Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua - Urheilu | HS.fi

Tuloksia, rahapelejä ja tv-urheilua

4.5. 2:00

Jalkapallo

Miesten liiga:

AC Oulu–Ilves 0–2 (0–2)

FC Lahti–Inter 2–1 (1–0)

SJK–KTP 1–1 (0–1)

Honka–IFK Mariehamn 0–2 (0–1)

45. Olawale 0–1, 65. Elias Mastokangas rp. 0–2.

HIFK–Haka 2–0 (1–0)

32. Keaton Isaksson 1–0, 90. Juan Antonio Entrena Galvez 2–0.

Jääkiekko

Liiga, välierien 4/5 ottelut:

Tappara–Lukko 0–1 (0–0, 0–0, 0–1)

Lukko selviytyi finaaleihin

voitoin 3–1.

TPS–HIFK je. 3–2

(0–0, 1–0, 1–2, 1–0)

1. erä: Maaliton.

Jäähyt: 2.23 TPS joukkuer. 2 min,

5.22 Anton Lundell H 2 min, 14.03 Eemil Viro T 2 min.

2. erä: 21.51 Ruslan Ishakov (Henrik Larsson) 1–0 yv.

Jäähyt: 20.27 Juho Keränen H 2 min, 28.05 Miro Väänänen H 2 min, 31.40 TPS joukkuer. 2 min.

3. erä: 45.19 Jesse Saarinen (Teemu Tallberg-Sebstian Dyk) 1–1 yv, 49.13 Henrik Borgström (Micke-Max Åsten-Johan Motin) 1–2, 54.14 Josh Kestner (Ruben Rafkin-Markus Nurmi) 2–2.

Jäähyt: 44.01 Larsson 2 min.

Maalivahtien torjunnat:

Karri Rämö T 14+8+11+6=39,

Frans Tuohimaa H 7+8+4+5= 24.

Jäähyt yhteensä: TPS 4x2 min, HIFK 3x2 min.

TPS selviytyi finaaleihin

voitoin 3–1.

6.5. pronssiottelu HIFK–Tappara.

7.5. 1. loppuottelu (3 voitolla Suomen mestariksi) Lukko–TPS.

NHL:

Detroit–Tampa Bay 1–2 (0–1, 1–1, 0–0)

T: Christopher Gibson 22/23 torjuntaa.

Rahapelejä

Keno 18/21

Päiväarvonta: 1, 3, 7, 10, 20, 26, 27, 28, 30, 32, 33, 35, 36, 40, 41, 44, 45, 48, 56, 65. Kunkkunumero: 3.

Ilta-arvonta: 2, 3, 11, 14, 17, 22, 23, 25, 31, 32, 37, 42, 48, 50, 59, 62, 63, 66, 67, 68. Kunkkunumero: 32.

Tv-urheilua

CMore Sport

14.00 WTA Tennis: Madrid Open.18.00 Telia Esports Series - eFutisliiga: FC Honka–FC Lahti, FC Lahti–HIFK, FC Honka–AC Oulu, IFKM–Ilves. 18.30 Ravit. 21.55 UEFA Champions League: Manchester City–PSG.

Elisa Viihde Sport

19.55 Koripallon Bundesliiga: Alba Berlin–MHP Riesen Ludwigsburg.

Ruutu

05.00 NBA: Los Angeles Lakers–Denver Nuggets. 18.00 TotoTV.

VeikkausTV

12.20 Ravit: Chartres, Ranska. 12.30 NBL: Adelaide–Cairns. 13.20 Ravit: Hagmyren, Ruotsi. 14.50 Ravit: Chantilly, Ranska. 15.00 Serie B: Vicenza–Brescia. 15.00 Serie B: ChievoVerona–Cremonese. 15.00 Serie B: Empoli–Cosenza. 15.00 Serie B: Monza–Lecce. 15.00 Serie B: Pescara–Reggiana. 15.00 Serie B: Pisa–Venezia. 15.00 Serie B: Pordenone–Salernitana. 15.00 Serie B: Reggina–Ascoli. 15.00 Serie B: SPAL–Frosinone. 15.00 Serie B: Cittadella–V. Entella. 16.00 DreamLeague DPC EU, Lower Div: Into The Breac–Bald Reborn. 16.35 Ravit: Vincennes, Ranska. 18.07 Ravit: Teivo, Suomi. 19.00 DreamLeague DPC EU, Upper Div: OG–Tundra. 19.20 Ravit: Jägersro, Ruotsi.

19.30, 20.30 ESL Mistrzostwa Polski: HONORIS–ESCA. 19.53 Ravit: Axevalla, Ruotsi. 21.30, 22.30 ESL Mistrzostwa Polski: PACT–Anonymo. 22.00 DreamLeague DPC EU, Upper Div: Brame–Alliance.

Eurosport 1

18.00, 20.00 Tennis: ATP1000 Madrid.

Allente

14.00 WTA Tennis. 18.00, 20.00 Tennis: ATP1000 Madrid. 18.00, 19.00 Ishockey: Nordic cup. 18.30 Ravit. 20.20 Euroliiga: Anadolu Efes Istanbul-Real Madrid. 21.55 UEFA Champions League.02.05 NHL: New Jersey Devils–Boston Bruins. 02.05 NHL: Buffalo Sabres–New York Islanders. 02.05 NHL: Philadelphia–Pittsburgh. 02.05 NHL: Carolina–Chicago. 05.05 NHL: Vancouver–Edmonton.

Discovery+

01.30 Jääkiekko puolivälierä: Suomi–Sveitsi. 04.00 Jääkiekko puolivälierä: Ruotsi–USA. 14.00 Tennis: WTA 1000. 18.30 Ravit.

Viaplay

03.05 NHL: St. Louis–Anaheim.03.05 NHL: Minnesota–Vegas. 04.30 Major League Baseball: Angels–Rays. 05.05 NHL: Vancouver–Edmonton. 05.05 NHL: Arizona–Los Angeles. 05.35 NHL: San Jose–Colorado.17.45 eSuperliga. 19.40 Koripallon Euroliiga: Anadolu Efes Istanbul–Real Madrid. 21.10 Jalkapallo: Luton–Rotherham. 21.40 Koripallon Euroliiga: Armani Milan–FC Bayern Munich.21.55 Koripallon Euroliiga: FC Barcelona–Zenit. 02.00 Major League Baseball: Yankees–Astros. 02.05 NHL: Philadelphia–Pittsburgh. 02.05 NHL: Carolina–Chicago. 02.05 NHL: New Jersey–Boston. 02.05 NHL: Buffalo–NY Islanders.

Artikkeliin liittyviä aiheita

Osaston uusimmat

Luitko jo nämä?

Osaston luetuimmat