Romandie. 18.23 Kestävyysajo: MM-kisat Spa 6 tunnin ajo.

Allente

12.00, 18.35 WTA Tennis. 12.03, 16.18, 20.48 Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia. 13.30 Moto3: aika-ajot. 13.55, 16.55 F1: vapaat harjoitukset. 14.00 Ravit. 14.18 Kestävyysajo: MM-kisat Spa 6 tunnin ajo. 14.20, 14.25 Valioliiga: Crystal Palace–Manchester City. 15.05 MotoGP: aika-ajot. 15.30 European Tour Golf: Tenerife Open–3. kierros. 15.55 UEFA Futsal Champions League: Välierä 1. 16.00 Basket: Svenska Basketligan. 16.00 F1: Ennakkotunnelmat. 16.05 Moto2: aika-ajot. 16.10 SHL Playoffs. 16.33 Pyöräily: Maailmankiertue Tour of Romandie. 16.50, 16.55 Valioliiga: Brighton–Leeds. 17.10 La Liga. 17.55 Ligue 1: PSG–Lens. 18.23 Kestävyysajo: MM-kisat Spa 6 tunnin ajo. 19.20 Valioliiga: Chelsea–Fulham. 19.25 La Liga. 19.25 Valioliiga: Chelsea-Fulham. 20.05 NHL: Boston Bruins–Buffalo Sabres. 20.55 UEFA Futsal Champions League: Välierä 2. 21.25 DFB Pokal: Dortmund-Holstein Kiel. 21.50, 21.55 Valioliiga: Everton–Aston Villa. 21.55 La Liga. 22.00, 22.05 NHL: Detroit Red Wings–Tampa Bay Lightning 22.00 PGA Tour Golf.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat